Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2015 o 13:43, Paoro napisał:

Mam pytanie co do wyboru tych pkt. postaci. Mam 10 dostępnych jak je zatwierdzić?


Z tego co pamietam ppm, wyskoczy jakas tam tabelka i "zatwierdz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 13:43, Paoro napisał:

Mam pytanie co do wyboru tych pkt. postaci. Mam 10 dostępnych jak je zatwierdzić?

Jeśli chodzi ci o "rozdanie" to tak jak TigerXP napisał. Natomiast jesli o to, żeby działały, to musisz umieścić je w wolnym slocie, obok drzewek z umiejętnościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę grę drugi raz w trybie Nowa Gra+. Mam pytanie co do zakończenia:

Spoiler

przechodząc grę po raz pierwszy Ciri została wiedźminką, a Temeria została lennem Nilfgaardu. Chcę teraz z Ciri zrobić cesarzową, ale czytałem, że oprócz trafnych wyborów Radowid nie może być królem, ale także należy zabić Dijkstrę. Planowałem go, przechodząc grę po raz drugi, oszczędzić. Czy zatem muszę obronić Temerczyków po raz drugi, żeby pokonać Dijkstrę, jeśli chcę Ciri jako cesarzową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 15:21, Manigoldo napisał:

Przechodzę grę drugi raz w trybie Nowa Gra+. Mam pytanie co do zakończenia:

Spoiler

przechodząc
grę po raz pierwszy Ciri została wiedźminką, a Temeria została lennem Nilfgaardu. Chcę
teraz z Ciri zrobić cesarzową, ale czytałem, że oprócz trafnych wyborów Radowid nie może
być królem, ale także należy zabić Dijkstrę. Planowałem go, przechodząc grę po raz drugi,
oszczędzić. Czy zatem muszę obronić Temerczyków po raz drugi, żeby pokonać Dijkstrę,
jeśli chcę Ciri jako cesarzową?



https://www.vg247.com/2015/05/28/the-witcher-3-how-to-get-the-best-ending/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem założyłem sobie, że zbiorę wszystkie karty do Gwinta i jestem podczas questu w Passiflorze... Niziołka jakoś przeszedłem, ale gram teraz z saszą... Już mnie coś bierze, o ile gra z kowalami/kupcami i karczmarzami nie sprawia problemu, tak tutaj wprost spamują mnie szpiegami. Nie wyrabiam. Jakieś porady? Najgorsze, że nie mogę z tego wyjść bo stracę postęp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwint to bezsensowna gra, która nigdy nie zostanie wydana jaka osobny tytuł bez solidnej zmiany zasad właśnie z powodu szpiegów.

Sasza jest najtrudniejszym przeciwnikiem. Stosujesz taką samą taktykę, jak ona, czyli w pierwszej rundzie przerzucasz się szpiegami + używasz kukły, która daje ci szpiegów rzuconych przez przeciwnika. Jeżeli jesteś na etapie gry w Passiflorze, musisz mieć dobrą talię, a zatem w drugiej rundzie używaj medyków i rzucaj szpiegów. Królestwa Pólnocy mają ich trzech, z czego największy atak to 4, a to oznacza, że przy dobrej talii zawsze dostaniesz karty o łącznie większej sile niż 4, czyt. - opłaca się ich rzucać. Dwie obowiązkowe karty to mróz i ładna pogoda. Mgły nigdy nie bierz do ręki, dowódca może ją rzucić w każdej chwili. Efekty pogodwe rzucaj na sam koniec. Jeżeli przeciwnik rzucił jakiś na ciebie, najpierw rzuć ładną pogodę, a potem efekt, kóry mu doskwiera. Królestwa pólnocy mają bardzo dobry sprzęt oblężniczy, AI przeważnie rzuca mnóstwo wojowników.

Po Saszy będzie trochę łatwiej. Ostatnia gra jest tak łatwa, że aż dziwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2015 o 23:40, Jave napisał:

Sasza jest najtrudniejszym przeciwnikiem. Stosujesz taką samą taktykę, jak ona, czyli
w pierwszej rundzie przerzucasz się szpiegami + używasz kukły, która daje ci szpiegów
rzuconych przez przeciwnika.


No ok, tylko jak odpowiednio zbudować talię? Załóżmy, że gram królestwami północy. Wrzucam wszystkie możliwe karty bohaterów, szpiegów i załóżmy że maszyny oblężnicze - szansa, że będę miał w rozdaniu 3 szpiegów jest znikoma. W dodatku prawie na pewno przeciwnik ma 2 kukły, podbierze mi szpiegów + umiejętność jego dowódcy (z zabraniem odrzuconej karty z mojej talii - na pewno będzie to szpieg) - po prostu nie wyrabiam w rozdaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawy kacianek - talia musi być jak najmniejsza.
Wrzucasz wszystkich szpiegów, karty, które wrócą Ci ich na rękę oraz karty, które zgarniesz z cmentarzyska. Wtedy jest spora szansa, że szpiegów będziesz miał cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłeś save''a sprzed rozpoczęcia zadania (turnieju)? Może zrobił się autosave? Też miałem z nią problem, próbowałem różnych sztuczek, ale armią północy nie dało się wygrać. Zmieniłem na potwory i nie było żadnych problemów, ale ja robiłem to zadanie pod koniec gry, gdy już miałem prawie wszystkie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2015 o 11:17, Kraju napisał:

Też miałem z nią problem, próbowałem różnych sztuczek, ale armią północy nie dało się
wygrać.


