Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Teraz alles klar. Dzinwe by było, gdyby Twoja opinia nie była Twoim zdaniem :P Dla mnie własnie fakt, że dodatek przedstawił zupełnie nowych bohaterów i odrębną historię to duży plus. Ale pomimo tego, również nie jestem zdania że historia jest lepsza niż w wątku głównym. Choć jeśli oceniać tylko dodatek, to sam trzyma bardzo wysoki poziom i zdecydowanie można go zaliczyć do grona najlepszych dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jest jakieś info na temat kiedy wyjdzie nowy dodatek? Czy dalej enigmatyczny drugi kwartał. Nie wiem czy nie inwestować w inne gry na PS4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2016 o 13:05, maniekk napisał:

Jest jakieś info na temat kiedy wyjdzie nowy dodatek? Czy dalej enigmatyczny drugi kwartał.
Nie wiem czy nie inwestować w inne gry na PS4 ;)

Dalej enigmatyczny drugi kwartał. Zaczynam się powoli obawiać, bo tu już połowa marca i liczyłem, że dodatek wyjdzie w kwietniu. Ale zaczynam sie martwić, że to jednak będzie czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie,

Spoiler

czy jeśli pomożemy w pełni Tasakowi to przełoży się to później na jakiekolwiek profity? Np. w zadaniu pobocznym "Uczta dla kruków" czy w "Niebezpiecznej grze" gdy odwiedzamy tego krasnoluda co pracuje dla Tasaka? Albo jakiś nalot przykurczy na siedzibę Juniora w Oxenfurcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2016 o 23:50, Snafu napisał:

Zastanawia mnie,

Spoiler

czy jeśli pomożemy w pełni Tasakowi to przełoży się to później na
jakiekolwiek profity? Np. w zadaniu pobocznym "Uczta dla kruków" czy w "Niebezpiecznej
grze" gdy odwiedzamy tego krasnoluda co pracuje dla Tasaka? Albo jakiś nalot przykurczy
na siedzibę Juniora w Oxenfurcie?


Nie,

Spoiler

pomoc tasakowi pozbawi cie jedynie śledztwa w kasynie i na arenie walk, zamiast których po prostu z lódźmi tasaka zniszczysz te miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2016 o 13:57, Ecko09 napisał:

Pamięta ktoś w jakich godzinach kupcy urzędują? wydaje mi się, że od 6 rano już są, ale
do której godziny? 18? 19?

Zdaje mi się, że do 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z bugiem, że skrzyń nie można otwierać? Podczas questa Spisek, w wiadomej jaskini nie mogę otwierać skrzyń. A z tego co pamiętam w jednej z tych skrzyń były schematy wiedźmińskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2016 o 19:50, Ecko09 napisał:

Spotkał się ktoś z bugiem, że skrzyń nie można otwierać? Podczas questa Spisek, w wiadomej
jaskini nie mogę otwierać skrzyń. A z tego co pamiętam w jednej z tych skrzyń były schematy
wiedźmińskie.

Wszystko się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2016 o 20:16, Paoro napisał:

> Spotkał się ktoś z bugiem, że skrzyń nie można otwierać? Podczas questa Spisek,
w wiadomej
> jaskini nie mogę otwierać skrzyń. A z tego co pamiętam w jednej z tych skrzyń były
schematy
> wiedźmińskie.
Wszystko się da.


No jednak się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2016 o 09:07, Ecko09 napisał:

Owszem. Nie pomaga.

A podświetlają się na czerwono i mają ikonkę interakcji? Jeśli tak to pozostaje ci zrobić verify/repair i wczytać grę zanim w ogóle pojawisz się w okolicy. To samo poradzą ci na forum redów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, pojawiło się kilka nowych informacji o drugim dodatku: Krew i wino. Zaprezentowano już okładkę, wiadomo, że do pudełkowej wersji będą dołączane talie królestw północy i nilfgaardu, a w samej grze pojawi się dodatkowa talia Wysp Skellige. Tylko czekać na datę premiery i pierwsze zwiastuny. :D

Więcej: http://pl.ign.com/the-witcher-3-wild-hunt-blood-and-wine/4242/news/w-wiedzminie-3-pojawi-sie-talia-skellige-gwint-onl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2016 o 16:44, Rick napisał:

Tylko czekać na
datę premiery i pierwsze zwiastuny. :D


Na nic chyba w tym roku tak bardzo nie czekałem. Trochę hype mi opadł, bo nie podnieciłem się ujawnionymi screenami, oprócz wyraźnej zmiany otoczenia z naciskiem na wielobarwność, ale jednocześnie wzbudziło trochę obaw o "przekoloryzowanie". No nic, pozostaje czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2016 o 18:28, Tuchaczevsky napisał:

Na nic chyba w tym roku tak bardzo nie czekałem. Trochę hype mi opadł, bo nie podnieciłem
się ujawnionymi screenami, oprócz wyraźnej zmiany otoczenia z naciskiem na wielobarwność,
ale jednocześnie wzbudziło trochę obaw o "przekoloryzowanie". No nic, pozostaje czekać...


