Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2015 o 20:27, Kraju napisał:

Przy nadal tak dużej liczbie błędów technicznych, te popierdółki fabularne raczej nie
mają większego znaczenia, bo nie wpływają bezpośrednio na jakość gry czy ogólne wrażenia.
Przynajmniej nie w takim stopniu, niż gdy nie możesz ukończyć jakiegoś questa czy nie
występujące glitche graficzne.

90% tych rzeczy na oczy nie widziałem podczas gry, a mi akurat psuje ogólne wrażenie to, o czym napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2015 o 20:15, leven napisał:

Mechanika walki jest tak bezsensownie wykonana, że Geralt po ciosie robi krok do przodu
z wychyloną głową i w tym momencie dostaje po dyńce.

Robi krok do przodu, jeśli musi dojść do przeciwnika, jeśli ma go w zasięgu, to atakuje od razu. Jedyny zarzut jaki mam do walki, to to, że animacja szybkiego ataku trwa czasem zbyt długo, przez co nie zdążę wykonać kontry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2015 o 01:16, sirufok napisał:

Jakbyś tak zrobił screen mapy z zaznaczonym miejscem gdzie znajduje się ta jaskinia...
To znacznie ułatwiłoby sprawę.


Nie wiem co się stało, ale przestalo działać szybkie przemieszczanie sie po mapie.

Za każdym razem, gdy chcę teleportować się z Velen na Skelige lub gdzie indziej, wywala mnie do pulpitu.

Wcześniej tego nie było.

Jak to opanuję, wstawię fotki z wyspy i wejścia do jaskini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się odblokować grę, i mam kilka fotek.

Tutaj na mapie Skellige jest wejście do groty - ogromnej jaskini z skomplikowaną siecią korytarzy, jest tam bardzo dużo skrzyń z ekwipunkami.

http://obrazki.elektroda.pl/9317452300_1436605157.jpg


Samo wejście do jaskini:


http://obrazki.elektroda.pl/5199301500_1436605217.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/8356776700_1436605219.jpg


Na forum Redów też nie wiedzą, jak otworzyć tę skrzynię :P

Czy znajdzie się ktoś, kto zna rozwiązanie ?

A może nie da się i już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2015 o 21:27, leven napisał:

> /.../ > A jak Ty chcesz podbić level, skoro nie ma już nic do zrobienia ?

Ja jestem przed ostateczną walką i mam kłopot z wejściem na 33 level - brakuje mi podad
900 pkt.

A gdzie level 34, na którym mogę zamontować Mistrzowskiego Wilka, którego mam od dawna
w magazynie ?

Miałem nadzieję, ze jakoś dojdę. Wygląda na to, ze dojdę. Jak kupię oba dodatki, które wyjdą może za pół roku, moze za rok...
A teraz popróbuję wykonać wszystkie zadania poboczne, wiedźmińskie i poszukiwawcze, zanim udam sie na

Spoiler

Wyspę Mgieł

Może coś zwojuję.

Dnia 10.07.2015 o 21:27, leven napisał:


Kto to balansuje do diabła ?

Niepoprawny pesymista, zakładający, że Gerald z Rivii zdąży zginąć wcześniej w lochu Jeża, obecnie Cesarza Nilfgaardu, bowiem łaska pańska na pstrym koniu jeździ...

Dnia 10.07.2015 o 21:27, leven napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jakiś handlarz co ma więcej niż tysiąc monet na starcie? Mam miecze, które chciałbym sprzedać, ale nikt nie ma tyle gotówki :) A żal rozbierać na części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2015 o 12:34, maniekk napisał:

Panowie jest jakiś handlarz co ma więcej niż tysiąc monet na starcie? Mam miecze, które
chciałbym sprzedać, ale nikt nie ma tyle gotówki :) A żal rozbierać na części.

Kowal we Wróncach chyba ma sporo złota, ale nie jestem pewien, czy od początku, czy na mnie tyle zarobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na skellige płatnerz i kowal ponad tysiąc mają gotówki. Ale nie opłaca się. Rozkładaj na części, w pewnym momencie będziesz miał tyle kasy że nie wiadomo co z nią zrobić.Wszystkie schematy i ulepszenia kupione i 60 tyś do przodu mam. Sam nie używam ale jest jeszcze mod zwiększający kase u kupcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2015 o 12:34, maniekk napisał:

Panowie jest jakiś handlarz co ma więcej niż tysiąc monet na starcie? Mam miecze, które
chciałbym sprzedać, ale nikt nie ma tyle gotówki :) A żal rozbierać na części.


Hattori w Novigradzie jest Arcymistrzem Kowalem i ma sporo gotówki.

