Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2016 o 18:45, maniekk napisał:

Na 90% jestem pewien, że poziom może się przeskalować i będzie trudniej go założyć. Także
lepiej wbić ten poziom i potem ng+. No, ale zapewne już to zrobiłeś :D

No właśnie jeszcze nie :D Mam czas jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego (jakiej misji), przydaje się stłuczony monokl oraz kryształowa czaszka Yennefer (od kruka)? Pytam, bo za pierwszy razem w ogóle nie wziąłem tej czaszki ze sobą, przeoczyłem ją i ciekaw jestem czy się przyda do jakiejś misji, a ten monokl znalazłem we wsi Biały Sad, w chacie z misją patelni starej babuni. Pytam się czy przydadzą się te przedmiotu później czy może coś przeoczyłem, jestem bowiem w Wizimie. Tym razem planuje trochę zmian w porównaniu do poprzedniego przejścia, przede wszystkim chciałbym ocalić

Spoiler

Barona

i jego żonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2016 o 20:32, Paoro napisał:

Do czego (jakiej misji), przydaje się kryształowa czaszka Yennefer
(od kruka)?


Do niczego. Przed końcem gry pojawia się jedna dodatkowa opcja dialogowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy grał ktoś na podobnej konfiguracji? albo na gorszej? posiadam lapka Lenovo z50-70, jest tam procek i5 1,7-2,5 (turboboost), 8gb ram,grafika nvdia 820m 2gb? ciekawe czy gra byl ruszyla na minimalnych... z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się właśnie ukończyć dodatek Serca z Kamienia po raz pierwszy i podstawkę po raz drugi - już na premierę była to najlepsza gra RPG wszechczasów (z całym szacunkiem dla Planescape''a, Baldura, Gothica itp.), a po wyjściu dodatku, iluś patchy i tych darmowych DLC tylko zwiększyła dystans dzielący ją od reszty.
Absolutne mistrzostwo!!! Dodatek jeszcze ciekawszy fabularnie od edycji podstawowej - cieszy mnie, że CDPR ma jeszcze świeże pomysły, dobrze to wróży kolejnemu dodatkowi ;)

Jestem absolutnie przekonany, że W3 będzie punktem odniesienia dla erpegów i sandboxów przez następnych parę lat, bo jest to gra absolutnie kompletna - świetna fabularnie, rozbudowana, z otwartym, wielkim światem, w którym ciężko sie nudzić, z niezłą walką, z genialnymi dialogami i ciekawymi postaciami niezależnymi...tutaj praktycznie każdy fan gatunku znajdzie coś dla siebie ;)
Co jeszcze mnie bardzo cieszy - promocja polskiej i ogólnie slowiańskiej kultury, która w Sercach z Kamienia jest jeszcze bardziej widoczna niż w podstawce. Mistrzostwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2016 o 14:33, pawbuk napisał:

Udało mi się właśnie ukończyć dodatek Serca z Kamienia po raz pierwszy i podstawkę po
raz drugi - już na premierę była to najlepsza gra RPG wszechczasów (z całym szacunkiem
dla Planescape''a, Baldura, Gothica itp.), a po wyjściu dodatku, iluś patchy i tych darmowych
DLC tylko zwiększyła dystans dzielący ją od reszty.


Ja również przechodzę grę drugi raz, powiedz mi proszę w Velen przy obozie Nilfgardu, jest Dom Gościnny, wiąże się z nim jakaś misja, bo za pierwszym razem jak to przechodziłem w ogóle tam nie mogłem wejść..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2016 o 19:26, Paoro napisał:

Ja również przechodzę grę drugi raz, powiedz mi proszę w Velen przy obozie Nilfgardu,
jest Dom Gościnny, wiąże się z nim jakaś misja, bo za pierwszym razem jak to przechodziłem
w ogóle tam nie mogłem wejść..


Dwa razy przechodziłem grę i nie dowiedziałem się czy wiąże się z jakąś misją. Da sie tam dostać pokonując strażników, czy brama jest zamknięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie ukończyłem gry, gdyż wszystkie zadania poboczne mam na szaro i dostaje zań tak mało doświadczenia, że nigdy nie dobiję do poziomu, którego wymaga dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2016 o 22:24, lis_23 napisał:

Ja jeszcze nie ukończyłem gry, gdyż wszystkie zadania poboczne mam na szaro i dostaje
zań tak mało doświadczenia, że nigdy nie dobiję do poziomu, którego wymaga dodatek.


Wykonując wszystkie zadania nie ma szans, żebyś nie dobił do wymaganego poziomu.
Najwięcej expa dostaje się za główny wątek gry.
Nie wiem jak ty to robisz, że wszystkie side questy masz na szaro - z tego co pamiętam jak grałem to może maksymalnie kilkanaście questów pobocznych miałem na szaro, bo czasem miałem do nich nie po drodze i robiłem je z opóźnieniem. Natomiast wiekszość wykonywałem minimum w ich zalecanym przedziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2016 o 22:47, sirufok napisał:


Wykonując wszystkie zadania nie ma szans, żebyś nie dobił do wymaganego poziomu.
Najwięcej expa dostaje się za główny wątek gry.
Nie wiem jak ty to robisz, że wszystkie side questy masz na szaro - z tego co pamiętam
jak grałem to może maksymalnie kilkanaście questów pobocznych miałem na szaro, bo czasem
miałem do nich nie po drodze i robiłem je z opóźnieniem. Natomiast wiekszość wykonywałem
minimum w ich zalecanym przedziale.


