Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2015 o 12:27, Snafu napisał:

Temerski rynsztunek można kupić u Brema (

Spoiler

tego handlarza co na początku ratujemy go przed gryfem

) racja?

Nie pamiętam jak nazywa się kupiec, ale wiem, że stoi niedaleko drogowskazu Mostu Płaczki.

Dnia 15.11.2015 o 12:27, Snafu napisał:

Czy ten rynsztunek jest niedostępny w NG+?

Jest dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2015 o 18:39, Elminster napisał:

> Temerski rynsztunek można kupić u Brema (

Spoiler

tego handlarza co na początku ratujemy
go przed gryfem

) racja?
Nie pamiętam jak nazywa się kupiec, ale wiem, że stoi niedaleko drogowskazu Mostu Płaczki.
> Czy ten rynsztunek jest niedostępny w NG+?
Jest dostępny.


To mam chyba błąd, bo kupiec mi go nie oferuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Some_kind_of_Devil oraz Rick.
W moim przypadku wystarczyło jedynie wyłączyć opcję OVERLAY w kliencie GOG GALAXY, ale w razie czego miałem od was pełną listę pozostałych możliwości ;)

A tak przy okazji to miło wrócić do porządnego Wiedźmina z nowym kawałkiem historii - po pierwszych 2 godzinach gry w dodatek wydaje mi się, że gra chodzi zdecydowanie płynniej niż grając w podstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grę na PS4, na nowa gra plus, i mam wrażenie, że ta gra strasznie teraz klatki puszcza;/ A poruszanie się w ekwipunku to jakieś niedzisiejsze(mam na myśli ociężałość)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem W3 po raz drugi, tym razem w trybie NG+ i na poziomie trudności Death March - muszę podtrzymać moje zdanie - gra jest prawdziwym arcydziełem. Na pewno jest najlepszą produkcja z gatunku RPG w jaką grałem, ale najprawdopodobniej uznałbym ją też za najlepszą grę ogólnie w jaką kiedykolwiek zagrałem.
Uczucie pustki jakie towarzyszy ukończeniu gry, nie ważne z jakim zakończeniem...do tej pory miałem tak tylko i wyłącznie po przeczytaniu wybitnych książek (a nawet całych serii).
W tej chwili mam przegrane w W3 214 godzin (samo pierwsze przejscie gry to było 118 godzin), ale myślę, że jeszcze z kilkanaście godzin w nim spędzę - muszę odwiedzić wszystkie punkty na Skellige (pewnie zajmie mi to z 5 godzin) i ukończyć dodatek Serca z Kamienia, który dopiero co liznąłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 01:03, pawbuk napisał:

W tej chwili mam przegrane w W3 214 godzin (samo pierwsze przejscie gry to było 118 godzin),
ale myślę, że jeszcze z kilkanaście godzin w nim spędzę - muszę odwiedzić wszystkie punkty
na Skellige (pewnie zajmie mi to z 5 godzin) i ukończyć dodatek Serca z Kamienia, który
dopiero co liznąłem :D

Strata czasu, prawie same kontrabandy ponad 50 i jakieś paręset syren do ubicia z kuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 18:06, ZubenPL napisał:

Strata czasu, prawie same kontrabandy ponad 50 i jakieś paręset syren do ubicia z kuszy.


Nie powiedziałbym. Dzięki zrobieniu wszystkich "?" na Skellige, mogłem szastać kasą ile chciałem. Co prawda jest to żmudna robota, która nie daje za grosz rozrywki, ale nie musiałem martwić się kasą w dodatku, ani nie będę musiał w następnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zadanie ze SPOILER Z DODATKU

Spoiler

znalezieniem ucznia alchemika w dodatku jest takie słabe, czy ja je źle rozwiązałem? Cały czas miałem wrażenie, że będzie jakieś zaskakujące zakończenie - brak ciała, podejrzliwość Geralta, dziwna osada z dwójką staruszków - po czym nagle wszystko się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 21:44, Madoc napisał:

Czy zadanie ze SPOILER Z DODATKU

Spoiler

znalezieniem ucznia alchemika w dodatku jest takie
słabe, czy ja je źle rozwiązałem? Cały czas miałem wrażenie, że będzie jakieś zaskakujące
zakończenie - brak ciała, podejrzliwość Geralta, dziwna osada z dwójką staruszków - po
czym nagle wszystko się kończy.



Miałem dokładnie tak samo.

Spoiler

Świetnie zapowiadająca się misja, do tego ta opuszczona wioska... no cudo! I zakończenie które zniszczyło wszystko a szkoda, bo mogło być naprawdę mrocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 18:06, ZubenPL napisał:

Strata czasu, prawie same kontrabandy ponad 50 i jakieś paręset syren do ubicia z kuszy.


