Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2016 o 14:48, lis_23 napisał:

Andrzej Sapkowski chyba nie bardzo, Nas, graczy, lubi:


Ja tam goscia nigdy nie lubialem, zapatrzony w siebie buc. Ta wypowiedzia tylko to potwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Niewiele mnie to obchodzi. Sapkowski jest po prostu narcyzem z przerośniętym ego. Albo nie chce dopuścić do informacji że gra go wypromowała, albo jest po prostu człowiekiem głupim(choć słysząc jego wypowiedzi to raczej nie możliwe). Zapomina też chyba że sprzedając prawa, podpisując umowy nie może oczekiwać od drugiej strony czegoś, czego w umowie nie ma...Gra mnie oczarowała, do książki kiedyś się zabierałem, ale skończyło się na dwóch czy trzech rozdziałach. Ostatnio nawet chciałem nabyć pierwszy tom, ale niestety panie Sapkowski, nie tknę pańskiego dzieła :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam książki Sapkowskiego, ale na szczęście nie muszę lubić jego. Ja rozumiem, że można nie lubić gier, nie uważać ich za pełnoprawne medium, ale trzeba już być kompletnym ignorantem żeby nie docenić tego co gry zrobiły dla niego. Jeszcze kilka lat by siedział na dupie, zanim by przetłumaczyli kolejne części sagi, już nie wspominając o tym, że o miejscu na liście bestsellerów NYT mógłby pomarzyć. Pisarz z niego dobry, ale absolutnie żaden autorytet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niektórych pisarzy wyraźnie trzeba oddzielić twórczość od autora i tak jest niestety z Sapkowskim. Straszny z niego buc, ale opowiadania i saga o Wiedźminie są świetne (podobno Trylogia Husycka też znakomita).

Na szczęścia dla mnie nie jest żadnym autorytetem, więc też nie przejmuję się tym co mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trylogię zaczynam czytać i jest całkiem ok (choć sam język jest ciut trudny w odbiorze), a sagę o Wiedźminie czytałem dosyć dawno (16 lat temu) ale ostatnio zakupiłem sobie cały komplet, a trzy lata temu przeczytałem "Sezon Burz", który też jest całkiem fajny.
Niestety, Sapkowski zawsze taki był, jednak smuci mnie ta Jego ignorancja dla fanów i dla gier. Każdy inteligentny człowiek wie, że książki, a gry i inne media to co innego i min. dlatego Disney odciął się od komiksowej i książkowej twórczości osadzonej w uniwersum Star Wars, żeby mieć wolną rękę i to powinno być jasne zarówno dla ASa, jak i dla fanów i twórców gier, komiksów, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2016 o 18:16, lis_23 napisał:

Każdy inteligentny człowiek wie, że książki, a gry i inne media to co innego
i min. dlatego Disney odciął się od komiksowej i książkowej twórczości osadzonej w uniwersum
Star Wars, żeby mieć wolną rękę i to powinno być jasne zarówno dla ASa, jak i dla fanów
i twórców gier, komiksów, itp.

A bzdury teraz gadasz kompletne. Książki i gry to inne media wtedy i tylko wtedy, jeśli właściciel marki je odseparuje. W przeciwnym wypadku oba media się uzupełniają. Fakt, działają na inne zmysły, gry dodatkowo wprowadzają funkcję interpersonalności, ale badacze są w tym polu zgodni - gry, telewizja, Internet, filmy, książki i komiksy istnieją na jednej płaszczyźnie i wzajemnie się przenikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2016 o 18:32, Rick napisał:

A bzdury teraz gadasz kompletne. Książki i gry to inne media wtedy i tylko wtedy,
jeśli właściciel marki je odseparuje. W przeciwnym wypadku oba media się uzupełniają.
Fakt, działają na inne zmysły, gry dodatkowo wprowadzają funkcję interpersonalności,
ale badacze są w tym polu zgodni - gry, telewizja, Internet, filmy, książki i komiksy
istnieją na jednej płaszczyźnie i wzajemnie się przenikają.


