Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2015 o 23:32, Marcin08 napisał:

Da się to jakoś sprawdzić?

Dopiero po jakimś czasie. Są dwa wydarzenia, których wynik przenosi się do 3:

Spoiler

zabiłeś/oszczędziłeś Letho, zabiłeś/oszczędziłeś Sheilę

. To, z kim uciekłeś z
Spoiler

Flotsam

i jak skończyłeś ostatnią misję przed epilogiem nie ma większego znaczenia. A zobaczysz to dopiero w Velen, podczas jednej z misji pobocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2015 o 23:32, Marcin08 napisał:

Chciałem wgrać save z wiedźmina 2. Tyle, że miałem skopiowane wszystkie, nie tylko ostatni
po przejściu. Mimo to wybrałem ostatni, który wydaje mi się, że obejmuje zakończenie
gry (ale nie mam pewności). Czy w jakiś sposób gra to weryfikuje? Chciałbym, żeby decyzje
z poprzedniej gry miały wpływ na wydarzenia w 3, ale nie wiem czy wskazuje właściwy save.
Da się to jakoś sprawdzić?


Z własnego doświadczenia powiem, że lepiej stymulować. Skopiowalem swoją zapisaną grę, w której

Spoiler

nie zabiłem Letho a go nie było

i z tego co czytałem po różnych forach, to jest po prostu błąd. Więc lepiej zaczynać od nowa, z symulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 14:38, zerohunter napisał:

CDPR nie ma w planach jakiegoś updatu, zwiększającego ilość Dzikiego Gonu, w Dzikim Gonie?

A dlaczego miałby? W grze jest wyjaśnione, że Carantir i inni nawigatorzy Eredina nie potrafią przenosić dużych ilości An Aelle, po to jest im potrzebna Ciri. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 15:25, zerohunter napisał:

Chodziło mi o to, żeby było więcej wątku z nimi, tak to się tylko parę razy pojawiają,
i w sumie mało ich poznajemy.

Myślisz? Sam nie wiem, w sumie wg mnie pozostają przez to bardziej tajemniczy. :) Choć może nie jestem obiektywny, dużo przecież wiadomo z książek. Brakuje mi może jakiegoś wątku z porywaniem ludzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm może nie ten temat, ale innego nie znalazłem: wie ktoś jak można zsynchronizować dane z The Witcher: Battle Arena z Games Google (ta apka z osiągnięciami). Dzisiaj dopiero ściągnąłem aplikację, a w grze mam już ponad 30h przegranych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2015 o 09:47, Rick napisał:


> Da się to jakoś sprawdzić?
Dopiero po jakimś czasie. Są dwa wydarzenia, których wynik przenosi się do 3:

Spoiler

zabiłeś/oszczędziłeś
Letho, zabiłeś/oszczędziłeś Sheilę

. To, z kim uciekłeś z
Spoiler

Flotsam

i jak skończyłeś
ostatnią misję przed epilogiem nie ma większego znaczenia. A zobaczysz to dopiero w Velen,
podczas jednej z misji pobocznych.


Czyli tak naprawdę zgranie save''a nie ma większego znaczenia i nie wywiera większego wpływu na świat gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2015 o 21:58, Marcin08 napisał:

Czyli tak naprawdę zgranie save''a nie ma większego znaczenia i nie wywiera większego
wpływu na świat gry?

Nie jak praktycznie w wszystkich RPGach co to oferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2015 o 21:58, Marcin08 napisał:

Czyli tak naprawdę zgranie save''a nie ma większego znaczenia i nie wywiera większego
wpływu na świat gry?

Nie. Ja stwierdziłem, że w ogóle nie chce mi sie tego robić i dwukrotnie wybrałem symulację wyborów. Pamiętam, że chciałem mieć zakończenie wiedźmina 2, w którym

Spoiler

pomagasz Rochowi uratować Anais, on zmienia barwy i pracuje dla Radowida chroniąc przy okazji dziecko

. Jednak w W3, w ogóle to nie jest wyjaśnione. Roche zawsze będzie siedział w jaskini. Co ważne, nawet jeśli wybrałeś drogę Iorvetha Roche będzie uważał cię za najlepszego kumpla. Jakby nigdy się nic nie stało. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, np.

Spoiler

sprawa Letho, jeśli się z nim nie walczyło, można go potem spotkać w którejś z misji i dołączy on potem do bitwy pod KM

Ale trudno się nie zgodzić z tym, że wybory z dwójki zostały potraktowane przez Redów bardzo po macoszemu. Tak czy siak, lepiej symulować wybory bo z zapisami to różnie bywa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2015 o 12:15, Snafu napisał:

Nie do końca,

Tak, to samo z Shealą. Ale jak wspomniałem wcześniej to sa właściwie dwa wybory mające jakikolwiek wpływ na trójkę. Reszta, nawet to, o co jesteśmy pytani podczas symulacji na niewiele się zdaje... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jak wstawie się za Baronem w rozmowie z jego córką

Spoiler

i powiem, że się zmienił to się nie powiesi

? Jest szansa by Tamara
Spoiler

wróciła do ojca

? Można Barona jakoś
Spoiler

ocalić

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 18:37, Paoro napisał:

Mam pytanie, czy jak wstawie się za Baronem w rozmowie z jego córką

Spoiler

i powiem, że się
zmienił to się nie powiesi

? Jest szansa by Tamara
Spoiler

wróciła do ojca

? Można Barona
jakoś
Spoiler

ocalić



Nie jestem pewny czy ten moment jest kluczowy.

Spoiler

Raczej istotniejsze jest to, aby nie dać Paniom Lasu zmienić żony Barona w Babę Błotną. Czyli trzeba zabić demona zaklętego w drzewie a nie go wypuszczać.

Spoiler

Jeśli tak zrobisz to Baron przeżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 18:53, Snafu napisał:

Nie jestem pewny czy ten moment jest kluczowy.

Spoiler

Raczej istotniejsze jest to, aby nie
dać Paniom Lasu zmienić żony Barona w Babę Błotną. Czyli trzeba zabić demona zaklętego
w drzewie a nie go wypuszczać.

Spoiler

Jeśli tak zrobisz to Baron przeżyje.


Spoiler

No ale wtedy dzieci zostają u Wiedźm, jakie są konsekwencje tej decyzji? Jeśli nie wypuścimy demona to dzieci giną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć zabrzmi to może dziwnie, ale to właśnie jest piękne w Wiedźminie :P Nie ma czarno białych decyzji.

Spoiler

Nie pamiętam już dokładnie, ale dzieci "znikają z moczar", dość wymowny styl Pań pozwala myśleć, że je pożarły. Ale z drugiej strony, pomimo tego że są jakie są i wymagają dziwnych ofiar, to w pewnym sensie zapewniają wieśniakom to, o co proszą. Ten wątek jest dla mnie najbardziej tajemniczy. Ale do rzeczy, nie można chyba jednocześnie stwierdzić, że dzieciaki giną.No i też do końca z intencjami tej wiedźmy z dębu to nie jest jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. W sumie dopiero rozpocząłem przygodę, obecnie mam quest

Spoiler

zabić południcę.

chciałem sporządzić olej na upiory wymagający kwiatków Arenaria, jednak biegając po okolicy nigdzie nie mogę na nie trafić. Biegam już conajmniej od godziny ;) Czy jest jakieś konkretne miejsce w Białym Sadzie gdzie mogę je znaleźć?
I drugie pytanie czy i jak można piec mięso? Surowe daje regenerację tylko 5 s. pieczone zaś 10 s. Nigdzie jednak nie udało mi się wychwycić miejsca gdzie mógłbym je usmażyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się