Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Whoa... Nie sądziłem, że da się tak pędzić przez tę grę. Rozumiem na Story+ po ukończeniu pierwszy raz, ale aż tak?

Ta gra jest zdecydowanie zbyt piękna, żeby tak szybko ją "kartkować". Jeśli za samo gapienie się z rozdziawioną gębą na widoki nabijałby się poziom, to z Białego Sadu wychodziłbym co najmniej z dziesiątym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2016 o 18:09, maniekk napisał:

Zastanawiam się, czy w nowym dodatku będzie tak łatwo jak w poprzednim, zważywszy na
ilość gotówki, czy też nie.


Nie przypominam sobie, żeby gotówka odgrywała jakąś istotniejszą rolę w toku fabularnym? Chyba, że chodzi Ci o

Spoiler

orientalne ulepszanie rynsztunku

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2016 o 18:12, Tuchaczevsky napisał:

Nie przypominam sobie, żeby gotówka odgrywała jakąś istotniejszą rolę w toku fabularnym?
Chyba, że chodzi Ci o

Spoiler

orientalne ulepszanie rynsztunku

:P


To też, miałem od groma kasy, a tak naprawdę poza naprawą i ulepszaniem sprzętu nie ma co z nią robić. Byłoby ciekawie, jakby idąc wzorem Fable w coś zainwestować, lub kupno jakiegoś domku na wsi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2016 o 18:19, maniekk napisał:

To też, miałem od groma kasy, a tak naprawdę poza naprawą i ulepszaniem sprzętu nie ma
co z nią robić. Byłoby ciekawie, jakby idąc wzorem Fable w coś zainwestować, lub kupno
jakiegoś domku na wsi ;)


Czy ja wiem... osiadły tryb życia z Geraltem średnio mi się kojarzy. Ale fakt, ekonomia jest lekko porąbana. Pamiętam, jak dopiero po ukończeniu gry odkryłem, że mogę waluty wymieniać u Vivaldiego. A przez cały dodatek zastanawiałem się skąd czerpać kasę na ulepszenia aparatury. Potem jeszcze posprzedawałem jakieś bibeloty, które targałem ze sobą przez całą grę i kolejne 15.000 wpadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2016 o 18:19, maniekk napisał:

To też, miałem od groma kasy, a tak naprawdę poza naprawą i ulepszaniem sprzętu nie ma
co z nią robić. Byłoby ciekawie, jakby idąc wzorem Fable w coś zainwestować, lub kupno
jakiegoś domku na wsi ;)


Ja skończyłem grę z ponad 100k na koncie, a gdyby mi sie chciało czekać z ulepszeniami rynsztunku aż zbiorę materiały (a nie je kupować), to pewnie i do 150k bym dobil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żabę ubiłeś bez eliksirów ?

Uruchomiłeś się, gdy wąsaty (ten z sercem z kamienia) okazał się nieśmiertelny ?

W opcjach "postać" jesteś Wiedźminem, czy magiem ? (bardziej na miecze, czy eliksiry)


Kurde !!! jak się robi spoiler ?


Znowu coś nowego ?

Sry za niewiedzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2016 o 18:29, Tuchaczevsky napisał:

Czy ja wiem... osiadły tryb życia z Geraltem średnio mi się kojarzy. Ale fakt, ekonomia
jest lekko porąbana. Pamiętam, jak dopiero po ukończeniu gry odkryłem, że mogę waluty
wymieniać u Vivaldiego. A przez cały dodatek zastanawiałem się skąd czerpać kasę na ulepszenia
aparatury. Potem jeszcze posprzedawałem jakieś bibeloty, które targałem ze sobą przez
całą grę i kolejne 15.000 wpadło.


Wystarczyłoby coś w formie kryjówki, którą można by ulepszać. Idąc dalej skoro i tak można używać broni nie tylko ze szkół wiedźmińskich, może jakiś delikatny crafting u kowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2016 o 19:48, pawbuk napisał:

Ja skończyłem grę z ponad 100k na koncie, a gdyby mi sie chciało czekać z ulepszeniami
rynsztunku aż zbiorę materiały (a nie je kupować), to pewnie i do 150k bym dobil ;)


No i teraz co z tym zrobić? :D Nowy dodatek i okaże się, że już na samym początku da się kupić uber uzbrojenie i nikt nie podskoczy. Oby tylko nie było takich bugów jak w pierwszym dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2016 o 15:25, maniekk napisał:

No i teraz co z tym zrobić? :D Nowy dodatek i okaże się, że już na samym początku da
się kupić uber uzbrojenie i nikt nie podskoczy. Oby tylko nie było takich bugów jak w
pierwszym dodatku.


Przechodziłem drugi raz W3 z dodatkiem na NG+ na tym najwyższym poziomie trudności i słabsze uzbrojenie nie było problemem (nie zmieniłem ani razu rynsztunku wiedźmińskiego na coś innego, a odstawał on statami od tych najlepszych), więc wątpię, żebym kupował w Krew i Wino coś nowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnośnie dodatku Serce z Kamienia jak i nadchodzącego Krew i Wino.
Niedługo zamierzam kupić sobie Wiedźmina III, jednak budżet nie pozwala mi na kupno dodatków. Czy coś będę tracił w podstawowej rozgrywce?
Najprościej mówiąc czy Serce z Kamienia dodaje nową zawartość, nowe bronie, stwory, questy itd. w obrębie świata, który jest zawarty już w podstawce?
Czy może Serce jest oderwane od podstawki, jest uruchamiane z poziomu menu i jest jakby osobną rozgrywką, historią, postacią?
Czy to jest coś w stylu dodatku Missing Link do Deus Ex''a Human Revolution, czy może jednak nie?
Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2016 o 21:36, milaosz napisał:

