Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Na Xboxie One pojawiła się karta nowego DLC, najprawdopodobniej przyszłotygodniowe, czyli... alternatywny strój dla Ciri. DLC nie da się jeszcze pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie problemu z uruchamianiem się gry w oknie u niektórych - wystarczy nie używać myszki ani klawiatury podczas uruchamiania Wiedźmina.
W momencie gdy choć raz naciśniesz na coś otwartego w tle (przeglądarka, aplikacj,a etc.) to gra automatycznie uruchomi się w trybie okna bez ramek. W momencie gdy nic nie naciskałem gra zawsze uruchamia się normalnie, w trybie pełnego ekranu.
Dobrze by było jakby inni to sprawdzili, u których tak się "działo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób był już znany od premiery. A Ty dopiero teraz o tym piszesz. Nawet na oficjalnym forum jeden z Redów się w tej sprawie wypowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, ze lis_23 (jak i ja) o tym sposobie nie slyszal. Ot, nie wszyscy czytaja inne fora, badz wklepuja dane frazy w google (pisze, mimo, ze powyzszy problem mnie nie dotyczyl). IMO bez sensu "ganic" kogos za to, ze chcial sie podzielic uzyteczna informacja (tym bardziej, ze wczesniej na tym forum, jej nie bylo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 00:39, sylwasss napisał:

Ten sposób był już znany od premiery. A Ty dopiero teraz o tym piszesz. Nawet na oficjalnym
forum jeden z Redów się w tej sprawie wypowiedział.


Jakoś nie raczyłeś o tym wspomnieć gdy użytkownicy tu narzekali na ten problem (jeden z nich nawet całkiem niedawno).
Odkryłem to wczoraj przez przypadek, więc postanowiłem się podzielić.
Ale nie ma to jak obywatel RP - samemu nie pomoże, ale jak ktoś inny próbuje to nagle gęba się otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam tego problemu nie mam, ale rozumiem, że trzeb łaskawie czekać, aż przejdą wszystkie te filmiki, które ja normalnie pozbywam się za pomocą spacji w ułamek sekundy? Jeżeli tak, to współczuję za każdym razem czekać kilkadziesiąt sekund aż to przeleci, choc z drugiej strony w tym czasie można sobie nalać coś do picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak już zobaczysz ekran z filmikami to wtedy można spacje nacisnąć aby je przeskoczyć. Nie należy naciskać nic od razu po uruchomieniu gry ze skrótu bądź gog-a, aż do zobaczenia wspomnianych filmików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest jakiś błąd. Gram na PS4 i jestem w tej samej sytuacji - podchodziłem do tej walki już wielokrotnie na różnych levelach i za każdym razem jest to samo. Ja go okładam i okładam, a on jest w stanie powalić mnie na 2-3 strzały. I to jest generalnie przypadek raczej odosobniony, z żadną inną walką nie miałem takich problemów.

A w ogóle te walki na pięści są źle zbalansowane. Z mieczem w ręku jestem w stanie położyć praktycznie każdego nawet i 10 poziomów wyżej niż ja, a gram na najwyższym poziomie trudności cały czas. I to nie jest jakiś wielki problem, ot wymaga trochę skupienia i umiejętnego stosowania uników i znaków. Natomiast walki na pięści, choćby nie wiem jak proste często kończą się dla mnie wczytywaniem gry. Jednak brak możliwości używania Quen w trakcie bitki na pięści robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 11:47, sirufok napisał:

Nie, jak już zobaczysz ekran z filmikami to wtedy można spacje nacisnąć aby je przeskoczyć.
Nie należy naciskać nic od razu po uruchomieniu gry ze skrótu bądź gog-a, aż do zobaczenia
wspomnianych filmików.


W zasadzie to nie wiem po co naciskać wcześniej. Przecież to tylko klawiaturę można popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 Dziki Gon ukończony. Miałem chyba dobre zakończenie bo

Spoiler

Ciri przeżyła i na końcu dostała miecz od Geralta i zaczęli razem dalej wykonywać zlecenia wiedźmińskie




Ile godzin? Tego nie wiem bo gra po czasie błędnie naliczała ale raczej długością nie pobiła Dragon Age 3, gdzie miałem z 230h na liczniku :). No ale czas gry nie jest najważniejszy. Wiedźmin 3 to prawdopodobnie najlepsza polska produkcja w jaką przyszło mi pograć. Chociaż Dying Light również mi się bardzo spodobał od Techlanda.

