Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2015 o 20:18, sirufok napisał:

> /.../

A wczytać wcześniejszego zapisu nie da rady?

Wczytanie nic nie daje, przynajmniej nie w ten sposób. Co z tego ze wczytam sejwa sprzed wejścia, skoro efekt jest taki, że nie zdobędę schematów, bo próbowałem kilka razy i za każdym razem brama się nie podnosi.
Ale problem pośrednio rozwiązany, znalazłem moda z debug mode i za pomocą kodów przeteleportowałem się na centrum mapy, całe szczęście trafiłem w morze;]
Cześć i chwała moderom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2015 o 20:39, Some_kind_of_Devil napisał:

Wczytanie nic nie daje, przynajmniej nie w ten sposób. Co z tego ze wczytam sejwa sprzed
wejścia, skoro efekt jest taki, że nie zdobędę schematów, bo próbowałem kilka razy i
za każdym razem brama się nie podnosi.
Ale problem pośrednio rozwiązany, znalazłem moda z debug mode i za pomocą kodów przeteleportowałem
się na centrum mapy, całe szczęście trafiłem w morze;]
Cześć i chwała moderom!

Ale to takie jakby oszustwo! dawniej były kody teraz są mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2015 o 23:09, Paoro napisał:

Ale to takie jakby oszustwo! dawniej były kody teraz są mody.

Kody lub takie mody nie kwalifikują się jako oszustwo jeśli mają na celu naprawienie tego, co zepsuli twórcy. ;)

A na przyszłość powiem to, co zawsze mówi support REDÓW: fix/repair przez galaxy i wczytać save''a przed pojawieniem się zamku. Szczególnie to drugie jest wazne, żeby wczytać przed zrespawnowaniem się problemu - czyli w tym wypadku jak mniemam całego zamku. Jeśli zrobić fix po pojawieniu się budowli nic ci to nie da. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2015 o 23:09, Paoro napisał:

Ale to takie jakby oszustwo! dawniej były kody teraz są mody.


Przecież "kody" dalej są. To ułatwienie dla twórców, działów QA etc. Tylko od twórców zależy ile z tych narzędzi pozostanie w finalnej wersji gry (oraz jak trudny będzie do nich dostęp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę Wiedźmina po raz drugi, ale w sumie nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Jeśli mam element z jednego z wiedźmińskich cechów i wzmocnię go runami, to czy po ulepszeniu nadal będą się one w nim znajdować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować, więc jestem zmuszony napisać kolejnego posta. Czy te najnowsze patche znowu skopały jakoś optymalizację gry? Na 1.08 w Novigradzie/Oxenfurcie na głównym rynku miałem 60 klatek, a teraz (1.11) potrafią spadać nawet do 45. WTF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już sprawdzałeś ale...
Od jakiegoś "pacza" muszę z każdym uruchomieniem ręcznie wyłączać NvidiaHairWorks i ustawiać detale z niskich do ultra. Zawsze. Dodatkowo, co włączenie muszę wyłączać ręcznie dodatki(te alternatywne stroje). Więc może jakimś trafem włączają Ci się włoski od zielonych i może dlatego... Bo oprócz tego to różnić w działaniu gry nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 17:03, Some_kind_of_Devil napisał:

> Ale to takie jakby oszustwo! dawniej były kody teraz są mody.
Oszustwo? A zamknięcie Geralta w więzieniu za niewinność jest niby sprawiedliwe?


Stary, miałem ten sam problem :D Tutaj masz rozwiązanie:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=yCWj6vhHgaI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Mój komputer ledwo spełnia minimalne wymagania, ale przy średnio-niskich ustawieniach dało się zachować płynność gry nawet w novigradzie. Po nowych patchach, przy niskich ustawieniach gra w novigradzie jest niegrywalna. Szkoda, bo łudziłem się, że z każdym patchem będzie tylko lepiej. Tym większa szkoda, bo chciałem zacząć nową grę +.

Co do wcześniejszego pytania, runy zostają w sprzęcie po jego ulepszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tymi klatkami to naprawdę jakiś kiepski żart. Jakby te spadki były tylko w większych miastach, to bym jeszcze przebolał, ale teraz zauważyłem, że pojawiają się nawet w lasach podczas opadów deszczu. Ciężko uwierzyć, jak można spieprzyć coś co było dobrze... Wiadomo, czy Redzi mają w planach jakieś kolejne patche w najbliższej przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie, ze dlugo sie sledzilem watku, ani nie szukalem odpowiedzi (na tym forum) na moje ponizsze pytanie.

Czy ktos jeszcze ma problemy z Wiedzminem (po zanstalowaniu Serc z Kamienia) na windowsie 10 i najnowszych sterach AMD? Gra wywala do pulpitu w totalnie losowych momentach, bez zadnego ostrzezenia, bledu etc. Potrafi nawet po sekundzie gry. Reinstalowalem juz Wiedzmina, DXa, teraz probuje reinstalki GoGa i Wiedzmina. Jesli to nie pomoze, to wywale sterowniki i przejde do starych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2015 o 10:49, Ichvander napisał:

Czy ktos jeszcze ma problemy z Wiedzminem (po zanstalowaniu Serc z Kamienia) na windowsie
10 i najnowszych sterach AMD? Gra wywala do pulpitu w totalnie losowych momentach, bez
zadnego ostrzezenia, bledu etc. Potrafi nawet po sekundzie gry. Reinstalowalem juz Wiedzmina,
DXa, teraz probuje reinstalki GoGa i Wiedzmina. Jesli to nie pomoze, to wywale sterowniki
i przejde do starych.

Pełno osób. Ale nie tylko na AMD, również na Nvidii. Mi nic nie pomogło, ale ja miałem zwiechę tylko w jednym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz chcialem pisac, ze znalazlem rozwiazanie problemu u mnie, bo gralem ponad 1,5h bez zadnych "niespodzianek". Po czym minute temu mnie wywalilo... ech. Czas na sprobowanie ze starszymi sterownikami. Jak nie pomoze to mega dupa :/ do 7 nie chce wracac, podoba mi sie Win 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam WIN10 X64 i Wiesiek 3 ani razu mnie nie wywalił do pulpitu, za to nie da się ukończyć misji:

1. "w wilczej skórze"

2. "najgroźniejszy potwór na skellige".

Mam GTX750 Ti + najnowsze sterowniki.


Aha... wersja 1.11 + "serce z kamienia" + NG+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra po prostu tak ma :P Niektóre zadania są zbugowane i zwykle, wczytanie "sejwa" nie pomaga. Trzeba zacząć grę od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się