Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Ocena zawsze jest kwestią subiektywną i nie wymaga porównywania do innych gier, ale raczej do tego, czego się oczekiwało i co obiecywali wydawcy. I tutaj jest już jednak spora rozbieżność, a tych minusów sporo by się nazbierało:
- absurdalne zakończenie

Spoiler

skoro wszystkiemu winne Białe Zimno to po cholerę ta walka z Gonem?


- absurdalny motyw
Spoiler

z zabójstwem Radowida, skoro nie korzystał z pomocy magów to Filippa mogła sobie po prostu pofrunąć na statek i mu za przeproszeniem - narobić na głowę ;p


- absurdalne zachowanie Dijkstry
Spoiler

rzucać się z motyką na Wiedźmina? really?


- Eredin coś mówi przed
Spoiler

śmiercią o motywach Avallac''ha, niestety zapomniano wyjaśnić co to miało być


- ktoś zapomniał przebrać i umyć Ritę po uwolnieniu z więzienia
- milcząca jak grobowiec Triss w drugiej części gry
- parkur i tunelowa końcówka gry po opuszczeniu
Spoiler

Wyspy Mgieł

oraz
Spoiler

niewyjaśniony udział w walkach Nilfgardczyków i Cracha, który pojawia się jak Filip z konopii


- o niezgodnościach z lore to już pomilczę dla zasady...

Ocena 10/10 to w tym wypadku świadomość kilku poważnych wad tej gry (lub przynajmniej jej konstrukcji fabularnej), które mogą wynikać tylko z pobieżnej gry lub braku znajomości realiów świata do czego dochodzi bardzo kontrowersyjna mechanika i problemy techniczne. Nie przeczę, że grało mi się znakomicie, ale kilka zgrzytów jw. spowodowało, że mam też drobny niesmak i poczucie rozczarowania.

10/10 to może dostać GTA V w swojej klasie, ale nie cRPG, który ma tyle poważnych problemów i braków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak mogę pozyskać cienisty pył i skóre ekkimy ? To drugie to zapewne z ekkimy, ale gdzie one się respią ? :v

Szukam także ulepszonego i wyśmienitego "północnego wiatru".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 01:43, Aurelinus napisał:


- o niezgodnościach z lore to już pomilczę dla zasady...

>

Jakich niezgodnościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 02:12, Ecko09 napisał:


Jakich niezgodnościach?

- Gdzie się podziała fałszywa Ciri?
- wiek Generała Voorhisa (czy jak mu tam)
- po Emhyrze na tronie zasiadał ktoś zupełnie inny, nie ma słowa o Ciri (

Spoiler

a takie może być jedno z zakończeń

),
To z takich większych, bo jest jeszcze
Spoiler

Avallac'h

, który przyjacielem Ciri nigdy nie był, itp.
Celowo to pominąłem, bo akurat jakimś szczególnym fanem książek nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2015 o 06:33, Aurelinus napisał:

- Gdzie się podziała fałszywa Ciri?

Kto?

Dnia 03.06.2015 o 06:33, Aurelinus napisał:

- wiek Generała Voorhisa (czy jak mu tam)

Co masz na myśli?

Dnia 03.06.2015 o 06:33, Aurelinus napisał:

- po Emhyrze na tronie zasiadał ktoś zupełnie inny, nie ma słowa o Ciri (

Spoiler

a takie może
być jedno z zakończeń

),

Jedno z zakończeń. Nie oznacza to, że jest kanoniczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z przeciążeniem w ekwipunku. Na sobie zestaw gryfa 2 poziom który może ważyć max 15 jednostek.

W pierwszej zakładce narzędzia naprawcze i kilka run - max 5 jednostek.

Zakładka z miksturami i olejami - grosze.

Rzeczy do craftu też nie ważą dużo a ostatnia zakładka z pierdołami czysta.

Cały czas jestem na poziomie 120 a max udźwig 130. Co doprowadza do sytuacji, że po każdej walce jak zbiorę graty muszę szukać z przeciązeniem jakiegoś sklepu do sprzedania gratów.

Nie wiem czy jakiś błąd, czy te przedmioty do craftingu tyle ważą. Choć nawet 40 sztabek stali waży bardzo mało.

Wieczorem jak będę miał dostęp do gry do wywalę wszystko z ekwipunku i zobaczę co tyle waży.

Mam jeszcze syndrom zbieracza i z zakładki do rzemiosła niczego nie chce wywalać bo może się kiedyś przydać :D

Mam nadzieję, że jedno z DLC to będzie jakiś domek ze skrzynią bez dna albo stojakami na zbroje i miecze.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 03.06.2015 o 08:48, Szymon666 napisał:

Cały czas jestem na poziomie 120 a max udźwig 130. Co doprowadza do sytuacji, że po każdej
walce jak zbiorę graty muszę szukać z przeciążeniem jakiegoś sklepu do sprzedania gratów.

Kup albo wygraj juki dla konia zwiększające udźwig do 160. Materiały do craftu tyle ważą. Sam jak juz wiedziałem, ze nie będą mi potrzebne poczyściłem plecak i okazało się, że mam kilka stacków rupieci. Po ich sprzedaniu zyskałem jakieś 40 jednostek udźwigu.

