Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2015 o 12:26, Rick napisał:

> Znaczy miecz, który mialeś w ekwipunku, a nie na wyposażeniu? Bo to byłoby bardzo
dziwne
> i irytujące zarazem.
No, poziomy przedmiotów się zeskalowały. Jednak ten tryb został potraktowany trochę po
macoszemu. Ja się za ng+ zabiorę pewnie w okolicach premiery dodatku, może do tego czasu
coś się zmieni.


Jeśli tak jest, to po macoszemu, to mało powiedziane :) Czyli, albo kupujesz byle co u kowala i grasz dalej, bo i tak jak już się dobije do tego 46 poziomu, to na pewno znajdzie się dużo lepszy ekwipunek.
Nie lepiej było zrobić tak, że ten 35 poziom, to ng+ poziom niejako zerowy? ehh kombinacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem plecak zawalony sprzętem (mod na 9999 udźwigu), żaden z itemków nie zeskalował się na niebotyczne poziomy na NG+. Maksymalny jaki zauważyłem to 45, a kampanię ukończyłem na poziomie 35. Żaden z założonych itemków się nie zeskalował w ogóle, więc co wy mi tu za pogaństwo dajecie o macoszym traktowaniu czegokolwiek? :v
Jedyny minus to to, że mod na udźwig przestał działać :c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/ [m-r]

Nigdzie w dialogach nie było powiedziane że jeśli wybierzesz opcje by go odwiedzić, nie zdążysz na następne wydarzenie.

Spoiler

Po prostu zablokowałeś sobie jedną z możliwych wersji zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też żaden z noszonych aktualnie sie nie zeskalował, tylko te co nosiłem w plecaku poszły w górę. Co do moda to zainstaluj raz jeszcze - powinien zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie przedmioty również się nie zeskalowały. Te co miałem na sobie nadal mam i mają nie zmienione wymagania poziomu. Ale mnie chodziło o coś innego. Za drugim podejściem chciałem po prostu przejść grę używając innego rynsztunku i zastanawiam się jak to będzie wyglądać. Czy one będą odpowiednio zeskalowane? Czy może po prostu nie będzie można ich zdobyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 20:43, Kraju napisał:

Zresztą taki wybór wyjdzie tylko na zdrowie. ;)

Egzakli. :)

Spoiler

Nadal twierdzę, że to dziura. A to z tego względu, że potem nadal jest w cholerę czasu na spotkanie z Emhyrem. Ba, polazłem do niego by spróbować porozmawiać - nie dało się. Potem znów spotkałem do na statku - nadal nic. Byłoby to logiczne, gdyby wyprawa do Imleritha zapoczątkowała nieprzerwany ciąg zdarzeń, kiedy nie ma czasu na robienie niczego. A ja wtedy jeszcze spokojnie podokańczałem swoje sprawy, pograłem w Gwinta, skompletowałem ekwipunek. Stąd IMO zostało to zrobione słabo, bo wybór jest trochę bezsensowny. Wybrałem Sabat myśląc, że mogę inaczej na niego nie zdążyć, podczas gdy można było zrobić i jedno, i drugie. Ostatecznie jednak nawkurzałem się, poirytowałem, a teraz jestem niezmiernie szczęśliwy, że tak właśnie zrobiłem, bo dzięki temu dostałem najlepsze (dla mnie) zakończenie. Tylko ten wybór zadecydował, że Ciri spełniła swoje marzenie, czyli została wiedźminką, a nie po raz kolejny poświęciła się, zostając cesarzową. Nie uważam tego drugiego zakończenia za złe, jednak, cholera, dziewczyna zasługuje na własne, osobiste szczęście. Uratowała świat przed zagładą, przed Białym Zimnem, poczyniła swoją powinność wynikającą ze Starszej Krwi i posiadanej mocy. Ryzykując przy tym własnym życiem.

Swoją drogą, jak już tak się wynurzam na tym forum, to zakończenie to niesamowita huśtawka nastrojów. Naprawdę uwielbiam ten świat i te postacie, co w połączeniu z kunsztem REDów po raz pierwszy w moim życiu zaowocowało autentycznym płaczem przy grze. Najpierw przy odnalezieniu Ciri (nawet mimo tego, że z trailerów wiedziałem, że nic jej nie będzie), przy jej spotkaniu z resztą, potem przy reakcji jej i Geralta na śmierć Vesemira. A na koniec szok przy informacji, że Ciri nie żyje. Gnając na koniu na kolejne spotkanie wciąż powtarzałem sobie "tylko nie Ciri, ona musi żyć". Jej postać została naprawdę świetnie przeniesiona do gry, już wcześniej ją uwielbiałem, teraz jeszcze bardziej. Po dotarciu do dawnego obozu Nilfgaardu i kolejny kamień spadł na serce. Kiedy jednak zobaczyłem miecz i mogłem go nazwać Zirael, zaświtała we mnie nadzieja. No to cóż, na koń i znów gnać przed siebie, bo czekało mnie kolejne spotkanie. A tam, goddammit, znów się popłakałem. Ze szczęścia. Nie jest to jakiś szczególnie oryginalny wybieg, ale sprawdził się świetnie. Niesamowita huśtawka emocji, od wielkiego smutku do wielkiej radości. Ciri dzięki temu w końcu spełniła swoje marzenie, mogła zostawić za sobą wszelkie problemy (które przecież nie odstępowały jej na krok od wielu lat, uśmiercając wiele osób spotykanych na jej drodze) i zostać wiedźminką, tak jak marzyła. A świat sobie poradzi i bez niej. Uratowała go od ostatecznej zagłady i to jest najważniejsze. A Geralt się opierniczał (a w równym stopniu pewnie pierniczył) na pustkowiu z Yen, na co też zasłużył. Kto czytał sagę i grał we wszystkie gry ten wie, ile przeszedł. A tu w końcu otrzymał szansę na normalne życie, przynajmniej chwilowo.



