Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Spoiler

Eskel, albo Lambert mogli zginąć w walce z dzikim gonem? Bo Lamberta uratowała mi Keira a Eskela Ciri. Nie wiem jakby się to potoczyło gdybym nie miał w drużynie np. Keiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 10:17, Jagged napisał:

Zdarzyl sie komus reset licznika czasu gry po wysypaniu sie gry ? Wersja na PS4.

U mnie na PC po jednym z początkowych patchy zresetował się licznik w statystykach, później jakoś losowo też się resetował i od tamtej pory na niego nie patrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do mechaniki Wiedźmina i rozwoju postaci.

- jak działają ciosy kończące (odcięcie kończyny itp)? W ustawieniach można wyłączyć opcje automatyczne ciosy kończące, a w instrukcji piszę, że po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku ataku wykonuje się cios specjalny. Może mi ktoś wytłumaczy jak to działa?

- runy np. zwiększające moc znaków da się włożyć tylko do pancerzy?

- gram na najtrudniejszym poziomie trudności i chciał bym zagrać typowym szermierzem, ale zastanawiam się czy inwestować tylko w drzewko szermierki, czy opłaca się też zainwestować np. w drzewko alchemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2015 o 11:29, dejmien255 napisał:

- jak działają ciosy kończące (odcięcie kończyny itp)? W ustawieniach można wyłączyć
opcje automatyczne ciosy kończące, a w instrukcji piszę, że po wciśnięciu i przytrzymaniu
przycisku ataku wykonuje się cios specjalny. Może mi ktoś wytłumaczy jak to działa?

Finishery to się chyba aktywują losowo (wiem że są przedmioty, zwiększające szansę na ich wykonanie), natomiast ciosów specjalnych (jak młynek) trzeba najpierw Geralta nauczyć.

Dnia 23.06.2015 o 11:29, dejmien255 napisał:

- runy np. zwiększające moc znaków da się włożyć tylko do pancerzy?

Te od znaków tak, do mieczy są inne (np. dające szansę na zamrożenie)

Dnia 23.06.2015 o 11:29, dejmien255 napisał:

- gram na najtrudniejszym poziomie trudności i chciał bym zagrać typowym szermierzem,
ale zastanawiam się czy inwestować tylko w drzewko szermierki, czy opłaca się też zainwestować
np. w drzewko alchemii?

Mam dopiero 16 poziom i w sumie nie wiem, jak się powinno rozwijać postać, ale wydaje mi się że nie ma sensu marnować punktów i miejsca na zdolności, więc chyba lepiej się specjalizować tylko w mieczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 11:29, dejmien255 napisał:

- jak działają ciosy kończące (odcięcie kończyny itp)? W ustawieniach można wyłączyć
opcje automatyczne ciosy kończące, a w instrukcji piszę, że po wciśnięciu i przytrzymaniu
przycisku ataku wykonuje się cios specjalny. Może mi ktoś wytłumaczy jak to działa?


Po odblokowaniu ciosów specjalnych, zazwyczaj trzeba użyć najpierw odpowiedniego ataku (albo szybkiego albo silnego), po czym przytrzymać lewy przycisk myszki (nie wiem jak to jest na konsolach) i wtedy aktywuje się umiejętność specjalna.

Dnia 23.06.2015 o 11:29, dejmien255 napisał:

- gram na najtrudniejszym poziomie trudności i chciał bym zagrać typowym szermierzem,
ale zastanawiam się czy inwestować tylko w drzewko szermierki, czy opłaca się też zainwestować
np. w drzewko alchemii?


Drzewko alchemii w zasadzie jest bezużyteczne, chyba że chcesz korzystać z mutagenów. Jeżeli główny nacisk kładziesz na walkę mieczem, wtedy rozwijaj szermierkę. Ja tak robię i nie mam zbyt wielu trudności z pokonywaniem przeciwników, tym bardziej gdy ma się odblokowane umiejętności specjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że finishery, które odcinają kończyny itp. wykonują się same tak?

A wy gracie z włączoną opcją automatycznych ciosów kończących?

Czy w tej grze tak wolno się leveluje, czy to ja robię coś źle? W białym sadzie zaliczyłem wszystkie dodatkowe zadania, odkryłem wszystkie niezbadane miejsca, i teraz jak przybyłem do Velen i wyszedłem z tej wioski, którą zaatakował Dziki Gon to mam 4 poziom... nim wbiję 16 poziom żeby założyć pancerz szkoły niedźwiedzia to mi się zadania skończą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 13:47, dejmien255 napisał:

Czyli rozumiem, że finishery, które odcinają kończyny itp. wykonują się same tak?


