Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Novigrad i Velen nie są odgrodzone loadingiem, racje mam? Tak patrzyłem na mapę i jak kliknąłem, żeby mi Novigrad pokazało to mnie do Velen przeniosło na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 14:10, pawbuk napisał:

Jeszcze gdyby były upchane w dialogach na siłę... Ale nie, jest to wszystko naprawdę
bardzo naturalne. Zresztą, dialogi są naprawdę fantastyczne, dowcipne, inteligentne (czasami),
ciekawe...

Naprawdę? musi ci się w takim razie szczególnie podobać ten z Ceres, w którym Wiedźmin twierdzi, że nie wie gdzie jest Yennefer, podczas gdy ta stoi w wiosce i czeka na wykonanie zadania

Spoiler

"Ostatnie życzenie"

, tak jak i pytanie wszystkich
Spoiler

o romans z nią podczas gdy dostała kosza na wstępie

. Rzekłbym majstersztyk ^^.

Niestety, takich niekonsekwencji jest na tyle dużo, że zaczynają irytować po jakimś czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem odrobinę rozczarowany ....
Liczyłem na to, że Nowigrad będzie na osobnej mapie ( tak jak jest to pokazane na głównej mapie świata ) o wielkości zbliżonej do Ziemi Niczyjej, a tymczasem ... to jest jedna i ta sama mapa.
Szkoda, wygląda na to, że W3 nie jest jednak obszarowo większy od Skyrima - na pewno jest ładniejszy i bardziej zróżnicowany geograficznie, architektonicznie, itp. ale nie większy.
Zauważyliście, że pomimo tej ułudy otwartości świata, nadal mamy namiastkę aktów? - Biały Sad, Ziemia Niczyja i Skelige.
Na razie za mną 19 h gry i jest ok, choć parę rzeczy denerwuje.
Czy jest już jakiś mod, który na stałe ustawi taki widok kamery, jaki załącza się, gdy postać Geralta jest przeciążona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat rzemiosło jest jedną z rzeczy która mnie strasznie irytuje dopiero teraz znalazłem 2-3 kowali co mogą wykuć oręż bo reszta nic z tego i tylko pancerze robi.

teraz leveluje do poziomu ósmego ze zdobycznym pancerzem by móc używać tego z craftu czyli kórtki łowcy nagród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ukończyłem grę chciałbym się z wami podzielić swoimi wrażeniami (bez żadnych spoilerów). Samo przejście (ze zrobieniem wszystkich napotkanych questów pobocznych + zaliczeniem wszystkich "znaków zapytania" w Velen/Novigradzie i większości na Skellige) zajęło mi około 65h. Grę skończyłem na 35 poziomie, ale zaznaczam tutaj, że kończąc wszystkie side questy miałem dopiero 24 (tak, byłem uparty i mając taki niski poziom robiłem zadania na 30+ lvl, ale o tym później). Po prostu potem zadania głównego wątku dają tyle expa, że skacze się niemal po dwa poziomy na jedno zadanie. Żeby było czytelniej swoje przemyślenia będę wymieniał w puntkach.

- Walka - wiem, że sporo osób na nią narzeka, ale naprawdę nie wiem czemu. Jest uczciwa i skutecznie karze za błędy czy chciwość. Petardy na wyższych poziomach trudności naprawdę się przydają. Trochę gorzej jest z kuszą, którą tylko się używa do "ściągania" latających potworów na ziemię (i podczas pływania) więc raczej ją trzeba traktować jako dodatkowy bajer. Jako, że mój build opierał się głównie o walkę mieczem to praktycznie nie używałem innego znaku niż Quen (który jest moim zdaniem trochę zbyt dobry :P), ale patrząc na talenty wierzę, że można skutecznie budować swojego Geralta pod znaki.

