Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2015 o 23:31, Ichvander napisał:

Ok, zalozmy, ze bedzie w DLC. Ja nie widze zastosowania dla takiego seta.

Ma fajnie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę znaleźćjakieś porównanie statystyk setów wiedzmińskich w przypadku gdy mamy wykupione zdolności odnośnie tych rynsztunków??
I czy jeśli wykupię te umiejętności i zmiksuje sety - np spodnie niedzwiedzia, pancerz kota i rękawice gryfa to da to jakieś bonusy? czy musi być wszystko z jednego setu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie miejsc "?", które są jaskiniami. Otóż nie rozumiem dlaczego po wyczyszczenie danej jaskini z dóbr np. tej obok domu Barona , znacznik jaskini nie chce się zrobić szary tylko dalej jest biały . Może mi ktoś w tym pomóc ? Może robię coś źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 08:12, Chlorofil napisał:

Mam pytanie odnośnie miejsc "?", które są jaskiniami. Otóż nie rozumiem dlaczego po wyczyszczenie
danej jaskini z dóbr np. tej obok domu Barona , znacznik jaskini nie chce się zrobić
szary tylko dalej jest biały . Może mi ktoś w tym pomóc ? Może robię coś źle?


Jaskonie nie szarzeją po i ch exploracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 21:01, Rick napisał:

> A ja się drapię po dyńce i myślę sobie: dla czego Gerald nie ma rynsztunku Wilka
?
Na poczatku myślałem, że to literówka, ale piszesz tak w kazdym poście. Geralt.
T, T, T ;P

> Jest Gryf/Kot/Niedźwiedź, a Wilka niet :P

TEORETYCZNIE jest. Zbroja z Kaer Morhen to teoretycznie pancerz wilka. Aczkolwiek możesz
go ulepszyć tylko o jeden poziom, a to stanowczo za mało. Może w którymś DLC...


Ma być GeralT ?

To będzie Geralt :)

Sry za mój błąd - mea kulpa.


Co do rynsztunku, to bardzo chcialbym widzieć piękny set szkoły Wilka na Geralcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 22:05, Kakarotto napisał:

Wszystkie zadania w Novigradzie i ~90% zadań na Skellige przeszły mi na szaro, dając
malutko PD. I tym sposobem, na 36 poziomie ukończyłem grę. Dobrze, że potem były zadania
na poziomy 26+, więc trochę leveli wbiłem. Gdyby nie to wszystko, to bym pewnie miał
ponad 40 lvl (maksymalnie 45), bo sobie na wyspach odpuściłem 77 pytajników. A skoro
o Novigradzie mowa, tam właśnie złapał mnie bug z expem i nic nie dostawałem, mimo, że
miałem te zadania na zielono.


To i tak niezły wynik z tym poziomem postaci. Ja, choć też nie obeszło się bez iluś tam "szarych questów", skończyłem na 34. Zlecenie albo dwa więcej i byłby 35. A na te znajdźki, pytajniki, bym nie liczył. Zebrałem na archipelagu wszystkie i nie dały nawet 100 pkt. doświadczenia. Więcej chyba udało się zarobić, zabijając tam archegryfa na, bagatela, 48 poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że po ubiciu potwora nie jest wyświetlana ilość XP, nie znaczy, że XP nie otrzymujemy.

Proszę sprawdzić ile macie obecnie XP, iść na jakiegoś stworka i go załatwić.

I teraz zobaczcie, jaki jest stan XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 11:05, Xelos_Iterion napisał:

To i tak niezły wynik z tym poziomem postaci. Ja, choć też nie obeszło się bez iluś tam
"szarych questów", skończyłem na 34. Zlecenie albo dwa więcej i byłby 35.


Czekając na patcha 1.05 (bug z expem) biegałem po Velen i ubijałem potworki (więcej PD dostawałem za stado wilków, każdy na jedno machnięcie, niż za questy główne)... Na tym nabiłem 2 levele. ;P
I to był błąd. Na wyspy powinno się płynąć, z tego co tam widziałem, na 14-16 poziomie. Z drugiej strony nie wiem, ile leveli można wbić na głównej "fabule" (Velen+Novigrad), z prologu wyszedłem (chyba) z 4 czy około 5/6, a to był raczej maks (nie licząc nabijania xp na potworach) ... Byłem głupi i do Skellige płynąłem z 21 poziomem... Może nie tyle co głupi, lecz niewiedzący. :P

Dnia 15.06.2015 o 11:05, Xelos_Iterion napisał:

A na te znajdźki,
pytajniki, bym nie liczył. Zebrałem na archipelagu wszystkie i nie dały nawet 100 pkt.
doświadczenia. Więcej chyba udało się zarobić, zabijając tam archegryfa na, bagatela,
48 poziomie.


