Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2015 o 18:07, KrzysztofMarek napisał:

Pograsz 150, albo 200 godzin, to pogadamy... 40 godzin, to tyle, co nic.


No cóż, moja doba ma tylko 24h (nie przeznaczam wszystkiego na grę) :D Nie sądzę, żebym był już na ukończeniu całej historii, więc do 100 pewnie dobiję. Nie zacząłem grać w dniu premiery, dlatego mam "tylko" 40h.

Dnia 11.07.2015 o 18:07, KrzysztofMarek napisał:

A gra... no cóż, spotkasz paru z poprzednich gier, ale nie licz na zbyt dużo. Bo Redzi
musieliby zaplanować wszystko 10 lat temu, poszczególne części wydawać w dłuższych odstępach
czasu, a Wiedźmina 3 miałbyś dopiero za jakieś 2 lata. Albo i za trzy...


Może nie znam się na tworzeniu gier, ale jakoś nie wierzę, że nie mieli chociaż zarysu fabuły wszystkich 3 części. Sugerujesz, że po wydaniu 1 od zera wymyślali sobie 2? Przecież to byłoby bezsensu. Zresztą nie widzę problemu, żeby w 3 umieścić postacie z 1/2, bo przecież robili ją już po wydaniu poprzednich części i jaki byłby niby problem w uwzględnieniu ich w ostatniej części? Trochę nie rozumiem Twoich argumentów.

@Kraju
No coś tam jest, bo przecież główne postacie się nie zmieniają, ale brakuje mi takich porządnych nawiązań. Może zbytnio marudzę, ale wydaje mi się, że CDP za mocno nastawił się na nowych graczy, którzy nie znają poprzednich części.
Spotkałem się też z wieloma postaciami, wspomnieniami o wydarzeniach o których nie mam pojęcia. Nie wiem jaki był odstęp czasu między 2, a 3 ale chyba spory, bo Geralt sporo zrobił w tym okresie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2015 o 14:02, leven napisał:

Hattori w Novigradzie jest Arcymistrzem Kowalem i ma sporo gotówki.

Powyżej jest targ rybny i tam masz Kowala Mistrza i Zbrojmistrza - oni też mają gotówkę.


Ok, dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 09:19, Radekl2 napisał:

> A gra... no cóż, spotkasz paru z poprzednich gier, ale nie licz na zbyt dużo. Bo
Redzi
> musieliby zaplanować wszystko 10 lat temu, poszczególne części wydawać w dłuższych
odstępach
> czasu, a Wiedźmina 3 miałbyś dopiero za jakieś 2 lata. Albo i za trzy...

Trochę nie rozumiem Twoich argumentów.

Bo za bardzo nie ma czego rozumieć, kolega się nieco zagalopował w swoich wywodach. Faktem jest to, że CDPR po każdej części robił faktyczny reset serii, 2ka ma mało wspólnego z 1ką, 3ka z oboma poprzednimi. Czy to dobrze? Na pewno dla wydawcy, który nie musi w ten sposób dbać o szczegóły. Dla gry nie specjalnie, bo tworzy próżnię i braki fabularne.

Dnia 12.07.2015 o 09:19, Radekl2 napisał:

Może zbytnio marudzę, ale wydaje mi się, że CDP za mocno nastawił
się na nowych graczy, którzy nie znają poprzednich części.

Nie, nie marudzisz. Wiedźmin 3 to po prostu bardzo dobra gra, ale "Wiedźmin" - taki sobie. Nie jesteś odosobniony w swoich poglądach, forum CDPR pęka w szwach od tego typu uwag graczy we wszystkich wersjach językowych.

Dnia 12.07.2015 o 09:19, Radekl2 napisał:

Spotkałem się też z wieloma postaciami, wspomnieniami o wydarzeniach o których nie mam
pojęcia. Nie wiem jaki był odstęp czasu między 2, a 3 ale chyba spory, bo Geralt sporo
zrobił w tym okresie :)

Nic nie zrobił, minęło za to pół roku, które potrzebował na ewentualne rzucenie Triss. Ale takich absurdów fabularnych jest w W3 sporo, kompletnie potrafią popsuć klimat, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 13:31, Aurelinus napisał:

> /.../ > > Trochę nie rozumiem Twoich argumentów.
Bo za bardzo nie ma czego rozumieć, kolega się nieco zagalopował w swoich wywodach. Faktem
jest to, że CDPR po każdej części robił faktyczny reset serii, 2ka ma mało wspólnego
z 1ką, 3ka z oboma poprzednimi. Czy to dobrze? Na pewno dla wydawcy, który nie musi w
ten sposób dbać o szczegóły. Dla gry nie specjalnie, bo tworzy próżnię i braki fabularne. /.../