Mi się udało i to bez kukieł ^^. Ale faktem jest, że musiałem wielokrotnie wczytywać stan gry, bo ten jej spam szpiegów i do tego jej kukły dają nieźle w kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sava, ale nie chcę powtarzać turnieju znowu. :D Hm, może racja, czas spróbowac inną talią. Ja już mam wszystkie karty poza tymi, które można wygrać w tym queście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, mam pytanie odnośnie questa pełna kolekcja kart/osiągnięcia pod tą nazwą. Przykład - kart komandos niebieskich pasów jest w grze 3. Żeby dostać zaliczenie zadania muszę mieć wszystkie 3, czy wystarczy jedna? I analogicznie do reszty kart, które występują w kilku egzemplarzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz grać w tym zadaniu, kup wszystkie możliwe karty, wygrywaj z karczmarzami, sklepikarzami, kowalami i płatnerzami. Potem zrób zadania polegające na graniu z najlepszymi graczami. Zaczniesz je, gdy wygrasz z karczmarzemi w Oxenfurcie. To samo na Skellige..

Granie pólnocą z wyjściowym Foltestem:
1. Karty, jakie musisz mieć w talii:
A. Mróz
B. Ładna pogoda
Zdecydowana większość przeciwników gra wojownikami, rzadko ktoś strzelcami, a twoje główne obrażenia oprócz bohaterów to sprzęt oblężniczy
C. Wszystkich szpiegów, jakich się da.
D. Wszystkie kukły.
E. Wszystkich medyków.
F. Wszystkich bohaterów
G. Róg dowódcy (2 do talii, ale potrzebny ci jest jeden)

2. Na tym etapie gry zasadniczo można podzielić talię na dwie części: na zwykłe jednostki i karty specjalne oraz bohaterów. Schemat:

Jeżeli przeciwnik nie gra agesywnie szpiegami:
Runda 1. Wyrzucanie na stół szpiegów i kukieł.
Runda 2. Granie jednostkami zwykłymi - AI lubi trzymać karty specjalne na ostatnią rundę
Runda 3. W której my gramy głównie bohaterami, więc żadna zła pogoda nie odbierze nam punktów. Jeżeli nie mamy jeszcze wielu bohaterów, gramy ostrożnie rundę drugą:
a) jeżeli mamy dobre karty pogody, używamy rogu w durgiej rundzie (wyrobienie dużej przewagi rogiem czesto sprawia, że AI pasuje, ale tu ostrożnie - może rzucić zarazę, więc trzeba mieć pewność, że mamy tylko jedną najsilniejszą jednostkę) i wygrywamy w trzeciej pogodą
b) jeżeli mamy słabe karty pogody, używamy rogu w trzeciej rundzie i nadgryzamy wroga pogodą w drugiej rundzie, kiedy już spasuje.

Jeżeli gra agresywnie szpiegami:
Jeżeli w trakcie pierwszej rundy przeciwnik rzuca swoich szpiegów tak jak ty, pasuj, gdy się skończą lub używaj najsłabszych jednostek, jeżeli przeciwnik rzucił ci mocnego szpiega (np. 7 ataku) i masz dużą przewagę gratis. AI lubi wtedy rzucić niestotne karty i zmusić cię do rzucenia kolejnej słabej, potem przeważnie nastepuje pas i wygrywasz. W takim wariancie drugą rundę zaczynasz od bohaterów, potem używasz medyków, a następnie najsłabszych zwykłych. Czekaj z rzuceniem najsilniejszych zwykłych do czasu, aż przeciwnik rzuci deszcz. AI często chomikuje zarazę i używa jej na sam koniec, ale z deszczem najsilniejsze jednostki północy stają się bezpieczne (redukcja siły do 1, jeżeli masz ładną pogodę - a nie możesz nie mieć - sam możesz rzucić deszcz). Dwie ostatnie karty, jakie musisz rzucić, to ładna pogoda i mróz. Jeżeli masz mocniejszych wojowników niż przeciwnik, co praktycznie się nie zdarza (potwory mają prawie samych wojoników, elfy mogą użyć jednostek jako strzelców lub wojowników, ale praktycznie zawsze idą na wojowników, Nilfgaard jest dobrze zbalansowany między wojami i stzelcami i raczej będzie miał lepszych wojów niż północ + lubi rzucać na nich róg), najpierw mróz, potem mgła z ręki, potem ładna pogoda.

Najważniejsze jest zakończenie ostatniej rundy. AI na koniec często używa ładnej pogody i zarazy (nie jednocześnie, tj. nie AI nie wie, że po rzuceniu pogody odnawia siłę jednostek i może wtedy rzucić efektywną zarazę). Ostatnia porada jest taka, że zawsze trzeba trzymać pogodę (z mojego doświadczenia wynika, że mróz) i czyste niebo na koniec, ponieważ przeważnie gramy z przeciwnikami mającymi mocniejsze karty lub o lepszych zdolnościach (dobranie z talii u potworór miażdży), zatem najlepszym sposobem na zniwelowanie ich przewagi jest umiejętne rzucenie pogody.

Mając mniej kart niż Ty pokonałem Saszę za drugim razem powyższą techniką, ale jeżeli nie możesz sobie poradzić, podeślij sejwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się