Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Pamiętam ten moment gry w Kasztelu Barona i porońca.

Można to wykonać na dwa sposoby:

Spoiler

- albo nie wkurzac porońca i iść z Baronem do Kasztelu i po drodze walczyć z upiorami,

- wkurzyć porońca i walczyć tylko z nim.

Od razu powiem, że wkurzony poroniec jest niesamowicie silny i waleczny, ledwo przeżyłem przy poprzednim przechodzeniu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie pograłem sobie po tym patchu 1.07. Akurat misja wiedźmińska

Spoiler

Najgroźniejszy Potwór na Skellige. Ledwo 19 poziom, jak zaczynałem miałem 27, w trakcie wszedłem na 28, więc szłau nie było. Tylko Wilkołal ma pusty, puściuteńki pasek życia, ale się jeszcze wierci, aż zapada się pod ziemie, czy też w kamienie. Dobić go nie ma jak, wcześniej też się nie udało, zresztą wgrywałem tą misje trzy razy wybierając inne opcje dialogowe, ale w końcu zawsze jest to samo: Wilkołak z pustym paskiem życia, teoretycznie martwy, jeszcze wierzga i zapada się pod ziemię. Zadanie w dzienniku nadal pokazuje "zabij wilkołaka" i wskazuje miejsce, w którym zapadł się pod ziemią - a tam nie ma nic.
Pójdę do zleceniodawcy po nagrodę - o ile go znajdę, bo kto przeszedł tą misję wie, dlaczego to może być wątpliwe...


Chyba wychodzi na to, ze będzie jeszcze patch 1.08...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

Chyba wychodzi na to, ze będzie jeszcze patch 1.08...


I na tym też się nie skończy, bo będzie 1.09, aż dojdą do 1.1. Może wtedy uda się załatać wszystkie dziury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 20:44, Kraju napisał:

I na tym też się nie skończy, bo będzie 1.09, aż dojdą do 1.1. Może wtedy uda się załatać
wszystkie dziury.

W międzyczasie reputacja patcha według platformy z tego co czytam na forach.
Xpudło nr. 1 - wszystkich szlag trafia błędów więcej i fps dropy po dłuższym czasie grania
PS4 - jak wyżej tylko dużo bardziej
PieCyk - Pi razy drzwi ale ogólnie jest oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 22:00, Kirabaxior napisał:

Serio zastanawiam się, czy paczować tą grę na PS4...

Ujmę to tak opinia jest taka, że tylko chyba wersja PC doczekała się jakiś usprawnień. A konsole zaczynają dostawać cyrk w stylu AK na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, pewnie już ktoś kiedyś o tym mówił ale ten temat jest trochę długi i mi się nie chce szukać no i boję się spojlerów. Czy jak zrobimy se ten pancerz u mistrza zbrojmistrza to jego statystyki są uzależnione od poziomu psotaci czy zawsze są takie same? W ogóle on jest najlepszy w grze czy nie? Bo jak zrobiłem sobie mieczyk u mistrza kowalstwa to pupy nie urywał i po nie długim czasie został wymieniony na coś elfickiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, poziom pancerza nie skaluje się. Po za tym dokładnie o jaki pancerz/miecz Ci chodzi, bo to jednak jest różnica? Najlepszy to rynsztunek wilka, choć można znaleźć schematy na pancerze 40+ lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wieśka na piecyku i cały dzisiejszy dzień śmigałem bez jakichkolwiek problemów.

Ale ja zrobiłem tak: odinstalowałem grę i zainstalowalem na nowo, wgrałem patch 1.01-1.07, wgralem DLC i rozpocząłem rozgrywkę od początku.

Może dla tego u mnie to działa poprawnie ?

No ale dopiero jestem w Velen na 8 poziomie, to też nie wiele gry sprawdziłem.

Na razie jest super :)


Jedyny minus gry, to mechanika walki, która nie została zmieniona i jeszcze dość kiepawe poruszanie się Wieśkiem.

