Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2016 o 16:42, Radekl2 napisał:

Mam pytanie dotyczące NG+. Jeśli podczas pierwszego podejście źle wczytało mi wybory
z 2 (nie można było spotkać

Spoiler

Letho

) to jest szansa, że w NG+ to się zmieni, czy
nie? Wiem, że wiele osób miało ten problem, a jednak fajnie byłoby mieć szansę go spotkać
podczas ponownej gry.


Rozpoczynając NG+ masz takie samo menu wyborów stanu z Wiedźmina 2, jak przy normalnym starcie - symulacja WŁ/WYŁ oraz import save z dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2016 o 18:30, Madoc napisał:

Skąd masz Caroline?


To moja była dziewczyna - jej rodzice nie zgodzili się na nasz związek, jestem tylko technikiem :(

A Caroline mam już 3 :)

Znowu znalazłem.

W Velen przy poszukiwaniach schematów Wiedźmińskich.


Ale to jest pikuś... zobacz na to:


Właśnie znalazłem miecz Aero..


Zobaczcie:


http://obrazki.elektroda.pl/2677260500_1468077997.jpg
http://obrazki.elektroda.pl/5442486800_1468077999.jpg


Wszystko jest OK, tylko ja już mam taki miecz - właściwie nazwa jest wspólna.


Zostać przy tym rozwojowym rozumiem ?


Jestem w Velen i po prostu poszukuje schematów.


A ten Aero... z rozwojem mam z pierwszego przejścia gry - teraz jestem w Velen NG+.

Gra jest przepiękna :)

Teraz ten srebrny Aero... wymusza rozwagi, ponieważ motywuje do nie pozwolenia siebie dać uderzyć - to osłabia miecz.

Jeżeli zadamy 10 ciosów w potwory i go ubijemy przy maxymalnie naładowanym mieczu bez Naszego uszczerbku, miecz zyskuje wzmocnienie na stałe DMG.

Quin jak jest nałożony, można dostać w beret i dalej walczyć bez obniżenia mocy miecza - mówię o tym srebrnym.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ok, czyli można sobie nawet w NG+ grać z innymi wyborami z 1/2? Ja myślałem, że to wczytuje początkowy stan z pierwszego podejścia.
To może ktoś się orientuje czy jakiś patch na dobre rozwiązał problem z spotkaniem

Spoiler

Letho

i tym razem jest szansa na dobre wczytanie tego zapisu?
Mam zamiar przejść 2 raz Wiedźmina 3 z wszystkimi dodatkami, ale zwlekam trochę, bo staram się wymienić obecnie kartę i szukam jakiejś dobrej oferty. Fajnie byłoby ustawić wszystko na ultra i cieszyć się jeszcze sporą ilością fps. Wtedy to mógłbym spokojnie podziwiać wszystkie widoki w tej pięknej grze. Ale może moja cierpliwość się opłaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wcześniejszych Wiedźminów, dla tego nie potrafię na te pytanie odpowiedzieć.

Za to wiem jedno, każdy grosz wydany na Wiedźmina 3 jest więcej warty niż cały dolar.

Gram sporo czasu i z pełną śwaidamością daje 10/10 pomimo wpadek/bugów w grze.


NG+ jest rozpoczęciem gry od nowa.

Wszystko co wcześniej zebrałeś zostaje u Ciebie + sktzynia na graty.

Niektóre precjoza zostają automatycznie podniesione na bardzo wysoki level - np. miecz Harpia.

Warto też zatrzymac - jeżeli podniosłeś - set Mutha przed walką w DLC KiW.

To moment, gdy Regis musi oddać krew - więcej nie napiszę :P

Po prostu podczas schodzenia do podziemi zbierz cały pancerz.

Jak chcesz zobaczyć, o co mi chodzi, proszę sobie wgrać mój save z gry.