Powyżej jest targ rybny i tam masz Kowala Mistrza i Zbrojmistrza - oni też mają gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gram już prawie 40h (tak pokazuje Galaxy, ale wydaje mi się, że coś to słabo działa) i zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż w 1 i 2 grałem ale jakoś nie znalazłem do tej pory fajnych nawiązań do poprzednich części- ok, jest kilku znanych bohaterów, ale nic o samych wyborach, itp. Fakt, że w 1 grałem lata świetlne temu, a 2 strasznie męczyłem (kończyłem chyba rok, bo tak mi to ciężko szło), ale chyba coś tam pamiętam.
Dobrze piszę, że nasze wybory mają mały wpływ na 3, czy jednak jest ważne co robiliśmy w poprzednich częściach?
Jestem obecnie na Skellige i

Spoiler

będę badał zniszczony las

.
Ja bardzo lubię odkrywać takie smaczki jak np. spotkanie jakiegoś bohatera, którego można było zabić lub oszczędzić, itp. Tutaj albo tego nie ma, albo już mało pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2015 o 17:30, Radekl2 napisał:

Tak sobie gram już prawie 40h /.../

Pograsz 150, albo 200 godzin, to pogadamy... 40 godzin, to tyle, co nic.

Dnia 11.07.2015 o 17:30, Radekl2 napisał:

Ja bardzo lubię odkrywać takie smaczki jak np. spotkanie jakiegoś bohatera, którego można
było zabić lub oszczędzić, itp. Tutaj albo tego nie ma, albo już mało pamiętam.

Smaczki są, ale głównie w nawiązaniach do różnych sytuacji życiowych (sorry, taki mamy klimat), ale wyliczyć ich nie sposób. CDA próbowało, dwie strony tekstu, a i tak wszystkiego nie opisali.
A gra... no cóż, spotkasz paru z poprzednich gier, ale nie licz na zbyt dużo. Bo Redzi musieliby zaplanować wszystko 10 lat temu, poszczególne części wydawać w dłuższych odstępach czasu, a Wiedźmina 3 miałbyś dopiero za jakieś 2 lata. Albo i za trzy...

Mnie dzisiaj wnerwiło coś innego. Zabiłem wiwernę, ale spadła, no może 2-3 metry za linią graniczną, "gdzie diabeł mówi dobranoc" i za cholerą nie mogłem zebrać składników. Nawet jak jakimś cudem zobaczyłem składniki i nacisnąłem spację - klapa. Mały błąd, ale strasznie wkur...zający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sobie poradził z poziomem głośności dialogów (także w into i scenkach)? Bo reszta jest okej, tzn. muzyka, odgłosy walki/przyrody - ale dialogi są za cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej jaskini osobiście jeszcze nie byłem, więc na razie nie pomogę. Ale postaram się pamiętać o tej skrzynce jak tam zawitam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2015 o 22:14, sirufok napisał:

W tej jaskini osobiście jeszcze nie byłem, więc na razie nie pomogę. Ale postaram się
pamiętać o tej skrzynce jak tam zawitam.



To miło, bo jak coś jest tak szczelnie zamknięte, to powinno kryć coś bardzo atrakcyjnego.

Od razu powiem, że ta jaskinia jest ogromna i można się zgubić, dla tego zrób sobie przed wejściem save gry - F5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucz elfów potrzebny do otwarcia skrzyni. Muisz znaleźć ciało przebite stalagmitem które zwisa i tam jest klucz. Bardzo sprytnie ukryty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2015 o 23:48, Hartigan napisał:

Klucz elfów potrzebny do otwarcia skrzyni. Muisz znaleźć ciało przebite stalagmitem które
zwisa i tam jest klucz. Bardzo sprytnie ukryty .


Już go znalazłem wcześniej i chyba popełniłem błąd, ponieważ otworzyłem skrzynie zaraz za pułapką:

http://obrazki.elektroda.pl/5209445600_1436656283.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/3369094200_1436656284.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/6913203400_1436656286.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/4183578500_1436656287.jpg


A ta skrzynia, którą nie da się otworzyć jest umiejscowiona w innej części jaskini.


http://obrazki.elektroda.pl/3217693900_1436656289.jpg


No ale teraz to już pewnie nic nie zrobię, bo klucz wykorzystany :(


Jeżeli to co teraz napisałem jest prawdą, to są dwa wyjścia:

1. otworzyć kluczem skrzynię za pułapką i już nie otwierać skrzyni w dalszej części jaskini,

2. zostawić zamkniętą skrzynie za pułapką i otworzyć kluczem skrzynię w głębi jaskini.


A może jest jeszcze jeden klucz, mocno ukryty ?

Nie daje mi to spokoju ;)


A Ty otworzyłeś skrzynię, o którą pytałem tą w głębi jaskini ?

Możesz w spoilerze napisać, co tam było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się