Wiem, przy pierwszym przejściu gry wszystkie "?" odwiedziłem :D I niestety muszę to zrobić ponownie, bo mi to nie da spokoju :D Nawet motyw finansowy mnie nie przekonuje, bo i tak mam prawie 60 tys., może dobiję do 100 tys. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 21:44, Madoc napisał:

Czy zadanie ze SPOILER Z DODATKU

Spoiler

znalezieniem ucznia alchemika w dodatku jest takie
słabe, czy ja je źle rozwiązałem? Cały czas miałem wrażenie, że będzie jakieś zaskakujące
zakończenie - brak ciała, podejrzliwość Geralta, dziwna osada z dwójką staruszków - po
czym nagle wszystko się kończy.


Spoiler

Z tyłu za domem staruszków jest wejście do piwnicy. Odkryłeś je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 22:08, Elminster napisał:

Spoiler

Z tyłu za domem staruszków jest wejście do piwnicy. Odkryłeś je?


Spoiler

No nie. Przejrzałem tylko domy. Dzięki, uratowałeś honor CDPR. Swoją drogą, to dosyć ciekawe zjawisko - gra daje możliwość nieco innego poprowadzenia akcji, ale nie zdaje sobie z tego sprawy, bo wcześniej tego typu wybór był wyraźnie zaakcentowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 21:17, Kraju napisał:

> Strata czasu, prawie same kontrabandy ponad 50 i jakieś paręset syren do ubicia
z kuszy.

Nie powiedziałbym. Dzięki zrobieniu wszystkich "?" na Skellige, mogłem szastać kasą ile
chciałem. Co prawda jest to żmudna robota, która nie daje za grosz rozrywki, ale nie
musiałem martwić się kasą w dodatku, ani nie będę musiał w następnym.

I co ma zrobić z tą kasą,ja dostałem jej tyle że nawet po wykupie wszystkich możliwych schematów na wszystko, zabawie z runami i rozbudowaniu straganu Ofiarskiego zaklinacza zostało mi 40k których nie mam na co wydać.

Przez całą grę nie znalazłem schematu na mistrzowski olej na istoty magiczne i chyba jeszcze dwóch innych, również żadne kupiec ich nie posiadał ktoś wie jak je zdobyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś czekał na moda STLM 2.0 to wygląda na to, że jeszcze poczeka. Autor twierdzi, że gra się całkowicie sypie, gdy próbuje uruchomić ją na patchu 1.11. W związku z tym, wstrzymał pracę. Szkoda, bo mod(przynajmniej na filmikach) zapowiadał się świetnie. Przypomnę tylko szybko, że STML poprawiało oświetlenie, przez co Dziki Gon wyglądał jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowski olej ?

Ja nawet jednego tak wysoko magicznego oleju nie mam, same wyśmienite, ale ja tego w ogóle nie używam :P

Pewnie źle robię, ale postawiłem na wymaksowanie mieczy i znak Quin.

Razem to zabójcza mieszanka :)

Miecz srebrny 68 level z 700 dmg po wymaksowaniu ma ponad 2500 dmg.

Masakra, a jednak NG+ ma tak wysokie wymagania, że nad głowami niektórych zwykłych bandytów są czerwone znaki zapytania.

"głupi" wilk jest tak silny, że dwa ugryzienia i Wiesiek idzie do piachu XD

Trzeba się pilnować.

A to tylko średni poziom trudności !

Gra jest wyśmienita, ale ma sporo bugów - nie mogę ukończyć "w wilczej skórze" i "jak kot z wilkiem" :(

No i Wiesiek jakimś cudem lewituje XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą ukończyłem Wiedźmina 3 :) w sumie to przechodziłem go od maja, a że latem zrobiłem sobie przerwę to dlatego tak długo mi to zajęło. Ukończyłem, z wyjątkiem paru, wszystkie misje poboczne, zgasiłem też większość znaczników na mapie. Dlatego mogę z całą pewnością powiedzieć, że ukończyłem najlepszą grę w jaką grałem :) Wiedźmin 3 ma przepiękną, pełną zwrotów akcji fabułę, zapewnia wiele godzin rozgrywki, rozbawia tekstami, wzrusza przejmującymi scenami i daje ogromną satysfakcję z przemierzania ogromnego, tętniącego życiem świata.

