Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2015 o 23:05, Kraju napisał:

/.../ Można tłumaczyć
to wiekiem, ale to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. /.../

Jak Ci zapewne wiadomo, Geralt też odsłaniał się w walce, na co zwrócił mu uwagę Berengar (w pierwszej części sagi). Wynikało to ze źle zaleczonego zranienia. Ja kiedyś na elektrycznej heblarce zheblowałem sobie końcówki trzech palców. Paznokcie odrosły, ale o wiele twardsze niż przedtem. I mnie już nauka pisania na klawiaturze nie jest potrzebna - tyle co piszę, to napiszę i trzema palcami. I klawiaturę trzymam pod blatem biurka, co sprawia, ze palce inaczej się układają niż przy pisaniu na blacie. Jednym słowem, wolę kupować tanie klawiatury i wyrzucać - tylko ostatnia, z bambusa, być może zagości na dłużej.
Swoją drogą, ąeby za bardzo nie pogrążyć się w dygresjach na temat klawiatury, dobrze, ze Geralt może kupić mistrzowskie narzędzia płatnerskie i kowalskie. Bardzo się przydają, gdy do rzemieślników daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

Otóż to, ze nigdy nie nauczyłem
się używać klawiatury więcej, niż trzema palcami

Haha, wreszcie jakaś bratnia dusza. <3
Jakieś 80% znaków piszę palcami wskazującymi. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja XD

Muszę spytać, bo nigdzie w necie nie ma odpowiedzi, a tutaj mamy fachowców :P

Taka sprawa:

W drzewku rozwoju postaci są białe "perki", które mają swoje ulepszenia.

No i chciałbym zamontować w slotach trzy takie perki, aby sobie podbudować Wiesia.

Pytam: jaki mutagen przydzielić tym białym perkom, bo nie widzę białego mutagenu ?

Pozostałe nie łączą się z bialymi perkami kreskami, jak w przypadku czerwonych, zielonych i niebieskich.

Czy przydzielenie któregoś z mutagenów do bialych perków nie spowoduje utraty działania bialych perków ?

Każdy z mutagenów dodaje swoje moce postaci, ale nie wiąże się z bialymi perkami.

Jak to skonfigurować, aby mialo to ręce i nogi ?


20150714095926

20150714095929

20150714095933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 10:24, Ecko09 napisał:

>

Dla mnie to są żółte perki -,-'' I dodaj taki mutagen jaki chcesz.



U mnie jest bardziej biały :P

Może mam dokładniejszą matrycę w monitorze XD


Nie ważne... czyli te bialo/żółte perki będą dzialać niezależnie od zamontowanego mutagena ?

OK.

Teraz tylko kwestia wyboru, bo każdy mutagen dodaje swoje właściwości.

Dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przerzuciłbyś się na pada albo najlepiej na konsolę. Większy ekran lepszy dla wzroku, pad wygodniejszy dla dłoni :P

Po drugie, maksymalnie rozwinięty rynsztunek Wilka jest na 34 lv i tym samym ma najlepsze statystyki z dostępnych. Jednak ja używam akurat tego nie ze względu na statystyki tylko wygląd, bo jak pisałem już wcześniej w tej grze liczą się przede wszystkim umiejętności gracza, ekwipunek i drzewko rozwoju ma drugorzędne znaczenie. Ten straszny archegryf... u mnie padł za pierwszym podejściem na 33 lv i właściwie szkoda było zachodu (jakichś 3-4 minut walki stylem silnym w zbroi Niedźwiedzia na najwyższym poziomie trudności), bo zostawił po sobie jakieś śmieci, a strzegł skarbu z pierdołami na 20 lv. Szkoda słów.

Najlepiej używaj tego, co Ci się najbardziej podoba. Ja mam wszystkie zbroje rozwinięte na max i używałem każdej po trochę. Stylistyka Niedźwiedzia jest według mnie bardzo ciekawa, ale już styl silny średnio mi odpowiada. A po wypróbowaniu wszystkiego oprócz gry z odwarami stwierdzam, że każdy styl walki jest dobry i skuteczny na najwyższym poziomie trudności, więc nie ma co się przejmować dokonanym wyborem - zresztą i tak można go w kilka sekund zmienić. 1000 koron na eliksir oczyszczenia to niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 17:18, Kraju napisał:

Po 1 to nie wiadomo, czy kiedykolwiek jakaś gra powstanie na podstawie tej fabuły.
Bo to, że kiedyś nowy Wiedźmin powstanie jest pewne, ale niekoniecznie muszą go robić
RED-zi (np. po tym gdy stracą prawa do licencji). W takiej sytuacji wątek Geralta i Ciri
może nie być dalej pociągnięty. Po drugie polecam zapoznać się z filmem na tvgry dotyczącym
zakończenia. Sam muszę przyznać, że coś w tym jest, choć ślepo nie wierzę, że akurat
to "najgorsze" zakończenie jest tym właściwym.


