Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Nie mylisz się robisz

Spoiler

Skellige/Keira Metz/Wiedźmy

. Nie musisz o danych postaciach wiedzieć wystarczy że spotkasz ich w znanej ich lokacji.Tak u mnie było po rozpoczęciu 4 rozgrywki.Ogólnie cieszy mnie że autorzy gry o dużo zmiennych rzeczach pomyśleli. Obecnie dużo eksperymentuje. Olej Triss tak żeby mieć
Spoiler

niewykonane zadanie z nią w Novigradzie

a powie ci kilka miłych słów w Kaer Morhen itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadania z dodatku Serca z Kamienia warto robić już po skończeniu wątku głównego z podstawki, czy nie ma to większego znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 01:36, pawbuk napisał:

Zadania z dodatku Serca z Kamienia warto robić już po skończeniu wątku głównego z podstawki,
czy nie ma to większego znaczenia?

Nie ma znaczenia, ba! Nawet jest moim zdaniem wymagane fabularnie, aby dodatek przejść przed

Spoiler

odnalezieniem Ciri

na wyspie. Tylko problem może pojawić się z siłą przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam problem z płynnością Wiedźmina na PS4 ? Gra nawet tnie w menusach... przecież to jest śmieszne żeby gra po tylu patchach chodziła gorzej jak na premierę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2015 o 01:36, pawbuk napisał:

Zadania z dodatku Serca z Kamienia warto robić już po skończeniu wątku głównego z podstawki,
czy nie ma to większego znaczenia?

Jeśli zrobisz je

Spoiler

po znalezieniu Ciri nie będziesz miał dostępu do jednej nagród za złe zakończeniu dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 19:48, Some_kind_of_Devil napisał:

Ktoś zmagał się z artefaktami graficznymi na gtx970 i odniósł sukces? Wysłałem zapytanie
do Redów, ale nie śpieszy im się z odpowiedzią, a od patcha 1.10 i 1.11 gra dla mnie
jest kompletnie niegrywalna.

To wina Geralta [m]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 11:10, gerart-rivi napisał:

> Ktoś zmagał się z artefaktami graficznymi na gtx970 i odniósł sukces? Wysłałem zapytanie

> do Redów, ale nie śpieszy im się z odpowiedzią, a od patcha 1.10 i 1.11 gra dla
mnie
> jest kompletnie niegrywalna.
To wina Geralta http://hardcorowo.pl/41323_Wiedzmin.html Musisz użyć eliksiru ochronnego


Ostrzeżenie - za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z artefaktami, używając opcji naprawiania plików gry w platformie gog galaxy, teraz wywala mi po kilku sekundach grania do pulpitu, nieszczęście z tym wiedźminem. Na to już kompletnie nie mam pomysłu, ktoś coś...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2015 o 00:30, Some_kind_of_Devil napisał:

Poradziłem sobie z artefaktami, używając opcji naprawiania plików gry w platformie gog
galaxy, teraz wywala mi po kilku sekundach grania do pulpitu, nieszczęście z tym wiedźminem.
Na to już kompletnie nie mam pomysłu, ktoś coś...?


Napiszę ci co mi pomogło na ciągłe crashe.
Na początek zaznacz we właściwościach pliku witcher3.exe zgodność ze swoim systemem (jak masz Win7 zaznaczasz zgodność z Win7, brzmi idiotycznie, ale te czary działają) oraz "Uruchom jako administrator".

Po tych zabiegach uruchamiaj grę przez bezpośredni skrót do witcher3.exe, a nie przez GOG Galaxy.

U mnie te zabiegi zmniejszyły liczbę ctd do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2015 o 12:55, Saddler napisał:

U mnie te zabiegi zmniejszyły liczbę ctd do minimum.