Plusy Wiedźmina:
- misje fabularne i poboczne (niezwykle interesujące i bardzo dobrze zaprojektowane. Majstersztyk, mimo, że książek Sapkowskiego nie czytałem to bardzo mi się fabuła spodobała i może nadrobię książkowe zaległości!)
- postacie (wiele osób, które napotkamy posiada własną historię itp)
- tereny i jej piękno (Zamek Kaer to chyba najładniejszy obszar w całej grze.. te góry i las coś cudownego.)
- muzyka (przepiękne utwory i najbardziej mi przypadła do gustu muzyka, która leci często gdy biegamy przed miastem Novigrad. Taka spokojna melodyjka..arcydzieło!)
- dialogi
- dubbing
- klimat świata
- otwarty świat
- walka (chociaż po czasie troszkę nuży swoją prostotą)

Minusy Wieśka:
- na siłę wciskanie ukrytych skarbów i miejsc oznaczonych "?", które tak naprawdę nic ciekawego nie oferują. Rynsztunek i ekwipunek znajdujemy lepszy w czasie misji fabularnych / pobocznych lub u kupców
- brakuje mi możliwość rozwoju postaci w tradycyjny sposób czyli dodawanie pkt do siły, zręczności itp.
- problemy z optymalizacją (przed updejtami w grze spadały fpsy zwłaszcza na bagnach itp)
- za duża ilość miasteczek w Velen.. Lepiej byłoby je zminimalizować i stworzyć kilka większych osad.
- tablice z misjami również pozostawiają wiele do życzenia (za dużo ich i po czasie już się nie chcę wykonywać misje zlecane na tablicach),
- niby mamy pełną dowolność jak to bywa w otwartym świecie, ale jednak misje musimy wykonywać w określonym czasie, bo gdy przekroczymy różnicę poziomu doświadczenia względem danych zadań to one nie przynoszą żadnych zysków i dostajemy np 5 EXP co jest idiotyczne.

Pewnie wielu jeszcze nie wymieniłem plusów i minusów gry ale już mi się nie chce myśleć :P.

Wiedźmin 3 oceniam na 9/10 i pozostaje niestety z tyłu za Gothic 1,2 Mass Effect 1 i Dragon Age Początek - wszystkie wcześniej oceniłem na 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do minusów trzeba dodać fakt, że gra narzuca kilkanaście misji na raz i gdy nie wykonamy ich w jakiś tajemniczy ustalony sposób, to niektóre misje zostają oznaczone na czerwono jako niewykonane, a My nawet ich nie uruchomiliśmy, bo wykonywaliśmy inne misje.

Burdel na kółkach normalnie.

Też daje 9/10 za te głupie wpadki i sterowanie postacią/mechanika walki.

to jakiś masochista programował XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2015 o 13:09, Azazell napisał:

Wiedźmin 3 oceniam na 9/10 i pozostaje niestety z tyłu za Gothic 1,2 Mass Effect
1 i Dragon Age Początek - wszystkie wcześniej oceniłem na 10/10.

Nie chcę się tu wdawać w jakieś bezcelowe dyskusje o gustach, ale... serio, Dragon Age? Nie mówię, że to zła gra, ale nie widzę żadnego elementu, w którym ta gra chociaż zbliża się do Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć mapę na wyśmienity rynsztunek szkoły wilka? Podobno w Kaer Muire jeden planterz ją posiada. Niestety już skończyłem grę i cała lokacja jest pusta. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2015 o 18:16, Caridin napisał:

Gdzie można znaleźć mapę na wyśmienity rynsztunek szkoły wilka? Podobno w Kaer Muire
jeden planterz ją posiada. Niestety już skończyłem grę i cała lokacja jest pusta. Jakieś
pomysły?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2015 o 13:09, Azazell napisał:

Ile godzin? Tego nie wiem bo gra po czasie błędnie naliczała ale raczej długością nie
pobiła Dragon Age 3, gdzie miałem z 230h na liczniku :). No ale czas gry nie jest najważniejszy.
Wiedźmin 3 to prawdopodobnie najlepsza polska produkcja w jaką przyszło mi pograć. Chociaż
Dying Light również mi się bardzo spodobał od Techlanda.


