Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2015 o 16:31, Kraju napisał:

Btw. Polecasz kupić to Wiedźmińskie kompendium? Zastanawiam się nad kupnem, ale drogie
to, a nie wiem czy warto. Jako ktoś, kto zna tylko gry, a nie czytałem ksiązek, wiele
sie z tego kompendium dowiem?


Nie czytałeś książek? To sporo.
Narratorem książki jest Jaskier, całość podzielona jest na rozdziały:

- Wstęp
- Świat i jego mieszkańcy
- Wiedźmini
- Magia i religie Kontynentu
- Potwory z Królestwa Północy
- Historia Geralta z Rivii

Całość jest bardzo ładnie wydana i bogato ilustrowana artami ze wszystkich trzech gier i zawiera też sporo tekstu, opisującego uniwersum Białego Wilka.

P.S Na forum jest forumowicz o podobnym nicku, dla którego każda gra jest za trudna - to nie jesteś Ty ? - Zapomniałem jak ten user się nazywał ale ma chyba podobny nick ... zaraz ... Kadaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 16:38, lis_23 napisał:

Całość jest bardzo ładnie wydana i bogato ilustrowana artami ze wszystkich trzech gier
i zawiera też sporo tekstu, opisującego uniwersum Białego Wilka.


Czyli rozumiem, że wydanie jest warte swojej ceny? W takim razie chyba zdecyduję się na zakup.

Dnia 27.05.2015 o 16:38, lis_23 napisał:

P.S Na forum jest forumowicz o podobnym nicku, dla którego każda gra jest za trudna -
to nie jesteś Ty ? - Zapomniałem jak ten user się nazywał ale ma chyba podobny nick ...
zaraz ... Kadaj?


To na pewno nie ja. ;) Kadaj prowadzi plebiscyt na gry wszech czasów. Nie widziałem nigdy, aby narzekał na trudność w jakiejkolwiek grze, ale na forum zbyt często nie przebywam, nie licząc tego wątku. Po za tym on ma inny awatar + nie ma plakietki (ta różowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 16:41, Kraju napisał:

Czyli rozumiem, że wydanie jest warte swojej ceny? W takim razie chyba zdecyduję się
na zakup.


Kompendium jest naprawdę świetnie wydane i zawiera sporo informacji na wiele różnych tematów. Jeśli ktoś nie czytal książek, to tym bardziej powinien zapoznać się z Kompendium :)
Dla mnie samego (przeczytalem Opowiadania i sagę chyba z 3 razy) jest bardzo fajnym przypomnieniem różnych kwestii, o których już zwyczajnie zapomniałem :)

Dnia 27.05.2015 o 16:41, Kraju napisał:

To na pewno nie ja. ;) Kadaj prowadzi plebiscyt na gry wszech czasów. Nie widziałem nigdy,
aby narzekał na trudność w jakiejkolwiek grze, ale na forum zbyt często nie przebywam,
nie licząc tego wątku. Po za tym on ma inny awatar + nie ma plakietki (ta różowa).


Kadaj znany jest z tego, że najchętniej to by gral w interaktywne opowiadania, z zerowym poziomem trudności :D Nie wiem jak na niższych poziomach trudności, ale na tym trzecim Wiedźmin 3 bywa (szczególnie na początku) dość trudny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2015 o 16:41, Kraju napisał:


Czyli rozumiem, że wydanie jest warte swojej ceny? W takim razie chyba zdecyduję się
na zakup.


Tak, jak już napisał Pawbuk, książka jest bardzo dobrze wydana i warta swojej ceny, zwłaszcza jeśli nie zna się tego świata i jego historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 16:49, pawbuk napisał:

Kadaj znany jest z tego, że najchętniej to by gral w interaktywne opowiadania, z zerowym
poziomem trudności :D Nie wiem jak na niższych poziomach trudności, ale na tym trzecim
Wiedźmin 3 bywa (szczególnie na początku) dość trudny ;)


