Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Albo nie zwrocilem na to uwagi, albo mam jakas pochodna daltonizmu bo tez nie zauwazylem odcieni... byl tylko czerwony, zielony i szary. Czas sie przebadac? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 23:31, Ichvander napisał:

Albo nie zwrocilem na to uwagi, albo mam jakas pochodna daltonizmu bo tez nie zauwazylem
odcieni... byl tylko czerwony, zielony i szary. Czas sie przebadac? :D


Cóż, ja tam zauważyłem to od razu, bo to się rzuca w oczy... Albo czas się przebadać, albo gra tak wciągnęła, że było ci jednakowo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pryznaje, u mnie było tak samo, ale czerwony to nadal czerwony i więcej ekspa nie dostawało się za jaśniejszy czerwony. Po za tym nadal jestem ciekawy tego pomarańczowego, bo tego to w życiu nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 23:37, Kraju napisał:

Pryznaje, u mnie było tak samo, ale czerwony to nadal czerwony i więcej ekspa nie dostawało
się za jaśniejszy czerwony. Po za tym nadal jestem ciekawy tego pomarańczowego, bo tego
to w życiu nie widziałem.


Pomarańczowego nie ma, nigdy nie widziałem, by sugerowany poziom zadania było w takim kolorze. Być chodzi tu o jasny czerwony, który, gdyby się długo w niego wpatrywać, może wydawać się pomarańczowy albo jest coś, o czym nie wiem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z walkami na pięści w tej grze. Mój Geralt zadaje ciosy jak ostatnia piz.., a sam pada po dwóch. Robię gardę i co z tego, jak zawsze jakieś ciosy przyjmuję. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 00:27, berbelek napisał:

Mam problem z walkami na pięści w tej grze. Mój Geralt zadaje ciosy jak ostatnia piz..,
a sam pada po dwóch. Robię gardę i co z tego, jak zawsze jakieś ciosy przyjmuję. Jakieś
sugestie?


Nie trzymaj cały czas gardy. Gdy przeciwnik Cię atakuje (podświetlony jest na czerwono), wtedy go kontrujesz (szybko naciskasz PPM) po czy zadajesz lewym przyciskiem myszy 2-3 ciosy i odskakujesz (dwa razy szybko wciśnięty któryś z kierunków WSAD) i tak robisz, aż go nie powalisz. W trudniejszych walkach przeciwników potrafi wyprowadzic serię ciosów, wtedy kontry nic nie dadzą, ani tym bardziej blokowanie. Trzeba robić uniki dopóki nie skończy swojej serii, po czym poczekać aż zacznie wyprowadzać normalne ciosy, wtedy kontrujesz i zadajesz 2-3 ciosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 00:27, berbelek napisał:

Mam problem z walkami na pięści w tej grze. Mój Geralt zadaje ciosy jak ostatnia piz..,
a sam pada po dwóch. Robię gardę i co z tego, jak zawsze jakieś ciosy przyjmuję. Jakieś
sugestie?


Krótkie uniki oraz garda, ale w momencie gdy przeciwnik wyprowadza atak, co pozwala na wybicie go z równowagi i szybkie wyprowadzenie kontry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka dla Was jest najlepiej przedstawiona postać niezależna w W3 - chodzi mi o jej wyrazistość, wzbudzenie w was sympatii czy też inne podobne odczucia.
Oraz ta, która została przedstawiona najsłabiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 00:27, berbelek napisał:

Mam problem z walkami na pięści w tej grze.

Pewnie masz za niski poziom postaci w stosunku do przeciwnika, skoro pada po dwóch ciosach.
Podstawą w walce na pieści są uniki a nie garda. Ewentualnie kontra. jak przeciwniki ma czerwoną trupią czaszkę, to oczywiście da się go pokonać, ale jest to żmudne, bo Twoje ciosy mało życia mu zabierają. Mi się udało parę razy. Unik za plecy i mocny cios z tyłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam mieć dość Wiedźmina 3 ...
Wczoraj musiałem dwa razy pobierać nowego Batmana ze Steam ( weryfikacja ponad 400 plików ), pomyślałem sobie, że w międzyczasie pogram sobie w Wieśka ( mam już ponad 80 h na liczniku ). Gdzie tam: trzy zwiechy i wywałki do pulpitu w ciągu pięciu minut. Normalnie nie mogłem wejść do Nowigradu bez zwiechy.

- gra notorycznie uruchamia się w oknie ( zmiany w menu nic nie dają )
- gra bardzo często się wiesza i wywala do pulpitu
- notorycznie teleportują się postaci z powietrza tuż przed Geraltem ( w Unity aż tak tego nie uświadczyłem )
- czasami nie da się zniszczyć obiektów, które trzeba zniszczyć, a znaleziska, które powinny być za owymi elementami do zniszczenia, pojawiają się gdzieś przed
- wczoraj, np. zdobyłem " srebrny ulepszony szkoły wilka " ;)

na razie tyle rzeczy przychodzi mi do głowy na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 12:18, lis_23 napisał:

Powoli zaczynam mieć dość Wiedźmina 3 ...
Wczoraj musiałem dwa razy pobierać nowego Batmana ze Steam ( weryfikacja ponad 400 plików
), pomyślałem sobie, że w międzyczasie pogram sobie w Wieśka ( mam już ponad 80 h na
liczniku ). Gdzie tam: trzy zwiechy i wywałki do pulpitu w ciągu pięciu minut. Normalnie
nie mogłem wejść do Nowigradu bez zwiechy.