Może i ja marudzę, ale:
Wiedźmin 1 był dla wydawcy - w tym okresie - szczytem możliwości programistycznych , co może ważniejsze, podjęciem olbrzymiego ryzyka finansowego. Udało się, ale w trakcie pracy sukces wcale nie był taki pewny, jakim wydaje się teraz. Ale był i można było zacząć i fabułę i silnik gry ustawiać na nowo. I też sukces nie był wcale taki pewny, żeby ze szczegółami rozpisać koncepcję następnej gry. Gdyby Wiedźmin 2 cieszył się tylko umiarkowanym sukcesem, może wcale nie byłoby Wiedźmina 3? Na szczęście był sukcesem na tyle dużym, że można było znowu zacząć rozpisywać historię. Ale jakim cudem Redzi mieli wciskać w nowy świat i nową historię zbyt wielu starych bohaterów? I tak sporo ich zostało, Zoltana znasz jeszcze z jedynki, Radowid, z królewiątka podglądającego (szpiegującego) zrobił się Radowid Srogi, Shani jest wspomniana jako idealistka lecząca gdzieś na froncie, Bank Vivaldich nadal działa - to wszystko mało? A co zrobić z tymi, którzy zginęli, albo Ty, jako Gerald ich własnoręcznie zabiłeś? Każdy miał i ma swoje wyobrażenie o tym, jak powinna wyglądać gra, zwłaszcza, jak pierwej przeczytał książki Sapkowskiego. Wszystkich się nie zadowoli, rzecz w tym, żeby tych niezadowolonych było jak najmniej. I to się, moim zdaniem, Redom udało. I to mimo tego, że kończyli grę na resztkach funduszy. Teraz mogą znacznie spokojniej zająć się patchami i DLC, bo funduszy przybyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2015 o 13:31, Aurelinus napisał:

Ale takich absurdów fabularnych jest w W3 sporo, kompletnie potrafią popsuć klimat, niestety.

Nie wszystkie nazwałbym absurdami. Absurdów jest kilka, jest dużo zgrzytów fabularnych, ale mi to mocno nie przeszkadzało. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu, powiedzcie mi więc proszę jak gra może działać na moim sprzęcie (ze stopki), bo nie chciałbym sobie psuć jej odbioru poprzez zmaganie się z klatkowaniem/wyskakiwaniem elementów? I ewentualnie na jakie ustawienia mogę sobie pozwolić i jaki wpływ będzie miało to na jakość oprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma jakiegos fixa na zabicie Morvudda ze zlecenia o zaginionym synu?

Czytam w internetach, ze jak zbije mu zycie do mniej wiecej polowy to powinien mnie zahipnotyzowac i uciec. Tylko u mnie nic takiego nie ma miejsca. Juz nawet go specjalnie nie klepie, tylko zarzucam quen i daje mu atakowac i nic.
Wczytywalem poprzednie sejwy i tez 0 rezultatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 17:20, Kamiloos napisał:

Czytam w internetach, ze jak zbije mu zycie do mniej wiecej polowy to powinien mnie zahipnotyzowac
i uciec. Tylko u mnie nic takiego nie ma miejsca. Juz nawet go specjalnie nie klepie,
tylko zarzucam quen i daje mu atakowac i nic.
Wczytywalem poprzednie sejwy i tez 0 rezultatu.


Trzeba mu urwać ok. 2/3 segmenty z paska zdrowia i wtedy hipnotyzuje.

A tak to wygląda w praktyce:



Jeśli to nie działa, to lej go, aż zadziała. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 17:50, Kakarotto napisał:

Trzeba mu urwać ok. 2/3 segmenty z paska zdrowia i wtedy hipnotyzuje.


Wiem, co trzeba zrobic. Tylko u mnie to nie dziala.

Dnia 12.07.2015 o 17:50, Kakarotto napisał:

Jeśli to nie działa, to lej go, aż zadziała. :P


Nie da sie go zabic, ma 0 HP i dalej zyje, mozesz go prac ile wlezie ale nie zabijesz dziadygi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 17:59, Kamiloos napisał:


Nie da sie go zabic, ma 0 HP i dalej zyje, mozesz go prac ile wlezie ale nie zabijesz
dziadygi.


Grę masz spatchowaną do 1.06 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 19:09, leven napisał:

Grę masz spatchowaną do 1.06 ?


