Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2015 o 13:09, Kraju napisał:

Trochę bez sensu, że nie da się tego wyłączyć w opcjach.

spoiler:

Spoiler

[ Destrukcja jest potrzebna w wielu zadaniach ]

ciężko więc byłoby ją wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi na intel core 2 quad q9550, 8 gb ramu i gtx650ti boost chodzi plynnie na ustawieniach srednio wysokich
mam pytanie zainstalowalem te 2 dlc i kiedy one sie pojawia w grze np ten temerski ekwipunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 13:27, davis87 napisał:

mi na intel core 2 quad q9550, 8 gb ramu i gtx650ti boost chodzi plynnie na ustawieniach
srednio wysokich
mam pytanie zainstalowalem te 2 dlc i kiedy one sie pojawia w grze np ten temerski ekwipunek?


Od samego początku gry. Temerski ekwipunek musisz kupić u sklepikarza w Białym Sadzie (nie wiem czy nie trzeba mieć odpowiedniego poziomu postaci aby go założyć). Co do bród, to musisz znaleźć balwierza (inaczej golibrodę, w Białym Sadzie go jeszcze nie spotkałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 12:53, Shinigami napisał:

Tak jak komentarze niektórych, że gra nie jest już w 100% Polska bo [...]

A za to, ze lipsync jest robiony pod glosy angielskie to mozna im minusa dac i wysmiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 13:33, Kraju napisał:

> mi na intel core 2 quad q9550, 8 gb ramu i gtx650ti boost chodzi plynnie na ustawieniach

> srednio wysokich
> mam pytanie zainstalowalem te 2 dlc i kiedy one sie pojawia w grze np ten temerski
ekwipunek?

Od samego początku gry. Temerski ekwipunek musisz kupić u sklepikarza w Białym Sadzie
(nie wiem czy nie trzeba mieć odpowiedniego poziomu postaci aby go założyć). Co do bród,
to musisz znaleźć balwierza (inaczej golibrodę, w Białym Sadzie go jeszcze nie spotkałem).


aha, ok dzieki, muszee tam podejsc do niego, ekonomia w grze jest na dobrym poziomie, brakuje mi caly czas zlota nie to co w innych grach ze sie "przelewa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja zaczynam zdychać z nudów robiąc w kółko te "świetne" zadania? Na plus należy zaliczyć możliwość dość swobodnej eksploracji, na minus - kompletną dupowatość łażenia wszędzie samemu, tak trudno było dodać jakąś postać do towarzystwa, która (choćby w kółko) komentowałaby to czy tamto, albo miała coś w ogóle do powiedzenia/zrobienia?
Ja rozumiem, że najważniejsza w grze jest animowana broda, znajdowanie tony bezużytecznego badziewia (szczególnie cenię sobie złamane grabie wypadające z gościa, który przed chwilą raczył mnie gizarmą) i przechodzące już do legendy co drugie drzwi z napisem "zamknięte/potrzebujesz klucza" (choć można by je wyważyć zapałką), ale taka eksploracja "zaprogramowanego", plastikowego świata szybko zaczyna nużyć, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 13:34, Piotrek_K napisał:

A za to, ze lipsync jest robiony pod glosy angielskie to mozna im minusa dac i wysmiac?


Można załamać ręce, płytę wyrzucić przez okno czy wypaść na oficjalne forum i głośno pokrzyczeć na tą jawną niesprawiedliwość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że lipsync nie robi gry, ale już głupkowate miny w czasie dialogów i zezująca Yen wygląda fatalnie, a ma tak prawie każda postać w czasie dialogów -albo zezują, albo wykręcają nienaturalnie głowy. Mnie to też psuje co nieco ten urok, w jaki celowano... Przypomina mi się podskakujący detektyw z W1 :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdychac z nudow to nie, questy sa calkiem ciekawe (