- Eliskiry - Najczęściej używane przeze mnie eliksiry to Jaskółka/Kot/Puszczyk (w takiej kolejności). Rzadko używałem innych (jak już to był to zazwyczaj Grom jak chciałem walczyć bardziej YOLO albo Wilga na jadowite krabopająki). Z odwarów nie korzystałem, chociaż wydają się bardzo ciekawe i ktoś kto inwestuje w drzewko alchemii raczej powinien sięna nic opierać. Z niektórymi potworami chciałem być czasami bardziej finezyjny i używać specjalnych eliksirów, ale zazwyczaj nie było potrzeby. System odnawiania się eliksirów może jest pójściem na łatwizne, ale uważam, że to dobry pomysł. Ilość wypitych przeze mnie jaskółek liczyłbym w setki (biorąc pod uwagę fakt, że na 3 poziomie trudności życie nie odnawia się podczas medytacji) i naprawdę szukanie wszystkich ziółek mogłoby być zbyt uciążliwe.

- Sprzęt i crafting - Tutaj przede wszystkim mamy niesamowitą różnorodność mieczy, które wymieniałem dosłownie co kilkanaście minut, bo znajdowałem co raz to lepsze :D. Znalezione zbroje ustępują praktycznie we wszystkim wiedźmińskim i w sumie od zbroi gryfa nie nosiłem innych niż craftownych (z butami, spodniami i rękawicami to oczywiście inna sprawa).

- Questy - Wątek główny jest moim zdaniem zrobiony rewelacyjnie - z czasem rozkręca się do tego stopnia, że miałem ochotę porzucić inne zadania i go dokończyć (dlatego polecam nie ruszać go dopóki nie skończycie robić reszty, bo też was będzie kusić :P). Side questy zaskakują stopniem dopracowania i mimo, że zlecenia mogą sprawiać wrażenia wtórnych to tak naprawdę tego się nie odczuwa.

- Stopień trudności - Gra może nie jest łatwa, ale też trudnych ją bym nie zaliczał. Na 3 poziomie trudności (z 4) na początku miałem trochę kłopotów, ale z czasem było co raz łatwiej aż pod koniec zrobił się trochę faceroll (ale też bez przesady wciąż musiałem uważać). Ponadto trochę śmieszne dla mnie było, że byłem w stanie spokojnie pokonywać potwory wyższe ode mnie o 6-7 lvl, wystarczyło tylko w miarę dobrze operować unikiem i trzymać cały czas na sobie Quen.

- Co mnie wkurzało - Dostawałem szału podczas korzystania z wiedźmińskich zmysłów i szukania na sporym obszarze małego przedmiotu. Trochę za często takie sytuacje się zdarzały :P. Bardzo upierdliwy był też brak możliwości skakania podczas walki (małe murki blokujące Geralta, bo ten koniecznie musi robić przewroty). Ponadto baaaardzo niewygodne jest sterowanie pod wodą na klawiaturze. Poza tym zdarzały się oczywiście jakieś glitche, wpadanie pod tekstury, ale nie było to częste.

edit: kolega niżej mi jeszcze przypomniał o pewnej irytującej rzeczy - interakcja z przedmiotami czasami szwankuje.

Jakbyście mieli jakieś pytania odnośnie gry to chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 17:08, Numenpl napisał:

Akurat rzemiosło jest jedną z rzeczy która mnie strasznie irytuje dopiero teraz znalazłem
2-3 kowali co mogą wykuć oręż bo reszta nic z tego i tylko pancerze robi.

teraz leveluje do poziomu ósmego ze zdobycznym pancerzem by móc używać tego z craftu
czyli kórtki łowcy nagród.

Ja właśnie znalazłem w Nowigradzie kowala, który kuje oręż, ale nie mam już kasy, dopiero co wykułem fajną zbroję, która musi zaczekać, bo mam dopiero prawie siódmy poziom, a ona wymaga ósmego.

Heh, za rejs do Skelige chcą tyle kasy, ile chyba jeszcze nie miałem w całej grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam niby 16 godz. a galaxy pokazuje 10 godz. i mogę napisać co mi się nie podoba w W3.