Stracą prawa do licencji ?!? Niby dlaczego miało by się tak stać. To tak jakby do Fallouta straciła prawa Bethesda a do Call of Duty Activision.
Wiedźmin a właściwie Witcher to już topowa marka w branży, a szczególnie w dziale gier RPG, warta miliony dolarów. Redzi nie zrezygnują z niej na pewno zwłaszcza, że dzięki niej maja mocną, ugruntowaną pozycję na rynku.
Sami redzi podsuwają pomysł z kontynuacją serii

Spoiler

, a właściwie początkiem nowej, z fabułą skoncentrowaną wokół postaci Ciri. Czy to ona będzie tam bohaterką, czy tylko postacią towarzyszącą - tego nie wiadomo.

Równie dobrze może pojawić się gra z wątkiem z młodości Geralta.
Ten materiał na tvgry jest tylko subiektywną opinia redaktorów, ja natomiast mogę mieć zupełnie inne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 12:47, EylembertTigg napisał:

Stracą prawa do licencji ?!? Niby dlaczego miało by się tak stać. To tak jakby do Fallouta
straciła prawa Bethesda a do Call of Duty Activision.


Wymienione przez Ciebie tytuły są grami tzw. oryginalnymi, czyli nie bazują na żadnej licencji. Pamiętaj, że Wiedźmin należy do Sapkowskiego i choć nie wiem jak wygląda umowa, to wątpię, aby RED-zi już na zawsze mogli korzystać z licencji na świat Wiedźmina. Oczywiście mogę się mylić, ale zazwyczaj umowa skonstruowana jest tak, że tylko na kilka lat kupuje się licencje i ew. przedłuża się ją. Jeżeli jest tak jak myślę, to RED-zi mogą nie przedłużyć licencji i ta powędruje do kogoś innego. Druga opcja jest taka, że RED-zi rozrosną się już do takich rozmarów, że będą mogli zatrudnić zewnętrzne studio (lub stworzyć nowe) do prac nad nowymi przygodami wiedźminów.

Co do materiały na tvgry, to tak, są to subiektywne odczucia, ale nie zaprzeczysz chyba, że postawione w tym filmie fakty układaja się w logiczną całość. Z drobną pomocą interpretacji, dlatego nie ma 100% pewności, ale jednak to zakończenie jest najbardziej wiarygodne ze wszystkich, biorąc pod uwagę poprzednie wątki z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2015 o 13:14, Kraju napisał:

Pamiętaj, że Wiedźmin należy do Sapkowskiego i choć nie wiem jak wygląda umowa,
to wątpię, aby RED-zi już na zawsze mogli korzystać z licencji na świat Wiedźmina. Oczywiście
mogę się mylić, ale zazwyczaj umowa skonstruowana jest tak, że tylko na kilka lat kupuje
się licencje i ew. przedłuża się ją.


Nie sądzę aby CDProjekt RED wypuścił z rąk kurę znoszącą złote jajka, tym bardziej, że w przyszłości może być tylko lepiej. Marka jest już bardzo rozpoznawalna, a to zasługa tylko i wyłącznie redów. Nie umniejszając roli Pana Andzeja Sapkowskiego, gdyby nie gra, nie mógł by liczyć na 7 miejsce na liście książkowych bestselerów w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2015 o 17:44, EylembertTigg napisał:

Nie sądzę aby CDProjekt RED wypuścił z rąk kurę znoszącą złote jajka

Nie o to chodzi, że mają cokolwiek wypuszczać, ale Sapkowski może po prostu im nie przedłużyć praw "bo tak". Póki co REDzi mają prawa do marki i znaku towarowego Wiedźmin, a także Geralt z Rivii itp. Nawet film Bagińskiego nie może nosić takiego tytułu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 17:44, EylembertTigg napisał:

Nie sądzę aby CDProjekt RED wypuścił z rąk kurę znoszącą złote jajka, tym bardziej, że
w przyszłości może być tylko lepiej. Marka jest już bardzo rozpoznawalna, a to zasługa
tylko i wyłącznie redów. Nie umniejszając roli Pana Andzeja Sapkowskiego, gdyby nie gra,
nie mógł by liczyć na 7 miejsce na liście książkowych bestselerów w USA.


