Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2015 o 17:03, EylembertTigg napisał:

/.../. Najmniej prawdopodobne jest to, że kanonicznym zakończeniem jest to
w którym zostaje cesarzową.


Spoiler

Cesarzową, to może nie, raczej cesarzówną - w końcu, o ile pamiętam, jest córką Pawetty i Jeża z Erlenwaldu , który został cesarzem Emhyrem var Emreis. Cesarzową to dopiero po ewentualnym ślubie, powiedzmy, z Crachem ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłeś w końcu grę, czy jeszcze nie? Bo głupio czytać spoilery o zakończeniu, jeżeli gry się nie ukończyło.

Spoiler

Z Crachem odpada, bo ten nie żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KrzysztoFMarek... załatwiłeś już tego pięknego Archegryfa ?

Bo ja go załątwiłem na 34 levelu :)

Idź i powalcz, bo jest z kim :)

Poziom: pot, krew i łzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinienem być przyzywczajony do tego, że npc nie reagują na to co się dookoła nich dzieje, ale dziś to chyba jest szczyt:

Spoiler

Ratuję Ves w wiosce, przed żołnierzami Nilfgardu, a po potyczce jakby nic się nie stało wioska dalej funkcjonuje. Leżą trupy żołnierzy, a ich żywi kompani nie reagują.



Naprawdę tak ma być? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 19:53, maniekk napisał:

Naprawdę tak ma być? :/


Takich niedoskonałości w grze jest cała masa. Gdyby RED-zi mieli więcej czasu i pieniędzy, moze i zostałoby to naprawione, ale niestety, jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 20:12, Kraju napisał:

Takich niedoskonałości w grze jest cała masa. Gdyby RED-zi mieli więcej czasu i pieniędzy,
moze i zostałoby to naprawione, ale niestety, jest jak jest.


Wzięli przecież dodatkowe 3 miesiące na poprawienie gry... Chyba, że to był czas na poprawienie błędów krytycznych, a nie na dopracowanie detali. Bo takie rzeczy o których czytam już kilka stron baardzo rażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, było to poprawienie błędów i ogólnej stabilności gry, czyli standard, bo nikt przez ostatnie miesiące do premiery nie dopracowuje detali. Jeżeli tak mówią, to znaczy, że kłamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2015 o 20:17, KannX napisał:

Wzięli przecież dodatkowe 3 miesiące na poprawienie gry...

Wyobraź sobie jak ta gra wyglądała w lutym... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj napiszę swoją mini recenzję Wiedźmina 3. Nie czytać jeśli nie ukończyliście gry! Recenzja pisana jest po 100 godzinach grania.

Spoiler

Zacznę od tego, co mi się nie podobało, a może raczej przeszkadzało - bo tego jest dużo mniej. Odnosi sie bardziej do aspektów technicznych, bugi, zachowanie płotki. Wybory mające znaczenie na zakończeniu dotyczą stosunku do reagowania na potrzeby Ciri - są trochę naciągane, nie powinno się stawiać losów takiej bohaterki i świata na bazie jej humorków. Ale nie uraziło mnie to jakoś bardzo, uważam to za małe niedociągnięcie. Nie wszyscy sprawdzili wszystkie zakończenia, więc jak ktoś chce się dowiedzieć , niech pisze. I to w zasadzie tyle :) Nie przeszkadzały mi skrypty w misjach (obijasz przeciwnika do 1/3 a on ucieka i trzeba go na nowo szukać itd.) dzięki temu questy są zwyczajnie ciekawsze i wiemy, że nie wystarczy obić wroga i odebrać nagrodę.

Questy poboczne. Mistrzostwo świata. Pod tym względem najbardziej podobał mi się do tej pory Skyrim bo można tam było znaleźć tego masę, w dodatku wszystkie były arcyciekawe, miejscami zabawne i do dla nich grało się właśnie w Skajrama. Tutaj questy niesamowicie budują klimat, poczynając od zwykłego odepchnięcia bandytów od elfki, która jeszcze nas za to skrzyczy, po rozbudowane śledztwa, z poznawaniem historii przekleństwa danego miejsca, czy jajcarskie, jak mój ulubiony z Defensywnym Regulatorem Magicznym(DRM) i Globalnym Otwarciem Gotfryda(GOG). Mnóstwo smaczków, nawiązań do postaci z popkultury(Djengo Frett, czy 50 twarzy Greya). Gra pod tym względem jest genialnie napisana, w jednym momencie rozbawia nas do łez, a za chwilę te łzy pojawiają się u nas ze wzruszenia. Wspaniała robota.

