Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2015 o 18:14, Kirabaxior napisał:

Otóż to. A które zakończenie miałeś? Dobre/neutralne/złe?


W tej grze nie ma takiego podziału. To nie Mass Effect 3, gdzie wybieramy kolor zgodny z rodzajem zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 18:49, Kraju napisał:

> Otóż to. A które zakończenie miałeś? Dobre/neutralne/złe?

W tej grze nie ma takiego podziału. To nie Mass Effect 3, gdzie wybieramy kolor zgodny
z rodzajem zakończenia.


Zgadza sie. Podzial wyglada raczej tak.

Mega smutne, smutne i wporzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 18:14, Kirabaxior napisał:

Otóż to. A które zakończenie miałeś? Dobre/neutralne/złe?

Miałem to dobre albo jak kto woli wporzo ;) I tutaj muszę napisać, że gra mnie zaskoczyła bo w pewnym momencie spodziewałem się tego złego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 18:54, Jester napisał:

Zgadza sie. Podzial wyglada raczej tak.

Mega smutne, smutne i wporzo.

Nie jest smutne, wporzo i wporzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba upraszczacie te zakończenia.

Spoiler

Nie zapominajcie, że zakończenie to również to, co przed napisami końcowymi mówi nam Jaskier w krótkiej scence. Tam w zasadzie nie ma czarno-białych zakończeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 19:17, Kraju napisał:

Chyba upraszczacie te zakończenia.

Spoiler

Nie zapominajcie, że zakończenie to również to,
co przed napisami końcowymi mówi nam Jaskier w krótkiej scence. Tam w zasadzie nie ma
czarno-białych zakończeń.


Spoiler

zwycięstwo Radowida złe, masakra nieludzi i czarowników. Zwycięstwo Dijkstry w miarę dobrze unowocześnianie Północy. Zwycięstwo Nifgardu też w miarę dobre temeria wraca na mapę świata a północ zostaje ucywilizowana.

Podobnie że skellige.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 19:29, ZubenPL napisał:

Spoiler

zwycięstwo Radowida złe, masakra nieludzi i czarowników. Zwycięstwo Dijkstry w
miarę dobrze unowocześnianie Północy. Zwycięstwo Nifgardu też w miarę dobre temeria wraca
na mapę świata a północ zostaje ucywilizowana.

Podobnie że skellige.


Spoiler

Zgadzam się, że zwycięstwo Radowida jest złe. Zwycięstwo Dijkstry jest dobre ze względu na politykę świata, ale odbija się to na moralności Geralta, czyli to jaką decyzję podjął. Zwycięstwo Nilfgaardu dobre jedynie dla Temerii, dla reszty złe. Do tego dochodzi Skellige i prywatne życie Geralta oraz Ciri. Trzeba się mocno postarać aby mieć jak najlepsze zakończenie, ale na ogół żadne nie jest w 100% dobre.

Stąd też unikajmy takich uproszczeń jak dobre, umiarkowane i złe, bo to do jasnej anielki Wiedźmin, a nie każda inna gra RPG. Tutaj nie ma czerni i bieli, a są różne odcienie szarości. RED-zi przygotowywali nas do tego przez dwie kolejne gry i jak widać u niektórych, ta sztuka się nie udała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Dla mnie Ciri jako cesarzowa nilfgardu, czy Ciri martwa to nie jest dobre zakończenie, więc podział był dla mnie prosty.
Zgadzam się z tym, że w tym co mówi Jaskier nie ma tego dobrego, tylko jest szare lub bardziej czarne. Mi chodziło jednak o tą sytuację z Ciri.


Edit. A co do Mass Effecta... tam czerwone zakończenie było dla mnie przez pewien czas tym dobrym :)(teoria indoktrynacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy quest Jak wilk z kotem pojawia się w konkretnym momencie? Patrzę co jakiś czas na mapę i nic świeżego na tablicach ogłoszeń nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2015 o 01:21, Boleksy napisał:

Czy quest Jak wilk z kotem pojawia się w konkretnym momencie? Patrzę co jakiś czas na
mapę i nic świeżego na tablicach ogłoszeń nie widzę...


Ja też nie mam tego na tablicach, a we wczesniejszym przejściu gry mialem od razu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 20:10, Kirabaxior napisał:

Spoiler

Dla mnie Ciri jako cesarzowa nilfgardu, czy Ciri martwa to nie jest dobre zakończenie,
więc podział był dla mnie prosty.
Zgadzam się z tym, że w tym co mówi Jaskier nie ma tego dobrego, tylko jest szare lub
bardziej czarne. Mi chodziło jednak o tą sytuację z Ciri.


Spoiler

Niby co jest złego w tym że samodzielnie podejmuję decyzje o powrocie do ojca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy uzbrojenie jakoś się skaluje z poziomem postaci? Znalazłem miecz "Ementaler" w jednym z questów, niby samo zadanie jest z rekomendowanym poziomem 9, a miecz wymaga 13. Sam mam 18 i się po prostu zastanawiam.
Podobno ten miecz z "miecze i pierogi" się skaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2015 o 14:59, maniekk napisał:

Panowie, czy uzbrojenie jakoś się skaluje z poziomem postaci? Znalazłem miecz "Ementaler"
w jednym z questów, niby samo zadanie jest z rekomendowanym poziomem 9, a miecz wymaga
13. Sam mam 18 i się po prostu zastanawiam.
Podobno ten miecz z "miecze i pierogi" się skaluje.


Im wyższy poziom/level Wieśka, tym większa moc mieczy, ale sama jego podstawowa moc nie rośnie.

Patrz na DMG danej broni i wybieraj/twórz te najlepsze, które sa nie wyżej, niż level Wieśka.

Czyli szukasz schematów i u kowala robisz miecze :)

to samo z pancerzami, spodniami, butami i rękawicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quest znajdziesz na tablicy we wsi Rudniki i nazywa się Zlecenie: Potwór w O... coś tam. Jak pojedziesz na miejsce, to zmieni się w Jak kot z Wilkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2015 o 15:58, Kirabaxior napisał:

Quest znajdziesz na tablicy we wsi Rudniki i nazywa się Zlecenie: Potwór w O... coś tam.
Jak pojedziesz na miejsce, to zmieni się w Jak kot z Wilkiem.


Ach, taka zamiana nazwy, to pewnie go mam. Dzięki wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem z tym ogromny problem :)

Tak w ogóle, to kolejne questy, które mi się zbugowały - do kolekcji. Nie mogę odnaleźć schematu na srebrny miecz cechu wilka(w tej zniszczonej wieży w kaer morhen, skrzynka się zbugowała), nie mogę oddać listu kowalowi w Kaer Trolde i jeszcze coś było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie złożyć set kota, ale widzę że nie dam rady... nawet po przeczytaniu wszystkich map i (jednorazowym) wyświetleniu się misji nie mogę ich wykonać ;/ Nawet w spisie zadań ich nie ma...

Mam tylko podstawę, I i III które już wykonałem :P
II i IV (tej mapy to nawet usunąć nie mogę) nie widnieją u mnie w zadaniach xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu miał być nowy patch i nowe DLC, o którym od dawna już wiemy. Jest piątek i ani jednego ani drugiego nadal nie ma. Coś ci RED-zi zwolnili tempo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2015 o 12:23, Kraju napisał:

W tym tygodniu miał być nowy patch i nowe DLC, o którym od dawna już wiemy. Jest piątek
i ani jednego ani drugiego nadal nie ma. Coś ci RED-zi zwolnili tempo.

tydzień ma 7 dni - to słowa od cdpr czyli wydadzą wieczorem albo sobota i niedziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się