Grałem w Skyrima, przyznam, świat był ogromny, ale pusty i do tego niezbyt interesujący, gdzie prócz pięknych widoków zorzy polarnej, ogromnej ilości modyfikacji broni i zbroi, tak naprawdę niewiele mi się podobało, począwszy od fabuły do rozgrywki. Może i świat Wiedźmina jest mniejszy, choć z mojej perspektywy zwiedziłem go dokładniej i przede wszystkim do końca to w porównaniu do nieukończonego przeze mnie Skyrima wywarł na mniej zdecydowanie lepsze wrażenie. Według mnie najlepsza gra nie tylko tego roku, co chyba nie pozostawia wątpliwości (złoty joystick w 2015).

Powiem szczerze korci mnie zagrać jeszcze raz na jakimś wysokim poziomie trudności. Grałem na najwyższym jakim się da od początku i tu moje pytanie odblokowuje się coś nowego po przejściu? Jest tryb bez zapisu, gdzie jak się zginie to koniec gry jak w "dwójce"? Pamiętam, że po przejściu dwójki zagrałem w ten tryb i doszedłem do Kejrana, ale wybrałem się jeszcze gdzieś do lasu i mnie jakieś potwory pokonały :P ale fajnie się grało do tej chwili :D dlatego mam pytanie czy tu też coś takiego jest.

Podobało mi się, że decyzje podjęte w pewnym momencie gry, miały wpływ na to co działo się dużo później, przez co nie było szans na wgranie save''a, by nie stracić tego co się zrobiło w między czasie, a na bieżąco wykonywałem misje poboczne.

Ogólnie polecam ukończyć, bo słyszałem, że przez to, że Wiedźmin 3 jest tak długi to tylko coś ponad 20% graczy ją ukończyło :D cóż może tak jak u mnie, trochę to trwa ;) a muszę przyznać, że o ile pod koniec do samego finału, zaczyna się już to wszystko dłużyć to sam finał przepiękny, zaskakujący (twórcy poprzez komentarze postaci z gry manipulują graczem i im to wychodzi :) może trochę za łatwy, ale pewnie dlatego, że w finale miałem postać na 35 poziomie - to już ghule na początku gry były trudniejsze, co nie zmienia faktu, że tu chodzi o poznanie fabuły, która jest zdecydowanie najlepsza! Inna trylogia - Mass Effect, która wg mnie też głównie bazowała na fabule przy Wieśku wymięka :) choć też jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mnie w Wieśku najbardziej rozbawiło? Teksty na czasie jakie wypowiadały postacie w grze np. "... , ... i kamieni kupa", scenki jak ta z trójkącikiem (

Spoiler

Geralta z Triss i Yennefer

), albo zapiski w książkach np. o DRM (Defensywny Regulator Magiczny) i GOGu (Globalne Otwarcie Gotfryda przy misji
Spoiler

Wieża z znikąd

) i wiele innych, których już teraz może nie pamiętam, ale wywoływały u mnie salwy śmiechu lub przynajmniej szeroki uśmiech i oto chodzi rozgrywka pełną gębą. Poza tym wiele pomysłów na zadania, zarówno poboczne jak i główne, zaczerpniętych ze znanych opowiadań i historii, (chociażby śpiąca królewna, w którą wcieliła się
Spoiler

Ciri

i 7 krasnoludów w
Spoiler

wątku głównym

albo obrządek
Spoiler

dziady

z naszej kultury) to było świetne i też bardzo pozytywnie odbierane przeze mnie, a w tym drugim przypadku -
Spoiler

dziadów

- gracze z całego świata, w przeważającej części nie znający naszej kultury mają szanse ją poznać. Z niecierpliwością czekam teraz na film Bagińskiego o Wieśku, ciekawe czy zagra Żebrowski :D co do gier to po "trójce" nie bardzo widzę szans na kolejną część, bo po prostu ta jest tak dobra i jest najlepszym finałem jaki się tylko dało - pierwszy Wiesiek to niewielkie oddziaływanie na politykę przez Geralta, w drugiej już znaczne, a w trzeciej to już jego wpływ na losy uniwersum bezsprzeczny :) po prostu po takiej części nie ma co robić nowych by nie zepsuć ;) Świetna robota i co najważniejsze to polska gra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest w tej grze kod na przenikanie przez ściany? Zwyzywałem geralta i wszystkich twórców przeróżnymi tytułami szlacheckimi, zaklinowałem się w ruinach zamku gdzie znajdują się pierwsze schematy zbroi niedźwiedzia, bo wajcha w komnacie nie podnosi kraty, a nie da się wrócić drogą, którą przyszedłem. Geralt uwięziony wyzionie ducha w starych ruinach... I tylko jedno ciśnie mi się na usta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się