Tak, automatycznie.

Dnia 23.06.2015 o 13:47, dejmien255 napisał:

A wy gracie z włączoną opcją automatycznych ciosów kończących?


Tak, inaczej trzeba je samemu aktywować (nie wiem jak).

Dnia 23.06.2015 o 13:47, dejmien255 napisał:

Czy w tej grze tak wolno się leveluje, czy to ja robię coś źle? W białym sadzie zaliczyłem
wszystkie dodatkowe zadania, odkryłem wszystkie niezbadane miejsca, i teraz jak przybyłem
do Velen i wyszedłem z tej wioski, którą zaatakował Dziki Gon to mam 4 poziom... nim
wbiję 16 poziom żeby założyć pancerz szkoły niedźwiedzia to mi się zadania skończą...


Tak się tylko wydaje na początku. Przede wszystkim zdobądź jak największą liczbezadań i rób te na niższych poziomach. Gdy awansujesz na zbyt wysoki poziom, wtedy zadania na niższych poziomach będą na szaro w dzienniku, przez co dostaniesz za nie jedynie 5 pkt doświadczenia, zamaist całej puli. Miej to cały czas na uwadze przechodząc grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 13:47, dejmien255 napisał:



Czy w tej grze tak wolno się leveluje, czy to ja robię coś źle?


Im wyższy poziom trudności wybierzesz, tym wolniej levelujesz. Ja gram na normalnym poziomie i już mnie krew zalewa: poziom 21, a większość lepszego sprzętu to poziom 25, 30 lub wyżej, a najwięcej expa jest za zadania główne, których na razie nie chcę ciągnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ostatnio ulepszyć moje runy i glify dlatego zainwestowałem w kilka schematów. Niestety w menu rzemiosła ilość wymaganych przedmiotów wyświetla mi się jako 0 pomimo, że mam wszystkie składniki. To jakiś bug czy po prostu robię coś źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 12:12, Kraju napisał:

> -



W drzewku alchemicznym w zasadzie warto jedynie zainwestować w tę umiejętność, która zwiększa tolerancję na zatrucie eliksirami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2015 o 15:01, Ecko09 napisał:

W drzewku alchemicznym w zasadzie warto jedynie zainwestować w tę umiejętność, która
zwiększa tolerancję na zatrucie eliksirami.

Nie zgadzam się. Poza tym przydatnymi umiejętnościami (zwłaszcza na najwyższym poziomie trudności) są zwiększenie długości trwania eliksirów i dodatkowe zdrowie za każdy wypity eliksir. A więc nawet wypicie takiego puszczyka regeneruje zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 14:15, Michal_1232 napisał:

Niestety w menu rzemiosła ilość wymaganych przedmiotów wyświetla mi się jako 0 pomimo,
że mam wszystkie składniki. To jakiś bug czy po prostu robię coś źle?

Bug. Ale nie przejmuj się, nie jesteś jedyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 13:47, dejmien255 napisał:

Czyli rozumiem, że finishery, które odcinają kończyny itp. wykonują się same tak?


Automatycznie, chyba że wyłączysz "Automatyczne ciosy kończące" wtedy nad przeciwnikiem wyświetli się "X" (na padzie, LPM na myszce pewnie) i wtedy Gertal wykona finisher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na najwyższym poziomie trudności na początek polecam inwestycję w perk Cykl Dobowy - ten który daje regenerację żywotności poza walką w ciągu dnia i regenerację wytrzymałości w nocy. Bonus jest niby niewielki, ale jeśli nie chcesz non stop łykać Jaskółki, to naprawdę pomaga przetrwać. Poza tym, im prędziej maksymalnie rozwiniesz alternatywny Quen, tym lepiej. Możliwość trwałego podtrzymywania osłony w połączeniu z regeneracją życia przy każdym uderzeniu jest chyba nawet lekko przegięta.

Inwestowanie w szermierkę jak najbardziej ma sens, ale wielu plusów zbyt szybko nie dostrzeżesz, trzeba zainwestować sporo punktów i mieć sensowny ekwipunek (rynsztunek Kota!), by poczuć różnicę. Na początku inwestycja w Znaki jest zdecydowanie bardziej zauważalna i moim zdaniem daje większe szanse na sukces. Potem można prawie całkowicie przerzucić się na miecze, a znaków używać tylko gdy to niezbędne (oprócz Quen - bo tarcza jest dobra dosłownie na wszystko).