A właśnie, że trzeba liczyć... Jeśli się je odkrywało z wysokim poziomem, to wiadomo, że mało PD wpadało, ale jeśli się chodziłoby wszędzie i ubijało "zielonych" przeciwników, można by tak trochę nabić expa.
Trzeba by było wszystkie pytajniki odkryć od pierwszego pojawienia się na danym terytorium (odkryć wszystko w Velen, potem od razu na wyspy i tam też poodkrywać "?") i w miarę levelowania, chodzić do odpowiednich, gdzie jesteśmy w zasięgu i ubijać. Była by to niezła jazda, ale udało by się wymaksować level. :P

Co do zadań i sugerowanych poziomów. IMO powinny się one "dynamicznie" dostosowywać do poziomu postaci obecnie posiadanego. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC jest już dostępny patch 1.06. Póki co nie udostępniono pełnego changelogu.

edit./ Z GoG-a póki co nie można go pobrać. Wyskakuje błąd. Jest to albo wina serwerów, albo zbyt wcześnie dodano patcha do zakładki gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 11:46, Kakarotto napisał:

> A na te znajdźki,
> pytajniki, bym nie liczył. Zebrałem na archipelagu wszystkie i nie dały nawet 100
pkt.
> doświadczenia. Więcej chyba udało się zarobić, zabijając tam archegryfa na, bagatela,

> 48 poziomie.

A właśnie, że trzeba liczyć... Jeśli się je odkrywało z wysokim poziomem, to wiadomo,
że mało PD wpadało, ale jeśli się chodziłoby wszędzie i ubijało "zielonych" przeciwników,
można by tak trochę nabić expa.


Nie liczę w tym sensie, że nie wszystkie typy pytajników generują pkt. doświadczenia, np. miejsca mocy.

Dnia 15.06.2015 o 11:46, Kakarotto napisał:

Co do zadań i sugerowanych poziomów. IMO powinny się one "dynamicznie" dostosowywać do
poziomu postaci obecnie posiadanego. ;]


Trąci "level scallingiem", nienajlepszy pomysł. Zdecydowanie najlepiej, moim zdaniem, byłoby, gdyby sugerowany poziom nie miał wpływu na pulę doświadczenia. Wciąż jeszcze pamiętam jedyne w grze zlecenie, za które można było wynegocjować kwotę ponad 500 monet. Przerażający 13-levelowy nekker-wojownik pustoszył okolicę Hindarsfjall, więc w tamtym czasie otrzymałem zań nagrodę w postaci 5 pkt. doświadczenia. I ponad 500 monet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 12:17, Xelos_Iterion napisał:

Nie liczę w tym sensie, że nie wszystkie typy pytajników generują pkt. doświadczenia,
np. miejsca mocy.


Tak czy tak, biorąc pod uwagę całkowitą liczbę pytajników, tych niedających PD jest raczej mało.

Dnia 15.06.2015 o 12:17, Xelos_Iterion napisał:

Trąci "level scallingiem", nienajlepszy pomysł. Zdecydowanie najlepiej, moim zdaniem,
byłoby, gdyby sugerowany poziom nie miał wpływu na pulę doświadczenia.


Tylko, że jakby dawać tyle PD za szare, jak za zielone, to też było by to odejście od nieskalowania poziomu.
Dynamicznie zmieniające się poziomy sugerowane to może zbyt radykalny pomysł, ale jakby zmienić właśnie te sugestie liczbowe na większe, było by chyba najlepiej.
O co mi chodzi? Przykładowo, na wyspy mamy płynąć z 16. Dobrze, np. płynę sobie z 18 (co tam, tylko 2 lvl więcej niż chcą), srututu i mam 19, a potem lecą główne wątki z sugerowanym 13 poziomem... Jak wcześniej pisałem, kopa w rzyć temu, kto to wymyślił. ;P

Dnia 15.06.2015 o 12:17, Xelos_Iterion napisał:

Wciąż jeszcze
pamiętam jedyne w grze zlecenie, za które można było wynegocjować kwotę ponad 500 monet.
Przerażający 13-levelowy nekker-wojownik pustoszył okolicę Hindarsfjall, więc w tamtym
czasie otrzymałem zań nagrodę w postaci 5 pkt. doświadczenia. I ponad 500 monet...


Za potwora też było kilka PD. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 12:32, Kakarotto napisał:

Tak czy tak, biorąc pod uwagę całkowitą liczbę pytajników, tych niedających PD jest raczej
mało.


W zasadzie więcej dostajesz za stwory, które wokół pytajnika biegają czy latają niż za samo zrealizowanie znajdźki. Na Skellige masz mnóstwo kontraband, które chronione są przez utopce i syreny/echidny, nieprzekraczające 20 poziomu. Więc tak czy owak w krótkim czasie te znajdźki stają się kompletnie bezużyteczne (pomijając już fakt, że sama ich idea jest chora).