- lock on po prostu spartaczony całkowicie
- walka wydaje się o wiele gorsza niż w W2(np. o wiele wieksze opóżnienia na padzie) mimo dodania uników.
- kamera to porażka po całości
- interakcja nie zaskakuje choćbyśmy stali na przeciwko celu.
- Automatyczne odnawianie się mikstur podczas medytacji oznacza praktycznie zmniejszenie roli przygotowania się z wyprzedzeniem.
- Crafting i Alchemia z jednym wyjątkiem do rzemiosła zwalone totalnie.

Ale reszta całkiem całkiem dla mnie takie 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 17:22, Numenpl napisał:

No ja mam niby 16 godz. a galaxy pokazuje 10 godz. i mogę napisać co mi się nie podoba
w W3.

Ani z kamerą, ani z walką nie mam większych problemów.
Walka jest może ciut za prosta, tzn. szybki atak, silny atak i znaki, brakuje tu jakiejś finezji.
Walka w pierwszym Risenie była całkiem ok ale może tutaj byłaby zbyt rudna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jadę sobie, znajduję strzeżony skarb i babę, która go pilnuje... Jednym machnięciem łapy zabiła mnie i konia. :D

A co do walki, grupy potworów to mordęga, szczególnie gdy mają poziom zbliżony do naszego. Z drugiej strony, praktyka czyni mistrza (z początku walka wydawała mi się dziwna, ale po opanowaniu jej jest za łatwo) i coraz częściej udaje mi się wychodzić z takich walk bez szwanku lub leciutko nadgryziony. Walka z doskoku, uniki, znaki i jakoś idzie, choć przez to wszystkie walki wyglądają tak samo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że Novigrad jest na tej samej mapie - dzięki temu nie mamy żadnych ekranów ładowania, a świat jest wiarygodniejszy. Skelige, Wyzima i Biały Sad są osobno, bo to oddalone od siebie lokacje. Natomiast co do wielkości Novigradu nie mam żadnych zastrzeżeń - porównaj to sobie do miast ze Skyrima, różnica jest kolosalna.
No i jest tam co robić! Zadań jest tyle, że początkowo nie wiadomo od czego zacząć - a nie mam wrażenia, że każde zadanie wykonujemy praktycznie w tym samym miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 17:31, pawbuk napisał:

I bardzo dobrze, że Novigrad jest na tej samej mapie - dzięki temu nie mamy żadnych ekranów
ładowania, a świat jest wiarygodniejszy. Skelige, Wyzima i Biały Sad są osobno, bo to
oddalone od siebie lokacje. Natomiast co do wielkości Novigradu nie mam żadnych zastrzeżeń
- porównaj to sobie do miast ze Skyrima, różnica jest kolosalna.

Dnia 26.05.2015 o 17:31, pawbuk napisał:


Nie chodzi mi o wielkość samego Nowigradu, tylko mapy Ziemi Niczyjej - liczyłem na to, że Nowigrad będzie miał swoją mapę, a tak nie dostajemy jednego, otwartego świata, tylko małe wycinki poszczególnych prowincji, a przecież jest jeszcze tyle ciekawych miejsc w tym uniwersum. Oby dodatki poszerzyły ten świat i nie ograniczyły się tylko do dwóch. Może z czasem dodadzą całą Wyzimę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 17:36, lis_23 napisał:

Nie chodzi mi o wielkość samego Nowigradu, tylko mapy Ziemi Niczyjej - liczyłem na to,
że Nowigrad będzie miał swoją mapę, a tak nie dostajemy jednego, otwartego świata, tylko
małe wycinki poszczególnych prowincji, a przecież jest jeszcze tyle ciekawych miejsc
w tym uniwersum. Oby dodatki poszerzyły ten świat i nie ograniczyły się tylko do dwóch.
Może z czasem dodadzą całą Wyzimę? ;)


