Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2015 o 22:53, zerohunter napisał:

Można jakoś ulepszyć jaskółkę, żeby dodawała szybciej hp, czy coś w ten deseń?


@Kraju

Da się, w późniejszych etapach gry możesz znaleźć przepisy na ulepszoną i wyśmienitą jaskółkę (dają więcej hp oraz jest ich odpowiednio 4 i 5 do użycia, nie wiem czy jest coś wyżej, możliwe, że coś w stylu "mistrzowska").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 23:45, Saref napisał:

Da się, w późniejszych etapach gry możesz znaleźć przepisy na ulepszoną i wyśmienitą
jaskółkę (dają więcej hp oraz jest ich odpowiednio 4 i 5 do użycia, nie wiem czy jest
coś wyżej, możliwe, że coś w stylu "mistrzowska").


Zwiedziłem już kawał świata i nie mam póki co żadnego eliksiru tzw. drugiego poziomu, w przeciwieństwie do olejów i petard, dlatego myślałem, że nie ma. Mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę zależy od szczęścia chyba. Ja akurat, pomimo że zrobiłem wszystkie "znaki zapytania" w Novigradzie i Ziemi Niczyjej to nie znalazłem tego przepisu, dopiero w późniejszej części gry udało mi się go dorwać od jakiegoś kupca. Za to mój brat znalazł go przypadkiem na Ziemi Niczyjej :d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym zadaniu dla czarodziejki (

Spoiler

Keiry Metz

), w którym dostałem ten medialion (czy co to tam jest), do "niszczenia" ścian. Zadanie wykonane, ale chciałem do tych podziemi wrócić, aby poszukać różnych skarbów. Dochodzę do momentu, gdy czarodziejka zrobiła portal, ale tego już nie ma (jest tylko ikonka na mapie). Czy w którymś momencie gry Geralt otrzymuje jakiś przedmiot dzięki któremu można otwierać portale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 21:37, Kajdorf napisał:

Co oznacza ten znak? Jak rozbić tę ścianę?

Musisz zrobić najpierw jedno zadanie główne z

Spoiler

poszukiwaniem wiedźmy, z którą zatarg miała Ciri, a później wykonać kilka zadań pobocznych dla owej wiedźmy. Da ci przedmiot, który rozwiewa iluzję.

Warto to zrobić, bo kilka pytajników korzysta z iluzji. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czasu jak ja gram portale otwierało się

Spoiler

ładując aardem stojące nieopodal kryształy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 23:52, Saref napisał:

Trochę zależy od szczęścia chyba. Ja akurat, pomimo że zrobiłem wszystkie "znaki zapytania"
w Novigradzie i Ziemi Niczyjej to nie znalazłem tego przepisu, dopiero w późniejszej
części gry udało mi się go dorwać od jakiegoś kupca. Za to mój brat znalazł go przypadkiem
na Ziemi Niczyjej :d.

Tia. A ja na przykład mam kilka recept na eliksiry / olejki drugiego i trzeciego poziomu, a brak mi podstawowych. Będę musiał pewnie się przelecieć po wszystkich sklepikarzach w Białym Sadzie, bo pewnie któryś to sprzedaje.
Na początku nie kupowałem recept/kart, bo z kasą była bieda, a teraz nie ma co z nim robić :P.

Takie pytanie odnośnie Runy dającej +Siłę. W opisie jest +0, więc mógłby ktoś powiedzieć, czy bug dotyczy wyświetlanej wartości, czy w ogóle ona nic nie daje.
Pytam się, bo nie wiem co wsadzać w sloty. W srebrnym mieczu mam +Moc Znaków, a w stal planowałem dać +Siłę lub +Ogłuszenie.