Trudny? Teraz, gdy przeciwnicy są na poziomach powyżej 10 jest dużo trudniej. Przez te niecałe 30h wyrobiłem sobie kilka złych nawyków i przez gapiostwo potrafię stracić niemal cały pasek życia z grupką przeciwników. Na początku gry byłem bardziej uważny i gotowy na wyzwania. System walki dobry nie jest, dlatego trochę lekceważę przeciwników, przez co mam trudniej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2015 o 16:57, Kraju napisał:


Trudny? Teraz, gdy przeciwnicy są na poziomach powyżej 10 jest dużo trudniej. Przez te
niecałe 30h wyrobiłem sobie kilka złych nawyków i przez gapiostwo potrafię stracić niemal
cały pasek życia z grupką przeciwników. Na początku gry byłem bardziej uważny i gotowy
na wyzwania. System walki dobry nie jest, dlatego trochę lekceważę przeciwników, przez
co mam trudniej. :D


Ja mam dopiero siódmy poziom i o ile z ludźmi jest ok, o tyle niektóre potwory sprawiają mi problemy, a zwłaszcza taki mocny ... hmmm ... utopiec? Który rzuca błotem w ekran, które to błocko uniemożliwia ruchy postaci i często przez to ginę.
Dzisiaj spotkałem też stwora, który zabił mnie jednym ciosem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 16:57, Kraju napisał:

Trudny? Teraz, gdy przeciwnicy są na poziomach powyżej 10 jest dużo trudniej. Przez te
niecałe 30h wyrobiłem sobie kilka złych nawyków i przez gapiostwo potrafię stracić niemal
cały pasek życia z grupką przeciwników. Na początku gry byłem bardziej uważny i gotowy
na wyzwania. System walki dobry nie jest, dlatego trochę lekceważę przeciwników, przez
co mam trudniej. :D


Po 60 godzinach gry ginę wiele razy rzadziej niż na początku :D Może też dlatego, że przeciwnicy na wyższych ode mnie poziomach występują już raczej pojedynczo - golemy, żywiołaki, biesy itp. - a na początku (np na 4 poziomie) potrafiłem trafiać na całe grupy przeciwników 9 - 10 poziomowych ;)
Teraz zaczynam na Skellige (o ile naprawią się save''y) i pewnie będzie nieco trudniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 17:01, pawbuk napisał:

Teraz zaczynam na Skellige (o ile naprawią się save''y) i pewnie będzie nieco trudniej
:)


O właśnie, jak już tam będziesz, to napisz na którym lvl są przeciwnicy. Póki co mam 11 lvl i jeszcze sporo do zrobienia w Velen, ale chcę wiedzieć, jak dobrze mam się przygotować do spotkania z fauną na tych wyspach.

lis_23
Baba wodna. Strasznie wkurzający przeciwnik. Trzeba robić sporo uników i nie dać się właśnie trafić tym błotem. Na szczęście 3-4 ciosy i ginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 17:01, pawbuk napisał:

Po 60 godzinach gry ginę wiele razy rzadziej niż na początku :D Może też dlatego, że
przeciwnicy na wyższych ode mnie poziomach występują już raczej pojedynczo - golemy,
żywiołaki, biesy itp. - a na początku (np na 4 poziomie) potrafiłem trafiać na całe grupy
przeciwników 9 - 10 poziomowych ;)


A który masz poziom? Skoro płyniesz na wyspy, masz Velen na 100% zaliczone? Ciekawi mnie, ile w Velen można leveli wycisnąć. ;)
________________

Gra się przyjemnie, nie licząc gwinta, bo od wygranej z

Spoiler

Baronem

po 50 minutach wczytywania sejwów dałem radę, wszystkich kupców i innych też ogrywam. Niestety ci z zadania są dla mnie za mocni. Walą szpiegami i wygrywają ilością kart. ;( Trzeba chyba skupić się na samouczku i zebrać lepsze karty. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 17:39, Kakarotto napisał:

A który masz poziom? Skoro płyniesz na wyspy, masz Velen na 100% zaliczone? Ciekawi mnie,
ile w Velen można leveli wycisnąć. ;)