Przecież Ziemia Niczyja jest naprawdę spora - wystarczy spróbować przejechać ją z północy na południe, trochę czasu to zajmie :) A tym bardziej pieszo, to już jest małe wyzwanie ;) Do tego dochodzi jeszcze Skelige, bo Biały Sad to tylko taki prolog (choć 7 godzin tam spędziłem) :)
A na dodatki również czekam, oby były warte tych 100 zł :D
Z ocenami gry radzę się wstrzymać, też na początku bylem sceptyczny. Teraz, po ponad 50 godzinach gry jestem nią zachwycony po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, chciałbym powrócić do Wyzimy i zobaczyć jak to wygląda po tylu latach. Ale pewnie RED-zi bali by się porównania z jedynką, więc raczej nie ma co na to liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 17:53, Azazell napisał:

Matko ale ten teren Velen jest ogromny. Ile jest takich obszaró jak Velen? Wiadomo już
?


Dwa, Velen oraz Wyspy Skelige.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ke? Świat jest znacznie większy od Skyrima - a na dodatek spójniejszy i bardziej różnorodny. I dobrym zabiegiem jest to, że Novigrad jest położony właśnie na obrzeżu Velen, czuć, że jest częścią świata, a nie kompletnie osobną lokacją, umieszczoną gdzieś w przestrzeni. Sam Novigrad również bije wielkością, złożonością i spójnością wszystkie miasta Skyrima.

Połączenie zostało artystycznie i technicznie wykonanie dobrze - nie wiem, czego oczekiwałeś, Novigradu wielkości Krakowa i Gdańska 1:1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 18:00, Leos8 napisał:

Połączenie zostało artystycznie i technicznie wykonanie dobrze - nie wiem, czego oczekiwałeś,
Novigradu wielkości Krakowa i Gdańska 1:1?


Novigrad pewnie jest gdzieś wielkości krakowskiego Starego Miasta, a być możę nawet jeszcze większy ;) Redzi zrobili naprawdę dobrą robotę, sporo się nauczyli od czasu pierwszego Wiedźmina. Tam Wyzima była podzielona na małe obszary, dzielnice. Novigrad też ma dzielnice, ale jest to nadal jeden obszar - bez ekranów ładowania, wiarygodne.
Muszę też przyznać, żę W3 jest chyba najszybciej ładującą się grą w jaką grałem - zdumiewająca sprawa jeśli weźmie się pod uwagę wielkość świata gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2015 o 16:26, Aurelinus napisał:

> i o to w tym chodzi. :P
Jakoś po mnie spływają i uśmiechu nie wywołują, a inteligentne to już na pewno nie są,
bo są po prostu plagiatem, w żaden sposób nie przeinaczonym ^^.

Owszem, jest przeinaczony. Wydaje mi się, że w takim razie nie znasz oryginałów. :P

A czy cię to śmieszy czy nie... cóż, kwestia poczucia humoru. Niektórych to śmieszy i małpa na sznurku, inni nie będą się śmiali nawet na kabarecie. Mnie tam to śmieszy i jak widać, nie jestem sam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 18:28, Rick napisał:

Owszem, jest przeinaczony. Wydaje mi się, że w takim razie nie znasz oryginałów. :P

Oświeć mnie zatem i powiedz, czym dialog Gimpa różni się od tego plagiatu? To dokładnie, kropka w kropkę ten sam tekst co wersja przetłumaczona w filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2015 o 19:26, Aurelinus napisał:

Oświeć mnie zatem i powiedz, czym dialog Gimpa różni się od tego plagiatu? To dokładnie,
kropka w kropkę ten sam tekst co wersja przetłumaczona w filmie.

Gimpa? Masz na myśli ten dialog z Zedem? No, ostatnie dwie linijki sa takie same. Ale ja ci podałem z 6 przykładów. Żaden z nich, ani ten o 50 twarzach Greya, ani ten o Żywocie Briana, ani ten do Django i Star Wars nie jest słowo w słowo.

http://9gag.com/gag/ae3Wxwm - widzisz aluzję? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się