Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2016 o 11:43, leven napisał:

Gra mi się długo wczytywała, gdy za dużo namieszałem z modami.

No właśnie nie mam innych modów poza E3FX i nie wiem czy to może powodować takie problemy.

Dnia 04.06.2016 o 11:43, leven napisał:

Zrób sobie też podgląd użycia CPU/RAM/HDD przy wczytywaniu, może któryś z tych podzespołów
jest w 100% użyty.

Sprawdzałem i dochodzi do max. 60%, więc to też nie to.
Chyba będę musiał przeżyć to, że zapis od początku istnienia gry i wersji 1.0 mógł się trochę pomieszać przez te wszystkie patche. Po skończeniu Krew i Wino mam zamiar zacząć NG+, a do tego czasu przynajmniej przeczytam wszystkie porady z ekranu ładowania (po kilka razy) :D
Co do KiW ogólnie miód, cud i orzeszki. Zadania jak zwykle na poziomie, humor jest, "prawda" z życia wciśnięta do gry też, jakieś nawiązania do poprzednich części są. Wszystko działa bez zastrzeżeń- nie spotkałem się z wielkimi bugami, może czasami jakiś tekstur nie doczytywało, ale to bardzo rzadko. Nie wiem ile gry mi jeszcze zostało, ale prawie nie ruszyłem głównych zadań, bo zatrzymało mnie zatrzęsienie pytajników/questów pobocznych. I z tym mam mały problem- już na początku dostajemy kilkanaście zadań i osobiście nie wiedziałem co z sobą zrobić. Wiem, że to takie narzekania na dobrobyt ale mnie to trochę przytłoczyło :)
Co do poziomu przeciwników to zbyt ciężko nie jest, szczególnie z umiejętnością, która powoduje, że zjedzenie czegokolwiek odnawia życie przez kilka godzin- nie wiem kiedy to wprowadzili, ale jest to zdecydowanie przesadzone :D Przyznaję bez bicia, że z tego korzystam i łatwa walka nawet mnie cieszy, bo z każdą śmiercią Geralta pojawia mi się ekran ładowania na te kilka minut co zdecydowanie obniża moje zadowolenie z gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2016 o 23:46, Kadaj napisał:

> Ktoś wie gdzie w dodatku można znaleźć jakąś nową kusze?
Musi być znaleźna?
Kuszę można dość szybko wygrać na

Spoiler

Turnieju Rycerskim

.

Dużo lepsza od tej setowej nie jest a ja poszukuje czegoś powyżej 40lvl o ile taka istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2016 o 23:46, Kadaj napisał:

> Ktoś wie gdzie w dodatku można znaleźć jakąś nową kusze?
Musi być znaleźna?
Kuszę można dość szybko wygrać na

Spoiler

Turnieju Rycerskim

.

Dużo lepsza od tej setowej nie jest a ja poszukuje czegoś powyżej 40lvl o ile taka istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo spatchowaniu gry i zainstalowaniu dodatku KiW zniknęły zielone skrzynie z ekwipunkiem. Save i reload nie działają - dalej nie ma skrzyń. Miałem tam mnóstwo ekwipunku, czy można to jakoś odzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, jak walczyć na pięści. Kompletnie tego nie ogarniam i nie mam do tej pory zaliczonego zadania ze skellige. Trzymam gardę, próbuję uderzać w odpowiednim momencie, ale gówno z tego wychodzi. Swoją drogą mam Wieśka na 41 poziomie a ciosy zadaje jak dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2016 o 13:55, berbelek napisał:

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, jak walczyć na pięści. Kompletnie tego nie ogarniam i nie mam
do tej pory zaliczonego zadania ze skellige. Trzymam gardę, próbuję uderzać w odpowiednim
momencie, ale gówno z tego wychodzi.


Albo rób kontry - czyli wciskaj blok tuż przed ciosem przeciwnika, po czym wyprowadź silny atak - albo rób uniki na boki i lutuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2016 o 13:55, berbelek napisał:

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, jak walczyć na pięści. Kompletnie tego nie ogarniam i nie mam
do tej pory zaliczonego zadania ze skellige. Trzymam gardę, próbuję uderzać w odpowiednim
momencie, ale gówno z tego wychodzi. Swoją drogą mam Wieśka na 41 poziomie a ciosy zadaje
jak dziewczynka.

Czekasz na silny cios -> kontra -> 2-3 szybkie ciosy
Cała filozofia.

Jeśli przeciwnik zablokuje lub zacznie walić szybkie to blokujesz normalnie i robisz unik w tył.

W walkach grupowych trzeba szybko robić uniki i walić z szybkiego na spokojnie od tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2016 o 12:27, ZubenPL napisał:

> > Ktoś wie gdzie w dodatku można znaleźć jakąś nową kusze?
> Musi być znaleźna?
> Kuszę można dość szybko wygrać na

Spoiler

Turnieju Rycerskim

.
Dużo lepsza od tej setowej nie jest a ja poszukuje czegoś powyżej 40lvl o ile taka istnieje.


Mam już 50 lvl i jak dotąd lepszej jeszcze nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2016 o 14:11, MisticGohan_MODED napisał:

Jeśli przeciwnik zablokuje lub zacznie walić szybkie to blokujesz normalnie i robisz
unik w tył.

Szybkie również można kontrować, tylko jest to trochę trudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2016 o 23:26, MisticGohan_MODED napisał:

Wiecie gdzie i u kogo można na tym nowym obszarze kupić eliksir do resetowania umiejętności
?
Myślałem że niczego nowego nie będzie więc trochę tych punktów pomarnowałem...


W nowym dodatku nie szukałem eliksiru oczyszczania, ale sugeruję powrót do Velen i tam zakup u Guślarza lub tego gostka, który sprzedawał statuetki do wykonania zadania z Aremasem.

20160606061036843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2016 o 16:41, Kadaj napisał:

A Wy

Spoiler

kogo spotkaliście

?

Spoiler

Ja Jaskra, ale to dlatego, że grałem w sam dodatek. Mówił nawet o tym, że Piscilla została zaatakowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 06:10, leven napisał:

W nowym dodatku nie szukałem eliksiru oczyszczania, ale sugeruję powrót do Velen i tam
zakup u Guślarza lub tego gostka, który sprzedawał statuetki do wykonania zadania z Aremasem.


OK znalazłem. Trzeba wykonać to zlecenie winiarzy.
Oprócz eliksiru oczyszczenia był tez dostępny eliksir odnowienia (na mutacje).

20160606213144171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Krew i Wino skończone. 37 godzin wg licznika gry zeszło mi na przejście dodatku. Zostało mi ledwie kilka pytajników, jednego questa nie udało mi się znaleźć, mam nadzieję, że tylko tego jednego.

Spoiler

Chodzi o ten, który się zaczyna po spotkaniu jakiegoś śpiącego gościa gdzieś w lesie. Albo coś takiego. Nie jest on oznaczony na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jeszcze bug w misji "Pieśń Rycerskiego Serca"? Podczas treningu jazdy konnej nie moge... ruszyc. Ani do przodu, ani do tylu czy na boki. Zsiasc z konia tez nie moge. Jedyna akcja, ktora moge wykonac to rzucic Aksji. Ponowne wczytanie gry nie pomaga.
Ktos mial taki problem i udalo sie go rozwiazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2016 o 10:39, maniekk napisał:

U którego handlarza można znaleźć tą książkę z o kartach do gwinta? Wiem, że w Novigradzie,
ale gdzie?

Na północy novigradu, na południe od Mostu św. Grzegorza. Handlarz jest zaznaczony na minimapie. To ten u którego można kupić figurkę żołnierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się