Wątek głowny broni się w ten sam sposób. Zwroty akcji (śmierć Vesemira), cały wątek z poszukiwaniem Ciri, łączeniem wątków... przy okazji poznajemy kolejne świetne postaci (Krwawy Baron i jego żona, wiedźmy, Crach an Craite, Druidzi z lasu), spotykamy stare mordy(Lambert lambert, ty...) i rozwiązujemy ich rozwiązłe problemy.

Najlepszym momentem z całej gry była dla mnie biba w Kaer Morhen, gdzie panowie przebrali się w sukienki i próbowali ściągnąc na imprezę czarodziejki. Dawno się tak nie uśmiałem. Humor w momencie, gdy nastepnego dnia ma się odbyć odczarowanie Umy. Genialne.
Grafika jaka jest każdy wie, muzykę też każdy pewnie zdążył usłyszeć, są świetne. Mechanika walki bomba, rozbudowana, ataki mocne i lekkie, uniki, odskoki, kontry, bloki, znaki, petardy, kusza... nie można się nudzić. W dodatku te finiszery... CDP się postarało.

Zakochałem się też w obszarze gry. Novigrad/Velen jest wielkie, a po wyczyszczeniu wszystkiego wzdłuż i wszerz i po przeniesieniu się na Skellige, poczułem jakbym znowu odkrywał wszystko na nowo. I naprawdę, naprawdę po tych 100 godzinach gry dalej mam dużo do roboty właśnie na tych wyspach. I mam nadzieję zdążyć zakochać się w muzyce, która tam przygrywa.

Na koniec... w swoim życiu zagrałem w ponad 1000 gier. Nie jestem patriotą, nie naciągam ocen polskim grom. Nie czytałem sagi Sapkowskiego. Ba! Nie skończyłem Wiedźmina 2 dwa razy(a kto wie, ten wie, że powinno się to zrobić). Wystawiłem taką ocenę tylko trzem grom w życiu. Do tych gier dołącza jeszcze jedna gra. Wiedźmin III - Dziki Gon.

10/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam delikatne pytanko: W ostatnich DLC został wprowadzony rynsztunek Wilka.

W opcjach gry - postać, nie ma tego rynsztunku, ale jest np. KOT.

Czy KOT i jego możliwość wzmocnienia będzie odpowiadał Wilkowi ?

Tzn. czy jak wzmocnie Kota, to Wilk też się wzmocni, czy zostawić te perki ?

20150713213640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 21:37, leven napisał:

Tzn. czy jak wzmocnie Kota, to Wilk też się wzmocni, czy zostawić te perki ?

Wczytaj się w opisy tych technik. One nie dotyczą bezpośrednio pancerzy wiedźmińskich tylko pancerzy konkretnego rodzaju. Kot-lekkie, Gryf-Średnie, Niedźwiedź-ciężkie. Pancerz Wilka jest pancerzem średnim, podpada więc pod Techniki Szkoły Gryfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 21:48, Gvyn napisał:

> Tzn. czy jak wzmocnie Kota, to Wilk też się wzmocni, czy zostawić te perki ?
Wczytaj się w opisy tych technik. One nie dotyczą bezpośrednio pancerzy wiedźmińskich
tylko pancerzy konkretnego rodzaju. Kot-lekkie, Gryf-Średnie, Niedźwiedź-ciężkie. Pancerz
Wilka jest pancerzem średnim, podpada więc pod Techniki Szkoły Gryfa.


