Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Klimat jest tylko i wyłącznie kwestią gustu. Oba tytuły budują go wspaniale. Mi bardziej chodziło o to, że różnica w rozwoju postaci w Falloutach jest po prostu większa aniżeli w Wiedźminie i kropka. Nie ma co się o to kłócić bo taka jest prawda i chwała Redom że poszli w taki kierunek, niż bawienie się w statystyki, punkty życia itp. Tematem było przyrównanie Wiedzmina 3 do Fallouta 4, nie do drugiej czy trzeciej części, więc nie, nie musimy być aż tak dokładni.
Poprzez "klasycznego" RPGa rozumiem coś na wzór Dragon Age(żeby nie cofać się zbyt dużo) . Nie zrozum mnie źle, Wiedźmin 3 jest dla mnie grą świetną, która w pełni zasługuje na miano gry roku, za całokształt. Za świetną historię, barwne postacie, oprawę audio-wizualną, za kreację świata... Dla mnie to najlepsza gra w jaką do tej pory grałem i wątpię, żeby Fallout 4 w jakimś stopniu to zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, na "nowym" forum udzielam się bardzo rzadko, ale mam problem z przejściem misji Gangi Nowigradu, nie mogę współpracować z

Spoiler

Tasakiem

, a jak spotkam się z
Spoiler

Radowidem

to misja nie wykonana.. póki co wszystkie misje kończyłem, tą też bym chciał, jest napisane bym rozważył pomoc
Spoiler

Tasaka

, ale każda rozmowa kończy się tekstem Wieśka, że nie obchodzą ich porachunki.. co zrobić by przejść tą misję?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście klimat ciężko oceniać, bo tak jak napisałeś to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje.
Ostatecznie trzeba stwierdzić, że gatunek RPG jest bardzo pojemny i mieszczą się w nim, na równi, gry z gatunku actionRPG, jRPG i wiele, wiele innych. Ciężko przy okazji stwierdzić, która gra jest bardziej RPG-owa, a która mniej. Bo do tego cały gatunek ewoluuje i zmienia się na przestrzeni lat. Tak więc 30 lat temu pod nazwą gry RPG rozumiano coś co znacznie odbiega od tego co tym mianem określa się obecnie. Stąd ta cała nasza, w sumie płonna, dyskusja.
Nie zaryzykował bym więc oceny, który z tych dwóch tytułów jest bardziej, lub mniej RPG-owy, a szczególnie biorąc w tym porównaniu za wyznacznik Dragon Age. Choć faktycznie, z tych trzech tytułów ( Fallout4, Wiedźmin3 i Dragon Age:I ) temu ostatniemu jest chyba najbliżej do klasycznego ( według mnie ) cRPG, czyli Arcanum, Fallout 1 i 2, Baldurs Gate, Icewind Dale czy Neverwinter Nights. Polecam, skoro nie grałeś, któryś z tych wymienionych przeze mnie tytułów. Wiem, że już grafika nie ta, ale jednak warto wiedzieć, jak gatunek prezentował się kilkanaście, kilkadziesiąt, lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale brzmi to jakby coś ci się zbugowało.

Spoiler

Z tego co pamiętam, jedną z opcji dialogowych było przyjęcie propozycji Tasaka. Nie wiem, czy wcale jej nie masz, czy po prostu gra niewłaściwie reaguje na jej wybranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 17:16, Madoc napisał:

Niestety, ale brzmi to jakby coś ci się zbugowało.

Spoiler

Z tego co pamiętam, jedną z opcji
dialogowych było przyjęcie propozycji Tasaka. Nie wiem, czy wcale jej nie masz, czy po
prostu gra niewłaściwie reaguje na jej wybranie?


