Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Nie przesadzaj, gra wygląda znacznie lepiej i od W2 i od Skyrima ;) Czy lepiej od Unity? Cieżko powiedzieć, miałbym problem ze wskazaniem :) W Unity wrażenie gigantyczne robiły tłumy ludzi, natomiast w W3 fenomenalnie wygląda choćby przyroda, lasy, no i przede wszystkim efekty świetlne. Trochę brakuje mi lepszych efektów cząsteczkowych, bo one potrafią zrobić klimat :)

@Cykada85
System savów z AC byłby idealny - tam gra praktycznie ciągle się zapisuje. Na pececie mam szybki zapis, więc jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:04, Isildur napisał:

Jest szansa, że gra odpali na karcie graficznej z 1GB pamięci?
Pytam ze względu na sens pobierania gry z gog.com a to trochę waży...


A co to za karta? Szczerze mówiąc 1GB przy tych nowych grach to zdecydowanie za mało. W tej chwili już nawet czasem i 4GB nie wystarcza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:08, Makowiec napisał:

Jeśli karta jest z wyższej półki... Pamięć nie wiele mówi przecież o karcie. Teraz do
integr intela potrafią wsadzać 4gb, i wcale nie znaczy to, że się nadają do grania.


Radeon HD 6650M - Stara już, ale GTA V śmiga bez problemów, więc myślałem, że Wiedźmina 3 uruchomię chociaż na minimalnych, ale mam obawy, że będę pobierał na darmo...

Chociaż przy GTA V również mi wyskoczyło, że nie spełniam wymagań minimalnych a gra działa bez zacinki xD

Ehhh czas powoli brać się za kupno nowego kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:11, Isildur napisał:

Radeon HD 6650M - Stara już, ale GTA V śmiga bez problemów, więc myślałem, że Wiedźmina
3 uruchomię chociaż na minimalnych, ale mam obawy, że będę pobierał na darmo...

Oj chyba będziesz na darmo ściągał bo to karta od laptopa ja mam podobne obawy ale u mnie karta z desktopa hd 6770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz poczekać na jakieś testy sprzętu, ale coś tego nie widzę szczerze mówiąc ;)
Pod Wiedźmina chyba rzeczywiście kupno nowego komputera jest koniecznością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiadomo od youtuberów to wszystko w grze zależy od GPU bo robili obniżanie procka do najmniejszego taktowania możliwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:20, Makowiec napisał:

Chyba nie ma szans. Na tej karcie to chyba ledwo Skyrim chodził na średnich. Ale może
mi się pomyliło z inną.

Skyrim mi działa bez problemów na średnich :)

No cóż dzięki wielkie oszczędziliście mi czasu xD

Czas kupić coś dobrego i najlepiej stacjonarkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku, że nie mam za bardzo na co liczyć... :/
Pomyśleć, że rok temu, jak kupowałem kartę, myślałem że z powodzeniem na Wiedźmina 3 wystarczy a tu taki klops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art63116.html
Jak ktoś się zastanawia czy mu ruszy/nie ruszy Wiedźmin 3 i czy może liczyć na płynność.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=71077 < mój skrócony komentarz do tego artykułu jeśli nie chce się wam czytać.

W jeszcze większym skrócie - do płynnego medium (powyżej 40 fps) potrzeba GPU za 900 zł ;P W sumie starczy też do High o ile nie przeszkadzają nam miejscowe spadki do okolic 32-33 klatek. Do Ultra nie mniej niż R9 290/GTX 970 więc jakieś 1300+ zł. Procesor zasadniczo jakikolwiek byle nowy, Core i3 starcza z zapasem do Ultra i to nie on okaże się wąskim gardłem.

A jeśli ktoś ma laptopa - nie mniej niż GTX860M żeby w ogóle marzyć o minimalnych... do medium/jako-takiego-high zalecany GTX970M (średnia wydajność na poziomie R9 280X) czyli nowe laptopy za 5000 zł wzwyż. W przypadku PC-tów wygląda to ogółem nieco sensowniej, używane R9 280X to jakieś 600 zł. Nowe koło 950. Z Core i3 + 8GB RAM'u... hmmm... PC za jakieś 2.5 tysiaka by mieć płynną rozgrywkę w medium-high. Taki za ok. 3.5-4 tysięcy by poważnie myśleć o ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:24, Marcin08 napisał:

Pomyśleć, że rok temu, jak kupowałem kartę, myślałem że z powodzeniem na Wiedźmina 3
wystarczy a tu taki klops.