Wygląda, że pomogło, choć w ustawieniach sterowników 3D nvidi zmieniłem opcje zarządzania energią na "zawsze maksimum" i teraz nie wiem, która opcja jest właściwa. W każdym razie, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile przy przechodzeniu podstawki nie napotkałem na żadnego buga uniemożliwiającego mi grę, to w momencie gdy właśnie chciałem odpalić grę, żeby zacząc dodatek wywala mnie do pulpitu zanim jeszcze pokaże się menu bez żadnego powiadomienia o błędzie...
Jak zaspamuję spacją w momencie ładowania to zobacze menu główne, ale nie mija sekunda i znów mnie wywala na pulpit.
Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?
Próbowałem sposobu ze zgodnością systemu itd - nic nie daje.
Próbowałem naprawiać z poziomu gog galaxy - również nic.

Dodam, że dziś instalowała się jakaś aktualizacja 33MB, ale nie wiem czy to jakaś świeża czy nie, bo chyba z tydzień lub dwa nie odpalałem Galaxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2015 o 21:44, sirufok napisał:

Dodam, że dziś instalowała się jakaś aktualizacja 33MB, ale nie wiem czy to jakaś świeża
czy nie, bo chyba z tydzień lub dwa nie odpalałem Galaxy.

Masz kartę Nvidia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak nie wywalało odrazu, ale powiem Ci co zrobiłem. Zacznij od naprawienia plików gry za pomocą galaxy, tak na wszelki wypadek: more> manage..>verify/repair. Następnie w configure odznacz GAME OVERLAY, to opcja wyświetlania osiągnięć w samej grze. Jeśli używasz karty Nvidii wejdź najpierw w systemowy menadżer zadań znajdź włączoną funkcję Nvidia Streaming Service (czy jakoś tak, o streaming chodzi) i wyłącz ją (dobrze jest też ustawić, żeby nie odpalała się przy starcie systemu). Na koniec wejdź w panel sterowania Nvidia, a w nim: Ustawienia 3D>Zarządzanie ustawieniami 3D> wybież program do dostosowania. Jak już zaznaczysz wiesia pojawi Ci się kolejna lista, tam wybież "Tryb zarządzania energią" i ustaw na "preferuj maksymalną wydajność".
Mi to pomogło na wszelkie dolegliwości, odpalam też grę bezpośrednio z pliku exe jako administrator, bez goga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj włączyłem grę i jak przez 3 miesiące 1 crash był, tak teraz w jeden dzień z sześć... Spróbuję jutro zrobić to, co napisaliście. Może pomoże. :P Bo losowe crashe, które wcześniej się nie pojawiały, potrafią wkrewić haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2015 o 22:39, sirufok napisał:

Czyżbyś znał rozwiązanie tej zagadki? ;)

Może inaczej: znam problem. :P dosyć powszechny z tego co czytałem na forum wiedźmina. Sam miałem podobny, choć mi się zdarzał tylko w jednym miejscu, a nie przy początkowych cinematicach. Tak czy owak z tego co czytałem ludziom pomagały jedno z tych:
- aktualizajca sterowników
- powrót do poprzednich sterowników
- aktualizacja NVidia Experience
- synchronizacja gry z Nvidia Experience

+ jakieś pierdoły, o których wspomniał Some_kind_of_devil. Serio, ja liczę, że po prostu wydadzą łatkę, ale coś długo im to zajmuje. W każdym razie warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje sterowników i Experience robię jak się tylko pojawiają - nigdy natomiast nie miałem potrzeby powracania do starszych, ale jeśli to miałoby ostatecznie rozwiązać problem...
Repaira i zgodności próbowałem.
Jutro najpierw sprawdzę przy wyłączonym OVERLAYU, jak to nic nie da to próbuję dalej z synchonizacją i wyłączeniem procesu nvidii, a na koniec ewentualny powrót do poprzednich sterowników.

Dam znać w którym momencie Wiesiek się złamie (o ile w ogóle uda mi się go złamać powyższymi metodami) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temerski rynsztunek można kupić u Brema(

Spoiler

ego handlarza co na początku ratujemy go przed gryfem

) racja? Czy ten rynsztunek jest niedostępny w NG+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się