I o taką odpowiedź mi chodziło :)

Czyli upgraduje średni pancerz :)

Merci bocour

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja, fan poprzednich części wystawiłem marne 9/10, a wszystko przez bugi i różne niedopracowania, chociażby takie, jak te, które kilka postów wyżej opisał maniekk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi one nie przysłoniły tego co najważniejsze(wersja PS4). A bugi jak bugi... wyjdzie Edycja Rozszerzona i ich nie będzie. I wtedy jeszcze raz będziesz grę oceniał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 22:06, Kirabaxior napisał:

Mi one nie przysłoniły tego co najważniejsze(wersja PS4). A bugi jak bugi... wyjdzie
Edycja Rozszerzona i ich nie będzie. I wtedy jeszcze raz będziesz grę oceniał?


Już po tegotygodniowym patchu zostanie naprawione i dodane wiele rzeczy, które powinny znaleźć się już na premierę. Nie, nie ocenię ponownie gry, bo grałem w wersję premierową z kilkoma patchami (przechodziłem grę ponad miesiąc) i oceniam produkt do momentu jego ukończenia. I nie są to bugi jak bugi, bo jest ich od groma, a niektóre uniemożliwiły mi wykonanie czterech zadań pobocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja takiej sytuacji na szczęście nie miałem... a nie, miałem z jednym małym questem pobocznym. Ale gram od premiery i dopiero dzisiaj skończyłem grę. I będę grał dalej. To wystarczający powód do dziesiątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 17:43, Kraju napisał:

Przeszedłeś w końcu grę, czy jeszcze nie? Bo głupio czytać spoilery o zakończeniu, jeżeli
gry się nie ukończyło.

Nie, gry jeszcze nie przeszedłem. Nie masz się czemu dziwić, bo z wiekiem refleks zawodzi i opanowanie sterowania też wymaga przyzwyczajenia, w końcu jestem w trójce najstarszych zawodników na tym forum. Ale staram zbawić się ten świat i w końcu mi się to udaje ;P
Pewnie nie wiesz, co jest dla mnie największym wyzwaniem? Otóż to, ze nigdy nie nauczyłem się używać klawiatury więcej, niż trzema palcami (czasem jeszcze spację włączam kciukiem). Ale nie to jest najważniejsze - paznokcie powodują, ze część znaków na klawiaturze się wyciera - po 3-4 miesiącach klawiatura jest do wyrzucenia. Jestem tak zdesperowany, ze kupiłem klawiaturę z bambusa: tam znaki są wyryte w klawiszach i na pewno się nie zetrą.
A co dalej z Wiedźminem? Nie mam pojęcia. Redzi zapowiadają, że to koniec, ale... zarżnąć grę zanim sama się graczom znudzi? Nie do pomyślenia... no, chyba, ze mają coś równorzędnego w zapasie.

---> leven

Nie, chwilowo jeszcze nie. Ale go załatwię, jak tylko dokończę wszystkie zadania poboczne, choćby były tylko po 5 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co Ty masz za pazury? o_O wybacz, ale nie jestem w stanie tego pojac :P moja klawiatura ma z 6 lat, kosztowala 15 czy 20zl w pobliskim gralu a nic nie jest starte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 22:16, Ichvander napisał:

To co Ty masz za pazury? o_O wybacz, ale nie jestem w stanie tego pojac :P moja klawiatura
ma z 6 lat, kosztowala 15 czy 20zl w pobliskim gralu a nic nie jest starte...

No, niestety, przy używaniu klawiatury tak operuję palcami, ze Z, A O, I , prawy Shift i prawy Alt zdzierają się bardzo szybko. Reszta wytrzymuje (no, nie mogłem sprawdzić) trzy, a może i dziesięć, albo i sto razy dłużej. Mogę sobie obcinać paznokcie i to nic nie pomaga. Ot, taki defekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może czas najwyższy kupić jakąś gamemingową klawiaturę np. Razera, one tak szybko się nie ścierają. Po za tym co to za kłopot nauczyć się operować całą dłonią? Można tłumaczyć to wiekiem, ale to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. Ok, może i będziesz to przyswajał o wiele dłużej niż przeciętny nastolatek z Azji, ale c''mon, skoro nadal potrafisz ogarnąć grę i ją przejść, to z czasem i całą dłonią będziesz operował na klawiaturze. Kwestia samozaparcia i chęci do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się