Ostatecznie - damn, w życiu nie grałem w tak dobrą grę. Może (hm, nie może, na pewno) na moją opinię rzutuje uwielbienie do świata i postaci wyniesione z książek, ale cóż, recenzji nie piszę, po prostu opisuję swoje wrażenia. A te są takie, że to najlepsza gra, w jaką w życiu grałem. Warto było wyłożyć 4,5k na kompa specjalnie dla niej. Tylko braku EK odżalować nie mogę. Ale nic, kupi się na allegro kiedyś, bo mieć muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie odpalam dzisiaj Wiedźmina i rzecz straszna się stała, jakieś zgrzyty się pojawiły niemiłosierne co 3-4 sekundy tak jakby na ułamek sekundy gra się zatrzymuje, jest to widoczne już w animacji menu, czy podczas ekranu wczytywania.
Gra jest przez to niegrywalna...

Próbowałem reinstalacji gry i sterowników jednak nic to nie pomaga.
Dzieję się tak niezależnie od ustawień graficznych gry.

Jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 16:50, Arczir2d2 napisał:

czy bonusy z glifów dodają się? tz. jeśli założę na rynsztunek np. 3 glify Quen to będę
miał 30% do mocy znaku?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam lipę z Wiedźminem, pobrałem przedtem parę dodatków, usunąłem grę, dziś zainstalowałem, i PSN twierdzi że te stare dodatki mam już zainstalowane, a Wiedźmin ich nie widzi, co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2015 o 04:44, Mafioso_PL napisał:

Dokładnie tak to się objawia



Uwaga filmik może zawierać spojlery (Narracja z ekranu wczytywania, można wyciszyć dźwięk)



Spróbuj tego

https://forums.geforce.com/default/topic/833600/sli/the-worst-sli-profile-ever-witcher-3/6/?offset=79#4653314

Pobierz nvidia inspector stąd :

http://www.guru3d.com/files-details/nvidia-inspector-download.html


Open it up, click the little toolbox option, and select ''The Witcher 3'' from the drop down. Where it says ''SLI compatibility bits (DX1x)'', change the SettingValue to ''0x780020F5''. Click apply changes in the top right.

As for the physx bit, open up nvidia control panel, click ''Configure SLI, Surround, Phsyx'' and make sure physx processor is either auto-select or cpu.

I''ve played a bit more, and the only time gpu usage shot back down again was when under water, oddly enough. Haven''t been able to prevent that. "

Użyłem compatybility bits z tego poradnika.

Brak flickeringu Sprawdź u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przymierzam się do zakupu Wiedźmina 3 w wersji pudełkowej. Wiem, trochę późno ;-) ale jakoś wcześniej nie miałem czasu na grę.

Nie jestem wtajemniczony w rozwój gry i kolejnych wersji (łatek) oraz wydawanych DLC-ków. Mam związku z tym pytanie i zarazem prośbę o poradę:

Czy istnieją jakieś różnice pomiędzy W3 sprzedawanym w różnych miejscach? Np. czy wersja pudełkowa gry w skelpie gram.pl zawiera (lub umożliwia pobranie) wszystkich 16 DLC-ków tak jak kopia sprzedawana na muve.pl lub w Empiku lub MM?

Czy są jakieś inne, płatne DLC-ki lub dodatki?

Dzięki za pomoc i wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wersje są takie same. Gdzie nie kupisz dostaniesz wszystkie darmowe DLC. Większe rozszerzenia będą płatne, ale jeszcze nie są wydane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2015 o 12:54, Sipso napisał:

Wszystkie wersje są takie same. Gdzie nie kupisz dostaniesz wszystkie darmowe DLC. Większe
rozszerzenia będą płatne, ale jeszcze nie są wydane.

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2015 o 13:22, Bumber napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź :)


Warto dodać że płatne DLC to będą bardziej expansion packi w starym stylu, a nie "duże" DLC do jakich przyzwyczaiło nas takie np. BioWare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się