Płotka już całkiem fajnie się steruje.

A Wiesiek w czasie walki tak idiotycznie macha mieczem, że nigdy nie wiem, gdzie się zatrzyma, bo burak robi wykroki prawie każdą stronę XD

Mechanika walki jest kompletnie skopana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 23:18, Kraju napisał:

Nie, poziom pancerza nie skaluje się. Po za tym dokładnie o jaki pancerz/miecz Ci chodzi,
bo to jednak jest różnica? Najlepszy to rynsztunek wilka, choć można znaleźć schematy
na pancerze 40+ lvl.


Mówiąc o mieczu miałem na myśli ten od Hattoriego, a o pancerzu to o tym, który ma zrobić nam ten krasnal w zamku Barona po przyniesieniu mu sprzętów ze Skellige. Miecz Hattoriego miał być wypasiony, a był średni dlatego zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem te rzeczy się nie skalują do poziomu, ale jak nie to w takim razie nie ma co czekać i lecę do krasnala po zbroję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2015 o 08:17, exMayoneS napisał:

Miecz Hattoriego
miał być wypasiony, a był średni


A co miał ci powiedzieć? "Jeśli mi pomożesz zrobię ci miecz. Nic specjalnego, znajdziesz o wiele lepsze miecze podczas swoich przygód, ale będziesz mógł go sprzedać za 100 golda"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

the fuck?
galaxy posłusznie zainstalowało nowego update''a, uruchamiam grę z bananem na pysku, myślę sobie - 7,5gb, pewno dużo pozmieniali, źle być nie może. No i ładuję grę, uruchamiam... a tam jestem bez pancerza i srebrnego miecza, bo pozmieniano wymagania poziomowe. Do tego pokaz slajdów w novigradzie.
O co chodzi? Ja rozumiem, że czasem coś może nie wyjść, że to, że tamto, ale ta gra na zasranej wersji 1.03 nie miała ani jednego wykrzaczenia ani problemu, co patch jest tylko gorzej. Zaczeły się memory leaki, wprowadzają jakieś zupełnie niepotrzebne ludziom udogodnienia, co będzie następne? Alternatywne uruchamianie gry?
CDPR, dokąd zmierzacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2015 o 10:49, Rick napisał:

Wszystkie ustawienia zostały zresetowane do domyślnych, więc to może tłumaczyć pokaz
slajdów.

niekoniecznie, bo ustawienia odrazu przywróciłem do wartości poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem długą przerwę od gry, a nowy patch dał powód do powrotu, choć w obawie, gdyż nieciekawe komentarze się czytało. :P

Po tym, jak ustawiłem wszystkie ustawienia tak, jak miałem wcześniej, IMO chyba chodzi lepiej, na pewno jest więcej fpsów. Generalnie, patch wiele ważył, ale wiele nie naprawił.

Przed apdejtem miałem założoną podstawową kocią zbroję, a teraz przypadkiem zobaczyłem to, co na screenie i się lekko zdziwiłem. :P

20150720135200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2015 o 13:52, Kakarotto napisał:


Przed apdejtem miałem założoną podstawową kocią zbroję, a teraz przypadkiem zobaczyłem
to, co na screenie i się lekko zdziwiłem. :P


U mnie, ulepszona kocia zbroja, którą noszę ma 22 poziom, a ja mam 22 - przed patchem było chyba inaczej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2015 o 13:52, Kakarotto napisał:

Przed apdejtem miałem założoną podstawową kocią zbroję, a teraz przypadkiem zobaczyłem
to, co na screenie i się lekko zdziwiłem. :P


Pozmieniali poziomy do każdego rynsztunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2015 o 13:54, lis_23 napisał:

U mnie, ulepszona kocia zbroja, którą noszę ma 22 poziom, a ja mam 22 - przed patchem
było chyba inaczej ...


Wygląda na to, że wzrosły wymagania poziomowe na rynsztunek. Tego właśnie w grze najbardziej brakowało. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się