Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2015 o 12:59, Kraju napisał:

> Cholera, a ja je posprzedawałem, bo myślałem, że na nic się zdadzą dodatkowe.

Jeżeli pamiętasz którym kupcom sprzedawałeś, możesz od nich odkupić, lecz przygotuj się
na zaporowe ceny.


W ilości w jakiej te mutageny wypadają to powinienem obejść się bez tego.

A te lekkie, średnie, ciężkie pancerze czym się różnią? Gdzieś w grze jest opis tego? Może w samouczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 13:06, Ecko09 napisał:

A te lekkie, średnie, ciężkie pancerze czym się różnią? Gdzieś w grze jest opis tego?
Może w samouczku?


Chyba nie ma nigdzie opisanych różnic. Ja nawet na to nie patrzę. Po prostu jak pancerz ma wyższy wskaźnik obrony, wtedy go zakładam. Nawet zapomniałem, że w tej grze jest taki podział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O super..

Gdzie najlepiej sprzedawać bronie itp? W miastach tych największych czy też można śmiało w velen? Jest różnica w zysku ze sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że im lżejsza zbroja tym szybciej regeneruje się wytrzymałość podczas walki, taki tip mi chyba mignął na jakimś loading screenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba różnicy gdzie, ale płatnerz więcej będzie płacił za zbroje a kowal za bronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2015 o 13:10, Azazell napisał:

Gdzie najlepiej sprzedawać bronie itp? W miastach tych największych czy też można śmiało
w velen? Jest różnica w zysku ze sprzedaży?

Sprzedajesz temu, kto ma pieniądze, żeby je kupić. Serio, później to jest naprawdę problem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 13:10, Azazell napisał:

Gdzie najlepiej sprzedawać bronie itp? W miastach tych największych czy też można śmiało
w velen? Jest różnica w zysku ze sprzedaży?


Tak jak Saref napisał. Opancerzenie sprzedawaj płatnerzom, bronie kowalom, zioła zielarzom, a śmieci normalnym kupcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 13:06, Ecko09 napisał:

W ilości w jakiej te mutageny wypadają to powinienem obejść się bez tego.

Największym problemem jest mały czerwony mutagen. Dość mało jest tych zwykłych, z których można robić większe. Przez to, nie mogę złożyć drugiego +10%, a w dodatku ledwo złożyłem +7% na drugi slot. Niebieskich jest cała masa, przez co wycraftowanie +10% Moc Znaków to banał. Zielone... Ich raczej się nie będzie używać (ze względu na bonusową premię z mutagenów od talentów).

Dnia 28.05.2015 o 13:06, Ecko09 napisał:

A te lekkie, średnie, ciężkie pancerze czym się różnią? Gdzieś w grze jest opis tego?
Może w samouczku?

Lekkie mają zwiększają prędkość generowania wytrzymałości (energia do bloków/znaków), a ciężka ją spowalnia. Średnia to taka balans pomiędzy nimi.
Co prawda na początku części również różnią się dość mocno ilością pancerza, to później raczej różnicy większej nie ma (a w przypadku wiedźminowego setu są wręcz równe).

Ze względu na talent od zbroi, warto nosić jeden typ, w zależności od stylu gry.
- lekka - szybkie ataki
- średnia - znaki
- ciężka - silne

Sam osobiście biegam w setowym gryfie (jeszcze jeden poziom i będę miał mistrzowską). Do mojego stylu gry, szybkie ataki + znaki nadaje się znakomicie.
Jedyny minus jest taki, że Niedźwiedzi set wygląda najlepiej ( http://i.neoseeker.com/neo_image/87142/news/9/the_witcher_3_wild_huntbear_armour.jpg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2015 o 13:49, Mordant napisał:

Jedyny minus jest taki, że Niedźwiedzi set wygląda najlepiej ( http://i.neoseeker.com/neo_image/87142/news/9/the_witcher_3_wild_huntbear_armour.jpg)

