Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Nie można :P A szkoda. Co do pierwszego pytania, jeśli dobrze pamiętam, to jest to na polach uprawnych, idąc drogą od karczmy prosto, za tym domem gdzie gość dał Ci zlecenie. Tam powinny rosnąć. Aż sam zaraz sprawdzę :D
Edit: Sprawdzone, są. To takie białe kwiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 19:02, Marcin08 napisał:

Takie pytanie. W sumie dopiero rozpocząłem przygodę, obecnie mam quest

Spoiler

zabić południcę.


chciałem sporządzić olej na upiory wymagający kwiatków Arenaria, jednak biegając po okolicy
nigdzie nie mogę na nie trafić. Biegam już conajmniej od godziny ;) Czy jest jakieś konkretne
miejsce w Białym Sadzie gdzie mogę je znaleźć?
I drugie pytanie czy i jak można piec mięso? Surowe daje regenerację tylko 5 s. pieczone
zaś 10 s. Nigdzie jednak nie udało mi się wychwycić miejsca gdzie mógłbym je usmażyć.

To o co pytasz to pierdoły,

Spoiler

południcę

pokonasz bez oleju, także nie lataj jak głupi za kwiatkami... co do mięsa tak samo, jedno jest pieczone drugie nie, ale to nie gra gdzie stoisz przy ognisku i smażysz kiełbaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 19:02, Marcin08 napisał:

Takie pytanie. W sumie dopiero rozpocząłem przygodę, obecnie mam quest

Spoiler

zabić południcę.


chciałem sporządzić olej na upiory wymagający kwiatków Arenaria, jednak biegając po okolicy
nigdzie nie mogę na nie trafić. Biegam już conajmniej od godziny ;) Czy jest jakieś konkretne
miejsce w Białym Sadzie gdzie mogę je znaleźć?
I drugie pytanie czy i jak można piec mięso? Surowe daje regenerację tylko 5 s. pieczone
zaś 10 s. Nigdzie jednak nie udało mi się wychwycić miejsca gdzie mógłbym je usmażyć.


Odpowiedź na pierwszą część:

http://www.gosunoob.com/witcher-3/arenaria/

A na drugą: Nie upieczesz nic w tej grze, według mnie lepsze są mikstury. Zwłaszcza, że po pierwszej miksturze do wytworzenia kolejnych tych samych, wystarcza sam alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 18:37, Paoro napisał:

Mam pytanie, czy jak wstawie się za Baronem w rozmowie z jego córką

Spoiler

i powiem, że się
zmienił to się nie powiesi

? Jest szansa by Tamara
Spoiler

wróciła do ojca

? Można Barona
jakoś
Spoiler

ocalić

?


U mnie

Spoiler

Baron zabrał żonę i odeszli w poszukiwaniu uzdrowiciela. Sam uwolniłem demona z drzewa i pomogłem z drugim dzieckiem barona. Może to jest moment kluczowy?
Co dziwne wszędzie piszą że właśnie przez to się zabija, a u mnie jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Podobno można i uratować dzieci i żonę Barona(kompletnie nie pamiętam imienia). Do drzewa trzeba się udać przed tym zadaniem i wtedy Geralt dostaje zadanie z uratowaniem tych dzieci(czy coś w ten deseń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 19:26, Snafu napisał:

Spoiler

Podobno można i uratować dzieci i żonę Barona(kompletnie nie pamiętam imienia). Do
drzewa trzeba się udać przed tym zadaniem i wtedy Geralt dostaje zadanie z uratowaniem
tych dzieci(czy coś w ten deseń).



Hmm,

Spoiler

dzieci: jedno jako dobry duch, a drugie u łowców czarodziejów. Także da się oba uratować i faktycznie do drzewa trafiłem zanim zacząłem wgłębiać się w quest barona, ot chodziłem i trafiłem.

Trochę się potem śmiałem, że zrobiłem coś szybciej niż przewidzieli twórcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 19:37, maniekk napisał:

Hmm,

Spoiler

dzieci: jedno jako dobry duch, a drugie u łowców czarodziejów. Także da się oba
uratować i faktycznie do drzewa trafiłem zanim zacząłem wgłębiać się w quest barona,
ot chodziłem i trafiłem.