Dla mnie to absolutny ''must have'' tego roku, czekam na wersję kolekcjonerską z kartami :D No i oczywiście liczę na coś jeszcze lepszego od Serc z kamienia :D Jestem spokojny o jakość dodatku, cieszy mnie też to, że ma być znacznie dłuższy niż SzK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzone informacje. Czyli plotki. Osobiście nie wierze ale podkręcają atmosferę :P

Spoiler

1. Toussaint słynie z dobrych win, dlatego w dodatku będziemy mogli zwiedzić aż trzy różne winnice: Tufo, Sancere i Corvo Bianco.
2. Po wykonaniu kilku zadań Geralt będzie mógł nabyć winnicę Corvo Bianco, która automatycznie stanie się jego domem. W plikach rzekomo znajduje się wzmianka o specjalnym kluczu do tego przybytku, należącym do wiedźmina. Lokal będzie można usprawniać, dokupując określone meble, wyposażenie, a także gotowe pomieszczenia, m.in. łóżko, ogród zielny, stajnię, stoły do zwiększania współczynników oręża i zbroi, stojaki na broń i zbroje, a także osełka.
3. W Krwi i winie ma się pojawić znany z pierwszego Wiedźmina miecz Aerondight.
4. Geralt będzie otrzymywał listy od Yennefer lub Triss, w zależności od tego, której z nich wyznaliśmy miłość w Dzikim Gonie. Pomysł ten wyklucza obecność obu pań w rozszerzeniu. Część korespondencji ma dotyczyć profesora Moreau, który będzie eksperymentował z mutacjami.
5. Wiedźmiński rynsztunek ze wszystkich szkół zostanie uzupełniony o zupełnie nowy oręż i zbroje, a każdy z jego elementów będzie na poziomie wyższym niż mistrzowski (Grandmaster).
6. W dodatku pojawią się dwa nowe eliksiry - odtrutka na jad garkaina (wampir wystąpi w dodatku jako jeden z nowych przeciwników) i dekokt odblokowujący wampirzą wizję.
7. Planowana już w pierwowzorze talia do Gwinta z wysp Skellige pojawi się wreszcie w Krwi i winie jako dodatkowy, piąty zestaw kart. W plikach znajdowały się ponoć dobrze opisane właściwości niektórych kart, np. grzybów uaktywniających zdolności berserkera (zamieniających wszystkich lub wybranych piechurów w niedźwiedzie) i niektórych umiejętności przywódców, np. zmniejszenie o połowę kary dla jednostek walczących w złych warunkach pogodowych.
8. Twórcą talii do Gwinta ma być niejaki hrabia Monnier, bywalec jednej z karczm w Toussaint. Jego nazwisko bezpośrednio odnosi się do dewelopera, który jest pomysłodawcą karcianki w Wiedźminie 3 - Damiena Monniera.
9. W Toussaint ma się odbyć kolejny turniej Gwinta, nie wiadomo jednak czy tak rozbudowany jak ten, którego świadkami byliśmy w Passiflorze w podstawowej wersji Wiedźmina 3. Oczywiście Geralt będzie mógł wziąć w nim udział.
10. W grze pojawi się nowa mechanika o nazwie "mutacje", powiązana z doświadczeniami nowego bohatera niezależnego, profesora Moreau. Geralt ma mieć dostęp do jego laboratorium, gdzie będzie mógł eksperymentować z tym zagadnieniem i odkrywać kolejne mutacje. Nie wiadomo, w jaki sposób ma się to przełożyć na jego zdolności w walce.
11. W Toussaint pojawi się przybytek o nazwie Mariposa, gdzie wiedźmin będzie mógł pokryć swoje ciało tatuażami. Nie wiadomo czy autorzy planują opcję usuwania barwnych malunków, ale wydaje się to logiczne. Prawdopodobnie będzie to jedyny sposób, aby pozbyć się dziary, którą Geralt zyskał w trakcie popijawy w grze Wiedźmin 2: Zabójcy królów, a który jest obecny w "trójce".
12. Do grupy znanych już doskonale potworów dołączą kolejne: bruxa, bargest, garkain, fleder, protofleder, borowik i oszluzg.
13. W plikach znajduje się rzekomo wzmianka o specjalnej arenie do sprawdzania swoich umiejętności, być może będzie ona podobna do tej, którą widzieliśmy w Wiedźminie 2.



Nie mam pojęcia czy plotki się spoleruje. Ale tak na wszelki wypadek dałem. Niby kwestie związane z fabułą ale może to być fake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2016 o 09:48, Hartigan napisał:

Nie potwierdzone informacje. Czyli plotki. Osobiście nie wierze ale podkręcają atmosferę
:P

Część już się potwierdziła, część jest bardzo prawdopodobna, ale niektóre są wręcz nie do uwierzenia (jak ta z domem i kupowaniem mebli...) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się