Zwiechy to już Twoja wina: Wiedźmin 3 angażuje tyle mocy, że na ściąganie w tle już mie starcza

Dnia 24.06.2015 o 12:18, lis_23 napisał:


- gra notorycznie uruchamia się w oknie ( zmiany w menu nic nie dają )

Tego to jeszcze nie uświadczyłem. U mnie zawsze zajmuje cały ekran.

Dnia 24.06.2015 o 12:18, lis_23 napisał:

- gra bardzo często się wiesza i wywala do pulpitu

Mnie się (przy dłuższym niż Twój stażu w grze, zawiesiło się raz i dwa razy gra wywaliła się do pulpitu, tylko tak ciekawie, ze miałem ikonę na pasku zadań, muzykę w głośnikach, ale jedyne, co mogłem zrobić, to uruchomić menadżera zadań i wyłączyć wiedźmina

Dnia 24.06.2015 o 12:18, lis_23 napisał:

- notorycznie teleportują się postaci z powietrza tuż przed Geraltem ( w Unity aż tak
tego nie uświadczyłem )

Czegoś takiego nigdy nie miałem

Dnia 24.06.2015 o 12:18, lis_23 napisał:

- czasami nie da się zniszczyć obiektów, które trzeba zniszczyć, a znaleziska, które
powinny być za owymi elementami do zniszczenia, pojawiają się gdzieś przed
- wczoraj, np. zdobyłem " srebrny ulepszony szkoły wilka " ;)

Bo ja wiem? Czegoś takiego nie miałem, chociaż? Jak oczyszczałem jakiś majątek z upiorów, to skrzynka z nagrodą była jakby schowana za ścianą, ale wykryłem ją wiedźmińskimi zmysłami i opróżniłem

Dnia 24.06.2015 o 12:18, lis_23 napisał:


na razie tyle rzeczy przychodzi mi do głowy na bieżąco.

Nie wiem, co o tym wszystkim sądzić, ale w sumie skłaniałbym się do przypuszczenia, że to bardziej wina Twojego komputera, niż samego Wiedźmina. Chyba masz za duży bałagan na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2015 o 12:30, KrzysztofMarek napisał:

Zwiechy to już Twoja wina: Wiedźmin 3 angażuje tyle mocy, że na ściąganie w tle już mie
starcza
>

Bo ja wiem? Jak nic nie ściągam i mam wyłączoną przeglądarkę, gra też się wiesza. Ja, od ok. drugiego tygodnia od premiery mam już na koncie ok. 30 zwiech i wywaleń do pulpitu - lub więcej.

Dnia 24.06.2015 o 12:30, KrzysztofMarek napisał:

Tego to jeszcze nie uświadczyłem. U mnie zawsze zajmuje cały ekran.


Mam tak też od drugiego tygodnia, premiery, chyba drugiego patcha i 2 i 3 DLC.

Dnia 24.06.2015 o 12:30, KrzysztofMarek napisał:

> tego nie uświadczyłem )


Idę sobie spokojnie i, nagle, przede mną pojawiają się postaci, których tam wcześniej nie było. Taki stan rzeczy nie dotyczy tylko Nowigradu, ale i mniej zaludnionych lokacji.

Dnia 24.06.2015 o 12:30, KrzysztofMarek napisał:

Nie wiem, co o tym wszystkim sądzić, ale w sumie skłaniałbym się do przypuszczenia, że
to bardziej wina Twojego komputera, niż samego Wiedźmina. Chyba masz za duży bałagan
na dysku.

W3 mam na dysku SSD, mam tam tylko jeszcze AC Unity, system i programy. Resztę gier mam na innych dyskach i innych partycjach ( mam cztery dyski twarde: SSD 256 GB, HDD 2TB i HDD 2x 1TB ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że gdy próbowałem ustawić w ini sposób wyświetlania się gry na pełen ekran, gra nie chciała się w ogóle uruchomić. Tak więc, gra na 90% odpaleń uruchamia się w oknie, klikam myszka na ekran i mam pełen ekran, ale to powoduje częste zawieszanie się gry i wysypywanie się do pulpitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z DLC wygląda tak. Skelligijski rynsztunek można znaleźć na Kaer Trolde, a zlecenie we Fyresdal. Oczywiście wszystko na Skellige.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jedną zwiechę zaraz po pierwszym patchu i ze dwa razy zdarzył mi się bug z postaciami. Jakieś tam dodatkowe pierdółki po zainstalowaniu łatek, ale nic takiego co zdarzałoby się notorycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 13:22, Rick napisał:

Ja miałem jedną zwiechę zaraz po pierwszym patchu i ze dwa razy zdarzył mi się bug z
postaciami. Jakieś tam dodatkowe pierdółki po zainstalowaniu łatek, ale nic takiego co
zdarzałoby się notorycznie.


U mnie wygląda to tak: idę sobie, nagle, obraz się wiesza, pojawia się czarny ekran, potem pulpit ( cały czas dobiega dźwięk z gry 0 i trzeba zamykać grę za pomocą menedżera zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie techniczne, ale dotyczące Wiedźmina III.

Czy gra będzie chodzić normalnie na dysku HDD podpiętym do kompa przez USB 3 - zewnętrznym? Czy ładowanie, działanie będzie dłuższe i czy dłuższa będzie instalacja?
Ile trwała u Was instalacja gry na HHD (nie pytam o SSD) podpiętym wewnętrznie do kompa?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2015 o 13:38, Vaksinar napisał:

Ile trwała u Was instalacja gry na HHD (nie pytam o SSD) podpiętym wewnętrznie do kompa?

Sporo, koło 40 minut chyba. I to ja jeszcze nie miałem problemu z płytami. Ogólnie instalator jest taki sobie, zrobiony troszkę na odwal z Goga, dlatego tyle trwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się