Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2015 o 14:20, Rivriven napisał:

Czy mody np. na doświadczenie z zadań, szybką podróż blokują osiągnięcia czy coś w tym
stylu?


Nie :) Wszystko jest ok. Np. nie możesz się gdzieś przenieść bo czeka Cię cutscenka czy coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na najwyższym poziomie na NG+ i jak dotąd szło w miarę gładko. No właśnie, aż do tej pory, bo w końcu spotkałem się z Imlerithem, i gość po prostu jest mocny, a do tego irytujący z tym pojawianiem się za plecami. Chodzi mi o ostatni etap walki, kiedy walczy już bez tarczy, non stop atakując, naprzemiennie znikając i pojawiając się w bliskiej od nas odległości. Jest jakiś sposób na ułatwienie sobie z nim walki, jakieś eliksiry, znaki, może coś na wzmocnienie? Znak quen jest wyjątkowo słaby w trybie NG+ nawet jeśli jest wymaksowany, co dodatkowo mnie w tej walce irytuje. Tak więc może jest jakiś sposób, aby na tym poziomie trudności, w miarę gładko go pokonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była wg mnie najtrudniejsza walka w całym Wiedźminie :D Cóż mogę doradzić - jak zawsze Quen, uniki i przewroty - możesz spróbować zawsze różnych petard, ale chyba ich nie używałem :) No i liczyć na trochę szczęścia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2015 o 17:01, EylembertTigg napisał:

Gram na najwyższym poziomie na NG+ i jak dotąd szło w miarę gładko. No właśnie, aż do
tej pory, bo w końcu spotkałem się z Imlerithem, i gość po prostu jest mocny, a do tego
irytujący z tym pojawianiem się za plecami. Chodzi mi o ostatni etap walki, kiedy walczy
już bez tarczy, non stop atakując, naprzemiennie znikając i pojawiając się w bliskiej
od nas odległości. Jest jakiś sposób na ułatwienie sobie z nim walki, jakieś eliksiry,
znaki, może coś na wzmocnienie? Znak quen jest wyjątkowo słaby w trybie NG+ nawet jeśli
jest wymaksowany, co dodatkowo mnie w tej walce irytuje. Tak więc może jest jakiś sposób,
aby na tym poziomie trudności, w miarę gładko go pokonać?

Co 3 ataki wbija swoją broń w ziemie i wtedy można go uderzyć, dalej znów się turlasz bez przerwy aż znów ją wbije i tak w kółko. Inaczej nie da się go pokonać na wysokim i najwyższym poziomie trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawbuk, ZubenPL
Dzięki. Też mi się wydaję, że to najtrudniejsza walka ;)
Dokładnie, zauważyłem, że co jakiś czas przystaje znaczy, że trzeba to zrobić w konwencjonalny sposób i uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2015 o 17:01, EylembertTigg napisał:

Gram na najwyższym poziomie na NG+ i jak dotąd szło w miarę gładko. No właśnie, aż do
tej pory, bo w końcu spotkałem się z Imlerithem, i gość po prostu jest mocny, a do tego
irytujący z tym pojawianiem się za plecami. Chodzi mi o ostatni etap walki, kiedy walczy
już bez tarczy, non stop atakując, naprzemiennie znikając i pojawiając się w bliskiej
od nas odległości. Jest jakiś sposób na ułatwienie sobie z nim walki, jakieś eliksiry,
znaki, może coś na wzmocnienie? Znak quen jest wyjątkowo słaby w trybie NG+ nawet jeśli
jest wymaksowany, co dodatkowo mnie w tej walce irytuje. Tak więc może jest jakiś sposób,
aby na tym poziomie trudności, w miarę gładko go pokonać?

Ja przeciwko takim koksom zawsze polegam na zamieci, albo... pierwszej umiejętności z drzewka trucizm z prób traw, która przy zatruciu spowalnia czas gdy przeciwnik zamierza kontrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś co mnie najbardziej irytuje w tej grze to walki na pięści. Przyznam szczerze, że nie lubię ich i staram się unikać. Jednak jakiś geniusz stwierdził, że powtyka je wszędzie gdzie się da, nawet w turniej gwinta.
Pokonałem Imleritha na najwyższym poziomie trudności, aż tu nagle dostaje cięgi od półelfa na turnieju gry w karty, przecież to jakiś surrealizm. Jego jeden celny cios odbiera mi 1/4 paska zdrowia, tymczasem ja celnym ciosem zdolny jestem mu odjąć jakąś 1/10 - 1/20 paska zdrowia. Przyznaje, że gra w tym miejscu pokonała moje zaangażowanie i zmniejszyłem poziom trudności. Głupie to i słabe, a przy okazji psuje imersje.
Walki na pięści niech sobie będą, jak ktoś lubi może tym się bawić, jednak jest gorzej jeśli taka walka uniemożliwia wykonanie zadania zupełnie z walką na pięści nie związanego, to znaczy gry w gwinta.
To tak jakby redzi chcieli się tą walką na siłę pochwalić, że w końcu nie jest to QTE - patrzcie i podziwiajcie. Jednak zapomnieli o najistotniejszej sprawie, a mianowicie nie jest to gra akcji a RPG, a według mnie Geralt książkowy to nie jest, obijający wszystkim dookoła gęby, wykidajło.
Chociaż jest to ich trzecia gra, nic nie nauczyli się na błędach części drugiej. Powtarzają do znudzenia te same wpadki. W części drugiej było to QTE i kilka innych rozwiązań zapożyczonych z gier akcji, tutaj natomiast walki na pięści jako przerywniki misji z nimi nie związanymi, co jest czasem zupełnie bez sensu i logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, jak się nie umie to się marudzi. Ogólnie zasada numer jeden: trzymamy blok. Numer dwa: gdy przeciwnik atakuje (pasek życia podświetla się na czerwono) wciskamy przycisk odpowiedzialny za kontratak. I tak w kółko. Można jeszcze zadać jeden silny cios.<br />W przypadku walk, które nie są związane z serią zadań "walka na pięści" to wystarczy ciągle na pałę atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2015 o 00:11, Evertsen_Dante napisał:

/>W przypadku walk, które nie są związane z serią zadań "walka na pięści" to wystarczy
ciągle na pałę atakować.

