Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2015 o 00:04, Rivriven napisał:

By dostać się do drzewa musisz ruszyć wątek główny.


Fabularnie ukończyłem już całe Velen i Novigrad, więc rozumiem, że to na wyspach Skellige otrzymam później dostęp do drzewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 23:42, Kraju napisał:

Gdzie znajdę klucz do jaskinii przy Łysej Górze (południe Velen)? Chcę się dostać do
tego ogromnego drzewa, ale innej drogi nie znalazłem niż przez jaskinię, ale tam brama
zamknięta jest na klucz.


Dodam tylko, że dość daleko musisz ruszyć wątek główny :D Ja do tego drzewa dotarłem ostatecznie po 90 godzinach gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 00:26, pawbuk napisał:

Dodam tylko, że dość daleko musisz ruszyć wątek główny :D Ja do tego drzewa dotarłem
ostatecznie po 90 godzinach gry :D


To już tylko 20 godzin gry mi zostało i odkryję drzewo. Hura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 00:25, Kraju napisał:

Fabularnie ukończyłem już całe Velen i Novigrad, więc rozumiem, że to na wyspach Skellige
otrzymam później dostęp do drzewa?


Jeszcze się zdziwisz jak uzyskasz dostęp do drzewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin Momot na oficjalnym forum gry zapowiedział, że na początku przyszłego tygodnia (poniedziałek/wtorek) ukaże się nowy patch z numerkiem 1.06(PC)/1.05(konsole). Na wersję konsolową nowego patcha trzeba będzie poczekać kilka dni dłużej. Poniżej znajdziecie niepełną listę zmian w nowym patchu (póki co tylko dla wersji PC):

- Usunięto niekończący się ekran ładowania podczas walki z lodowym gigantem w zadaniu “Władca Undvik”
- Ubrania Geralta nie będą już stawały się mokre po wyjściu z menu i powrocie do rozgrywki
- Drzwi w krypcie otwierają się teraz prawidłowo podczas zadania „Poszukiwania: Rynsztunek szkoł żmii”.
- Usunięto błąd, który uniemożliwiał interakcję z Rochem na Moście Oxenfurckim w zadaniu “Dorwać Juniora”
- Usunięto problem, który uniemożliwiał graczom stworzenie więcej niż jednego przedmiotu tego samego typu (Alchemia/tworzenie przedmiotów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawdę bardzo krotka lista problemów - pod koniec gry praktycznie w każdym zadaniu coś było nie tak, coś się zacinało, wywalało do pulpitu :D Niektóre misje musiałem przechodzić po dwa razy, bo samo wczytywanie nie pomagało :D
Gra jest genialna, ale tak zabugowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się skończyć główny wątek fabularny, zajęło mi to dokładnie 100 godzin :D Na styk też wszedł 35 poziom, choć jeszcze wciąż trochę zadań i miejsc do odwiedzenia przede mną :D
Fabuła jest naprawdę fantastyczna, zwłaszcza dla miłośnika uniwersum stworzonego przez Sapkowskiego. Rolę Geralta i Ciri są świetnie napisane. Wiedźmin jest taki jak w książkach - sarkastyczny i z dystansem do świata.
Ostatecznie zakończenie mnie zadowala -

Spoiler

Ciri została wiedźminką, czarodziejki przeżyły, Temeria została lennikiem Cesarstwa :D Ciekaw jestem co się dzieje z Triss i Yen, ale pewnie tego się nigdy nie dowiemy... Jak sprawić, żeby Geralt uciekl z Yen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 13:25, pawbuk napisał:

Spoiler

Jak sprawić, żeby Geralt uciekl z Yen?


Spoiler

Być jej wiernym, a nie oglądać się za innymi magiczkami. ;d


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>

Spoiler

Jak sprawić, żeby Geralt uciekl z Yen?


Spoiler

A miałeś z nią romans? Jak masz z nią romans, to nawet przy twoim zakończeniu w końcu żyją razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 13:31, Rick napisał:

Spoiler

A miałeś z nią romans? Jak masz z nią romans, to nawet przy twoim zakończeniu w końcu
żyją razem.



Spoiler

W jakim sensie romans? Nawet w zadaniu z dżinem twierdziłem, że nadal ją kocham :D Generalnie przez całą grę nie robiłem nic, co by ja do mnie zraziło :D A o wyjeździe z Yen i dalszym byciu razem nic nie ma :D W rozmowie z cesarzem miałem opcję dialogową, ale odnosila się do Triss. Nie wiem co z Yen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 13:39, Sipso napisał:

Spoiler

A co robiłeś z Triss?