Sorki, zapomniałem dodać tego co Ty i tutaj pełna zgoda. Chodziło mi konkretnie o taki przypadek, jak Saplowski lub Star Wars, a nie ogólnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie, jakby Sapkowski poczytał trochę, porozmawiał, jak sam to określił, z inteligentnymi ludźmi i przestał zauważać tylko czubek własnego nosa, zarobiłby naprawdę dużą kasę. Każdy z czynników konwergencji mediów rozwija markę. Potrzeba by tylko kogoś ogarniętego, kto wytyczyłby jasne zasady, w którą stronę marka może, a w która nie powinna się rozwijać i nic więcej. Później wystarczy tylko liczyć dolary na koncie.

Już takiego babola popełniło swego czasu Warner bros. z dziewczynami z Polski. Afera jest łatwa do znalezienia w internecie, więc jak ktoś chce, to znajdzie. I oni zrozumieli w końcu błąd i się wycofali. Czy Sapkowski dorośnie? Wątpię, on pewnie umrze przekonany o swojej pozycji wielkiego pisarza... przykre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś kiedy ten patch 1.30 wyjdzie??

Bo ciekawi mnie jak to z wydajnością będzie bo nawet jak patch o tym nie wspomina to będą jaja jak np. od ostatniego większej łatki czyli patch 1.22 w niektórych miejscach i w całym dlc krew i wino jak nie użyję moda STLM to gra jest niegrywalna o_O

20160830135828265

20160830135842500

20160830135900968

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2016 o 14:13, Kadaj napisał:

> wie ktoś kiedy ten patch 1.30 wyjdzie??
Na Steamie już jest.

5,3 GB. xD

patch 1.24 do 1.30 447 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei jak włączyłem gog galaxy już miałem numer 1.30. Nawet nie widziałem kiedy mi się ściągnęło. Dla pewności wziąłem verify/repair i... ściąga się 1,3 GB xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w tym temacie kilku moderatorów, którzy w tę grę grali, ale na szczęście niewielu takich było. Znacznie większa część, to jednak ludzie inteligentni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2016 o 13:55, SplitGrave napisał:

Widziałem w tym temacie kilku moderatorów, którzy w tę grę grali, ale na szczęście niewielu
takich było. Znacznie większa część, to jednak ludzie inteligentni.

A pijesz do....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2016 o 18:52, Rick napisał:

> Widziałem w tym temacie kilku moderatorów, którzy w tę grę grali, ale na szczęście
niewielu
> takich było. Znacznie większa część, to jednak ludzie inteligentni.
A pijesz do....?


To miał być żart i miałeś się oburzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Niedawno wyszedł ostatni patch do gry . Wersja pudełkowa GOTY jest wersją 1.31. Czy mody z wersji 1.30 będą działać poprawnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 13:43, Hartigan napisał:

Mam pytanie. Niedawno wyszedł ostatni patch do gry . Wersja pudełkowa GOTY jest wersją
1.31. Czy mody z wersji 1.30 będą działać poprawnie ?

musisz czekać by moderzy zrobili update modów chyba że to w stylu stlm który tylko grafikę polepsza

Kurdechyba przejdę jeszcze raz wieśka of nowa i spróbuję z tymi ukrytymi zakończeniami do questów jak np.

Spoiler

Z baronem można uratować żonę i dzieci z sierocinca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2016 o 14:09, Numenpl napisał:

Kurdechyba przejdę jeszcze raz wieśka of nowa i spróbuję z tymi ukrytymi zakończeniami
do questów jak np.

Spoiler

Z baronem można uratować żonę i dzieci z sierocinca


Można zrobić to i to? W jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 14:28, Rick napisał:


> Kurdechyba przejdę jeszcze raz wieśka of nowa i spróbuję z tymi ukrytymi zakończeniami

> do questów jak np.

Spoiler

Z baronem można uratować żonę i dzieci z sierocinca


Można zrobić to i to? W jaki sposób?

Kawał czasu temu przeszedłem Wiesia 3, lecz z tego co pamiętam

Spoiler

musisz odwiedzić uwięzionego ducha przed spotkaniem mieszkańców wsi. Duch nie jest zaznaczony na mapie, więc musisz wiedzieć gdzie szukać. Pomóż mu, uwalniając go poprzez wykonanie specjalnego questu . Ludzie ze wsi nadal będą martwi, lecz dzieci zostaną uratowane i zabrane do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się