Tak. Kazdy kolejny patch to dla mnie coraz wiecej problemow. Teraz gra regularnie crashuje mi do pulpitu bez zadnego komunikatu bledu, czesto mam tak, ze nie moge zawolac tej durnowatej Plotki, albo gra nie chce wyjsc z ekwipunku. Na wczesniejszych wersjach gry takich problemow nie mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Czy warto postarać się o

Spoiler

najlepszy zbiór (miecze, zbroja, buty, spodnie, rękawice) z zestawu Wilka?

Bo mam wrażenie, ze jest to tylko sztuka dla sztuki. Wszystko co mam, jest znacznie lepsze, niż to barachło
Spoiler

(mówię o I i II zestawie)

. Oczywiście wszystko daje jakieś tam doswiadczenie, ale nie bardzo chce mi się targać ze sobą tyle sprzętu. Są może gdzieś
Spoiler

juki powyżej 70

? Łażenie z przeciążeniem nie jest dobrym rozwiązaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 20:24, KrzysztofMarek napisał:

Czy warto postarać się o

Spoiler

najlepszy zbiór (miecze, zbroja, buty, spodnie, rękawice)
z zestawu Wilka?


Osobiście na końcu gry korzystałem z mieczy i spodni Wilka, a resztę kota, ale zależy to od tego jak się ukierunkuje postać

>Są może gdzieś

Spoiler

juki powyżej 70

?
Zerrikańskie dają 100. Da się je znaleźć w niektórych skrzyniach, wygrać za wyścigi na Skellige i raz udało mi się je kupić od handlarza w Zgniłym Gaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mnie często i gęsto wywala do pulpitu przy szybkiej podróży.

Z ekwipunkiem nie mam problemów.


Co do Biesa, to ja go ubiłęm jak kolega na filmiku powyżej.

Bardzo trudny przeciwnik, ale da się go normalnie ikatrupić.

U Ciebie gra musi miec jakiś bug, bo z tego co widzę, ludzie normalnie grają.


Spróbuj zmienić zbroje, zainstaluj dostępne DLC.

A może cofnij się w save o np. dwa ?

Trochę stracisz, ale może się gra odblokuje ?


Ja mialem problem z niedającymi się wyjąć mieczami i niemożnością rzucania znakami.

Musialem wrócić się o 7 save do tyłu i gra się odblokowała.

Można też spróbwać szybkiej podróży np. do Bialego Sadu i z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juki o pojemności 100 znajdziesz na Skellige. Mnóstwo się tego wala, zarówno w skarbach ze znaków zapytania jak i kupców. Co do rynsztunku wilka, to nie wiem jak na niśzych poziomach (ale jak opisujesz, to raczej słabo), ale na wyższych jest już zdecydowanie lepiej. Mistrzowskie wilka są najlepsze w całej grze dla postaci 34+. Jest lepszy sprzęt, ale na 40+ lvl, więc tak czy siak będziesz musiał zaprzyjaźnić się z rynsztunkiem wilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Najlepszy zestaw to Pancerz Mistrzowski Niedźwiedzia + reszta Mistrzowska Wilka

Na 34 levelu ubiłem Archegryfa z 48 poziomu na bardzo wysokim poziomie trudności gry.

Gdybym nie miał na sobie Mistrzowskiego Niedźwiedzia, to dawno gryzłbym glebę, bo Archegryf raz mnie dopadł i po jego ataku zostało mi jeszcze połowa życia !!

Bardzo byłem zdziwiony, a zarazem zadowolony, bo wcześniej jednym zamachem pozbawiał mnie życia w Zbroi Wilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robiłem misję z Morvuddem i bez problemu udało mi się go pokonać.
Jak to wyglądało u mnie:

Spoiler

Zbiłem mu hp do jakiejś połowy, aż zaczął się skupiać i robić czerwone oczy (:D), wtedy przestałem atakować, bo moje działania mu przeszkadzały i przerywały "rytuał". Tak więc, gdy tylko zobaczysz takie objawy to zwyczajnie nie zbijaj mu dalej hp.


Jeśli to nie zadziała u Ciebie to pewnie masz jakiegoś buga :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 21:39, Kraju napisał:

Juki o pojemności 100 znajdziesz na Skellige. /.../

Wielkie podziękowania Dla Ciebie, ale też dla innych kolegów Wiedźminów, którzy wsparli mnie radami.
Wymienić wszystkich nie dałbym rady, teraz wiem, czego się trzymać i jeszcze raz wszystkim Kolegom Wiedźminom dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się