Spoiler

Poroniec

mnie zaskoczyl), ale po 10h przegranych na razie nie rozumiem ocen powyzej 7,5.. bo imo to co zobaczylem teraz nie zasluguje na wiecej niestety. Tak jak postacie sa b. dobrze wykreowane, dialogi miejscami boskie a miejscami tak infantylne i glupie, ze zal sciska, muzyka trzyma bardzo wysoki poziom, grafika udana. Najgorsza jednak jest sama mechanika gry... i tego zadnym patchem sie nie naprawi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze wam wszystkim że już możecie grać . Ja mimo opłaconej przesyłki dalej nie mam Edycji Kolekcjonerskiej gry.Nie można się skontaktować z kurierem z powodu polityki firmy(Pocztex). Awizo nie wystawił. Odział poczty twierdzi że ma numer przesyłki wbity ale przesyłka nie była rozładowana z samochodu tak że od poniedziałku cały czas jest w samochodzie..Tak że za kilka dni kurier wbije do systemu przesyłka odebrana mimo że nie odebrałem. Po prostu świetnie.A i koczuje pod pocztą już od 8 rano, rozładowali samochód o godzine 10,12 a teraz o 15 będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo ogarniam alchemii. Po zdobyciu mózgu utopca stworzyłem jaskółkę, a raczej stworzyły mi się na raz trzy. Zużyłem je wszystkie, skorzystałem z medytacji i automatycznie przybyło mi trzy buteleczki jaskółki. W takim razie, czy straciłem przez to składniki (liczba składników w ekwpiunku nie zmniejszyła się, był jedynie komunikat, że zużyłem alkohol)? I czy da się w późniejszym etapie gry mieć więcej buteleczek jaskółki niż trzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy zapatrzyli się w batmany i w pierwszej lokacji mnóstwo jest zadań typu włącz zmysł i podążąj po tropach. Dobrze że można sobie konfigurować HUD, bo ja np. lubię wersję obszarów na któych jest rozwiązanie (jak w Dragon Age) ale inni pewnie wolą większe wyzwania i mogą to sobie wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emmmm nie wiem o co chodzi, ale u mnie na HD 7870, i5 3350P i 8GB ram, gra jest grywalna w 1360x768 i ustawieniach maksymalnych :P posprocessing na SSAO i bez HairWorks. Sprawdzałem w Valen i gra się przyjemnie. Na oko około 25 - 30 fps? Nie wiem, może ustawienia mi się nie zapisują? Albo dla mnie 15 fps jest grywalne :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też za bardzo nie rozumiem tych wszystkich zachwytów. Mechanika kuleje, a zadania, które miały być główną zaletą, póki co są mocno średnie. Mam nadzieję, że się rozkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 14:20, Ichvander napisał:

Zdychac z nudow to nie, questy sa calkiem ciekawe (

Spoiler

Poroniec

mnie zaskoczyl),
ale po 10h przegranych na razie nie rozumiem ocen powyzej 7,5.. bo imo to co zobaczylem
teraz nie zasluguje na wiecej niestety. Tak jak postacie sa b. dobrze wykreowane, dialogi
miejscami boskie a miejscami tak infantylne i glupie, ze zal sciska, muzyka trzyma bardzo
wysoki poziom, grafika udana. Najgorsza jednak jest sama mechanika gry... i tego zadnym
patchem sie nie naprawi :/

Ja miałbym problem z wystawieniem jakiejś oceny tej grze, zwłaszcza w momencie, gdy jest mega-hajp na nią. Kiedyś uważałem, że W2 jest kompletnie nieudany, po tym, co widzę tu, zaczynam go doceniać i jednak wolę ten typ narracji. Ogólnie zgadzam się, że gra się buja od -10 do 10 zależnie od momentu, a niewątpliwą porażką jest mechanika, tak słaba, że nawet przewrotki z W2 zaczynają błyszczeć. Na razie - przede wszystkim - mam powykręcane palce od prób opanowania sterowania, szczególnie jednoczesnego chodzenia, utrzymania zmysłów i używania interakcji jednocześnie. Jak przy każdym wydaniu kolejnej części, mamy do czynienia z tzw. mieszanymi uczuciami czyli gdy naga kobieta przykłada ci pistolet do skroni... ;)
Generalnie po zrobieniu pierwszej lokacji, teraz jadę już tylko główny wątek, bo mam serdecznie dość tych zadanek, a ewentualnie zwiedzam mapy by poodkrywać wszystkie znaki zapytania (o ile w pobliżu nie pływają nieśmiertelne utopce, których nie można niczym tknąć bo w wodzie nie używa się broni wg standardów tej gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 15:09, Satruss napisał:

Emmmm nie wiem o co chodzi, ale u mnie na HD 7870, i5 3350P i 8GB ram, gra jest grywalna
w 1360x768 i ustawieniach maksymalnych :P posprocessing na SSAO i bez HairWorks. Sprawdzałem
w Valen i gra się przyjemnie. Na oko około 25 - 30 fps? Nie wiem, może ustawienia mi
się nie zapisują? Albo dla mnie 15 fps jest grywalne :P?


Jeżeli chcesz płynne 30 FPS-ów to zmniejsz cienie na wysokie, oraz oba suwaki na wysokie dotyczące roślinności. Wtedy będziesz mógł włączyć HBAO+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 15:21, Satruss napisał:

Dobrze jest jak jest :P Dużo zmienia HBAO + Zresztą wszystko powyżej niskich jest dla
mnie szokiem :P


Ok, ale gdyby spadki jednak były widoczne, już wiesz co najbardziej wpływa na wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się