No właśnie nie do końca tak jest, a przynajmniej na najwyższym poziomie trudności. Na pałę się po prostu nie da, bo kończy się to szybkim wczytanie ostatniego zapisu.
Może faktycznie nie przywiązywałem do tych walk wielkiego znaczenia, stąd moje trudności, jednak widać, że ten element rozgrywki redom nie wyszedł skoro jest mało przystępny w porównaniu z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malo przystępne to są walki z wieloma przeciwnikami, na pięści są w miarę proste :) problem może sprawić w sumie tylko jedna :D
Mnie najbardziej odrzuca Gwint, jakoś nie mam przekonania do karcianek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2015 o 02:35, pawbuk napisał:

Malo przystępne to są walki z wieloma przeciwnikami, na pięści są w miarę proste :) problem
może sprawić w sumie tylko jedna :D
Mnie najbardziej odrzuca Gwint, jakoś nie mam przekonania do karcianek :D

Mnie natomiast walki z wieloma przeciwnikami bardzo pasują, trzeba wykazać się nieco zmysłem taktycznym ;) ( przykład pierwszy z brzegu to jedna z początkowych walk w dodatku ).
Walki na pięści w tej formie nie rozumiem jednak zupełnie, jakoś nie przystaje do tego typu gry. A na najwyższym poziomie trudności tworzy się z tego istne kuriozum.
Odnośnie gwinta, hm, jednemu Baśka drugiemu Maryśka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, o ile ciosy mocne zadawane przez przeciwnika są łatwe do skontrowania, to szybkie proste już nie. A i tak zabierają dużo życia. Po prostu nie wolno dac się przeciwnikowi zbliżyć. Odskakujesz na odległość i wtedy on powinien zadać ci mocny cios. Kontrujesz i sam uderzasz mocnym po czym odskakujesz. Jeśli przeciwnik się zbliża, a nie atakuje, odskakuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem schemat na miecz srebrny Sarrim. Do jego wykucia potrzebna jest ruda złota, ale takiej nie posiadam. Nie mogę jej ani wytworzyć, ani pozyskać z żadnego przedmiotu, u kupców też na nią nie natrafiłem. Skąd ją zatem wziąć?

Runners_High
Wystarczy tylko łatka 1.10, bo ona już zawiera w sobie poprzednie. Jeżeli grę pobierasz przez GoG Galaxy, gra automatycznie spatchuje Ci się do tej wersji i pobierze wszystkie DLC wraz z dodatkiem (jeżeli go posiadasz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem "W wilczej skórze".

Spoiler

Zdjąłem klątwę karmiąc Morkvarga jego własnym ciałem, a później odebrałem nagrodę od kapłanek. Wydaje mi się, że w tym momencie zadanie zostało zaliczone. Później jednak w trakcie dalszej gry trafiłem do Tordara (byłego członka bandy Morkvarga) i porozmawiałem z nim o tym, że mnie okłamał (alternatywne rozwiązanie misji). Jak dobrze pamiętam, wtedy to właśnie zaliczyło mi punkt questa, pomimo że zostało już zakończone.

W każdym razie rozchodzi mi się o to, że pomimo ukończenia misji, mam ją nadal w aktywnych zadaniach. Wczytanie wcześniejszego zapisu raczej nie wchodzi w rolę, bo trochę już czasu minęło od kiedy to robiłem. Wiem, że to niby taka "pierdoła", ale strasznie mnie irytuje? Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2015 o 15:54, Kraju napisał:

Znalazłem schemat na miecz srebrny Sarrim. Do jego wykucia potrzebna jest ruda złota,
ale takiej nie posiadam. Nie mogę jej ani wytworzyć, ani pozyskać z żadnego przedmiotu,
u kupców też na nią nie natrafiłem. Skąd ją zatem wziąć?


Nieaktualne, już znalazłem u kowala na rynku w Novigradzie.

Elminster
Kupiłeś i pobrałeś dodatek? Jeżeli tak, to nic z tym już nie poradzisz aż do następnego dodatku. Jeżeli nie, to zadania które już wykonałeś, a nadal masz w dzienniku jako aktywne, automatycznie zakończą się wraz z rozpoczęciem dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2015 o 16:45, maniekk napisał:

Czy w dodatku da się znaleźć/zakupić jakiś schemat na miecz lub zbroję? Biegam w pełnym
kocie i coś czuję, że to powoli staje się za słabe.


Znajdziesz schematy na rynsztunek Płonącej róży oraz będziesz miał zadanie, aby znaleźć schematy na oficyrski sprzęt. Dodatkowo w jednym z głównych zadań, będziesz mógł kupić schematy na rynsztunek szkoły żmii (bez mieczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się