Mam 18 poziom i większość zadań zaliczonych (jeśli widzę zadanie o poziomie trudnośći o 6 wyższym od mojego, to daję sobie spokój), ale myślę, że starając się jeszcze trochę dobiłbym do 19, możę nawet 20 poziomu :)
Tylko Velen i Novigrad już mi się trochę znudziły, czas na coś nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 17:48, pawbuk napisał:

Mam 18 poziom i większość zadań zaliczonych (jeśli widzę zadanie o poziomie trudnośći
o 6 wyższym od mojego, to daję sobie spokój), ale myślę, że starając się jeszcze trochę
dobiłbym do 19, możę nawet 20 poziomu :)
Tylko Velen i Novigrad już mi się trochę znudziły, czas na coś nowego :)


Mam na razie 13 (prawie 14) poziom, a nie byłem jeszcze w Novigradzie (nawet w okolicy, tablice ogłoszeniowe czekają), do Oxenfurtu zawitałem na chwilę, bo zadanie kazało. Ogólnie zajmuję się odkrywaniem pytajników i zadaniami pobocznymi. Zachód, południe i część wschodu oczyściłem z ?. Gdy gram w sandboxy, to niestety muszę wszystko odkryć, inaczej to nie daje mi spokoju. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol miałem ledwie widoczny zarost, a w przerywniku filmowym zrobił mi się Geraltowi taki jakby się od tygodnia, jak nie więcej, nie golił (i taki już został). To chyba nie tak miało wyglądać to rośnięcie zarostu -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 18:20, Kraju napisał:

Piękno gry w najczystrzej postaci: http://imgur.com/a/9GLKn


Robią wrażenie, świetnie dobrana kolorystyka.

Apropos panowie, niezbyt podoba mi się standardowa cukierkowatość w grze - widziałem, że wspominaliście tu na temat jakiegoś sweetfx, tylko że jest sporo jego "odmian" do pobrania.
Macie jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i rynsztunek

Spoiler

kota

znaleziony i zrobiony :D wyglada lepiej niz wszystkie dotychczasowe zbroje.. mimo, ze i tak zbyt obcisly ten stroj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff ... zrestartowałem kompa, usunąłem dwa ostatnie DLC z folderu z grą i gra działa. Na razie nie będę ich instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż w Velen udałem się na południowy zachód. Niedaleko rezydencji Aeramasa natknąłem się na grupkę bandytów, któzy więzili elfa. Ów elf obiecał mi nagrodę, tylko mam udać się do obozu, w którym on przebywa. Poszedłem w miejsce, gdzie była grupa elfów oraz zagroda z końmi (tam wykonywałem misję zleconą przez jednego z chłopów), tylko że już tam tych elfów nie było. Wiadomo gdzie on może być?

Dodatkowo ponawiam pytanie z wczoraj:
Po ostatnim patchu (1.04) poszedłem do wsi Rudniki. Tam na tablicy było zlecenie pt. "Zaginieni żołnierze". Zadanie to niestety nie dodało się do dziennika, ale cały czas je mam w ekwpiunku w użytkowych. Miał ktoś ten sam problem? Na początku trzeba pogadać z generałem niflgaardzyków. Znalazłem gościa, ale nie mogłem z nim rozmawiać. Wykonał ktoś to zadanie?

lis_23
Zainstaluj, już nie powinno być problemów. DLC zostały dodane do "Configure" w Galaxy, czyli znaczy, że już wszystko powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 20:20, Kraju napisał:

Po ostatnim patchu (1.04) poszedłem do wsi Rudniki. Tam na tablicy było zlecenie pt.
"Zaginieni żołnierze". Zadanie to niestety nie dodało się do dziennika, ale cały czas
je mam w ekwpiunku w użytkowych. Miał ktoś ten sam problem? Na początku trzeba pogadać
z generałem niflgaardzyków. Znalazłem gościa, ale nie mogłem z nim rozmawiać. Wykonał
ktoś to zadanie?


Może spróbuj to zadanie wykonać bez misji w dzienniku? :D Być mozę jakoś je uda się zaliczyć :) Wydaje mi się, żę akurat dzisiaj je przypadkiem wykonałem, gdy szukałem jakich ulepszeń rynsztunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się