Dnia 15.06.2015 o 12:32, Kakarotto napisał:

O co mi chodzi? Przykładowo, na wyspy mamy płynąć z 16. Dobrze, np. płynę sobie z 18
(co tam, tylko 2 lvl więcej niż chcą), srututu i mam 19, a potem lecą główne wątki z
sugerowanym 13 poziomem... Jak wcześniej pisałem, kopa w rzyć temu, kto to wymyślił.
;P


Zgoda. To rzeczywiście jedno z kilku głupich rozwiązań w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 12:43, Xelos_Iterion napisał:

W zasadzie więcej dostajesz za stwory, które wokół pytajnika biegają czy latają niż za
samo zrealizowanie znajdźki. Na Skellige masz mnóstwo kontraband, które chronione są
przez utopce i syreny/echidny, nieprzekraczające 20 poziomu.


Cóż, trzeba kombinować jak wcześniej pisałem, wtedy dostanie się te kilkanaście PD więcej.

Dnia 15.06.2015 o 12:43, Xelos_Iterion napisał:

Więc tak czy owak w krótkim
czasie te znajdźki stają się kompletnie bezużyteczne (pomijając już fakt, że sama ich
idea jest chora).


Bezużyteczne? Jak je wszystkie zrobisz, plus fabuła i wszystkie "poboczności", to około 200 (jak nie więcej) godzin przegrasz, jak zapowiadali twórcy. ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 12:57, Kakarotto napisał:

> Więc tak czy owak w krótkim
> czasie te znajdźki stają się kompletnie bezużyteczne (pomijając już fakt, że sama
ich
> idea jest chora).

Bezużyteczne? Jak je wszystkie zrobisz, plus fabuła i wszystkie "poboczności", to około
200 (jak nie więcej) godzin przegrasz, jak zapowiadali twórcy. ;)


Zgoda. Ale to niczym się nie różni od zbierania flag czy innych bzdetów w Assassin''s Creed. Nie jest to przyjemne, a wręcz nudne i niepotrzebne. No ale rzeczywiście zapewnia kilka-kilkanaście dodatkowych godzin, jak tak biegasz/płyniesz od "kropki do kropki" (ciekawe, jaki obrazek by powstał, gdyby je połączyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 12:57, Kakarotto napisał:

Bezużyteczne? Jak je wszystkie zrobisz, plus fabuła i wszystkie "poboczności", to około
200 (jak nie więcej) godzin przegrasz, jak zapowiadali twórcy. ;)


Właśnie się zabrałem za "?" na Skellige - zostało mi ich 84, z tego pewnie 95% na morzu :D Pływam sobie od kontrabandy do kontrabandy, zabijam syreny i nijak z tego radości nie mam :D
Gdyby jeszcze to coś ciekawego było...
Ale jak tego nie zrobię, to będę mial jeszcze gorszy humor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 13:16, pawbuk napisał:

Właśnie się zabrałem za "?" na Skellige - zostało mi ich 84, z tego pewnie 95% na morzu
:D Pływam sobie od kontrabandy do kontrabandy, zabijam syreny i nijak z tego radości
nie mam :D
Gdyby jeszcze to coś ciekawego było...
Ale jak tego nie zrobię, to będę mial jeszcze gorszy humor :D


Miałem to samo, odnośnie humoru. Więc rozłożyłem sobie te pytajniki na raty po przejściu gry. Trzy dni i pytajników na Skellige już nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 13:29, Xelos_Iterion napisał:

Miałem to samo, odnośnie humoru. Więc rozłożyłem sobie te pytajniki na raty po przejściu
gry. Trzy dni i pytajników na Skellige już nie było.


Mam taki sam plan :D Gorzej z obciązeniem, większość znajdziek to cięzkie zbroje - a nie chce mi się cały czas wracać do kupców. Zresztą, i tak już nie mają kasy, bo im się nie odnawia w ogóle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 13:40, pawbuk napisał:

Mam taki sam plan :D Gorzej z obciązeniem, większość znajdziek to cięzkie zbroje - a
nie chce mi się cały czas wracać do kupców. Zresztą, i tak już nie mają kasy, bo im się
nie odnawia w ogóle :D


Więc proponuję w ogóle darować sobie gromadzenie ciężkiego sprzętu. Mamony pewnie i tak masz już w bród. Ja - z uwagi na to obciążenie właśnie - w pewnym momencie po prostu wybierałem, co zabieram ze skrzyń, a co zostawiam. Później zresztą i tak ponad połowę wszystkiego wyrzuciłem na podłogę, bo kupcy nie mieli już zasobów, by te klamoty i ingrediencje skupować.

W zasadzie chodziło li tylko i włącznie o "zaszarzenie" tych pytajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem na Skellige, który nie występował w Velen (ani w innych obszarach). Otóż po przejściu pierwszej głównej misji na wyspach, nie odnawia mi się wytrzymałość, przez co nie mogę biegać. Dopiero gdy użyje eliksiru Puszczyk zaczyna się odnawiać, ale zaraz po wygaśnięciu działania eliksiru, znów nie chce się regenrować. Wie ktoś co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się