Mam dwie opcje:
"Zacząłem szukać Pana S. na własną rękę (NIE PISZĘ IMIENIA TEGO PANA, ani kropek, bo już kiedyś tu degrada bym dostał za kropki i znaczki, czaicie?! tak się co nie którzy czepiają, ale każdy wie o kogo chodzi hehe trzeba obchodzić jak się da :P)
"Jak idą poszukiwania Pana S.?" Obojętnie co wybiorę, Wiesiek mówi nie interesują mnie wasze porachunki czy coś i koniec dialogu.. da się jeszcze to jakoś zmienić?
Podejrzewam, że opcji nie mam przez to że poleciałem Dijstra i mi on polecił kontakt z Rochem, tym temerczykiem, ktoś wie czy jakbym tak nie poszedł do Dijstra to mógłbym wykonać tą misję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2015 o 18:42, Paoro napisał:

"Jak idą poszukiwania Pana S.?" Obojętnie co wybiorę, Wiesiek mówi nie interesują mnie
wasze porachunki czy coś i koniec dialogu.. da się jeszcze to jakoś zmienić?
Podejrzewam, że opcji nie mam przez to że poleciałem Dijstra i mi on polecił kontakt
z Rochem, tym temerczykiem, ktoś wie czy jakbym tak nie poszedł do Dijstra to mógłbym
wykonać tą misję?

Dijkstra to imię i odmienia się przez przypadki. Jak pierwszy raz przechodziłem grę miałem podobnie, że po pogadaniu z Radowidem zadanie przeszło do nieukończonych. Ale wczytałem, poszedłem wcześniej do krasnoluda i było ok. Jeśli rzeczywiście dialogi się nie odpalają zweryfikuj dane gry, po czym wczytaj wcześniejszy zapis. Najlepiej przed udaniem się do Roche''a, tak żeby skrypty się dobrze uruchomiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 19:07, Rick napisał:

Dijkstra to imię i odmienia się przez przypadki.

O co ci chodzi?

Dnia 31.10.2015 o 19:07, Rick napisał:

Jak pierwszy raz przechodziłem grę miałem
podobnie, że po pogadaniu z

Spoiler

Radowidem

zadanie przeszło do nieukończonych. Ale wczytałem,
poszedłem wcześniej do krasnoluda i było ok. Jeśli rzeczywiście dialogi się nie odpalają
zweryfikuj dane gry, po czym wczytaj wcześniejszy zapis. Najlepiej przed udaniem się
do
Spoiler

Roche''a

, tak żeby skrypty się dobrze uruchomiły.

Oczywiście, że tak zrobiłem, problem w tym, że niestety nic się nie zmieniło.. wczytałem save''a w momencie dużo wcześniejszym od tego kiedy spotkałem się z

Spoiler

Rochem

i to samo, jakiś bug, dobra gra jest tak długa, że już nie będę marnował godzin by ukończyć jedną śmieszną misję, która zablokowała się przez bug''a, napisz mi ew. co się dzieje, jak
Spoiler

Tasak

mi pomaga. Ogólnie widzę, że od Novigradu pełno bugów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W któregoś Neverwintera grałem, ale nie jestem pewny którego. Masz rację mówiąc, że RPG to dość "pojemny" rodzaj, więc faktycznie, dyskusja płonna i można rozważać bardzo długo co do tego, która gra jest bardziej RPGowa.

Odchodząc od tematu która gra jest bardziej RPGiem. Nie wiem czy ktoś już to pisał, czy gdzieś było(osobiście nie widziałem). Jeśli macie chwilę pójdźcie do miejsca zaznaczonego na mapie a czego Was miła niespodzianka.

Spoiler

Słynne "przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę w wykonaniu P.Fronczewskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2015 o 19:19, Paoro napisał:

O co ci chodzi?

Kto? co? Dijkstra. Kogo? Czego? Dijkstry.
>napisz mi ew. co się dzieje,

Dnia 31.10.2015 o 19:19, Paoro napisał:

jak

Spoiler

Tasak

mi pomaga. Ogólnie widzę, że od Novigradu pełno bugów..

Spoiler

Nic się nie dzieje. Tasak ci dziękuje, zadanie masz zaliczone, dostajesz 8 punktów expa.

Ogólnie z tym zadaniem od początku są problemy i niby z każdym patchem to poprawiają, ale ludzie i tak zgłaszają błędy.