Swoją drogą, używa ktoś petard? Szczerze mówiąc, poza treningiem w Kaer Morhen, wysadzaniem gniazd potworów oraz w trakcie jednego zadania gdzie trzeba było rzucić petardą w potwora, który był jakoś wysoko, to ich nigdy nie używałem. Chociaż może to kwestia mojego stylu siekania... Będę musiał obadać jutro, jak się napotka na jakąś większą grupę przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 00:06, Rick napisał:

Do czasu jak ja gram portale otwierało się

Spoiler

ładując aardem stojące nieopodal kryształy.



Nie zauważyłem tam żadnych kryształów. Jest tylko ściana i nic więcej.

Mordant
Gram na trzecim poziomie trudności i regularnie wykorzystuje petardy, głównie przy cięższych starciach, choć za wiele to one nie dają. Od czasu do czasu zdarza się, że przeważają szalę zwycięstwa na moją korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... czy to normalne, że w Ziemi Niczyjej nie mam żadnego znaku zapytania?
Od kiedy tam trafiłem, ciągnę tylko wątek główny, bo niczego innego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 00:55, lis_23 napisał:

Hmmm ... czy to normalne, że w Ziemi Niczyjej nie mam żadnego znaku zapytania?
Od kiedy tam trafiłem, ciągnę tylko wątek główny, bo niczego innego nie ma.


Znaki sie pojawiaja jak przeczytasz tablice ogloszeniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dubbing stoi na poziomie jak w poprzednich częściach. Jedynie ten głos Yennefer jakoś tak niezbyt mi pasuje do niej. Nie wiem czemu, ale coś jest nie tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znowu problem z misją :(

Level 15 i

Spoiler

jestem z Yenefer na zamku w Karn Morhen z takim zniekształconym dzieckiem, żeby go odczarować.

No i mam za zadanie sprawdzić specjalnym przyrządem, co zakłóca Yeneferowe experymenty.



Chodzę w kółko parę godzin i nie mogę sobie poradzić.

Proszę o wskazókwę, bo w sieci nic nie ma w tym temacie.

Bylem już wszędzie i wymiękam.

20150525014348

20150525014449

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie wolno zadawać pytań odnośnie etapów gry ?

Dobra, nie będę pytał.

Problem rozwiązałem, ale nie powiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 03:29, leven napisał:

Tzn. nie wolno zadawać pytań odnośnie etapów gry ?

Po to jest przypięty post, w dodatku na niebiesko, żeby go przeczytać. Cytuję: UWAGA!!! Wszystkie kwestie związane z fabułą, postaciami, wydarzeniami, questami etc. proszę zaznaczać jako spoiler.

Wszyscy zaczęliśmy grę w prawie tydzień temu i każdy jest na innym etapie gry. Weź pod uwagę, że nie oznaczając pytania jako spoiler, możesz nieświadomie zepsuć komuś rozgrywkę. Nie chciałbyś, żeby ktoś ci powiedział zakończenie wiedźmina, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 07:27, Jagged napisał:

Wersja PS4.
W czasie pierwszej gry w gwinta wyrzuca mnie. Ktos tak jeszcze ma? Jest na to jakis sposob?

Miałem tak za pierwszym razem, wywaliło zaraz po przegranej rundzie, ale za drugim razem już przeszło. Próbuj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może są tu już jacyś doświadczeni gracze w Gwinta i mi powiedzą, od kogo warto zacząć? Mam już przegrane 45 godzin, ale w Gwinta stoczylem jedną partyjkę (i oczywiście przegrałem), a chciałbym trochę pograć :) Gdzie warto zacząć, żeby nie przegrać z kretesem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początkowo warto grać ze wszystkimi sprzedawcami/kowalami/etc. Sam quest o pokonaniu graczy w Velen może być za trudny na początek, ponieważ są to osoby, które posiadają karty bohaterów. Ja zacząłem już tak na poważnie wygrywać po queście od Zoltana

Spoiler

w Novigradzie, po którym dostaniesz trzy karty bohaterów.

Nie jest oczywiście powiedziane, że nie możesz wygrać wcześniej, bo wszystko zależy od dobrze zbudowanej talii i poznaniu wszystkich właściwości kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się