Trochę się potem śmiałem, że zrobiłem coś szybciej niż przewidzieli
twórcy ;)

Mi chodziło o

Spoiler

sieroty

na moczarach, którymi zajmowała się
Spoiler

Anna z nakazu Wiedźm

. Druga sprawa, że ty uwolniłeś
Spoiler

ducha

wcześniej, a ja podczas misji. Cóż pewnie jakbym wiedział postąpiłbym tak jak ty, czyli najpierw go uwolnił, a potem zajął się głównym wątkiem - tak to zawsze w grach jest, główny wątek najlepiej zostawić na koniec, bo wtedy możesz poeksperymentować, niestety ja wszystko robiłem równolegle i teraz są tego skutki. Z drugiej strony tak jak Snafu napisał, czasem jak w życiu skutki decyzji mogą być zaskakujące i to w Wieśku jest chyba najlepsze, pamiętam, że twórcy o tym mówili, wiadomo przechodząc za drugim razem pewnie zagrał bym tak jak ty, ale ja zazwyczaj przechodzę gry raz, a i nie będę już się cofał, Baron to w sumie też był kawał drania, wiadomo jakby się dało go teraz
Spoiler

ocalić to pewnie był tak zrobił

, ale że się nie da to pójdę po prostu do Novigradu, za dużo tych pobocznych misji wykonałem w tym czasie. Wszędzie happy endu nie może w końcu być, a jednak
Spoiler

ocalić

te sieroty trzeba było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej grać "na żywca". Jakbym znał konsekwencje wszystkich wyborów w wiedźminie moim zdaniem dużo bym stracił. ;) A tak - wybierasz i ponosisz konsekwencje. Jakiekolwiek by one nie były. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała przyjemność z gry jest właśnie wtedy, jak nie zapisujesz gry przed ważnym momentem/ważną decyzją i jak już ją podejmiesz i ci się nie spodoba, to wiesz, że tego nie cofniesz. Ot, taka namiastka życia a przy tym duży plus do klimatu. Sam podjąłem jedną(a właściwie dwie) decyzje po których plułem sobie w brodę ale cóż... życie :D A raczej gra, choć nawet i ten konflikt został przez Redów przemyślany.
Co do postaci samego Krwawego Barona

Spoiler

, to jest to jedna z lepiej napisanych w ogóle.Niby był z niego kawał skur...czybyka, ale jak się później okazało, nie był on taki krwawy. Dodatkowo cała ta jego przemiana sprawia, że po pewnym czasie zacząłem mu współczuć. Nagle zaczyna dostrzegać swoje błędy i chce wszystko naprawić, to bardzo poprawia jego początkowy wizerunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 21:16, Rick napisał:

Moim zdaniem lepiej grać "na żywca". Jakbym znał konsekwencje wszystkich wyborów w wiedźminie
moim zdaniem dużo bym stracił. ;) A tak - wybierasz i ponosisz konsekwencje. Jakiekolwiek
by one nie były. :)

Dokładnie, to trzeba brać jako duży plus tej gry. Ja tym czasem będę opuszczał Velen, ile jeszcze takich krain przede mną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 21:36, Paoro napisał:

Ja tym czasem będę opuszczał Velen,
ile jeszcze takich krain przede mną?

3 ;) (chyba nie spoiler, ale na wszelki wypadek oznaczę)

Spoiler

Novigrad, Skellige, Kaer Morhen

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 19:42, Snafu napisał:

Spoiler

Czekaj czekaj, o jakich dzieciach mówisz? Na moczarach była ich niemała grupka :P



Spoiler

O ile pamiętam dzieciakom nic się nie stało, uciekły czy coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 20:00, Paoro napisał:

/ cięcie


Hmm, ja to zrobiłem z marszu niejako, bo był tam znak zapytania i pomyślałem czemu nie? Zwłaszcza, że

Spoiler

opętany koń

wyglądał zabójczo ;) Też nie planuje grać drugi raz, zwłaszcza, że od maja jeszcze nie skończyłem, choć niewiele mi zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zalecany poziom do zadań z dodatku Serce z Kamienia??
Rozpocząłem przechodzenie gry po raz drugi w trybie nowa gra+ i zastanawiam się w którym momencie fabuły powinienem zacząć zadania z dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W sumie to nie jest jasno powiedziane, że ten Duch ocala dzieci, musisz wierzyć mu na słowo :P. Więc nie wiadomo, czy faktycznie ocalały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 17:50, Snafu napisał:

Spoiler

W sumie to nie jest jasno powiedziane, że ten Duch ocala dzieci, musisz wierzyć mu
na słowo :P. Więc nie wiadomo, czy faktycznie ocalały.


Dziec

Spoiler

i są później w sierocińcu w Novigradzie

. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się