Dnia 03.06.2015 o 08:48, Szymon666 napisał:

Mam nadzieję, że jedno z DLC to będzie jakiś domek ze skrzynią bez dna albo stojakami
na zbroje i miecze.

Chyba cały świat ma taką nadzieję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa darmowe DLC, tj. temerski rynsztunek oraz zestaw kusz, już dostępne są do pobrania. Przypominam, że jeżeli pobieracie dodatki z Galaxy, trzeba najpierw ściągnąć je ręcznie, a później włączyć je w zakłace "Configure".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 10:29, Kraju napisał:

Dwa darmowe DLC, tj. temerski rynsztunek oraz zestaw kusz, już dostępne są do pobrania.
Przypominam, że jeżeli pobieracie dodatki z Galaxy, trzeba najpierw ściągnąć je ręcznie,
a później włączyć je w zakłace "Configure".

Nie trzeba włączać w Configure - można po prostu przejść do folderu, do którego się ściągnęły dodatki i uruchomić instalatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2015 o 10:29, Kraju napisał:

Przypominam, że jeżeli pobieracie dodatki z Galaxy, trzeba najpierw ściągnąć je ręcznie,
a później włączyć je w zakłace "Configure".

Nie, nie trzeba. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 10:35, Harrolfo napisał:

Nie trzeba włączać w Configure - można po prostu przejść do folderu, do którego się ściągnęły
dodatki i uruchomić instalatory.


Założe się, że większość ludzi o tym nie wie, a później zdziwienie, że nie ma DLC, bo przecież na steamie wszystko automatycznie się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłbym się tych gratów do craftu ale mam dopiero 15 lvl więc jeszcze sporo do zrobienia przede mną :)

@GraczZ A to wiem, skóry sporo ważą ale na bieżąco przerabiam je na materiały do craftowania albo sprzedaję. Ta zakładka jest u mnie pusta.

Wychodzi na to, że zakładka "rzemiosło" czy jakoś tak waży u mnie ok 100 jednostek. Wieczorem to sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 10:55, Szymon666 napisał:

Pozbyłbym się tych gratów do craftu ale mam dopiero 15 lvl więc jeszcze sporo do zrobienia
przede mną :)

Ale jak ci się już robi drugi stack to możesz śmiało sprzedawać. Nic nie będzie potrzebowało aż tyle surowca. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po

Spoiler

obronie kaer morhen, zabójstwie wiedźm i jednego z generałów.

To już końcówka fabuły? Mam 28 lvl na chwilę obecną, do końca chciałem skompletować rynsztunek kota, który wymaga 31 lvl - jakieś rady, gdzie mogę szybko awansować?
I jeszcze jedno pytanko, trochę takie ni z gruchy, ni z pietruchy, czy potrafi ktoś usunąć z tapety niżej tytuł gry, tak żeby pozostał sam medalion? :D
edit obrazek się nie dodał :/ chodzi mi o tą tapetę nr 4 dołączaną do gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 11:07, Pernia napisał:

Jestem po

Spoiler

obronie kaer morhen, zabójstwie wiedźm i jednego z generałów.

To już
końcówka fabuły? Mam 28 lvl na chwilę obecną, do końca chciałem skompletować rynsztunek
kota, który wymaga 31 lvl - jakieś rady, gdzie mogę szybko awansować?


Końcówka, ale jeszcze kilka zadań będzie. Najszybciej awansujesz robiąc zadania. :P

Dnia 03.06.2015 o 11:07, Pernia napisał:

I jeszcze jedno pytanko, trochę takie ni z gruchy, ni z pietruchy, czy potrafi ktoś usunąć
z tapety niżej tytuł gry, tak żeby pozostał sam medalion? :D
edit obrazek się nie dodał :/ chodzi mi o tą tapetę nr 4 dołączaną do gry

Spytaj w temacie o photoshopie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 11:15, Rick napisał:

Końcówka, ale jeszcze kilka zadań będzie. Najszybciej awansujesz robiąc zadania. :P


Hmmm byłem przekonany że mam schemat na miecz który wymaga 37 lvl, ale teraz już sam zwątpiłem. 28 lvl i końcówka... do 37 to musiałby sporo tych zadań zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2015 o 11:15, Rick napisał:

Końcówka, ale jeszcze kilka zadań będzie.

godzina gry, czy może dłużej?

Dnia 03.06.2015 o 11:15, Rick napisał:

Najszybciej awansujesz robiąc zadania. :P

Ale są takie, które dają troche więcej, bo jak próbuję klepać teraz zlecenia, to dostaje po 50 XP :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 11:24, wolverine napisał:

Hmmm byłem przekonany że mam schemat na miecz który wymaga 37 lvl, ale teraz już sam
zwątpiłem. 28 lvl i końcówka... do 37 to musiałby sporo tych zadań zrobić :)

Właśnie się zastanawiam, jak to możliwe, że już kończę grę i mam tak niski poziom, bo naprawde klepałem sporo zadań pobocznych, nie odpuszczałem żadnego z takich bardziej interesujących, zlecenia też starałem sie robić wszystkie, jakie byłem w stanie...
Rynsztunek kota jest na 31lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się