Nie wierz we wszystkie concept arty :P http://www.gosunoob.com/witcher-3/mastercrafted-bear-ursine-gear/attachment/mastercrafted-bear-armor-set-look/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do loadingów to się zgodzę - są strasznie długie. Kwestie zdobywania punktów XP tez są dziwne delikatnie mówiąc. Ale sterowanie skakanie czy też niespójności w fabule jakoś mi nie przeszkadzają. Chyba jestem bardziej tolerancyjny w stosunku do gier które mi się podobają :) Przeszedłem na tym do porządku dziennego.
Ale faktycznie, jak zacząłem czytać twojego posta to kilka rzeczy można by poprawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli loadingi są tak długie? To dziwne, bo na pececie (bez dysku SSD, tylko z cache SSD) trwa to niesamowicie krótko - nie pamiętam gry, która by tak szybko się ładowała.
XP zdobywa się za misje, za odkrywanie nowych miejsc, ale nie za zabijanie - podobne podejście mieliśmy choćby w pillas of Eternity. Natomiast ilość punktów doświadczenia jakie dostajemy za misję rzeczywiście nie jest przemyślana -czasem za proste zadanie dostajemy sporo XPków, a za długą, trudną misję raptem kilkadziesiąt.
Sterowanie jest mało precyzyjne, natomiast po pewnym czasie przestaje to przeszkadzać. Natomiast upadek Geralta z 1,5 metra czasem kończy się stratą połowy życia - do poprawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Loadingi na PS4 są zabójczo długie, chociaż mam wrażenie, że 1.03 to poprawił. Pamiętam jak toczyłem pianę, gdy podczas jednej walki padałem co 15 sekund, tak z 10 razy. A loading ze 40...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 14:01, Rick napisał:

Nie wierz we wszystkie concept arty :P

I tak to wygląda lepiej niż mój "grubas" w gryfie.

Jak będę w domu to zarzucę screeny. Akurat powinienem później wbić ten 31 poziom na mistrzowskiego gryfa to wrzucę zarówno drugie jak i trzecie ulepszenie setu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dużych obrażeń od upadku, gdy Geralt ma już dotkńąć ziemi to naciśnijcie spację, zamortyzuje on upadek przewrotem. Sprawdzałem, gdzie normalnie przez upadek traciłem połowę życia to z przewrotem nic nie rani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już quest

Spoiler

Panie Lasu

( choć chyba aby pociągnąć dalej wątek
Spoiler

Barona i Sprawy Rodzinne

, trzeba chyba wykonać zadanie
Spoiler

" polowanie na czarownice "

? ) i za chiny nie mogę znaleźć wejścia do tego
Spoiler

drzewa na bagnach, gdzie legną się " złe moce "

- łażę wokół niego z wiedźmińskim zmysłem i nic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 15:59, Rivriven napisał:

Co do dużych obrażeń od upadku, gdy Geralt ma już dotkńąć ziemi to naciśnijcie spację,
zamortyzuje on upadek przewrotem. Sprawdzałem, gdzie normalnie przez upadek traciłem
połowę życia to z przewrotem nic nie rani.


Czasami się nie uda, bo czas reakcji jest zbyt mały. Działa to tylko na większe odległości, ale tak, działa to poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Gwincie w talii Nilgaardu ta zdolność dowódcy na wybieranie karty z kart odrzuconych działa automatycznie czy jak? Bo nigdy nie mogę jej użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Pokonujesz wilkołaka i zaraz obok masz półkę do wskoczenia. Czasem trudno ją znaleźć, ale trzeba się przyjrzeć, zobaczysz zaznaczoną krawędź. Potem już z górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 15:59, Rivriven napisał:

Co do dużych obrażeń od upadku, gdy Geralt ma już dotkńąć ziemi to naciśnijcie spację,
zamortyzuje on upadek przewrotem. Sprawdzałem, gdzie normalnie przez upadek traciłem
połowę życia to z przewrotem nic nie rani.

Staczanie się z co drugich schodów i tak jest dalej idiotyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się