Ech, to pewnie przez to... Natomiast w jednej z końcowych misji

Spoiler

Triss i Yen przywiązały Geralta do łóżka i zostawiły. Jak rozumiem romase z wieloma czarodziejkami to błąd? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 13:46, pawbuk napisał:

Spoiler

Jak rozumiem romase z wieloma czarodziejkami to błąd? :D


Spoiler

Lepiej nie łapać dwóch srok za ogon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2015 o 13:46, pawbuk napisał:

Spoiler

Jak rozumiem romase z wieloma czarodziejkami to błąd? :D


Na dwa fronty nikt jeszcze nie wygrał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 13:51, Rick napisał:

Na dwa fronty nikt jeszcze nie wygrał. ;)


No to w takim razie przy ponownym przechodzeniu gry trzeba to będzie rozwiązać inaczej :D Ciekaw też jestem co by było gdybym

Spoiler

wybral tą opcję dialogową z Triss w rozmowie z Emhyrem :D


Mam nadzieję, że CDPR jeszcze przemyśli czy nie zrobić kolejnej gry z Geraltem - to ta postać trzyma ten caly świat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2015 o 13:57, pawbuk napisał:

Mam nadzieję, że CDPR jeszcze przemyśli czy nie zrobić kolejnej gry z Geraltem - to ta
postać trzyma ten caly świat :D

Ja tam bym zobaczył prequel. ;) 5 szkól wiedźmińskich, jesteś wychowankiem jednej ze szkół, walczysz z narastającą nienawiścią ludzi do wiedźminów, starasz się powstrzymać kataklizm (w tym wypadku chęc zniszczenia wiedźminów), ale widziane na własne oczy próby traw i najemny tryb zycia wiedźminów ze szkoły kota pozwalają ci wątpić czy aby na pewno trzeba co powstrzymywać. :D Wiem, oklepane, ale... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 13:57, pawbuk napisał:

Na dwa fronty nikt jeszcze nie wygrał. ;)

Wątpliwa prawda ;P.

Dnia 14.06.2015 o 13:57, pawbuk napisał:

No to w takim razie przy ponownym przechodzeniu gry trzeba to będzie rozwiązać inaczej

A po co? To i tak bez znaczenia, tak czy siak na końcu jesteś sam :/.

Dnia 14.06.2015 o 13:57, pawbuk napisał:

Mam nadzieję, że CDPR jeszcze przemyśli czy nie zrobić kolejnej gry z Geraltem - to ta
postać trzyma ten caly świat :D

Nieeeeeeeeeeeee! Dość. Chcemy wreszcie gry z customizowanym bohaterem, nawet nie musi być wiedźmin, ale nie ten Geralt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 14:05, Rick napisał:

Ja tam bym zobaczył prequel. ;) 5 szkól wiedźmińskich, jesteś wychowankiem jednej ze
szkół, walczysz z narastającą nienawiścią ludzi do wiedźminów, starasz się powstrzymać
kataklizm (w tym wypadku chęc zniszczenia wiedźminów), ale widziane na własne oczy próby
traw i najemny tryb zycia wiedźminów ze szkoły kota pozwalają ci wątpić czy aby na pewno
trzeba co powstrzymywać. :D Wiem, oklepane, ale... :D


Też myślałem bardziej o prequelu, bo możliwości kontynuowania wątku powoli się wyczerpują (choć i tak trudniej było jakoś sensownie wskrzesić Geralta po zakończeniu Sagi, a przed komputerowym Wiedźminem).
Choć ja sobie tej gry bez Geralta nie wyobrażam. Sapkowski pokazał Sezonem Burz, że da się sensownie wpleść nową historię w stare wątki - Koral pojawiła się tylko przelotnie jako jedna z ofiar na wzgórzu Sodden oraz w kilku rozmowach,
Inny pomysł to historia czarodziejek - tak naprawdę nie wiemy co przez większość czasu robi Yennefer. W opowiadaniach i sadze wątek Geralta i Yen cały czas się przeplata, ale praktycznie zawsze tylko na chwilę :D
Choć nadal ciężko mi sobie wyobrazić grę z wiedźmińskiego świata bez Geralta - to jak Batman bez Batmana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2015 o 14:15, pawbuk napisał:

Choć ja sobie tej gry bez Geralta nie wyobrażam. Sapkowski pokazał Sezonem Burz, że da
się sensownie wpleść nową historię w stare wątki


Bohaterem wiedźmina początkowo miał być "nieznany wiedźmin ze szkoły wilka", pamiętasz? ;) A co do Sezonu Burz i umiejętnym wplatywaniu wątków, to przez grzeczność nie będę komentował tych "ochłapów z sagi w okładce", które zaserwował nam Sapkowski. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 12:41, pawbuk napisał:

To jest naprawdę bardzo krotka lista problemów - pod koniec gry praktycznie w każdym
zadaniu coś było nie tak, coś się zacinało, wywalało do pulpitu :D Niektóre misje musiałem
przechodzić po dwa razy, bo samo wczytywanie nie pomagało :D
Gra jest genialna, ale tak zabugowana...


Ale to nie jest kompletna lista, tylko kawałek tego co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się