Ja mam ponad 150 i jeszcze wiele do zrobienia, szczególnie na Skelige. Oczywiście można porównywać ten czas do czasu spędzonego w DA:Inkwizycja, jednak jakościowo są to rzeczy nie porównywalne. To tak jak porównywać samochody marki Bugatti do Opla. Podobnie porównania z Dying Lightem nie do końca rozumiem, oczywiście gra może sprawiać frajdę, jednak to tylko średniak zasługujący na najwyżej 7/10. Ogólnie tytuł nie porywający w zalewie gier o zombi, a przy takim The Last of Us ( chociaż niby tam nie ma zombi, każdy wie o co chodzi ) pod względem opowiadania historii wypada bardzo blado. Na pewno zdaję egzamin jako tępa nawalanka, jednak co w takim towarzystwie robi Wiedźmin 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Grę ukończyłem już jakiś czas temu i bez wahania mogę jej wystawić ocenę 9/10. Jednak niektóre rzeczy mnie nieco rozczarowały.

1. Zbyt mało naprawdę ważnych wyborów i ich konsekwencji w grze. Brakowało mi tutaj czegoś naprawdę mocnego, jak choćby sytuacji kryzysowych, gdzie mamy 10 sekund na podjęcie decyzji, czy ratować jedną, bardzo ważną dla Geralta postać, czy może drugą, która jest równie ważna i istotna. W pewnym momencie gry aż się prosiło o questa, gdzie musimy udać się na jakieś polowanie wraz z Lambertem i Eskelem. W międzyczasie zdarzyłby się mały wypadek przy pracy i nie wszystko poszło po myśli Wiedźminów, a Geralt musi podjąć decyzję - pomóc Eskelowi lub Lambertowi. Oczywiście pomoc jednemu = śmierć drugiego. Niestety niczego takiego nie uświadczymy.

2. Biorąc pod uwagę fakt, że CDP nie zamierza tworzyć IV części Wiedźmina, spodziewałem się, że zginie więcej kluczowych osób. Wiem, że w zadaniach pobocznych może zginąć Keira, Vernon Roche, Talar itp. ale nie oszukujmy się - śmierć Keiry wygląda jak zabicie randomowego NPC. Śmierci Rocha i Talara wcale nie widzimy, bo Geralt może albo odejść i zostawić ich na pastę losu, albo uratować. Śmierć króla Crach''a również pokazana totalnie po macoszemu. To nie są momenty, które zapadają w pamięci gracza.

Może za bardzo narzekam, albo miałem zbyt wielkie oczekiwania odnośnie tej gry. Jednak po "zwieńczeniu przygód Geralta z Rivii" spodziewałem się większych fajerwerków odnośnie tych wyborów i zwrotów akcji. Cała reszta zrobiona jest bardzo dobrze i pewnie nie raz wrócę do W3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na metacritic (głupi zwyczaj :P) i widzę, że ocena graczy i mediów jest bardzo zbliżona: 94/92. Fajnie, że świat docenia produkt z Polszy :). Ja jestem w połowie drugiego przejścia gry i nadal nie mogę się oderwać. Dla mnie w tym roku nic nie przebije Wiedźmina 3. B: AK lekka wtopa techniczna, a Fallout 4 będzie pewnie tak samo nijaki jak 3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2015 o 15:44, Madoc napisał:

> Wiedźmin 3 oceniam na 9/10 i pozostaje niestety z tyłu za Gothic 1,2 Mass
Effect
> 1 i Dragon Age Początek - wszystkie wcześniej oceniłem na 10/10.
Nie chcę się tu wdawać w jakieś bezcelowe dyskusje o gustach, ale... serio, Dragon Age?
Nie mówię, że to zła gra, ale nie widzę żadnego elementu, w którym ta gra chociaż zbliża
się do Wiedźmina.


Dragon Age 1 według mnie to jedna z najlepszych gier w jakie przyszło mi grać - podobnie jak wymieniłem Gothica czy Mass Effect 1. Wiesiek 3 na pewno jest grą roku ALE tych gier nie pobije. Ale to moje zdanie.

Podobnie porównania

Dnia 04.07.2015 o 15:44, Madoc napisał:

z Dying Lightem nie do końca rozumiem, oczywiście gra może sprawiać frajdę, jednak to
tylko średniak zasługujący na najwyżej 7/10. Ogólnie tytuł nie porywający w zalewie gier
o zombi, a przy takim The Last of Us ( chociaż niby tam nie ma zombi, każdy wie o co
chodzi ) pod względem opowiadania historii wypada bardzo blado. Na pewno zdaję egzamin
jako tępa nawalanka, jednak co w takim towarzystwie robi Wiedźmin 3?


Dying Light to polska produkcja dlatego porównywałem bo zrobiono w tym roku dwa hity. Dying Light nie jest średniakiem to jedna z najlepszych gier o zombie. Mnie nawet momentami bardziej wgniótł w fotel niz wiesiek (chodzi o niektóre misje fabularne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się