Jestem aktualnie w Velen NG+ z Aero + Mutka.

https://www.sendspace.com/file/hxgtgy

Wcześniej zrób sobie kopię swojego save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2016 o 22:45, Richmond94 napisał:

W Białym Sadzie, na wybrzeżu, występuje u mnie taki oto bug. Nie jest on jedynym, wzdłuż
tego wybrzeża jest parę takich miejsc. Mogę przez to swobodnie przechodzić i przejeżdżać.
Ktoś wie jak się tego pozbyć, bo rani me oczy?
http://i.imgur.com/HsfvoEZ.jpg


W Gog Galaxy sprawdź pliki gry - pobierze ok 30 MB i wszystko wróci do normy. Aby to zrobić w Galaxy kliknij przycisk Więcej -> Zarządzaj instalacją -> Sprawdź/Napraw ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2016 o 19:10, leven napisał:

Nie miałem wcześniejszych Wiedźminów, dla tego nie potrafię na te pytanie odpowiedzieć.

Za to wiem jedno, każdy grosz wydany na Wiedźmina 3 jest więcej warty niż cały dolar.

Gram sporo czasu i z pełną śwaidamością daje 10/10 pomimo wpadek/bugów w grze.


Podpisuje sie pod tym wszystkimi rekoma, łapami i kopytami. Dawno dawno temu konczac Gothica 2 Noc Kruka sadziłem ze juz zadna gra RPG nie zrobi na mnie takiego wrazenia. Próbowałem ogarnac wiedzmina 2, ale mimo iz kilka elementów bylo ciekawych, zamkniety swiat + kilka innych rzeczy spowodowało ze odbilem sie od tej gry. Dlatego tez sadzilem ze Redzi nie podołaja, tym bardziej ze czesc trzecia miala byc duzo wieksza gra. Ani sie nie nastawialem na trójke, ani nie obserwowałem całego tego hypu, wrecz przeciwnie w pewnym momencie zaczal mnie juz draznic, wszedzie wiedzmin i wiedzmin, reklamy, wywiady, screany, wszedzie, na kazdym portalu, no masakra. No i pewnego razu nie majac juz naprawde w co grac kumpel mnie namówil. Jakies bylo moje zdziwienie gdy wsiaklem w gre jak nigdy przedtem w zadnego singleplayera. I wszystkie te małe bugi i niedoróbki były niewazne, gra załozyła mi dzwignie i nie chciała mnie puscic. Narazie gre przechodze chyba 5ty raz (gdzies mi wcielo savy) i jak ogarne podstawke + SzK, to biore sie na KiW. I znowu czuje ta pustke jak po gothicu i znowu jestem przekonany ze juz zadna inna gra mnie tak nie wciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra ktoś na konsoli? kupilem dzisiaj ps4 i wieśka,tak w koncu! ale nie umiem zaktualizować gry do 1.23 . mam tylko ekran przygotowanie do pobierania 10% i stoi. jakieś rozwiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już za chwilę będzie dostępna edycja GOTY wieśka i zamierzam ją zakupić dla obu dodatków. Pytanie czy będę mógł je odpalić / dodać do kopii podstawki, którą kupiłem wcześniej ? A może będę musiał przenosić savy ? Dodam, że nie ukończyłem jeszcze wątku głównego, więc zależy mi na save''ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2016 o 13:01, revolt505 napisał:

Już za chwilę będzie dostępna edycja GOTY wieśka i zamierzam ją zakupić dla obu dodatków.
Pytanie czy będę mógł je odpalić / dodać do kopii podstawki, którą kupiłem wcześniej
? A może będę musiał przenosić savy ? Dodam, że nie ukończyłem jeszcze wątku głównego,
więc zależy mi na save''ach.


Normalnie instalujesz dodatki i mozesz spokojnie kontynuowac watek glowny z podstawki. Pojawia sie nowy content, ale podstawka, wszystkie q itp zostają nietknietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2016 o 15:16, revolt505 napisał:

Zapomniałem dodać, że gram na PS4, więc może to inaczej wyglądać kiedy włożę płytę GOTY
do napędu.