Cześć, mam pytanie odnośnie dodatku Serce z Kamienia jak i nadchodzącego Krew i Wino.
Niedługo zamierzam kupić sobie Wiedźmina III, jednak budżet nie pozwala mi na kupno dodatków.
Czy coś będę tracił w podstawowej rozgrywce?
Najprościej mówiąc czy Serce z Kamienia dodaje nową zawartość, nowe bronie, stwory, questy
itd. w obrębie świata, który jest zawarty już w podstawce?
Czy może Serce jest oderwane od podstawki, jest uruchamiane z poziomu menu i jest jakby
osobną rozgrywką, historią, postacią?
Czy to jest coś w stylu dodatku Missing Link do Deus Ex''a Human Revolution, czy może
jednak nie?
Z góry dzięki za pomoc :)

Serca z Kamienia to kilka nowych lokacji na mapie z podstawowej wersji gry, nie powiązane z głównym wątkiem zadania i kilka nowych przedmiotów. Nie stracisz nic, poza bardzo fajną fabułą z dodatku :P Bez problemu możesz ją dokupić po ukończeniu Wiedźmina 3 i grać postacią, którą prowadziłeś przez podstawkę ;) Gra sama cię zapyta, czy chcesz grać swoim dotychczasowym Geraltem, czy wolisz aby wygenerowało Ci go automatycznie, na 30 poziomie tylko do gry w dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz merytorycznego opisu zawartości, wypadałoby dorzucić jeszcze szczyptę subiektywizmu z mojej strony. Generalnie jeśli chodzi o ten dodatek, to niektóre osoby posuwają się do śmiałej tezy, że storyline jest lepsze niż w przypadku głównego wątku podstawki. Nie do końca się zgodzę, bo to zupełnie odrębna część przygód Geralta. Mimo wszystko BARDZO polecam Ci zapoznanie się z dodatkiem i szykowanie pieniędzy na następny. Ilość świetnego materiału fabularnego, który znalazł się w dodatku, jest w zupełności wystarczająca do kilku godzin dodatkowej rozgrywki i doskonałej zabawy :)

Mały spoiler, który przekonuje:

Spoiler

Jeśli grałeś w podstawkę i rwałeś boki podczas pijackich scen w Kaer Morhen, nie możesz odpuścić weselnej zabawy z dodatku :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym Was przedstawić piękny mod poprawiający textury - jeżeli już była o tym mowa, to sorry.

Tutaj stronka z modem - wersja 2.6:

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021/?tab=2&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fwitcher3%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D1021&pUp=1

Stronka Nexus wymaga rejestracji do pobrania pliku z modem, dla tego daje na MEGA swój plik z tym modem:

https://mega.nz/#!3gViiaaL!Piqm7HGDTOolni5RuVumoY6OFMQCnSCrqAH8AIGmzmw


Jeżeli nie można swoich linków tutaj importować, to proszę usunąć :(


Mod bardzo widocznie poprawia textury i nie jest instalacyjny.

tutaj podaję, jak go zaimplementować w grę:

1. założyłem konto na Nexus.

2. pobrałem manualnie mod do textur: modHDReworkedProject 2.6

3. w głównym katalogu z zainstalowaną grą, utworzyłem folder o nazwie: Mods - ma być z dużej litery.

4. rozpakowany mod wkleiłem do folderu Mods.


Tak to ma wyglądać:

Jak widać, różnica ogromna i nie ma wpływu na ilość FPS.

Fotki robione na karcie GTX 750ti przy ustawieniach:

textury/jakość terenu - uber

cienie/trawa/zagęszczenie - średnie

reszta maximum.

FHD - 1080p


Bardzo polecam ten mod, bo gra jest jeszcze ładniejsza i aż się chce grać :)

20160310032210295

20160310032213936

201603100322240

2016031003223214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o ten dodatek, to niektóre osoby posuwają się

Dnia 09.03.2016 o 15:27, Tuchaczevsky napisał:

do śmiałej tezy, że storyline jest lepsze niż w przypadku głównego wątku podstawki. Nie
do końca się zgodzę, bo to zupełnie odrębna część przygód Geralta.

Powiem szczerze, że czytam to kilka razy i nie rozumiem :P Wychodzi z tego co napisałeś, że dodatek nie jest lepszy bo to zupełnie odrębna historia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2016 o 21:22, Snafu napisał:

Powiem szczerze, że czytam to kilka razy i nie rozumiem :P Wychodzi z tego co napisałeś,
że dodatek nie jest lepszy bo to zupełnie odrębna historia?


Tłumaczę z mojego na wspólny :P

Chodzi mi o to, że kanon wiedźmiński rządzi się swoimi prawami i mniej więcej wiemy, czego się spodziewać i mamy pewne oczekiwania. Historia Geralta zawsze toczyła się wokół pewnych osób, natomiast dodatek oferuje postaci poboczne, które mimo świetnych historii o wielkim potencjale, nie przewyższą sobą głównego wątku gry. Ale podkreślam, że jest to tylko i wyłącznie MOJE subiektywne zdanie. Możesz to odebrać zupełnie inaczej :)

Kto wie co by było, gdyby historia z dodatku była głównym wątkiem podstawki. Wtedy może miałbym inne zdanie. Niestety, jak widać, jestem niepoprawnym zwolennikiem hierarchii w tej grze, co mogę poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się