Grunt to: nauczyć się perfekcyjnie stosować uniki (nie przewrotkę, tylko uniki!) i szczególnie na początku do każdego przeciwnika podchodzić z odpowiednim respektem - tzn. używać olei, używać petard, stosować Znaki np. na tarczowników i alghule Aksji, na utopce i ludzi Igni, na upiory Yrden, na drobnych upierdliwców Aard, a na dosłownie wszystko Quen - Quen to życie!

Obecnie mam 22lv, niedawno dotarłem na Skellige i jest nieźle. Jak mam pecha albo się zagapię, to nadal zginę od zaledwie kilku ciosów wsiowego moczymordy na 12lv, ale kiedy gram uważnie mogę pokonać cyklopa na 30 albo gryfa na 32 (choć jest taka jaskinia na jednej z południowych wysp z jadowitym krabopająkiem na 31lv... to jest kawał skurczybyka #@$#!, ale jeszcze tam wrócę). Jak dla mnie to świetnie zaprojektowany system, bo ostatecznie nic nie ma większego znaczenia niż Twoje indywidualne umiejętności. A zresztą, później będziesz miał pewnie i tak za dużo kasy - więc bez problemu będziesz mógł kupić sobie eliksiry do resetowania umięjętności i pobawić się w eksperymentowanie.

Nie ukrywam, że początek jest trudny. Do pierwszej walki w grze z ghulami podchodziłem chyba z 5-6 razy, potem miałem jeszcze jeden kryzys w Białym Sadzie w walce z jakąś bandą najemników, a i utopce przez bardzo długi czas przyprawiały mnie o drżenie rąk, ale stopniowo człowiek zamiast panikować zaczął zauważać wzorce w poruszaniu się wrogów i nauczyć to wykorzystywać. Teraz nie wybrażam sobie, jak można grać na niższym poziomie trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2015 o 13:53, Kraju napisał:

Tak się tylko wydaje na początku. Przede wszystkim zdobądź jak największą liczbezadań
i rób te na niższych poziomach. Gdy awansujesz na zbyt wysoki poziom, wtedy zadania na
niższych poziomach będą na szaro w dzienniku, przez co dostaniesz za nie jedynie 5 pkt
doświadczenia, zamaist całej puli. Miej to cały czas na uwadze przechodząc grę.


Robią się szare? U mnie są ciemno czerwone, czerwone, pomarańczowe i zielone, a w tych zielonyc poziom sugierowany jest wyższy od mojego o jakieś 2-3. Chyba, jak się zrównam to się wyszarzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 22:07, maniekk napisał:

Robią się szare? U mnie są ciemno czerwone, czerwone, pomarańczowe i zielone, a w tych
zielonyc poziom sugierowany jest wyższy od mojego o jakieś 2-3. Chyba, jak się zrównam
to się wyszarzą?


Pomarańczowe i różne odcienie czerwieni? WTF? Ja czegoś takiego nie mam. Są tylko szare (dużo poniżej mojego poziomu), zielone (czyli ~ +/- 5 lvl od mojego poziomu) oraz czerowy (dużo powyżej mojego poziomu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2015 o 22:20, Kraju napisał:

Pomarańczowe i różne odcienie czerwieni? WTF? Ja czegoś takiego nie mam. Są tylko szare
(dużo poniżej mojego poziomu), zielone (czyli ~ +/- 5 lvl od mojego poziomu) oraz czerowy
(dużo powyżej mojego poziomu).


Tak to widzę na konsoli. Np. 15 poziomów więcej od mojego to ciemna czerwień, która robi się jaśniejsza im bliżej mojego. Np zlecenie w Novigradzie które ma zalecany 15, a ja mam 12 to jest zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 22:20, Kraju napisał:

Pomarańczowe i różne odcienie czerwieni? WTF? Ja czegoś takiego nie mam. Są tylko szare
(dużo poniżej mojego poziomu), zielone (czyli ~ +/- 5 lvl od mojego poziomu) oraz czerowy
(dużo powyżej mojego poziomu).


Masz, tylko nie widzisz. ;]

Specjalnie wlazłem do gry, by zrobić tego screena:

20150623232348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się