Za późno skapłem się, że trzeba wykonywać questy, chyba na wyższym poziomie niż mój i teraz mam po prostu za wysoki poziom do większości tych zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2016 o 22:50, lis_23 napisał:

Za późno skapłem się, że trzeba wykonywać questy, chyba na wyższym poziomie niż mój i
teraz mam po prostu za wysoki poziom do większości tych zadań.


No to za kilka zadań nie dostaniesz doświadczenia, ale potem to się wyrówna - poziom zadań wzrośnie szybciej niż Twój ;)
Ja przy ponownym przechodzeniu gry w NG już od początku niektóre zadania miałem na szaro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To który ty masz poziom i gdzie jesteś w grze? :o

Wyszarzanie to nie jest zły patent, po prostu w niektórych momentach jest źle zrobiony. Np. na Skellige znajdujemy zadania z o wiele mniejszym poziomem niż zalecany do misji, w której w ogóle można się na Skellige dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 09:06, Rick napisał:

To który ty masz poziom i gdzie jesteś w grze? :o

Wyszarzanie to nie jest zły patent, po prostu w niektórych momentach jest źle zrobiony.
Np. na Skellige znajdujemy zadania z o wiele mniejszym poziomem niż zalecany do misji,
w której w ogóle można się na Skellige dostać.


Jestem obecnie na Skellige,

Spoiler

główny wątek: poszukiwanie Ciri,

którego na razie nie ruszałem, skupiając się na zadaniach pobocznych i kompletowaniu wyposażenia ( na to poszło mi mnóstwo czasu ). Mam chyba 23-24 poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 11:18, lis_23 napisał:

> To który ty masz poziom i gdzie jesteś w grze? :o
>
> Wyszarzanie to nie jest zły patent, po prostu w niektórych momentach jest źle zrobiony.

> Np. na Skellige znajdujemy zadania z o wiele mniejszym poziomem niż zalecany do
misji,
> w której w ogóle można się na Skellige dostać.

Jestem obecnie na Skellige,

Spoiler

główny wątek: poszukiwanie Ciri,

którego na razie
nie ruszałem, skupiając się na zadaniach pobocznych i kompletowaniu wyposażenia ( na
to poszło mi mnóstwo czasu ). Mam chyba 23-24 poziom.

to jak ruszysz glowny watek to w krotkim czasie bedziesz mial 30 poziom, odnalezienie Ciri to nie konic gry, a dopiero poczatek sporej ilosci questow na ktorych nabijesz sobie expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, nie masz się o co martwić. Zanim w ogóle pomyślałem o kupnie dodatku, udało mi się osiągnąć 34 poziom. Po dodatku mam 39,5 poziomu. Dobiję do 40 po odkryciu pozostałych 50 znajdziek na wodach i wyspach okalających Skellige :) Teraz nic, tylko czekać do kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 19:14, Tuchaczevsky napisał:

Dokładnie tak, nie masz się o co martwić. Zanim w ogóle pomyślałem o kupnie dodatku,
udało mi się osiągnąć 34 poziom. Po dodatku mam 39,5 poziomu. Dobiję do 40 po odkryciu
pozostałych 50 znajdziek na wodach i wyspach okalających Skellige :) Teraz nic, tylko
czekać do kwietnia


Myślisz, że w kwietniu będzie już drugi dodatek?
Ogólnie, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Teraz już wiem, że warto dalej pociągnąć fabułę i może dobiję powyżej 30 go poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że premiera nowego dodatku ma nastąpić w okolicach kwietnia :)

Generalnie moje obawy zaogniają głosy, że więcej części nie będzie. Prawdą jest, że Wiedźmin 3 dla CD PROJEKT to swoiste Opus Magna. Dodatkowo sam wyznaję zasadę, że niektóre rzeczy nie powinny mieć kontynuacji. Ale panowie robią to niesamowicie dobrze i doskonale wyciągają wnioski z poprzednich produkcji, dlatego szkoda byłoby to wszystko zakończyć.

Cichą prośbą niech będzie regularne wypuszczanie dodatków. Świat stworzony przez Sapkowskiego ma niesamowity potencjał, który tylko czeka na wykorzystanie i eksplorację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2016 o 19:48, Tuchaczevsky napisał:

Generalnie moje obawy zaogniają głosy, że więcej części nie będzie.

Zabijanie kury znoszącej złote jaja tak bardzo opłacalne i sensowne.

Przypomnę, że, na przykład, God of War 3 też miał być ostatnią częścią serii God of War. Od tamtej pory powstało chyba z pięc gier z tej serii...

Uncharted 4 też nie zarżną. Będą prequele, spin offy, ale marka będzie dalej rozwijana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się