Wiesz, chyba to pytanie będzie lepiej zadac u źródła, a więc na forum CDP Red. Nie mamy pojęcia jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2016 o 13:01, revolt505 napisał:

Już za chwilę będzie dostępna edycja GOTY wieśka i zamierzam ją zakupić dla obu dodatków.
Pytanie czy będę mógł je odpalić / dodać do kopii podstawki, którą kupiłem wcześniej
? A może będę musiał przenosić savy ? Dodam, że nie ukończyłem jeszcze wątku głównego,
więc zależy mi na save''ach.


Wszystko powinno być ok, ja przy pierwszym dodatku miałem już podstawkę ukończoną i po prostu zostałem zapytany czy gram dalej swoją postacią, czy tworzę nową. Jak już tak się boisz o zapisane gry, to przecież można je chociażby na pendriva zrzucić.
Ciekawi mnie tylko, czy goty będzie z dodatkami na płycie, czy w postaci kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2016 o 19:31, maniekk napisał:


Wszystko powinno być ok, ja przy pierwszym dodatku miałem już podstawkę ukończoną i po
prostu zostałem zapytany czy gram dalej swoją postacią, czy tworzę nową.


Chyba bardziej chodzi o to, czy z wersją GOTY nie dodadzą jakiegoś patcha, który nie będzie czytał wcześniejszych sejwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no do tej pory przeciez mozna było instalowac patche, dodatki i nie mialo to zadnego wplywu na sejwy, wiec watpie zeby teraz sie to zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2016 o 13:37, TigerXP napisał:

Nie no do tej pory przeciez mozna było instalowac patche, dodatki i nie mialo to zadnego
wplywu na sejwy, wiec watpie zeby teraz sie to zmienilo.

No właśnie nie. Był jakiś duży patch, chyba 1.4, po którego zmianie nie czytało pierwszych wersji. Wystarczyło co prawda patchować po kolei, ale później jak wychodziły te pomniejsze patche też powolutku ograniczały niższe niższe numerki. Wiem, bo kolega ostatnio narzekał, że wrócił do wiedźmina i wyskoczyło mu powiadomienie, że sava nie można odczytać. Anyway, myślę, że to będzie jedno z częściej pojawiających się pytań, więc trzeba po prostu śledzić informacje od CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło, save nie będzie kompatybilny z goty. Swoją drogą dziwne zagranie, no, ale podobno ma być dlc na płycie. Dobre i to.
Goty będzie miało też swoje własne achivementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - w Wiedźminie 3 można korzystać z nVidia Ansel, czyli robić screeny w wysokiej rozdzielczości oraz w postaci panoram 360 :D

Zajmują mnóstwo miejsca na dysku, ale wyglądają świetnie! :D

Jeśli ktoś chce spróbować - kombinacja Alt + F2 podczas gry, choć działa to chyba tylko na niektórych kartach graficznych i na najnowszych sterownikach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy gry na konsolę. Czy jeśli mam używaną wersję Wiedźmina 3 (pożyczoną, kupioną, nieistotne), to czy dokupione przeze mnie dodatki będą działały bezproblemowo? Z tego co wiem, wersja na PC-ty jest przypisywana do konta jednego i tylko do niego można dokupić dodatki.
Wolę się zbłaźnić głupim pytaniem, niż żałować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Sapkowski chyba nie bardzo, Nas, graczy, lubi:

Sapkowski podkreślił, że jakby chciał napisać sequel „Wiedźmina” (a to niewykluczone), to na pewno nie sugerowałby się tym, co było w grze, bo „cóż go to może obchodzić”. – Szczególnie, że nie wiesz, co było w grze – zauważyła prowadząca, na co autor odpowiedział:

"Szczególnie, że nie wiem. Ale mogę zapytać. Znam parę osób, które w tę grę grało, ale niewiele takich osób znam, bo obracam się raczej wśród ludzi inteligentnych"

http://polygamia.pl/gra-narobila-mi-mnostwo-smrodu-i-gowna-sapkowski-obraza-chmielarza-graczy-i-fanow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się