Ta karta nie może uciągnąć nawet Watch Dogsów na maksa, więc gdzie ma startować do Wiedźmina 3. Wiem, bo sam ją mam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:29, Satruss napisał:

A gdzie w tym zestawienu mieści się mój 7870 :P?

7870 = R9 270X = o jakieś 25% wolniejszy od R9 280X/7970. Na pewno ci ta gra ruszy, na razie jeszcze nie ma testów w najniższych detalach ale patrząc po tym co już widać - coś między low a medium będzie grywalne. Czyste medium, jeśli pasują ci okolice 30-35 klatek, też. High już zdecydowanie nie chyba że lubisz pokazy slajdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:24, Marcin08 napisał:

Kurcze, tak czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku, że nie mam za bardzo na co liczyć...
:/
Pomyśleć, że rok temu, jak kupowałem kartę, myślałem że z powodzeniem na Wiedźmina 3
wystarczy a tu taki klops.


Uwierz mi, nawet jak będzie tylko 30 kl/s to już wystarczy - w tej grze więcej naprawdę nie jest potrzebne do przyjemnej zabawy. Lepsze stałe 30 kl/s niż spadki do 30 z 50 :D
A jestem osobą, która lubi zazwyczaj plynność powyżej 50 kl/s :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:25, Kraju napisał:

> Pomyśleć, że rok temu, jak kupowałem kartę, myślałem że z powodzeniem na Wiedźmina
3
> wystarczy a tu taki klops.

Ta karta nie może uciągnąć nawet Watch Dogsów na maksa, więc gdzie ma startować do Wiedźmina
3. Wiem, bo sam ją mam. :D


ja tam w maksa z przyzwyczajenia nie celuje, medium 30-40 FPS i jestem zadowolony :) Watch Dogs bardzo przyzwoicie chodziło na niej na bardzo wysokich ustawieniach (nie pamiętam dokładnie jakie to były bo trochę czasu upłynęło) więc myślałem, że Wiedźmina jako tako uciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam liczę na 30 - 35 kl/s na ultra z kłakami - zwłaszcza, że będę grał na padzie. Najpierw jednak muszę dostać w końcu grę ;)
P.S: Podobno nowe stery Nvidii robią jakieś problemy, miał je ktoś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, czy zapomniano zaimplementować tę symulację wyborów z W2. Chyba, że to się ustawia gdzieś na końcu gry, bo jestem już całkiem daleko i nadal nie widzę tejże symulacji. Ponieważ wpadłem na myśl, że cos sknociłem zaczynałem z ciekawości już chyba z pięć razy, i pomimo różnych prób to coś się nie pojawiło O_O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja jest TRAGICZNA dla słabszych komputerów. Wczoraj stałem do późnych godzin nocnych z kolegą, który kupił wersję na PC. I na laptopie lenovo Y580 z i7-3630QM, 8GB ram i GTX 660M 2GB ta gra jest niegrywalna w rozdzielczości FULL HD nawet na niskich detalach. Przy rozglądaniu się fpsy potrafią spaść z 40 do 18. Dopiero po zjechaniu z rozdzielczością do zwykłego HD (wiedźmin w 1280x720, przecież to śmieszne) jest te 28-40fps ale na NISKO-ŚREDNICH detalach, co w połączeniu ze zwykłym HD, a nie FULL HD wygląda bardzo słabo. Kolejną kpiną jest sterowanie - kto wymyślił takie chore kombinacje klawiszy? ^^ Jest to chyba pierwsza gra, w którą polecałbym grać na padzie.

Ja zamierzam kupić wersję na PS4 i mam nadzieję, że chociaż tam frame rate jest w miarę stały. Chociaż i tak najlepiej poczekać z tydzień-dwa bo na 100% pojawią się kolejne patche. Optymalizacja jest po prostu zbyt słaba, a ilość bugów zbyt duża, żeby obeszło się bez kolejnych aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 10:25, ziptofaf napisał:

A jeśli ktoś ma laptopa - nie mniej niż GTX860M żeby w ogóle marzyć o minimalnych...
do medium/jako-takiego-high zalecany GTX970M (średnia wydajność na poziomie R9 280X)
czyli nowe laptopy za 5000 zł wzwyż.


BEZEDURA :)

Mam 850M i wyciągam około 32 fps na FHD i minimalnych/średnich, więc proponuję jeszcze raz się zastanowić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się