@Snafu
>Jeśli macie chwilę pójdźcie do miejsca zaznaczonego na mapie a czego Was miła niespodzianka.

To nie tylko w tym miejscu. ;P Wcześniej pojawiało się to tylko przed misją na
Spoiler

Wyspie Mgieł

, ale po którymś patchu już praktycznie wszędzie jak dojdziesz do kresu mapy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 19:19, Paoro napisał:

Oczywiście, że tak zrobiłem, problem w tym, że niestety nic się nie zmieniło.. wczytałem
save''a w momencie dużo wcześniejszym od tego kiedy spotkałem się z

Spoiler

Rochem

i to
samo, jakiś bug, dobra gra jest tak długa, że już nie będę marnował godzin by ukończyć
jedną śmieszną misję, która zablokowała się przez bug''a, napisz mi ew. co się dzieje,
jak
Spoiler

Tasak

mi pomaga. Ogólnie widzę, że od Novigradu pełno bugów..

Nie ma tu żadnego błędu, najpewniej na własną rękę udałeś się do jakiegoś z interesów juniora co automatycznie blokuje zadanie, jedynym sposobem na wykonanie gangów novigradu jest udanie się do tasaka zaraz po pierwszym wizycie w łaźni dijkstry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 21:12, ZubenPL napisał:

Nie ma tu żadnego błędu, najpewniej na własną rękę udałeś się do jakiegoś z interesów
juniora co automatycznie blokuje zadanie, jedynym sposobem na wykonanie gangów novigradu
jest udanie się do tasaka zaraz po pierwszym wizycie w łaźni dijkstry.

Pewnie tak. No nic za dużo misji już zrobiłem w tym czasie by się cofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to już było...
Odkryłem ciekawy hmm... exploit? Otórz do wykonania bełtów potrzeba kilku różnych składników jak np. drewno, pióra, srebro czy zerrikańska mieszanka itp. w ilości 1 lub 2 sztuki. Otrzymujemy wówczas 20 bełtów. W momencie gdy zdecydujemy się rozebrać bełty na części otrzymamy te składniki spowrotem z tym że ilość otrzymanych składników będzie zależna od ilości rozebranych bełtów... czyli rozbierając np 20 bełtów otrzymamy każdy ze składników w ilości 20 sztuk :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał ale polecam przejść się na granice mapy, można usłyszeć do Geralta różne teksty mające nas przekonać do zawrócenia, jeden z nich to kultowe "przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 19:36, doctorwho napisał:

Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał ale polecam przejść się na granice mapy, można
usłyszeć do Geralta różne teksty mające nas przekonać do zawrócenia, jeden z nich to
kultowe "przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę".


Odkrywcze :P Zobacz kilka postów wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś o co chodzi z zadaniem "Tajemniczy pasażer łodzi"? :) Widziałem, że dostałem to zadanie jako nowe, ale nie zdażylem go aktywować, a nie mam go nigdzie w dzienniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 17:13, pawbuk napisał:

Wie ktoś o co chodzi z zadaniem "Tajemniczy pasażer łodzi"? :) Widziałem, że dostałem
to zadanie jako nowe, ale nie zdażylem go aktywować, a nie mam go nigdzie w dzienniku.

No właśnie też mi mignęło jak wczoraj włączyłem grę, ale w dzienniku nic nie było. :P Nawet google i wszelkie solucje nic nie mówią o tym zadaniu poza tym, że "rozpoczyna zadanie". Gdzieś na skellige podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tajemniczy pasażer łodzi aktywuje się jedynie jak

Spoiler

nie spotkałeś Umy u Barona

. To jedyny sposób żeby dowiedzieć się o nim bez wcześniejszego spotkania. Ale możesz spokojnie dalej podążać głównym wątkiem nawet jeżeli wypełniłeś wszystkie zadania Barona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2015 o 19:22, Hartigan napisał:

Tajemniczy pasażer łodzi aktywuje się jedynie jak

Spoiler

nie spotkałeś Umy u Barona



To można było

Spoiler

nie spotkać Umy? Czyżby w przypadku śmierci Barona

czy może się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się