Pamiętaj, że RED-zi to nie kołchoz z niewolnikami. Ile lat można pracować ciągle nad tym samym? Nawet przy CoD-ach pracuje na przemian trzy studia, ale oni mogą pozwolić sobie na zmianę ram czasowych. Przy tej marce muszą trzymać się pewnych schematów. Sami RED-zi przed premierą trójki wyraźnie zaznaczyli, że mają już dość wiedźmińskiego świata i z otwartymi ramionami wezmą się w końcu za produkcję Cyberpunka. Pieniądze to nie wszystko, po za tym skupiając się tylko na jednej marce, już zawsze będa studiem jedynie od tej jednej serii, a na pewno nie chcą tak skończyć. Ty wszystko widzisz jednowymiarowo. Tak, to biznes, ale oni też muszą się rozwijać. Kiedyś, któraś część Wiedźmina nie wypali i wszystko nad czym tak długo pracowali w mgieniu oka zniknie. Przy kilku rozpoznawalnych markach to zagrożenie maleje. Ale nie mają oni sił przrobowych, aby jednocześnie pracować nad kilkoma grami. Dlatego też kolejny Wiedźmin to pieśń dalekiej przyszłości (chodzi oczywiście o pełnoprawną grę, a nie ew. popierdółki na licencji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zły przykład. W przypadku GoW-a mogły być naciski ze strony Sony. RED-zi nie muszą się takim czymś przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na samym początku w Velen, ale miałem już parę opcji stanąć po stronie nilfgaardczyków bądź nordlingów. I teraz pytanie: czy te decyzje wpływają jakoś na zakończenie? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 20:16, Desann235 napisał:

Jestem na samym początku w Velen, ale miałem już parę opcji stanąć po stronie nilfgaardczyków
bądź nordlingów. I teraz pytanie: czy te decyzje wpływają jakoś na zakończenie? Z góry
dzięki za odpowiedź.


A nie lepiej samemu się o tym przekonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 20:18, sirufok napisał:

> Jestem na samym początku w Velen, ale miałem już parę opcji stanąć po stronie nilfgaardczyków

> bądź nordlingów. I teraz pytanie: czy te decyzje wpływają jakoś na zakończenie?
Z góry
> dzięki za odpowiedź.

A nie lepiej samemu się o tym przekonać?


Za stary na to jestem. :) Tyle już książek i gier z tego typu wyborami przerobiłem, że niczym mnie nie zaskoczą. Teraz chcę mieć po prostu dobre zakończenie i jasną do niego drogę. Pewnie, sam też mógłbym do tego dochodzić, ale po co ryzykować, że moja logika i gry są rozbieżne i kończyć przygodę z niesmakiem na ustach? W każdym razie: co kto lubi. Ja wolę wiedzieć. No, chyba że nie wpływa to na zakończenie tylko na jakiś inny aspekt świata. Wtedy proszę nie pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W spoilerze Ci odpowiedziałem, w sumie to tam spojlerów nie mam, ale nie chcę drażnić adminów :P

Spoiler

Generalnie na samo zakończenie wpłynie Ciri a konkretnie to jak będziesz się przy niej zachowywał. Odpowiedziałem tak, by uniknąć spojlerów a byś się nie martwił o każdy wybór jaki dokonujesz. Niektóre z wyborów będą miały wpływ na kreację świata po zakończeniu, inne wybory sprawią że np. za parę godzin spotkasz jakiegoś gościa, którego wkurzyłeś, a może którego uratowałeś i teraz on Ci pomoże ułatwiając dostęp do czegoś tam. Inne wybory to tylko i wyłącznie Twój kręgosłup moralny bądź uproszczenie sobie rozgrywki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu postanowiłem skończyć wątek główny. Póki co odpuściłem sobie turniej gwinta, walki na pięści, wyścigi konne na Skellige i większość znaków zapytania na morzu. Z małym dzieckiem w domu o czas na grę ciężko, ale i tak jestem usatysfakcjonowany. Siedziałem po nonach prawie codziennie właściwie od premiery, teraz pora odpocząć. Gra absolutnie warta swojej ceny.

W kwestii zakończenia:

Spoiler

Dopóki przed chwilą nie zacząłem czytać spoilerów, do głowy by mi nawet nie przyszły, że Ciri zostająca wiedźminką to niby najlepsze zakończenie. Jakoś to do mnie nie przemawia. Chyba wolałbym, aby moja córka wiodła bezpieczne i spokojne życie jako cesarzówna (o tyle o ile, bo z tą grą o tron nigdy nic nie wiadomo...), a nie włóczyła się po wsiach i bagnach wykonując wiedźmińskie zlecenia. Niemniej to ciekawy wariant, ale chyba nie na tyle, abym miał przechodzić grę od nowa, by do niego doprowadzić. Pod tym względem gra jest jednak zbyt ogromna, a są przecież inne tytuły w kolejce do ogrania. Inna sprawa, że nie bardzo wiem, jak miałbym się zachowywać wobec Ciri, aby wybrała życie na szlaku zamiast cesarstwa.

Epilog w Białym Sadzie był świetny. I jeszcze ten ostatni quest zatytułowany po moim ulubionym opowiadaniu Sapkowskiego. Mała rzecz, a cieszy.

Jednak we wcześniejszej sekwencji zabrakło mi kilku rzeczy. Wydaje mi się, że Redom mogło zabraknąć czasu. Co się właściwie stało wewnątrz wieży? Ciri zrobiła kamehameha i po wszystkim? Co z jej umiejętnościami? Wiemy, że w chwilach wielkiego wzburzenia traci nad nimi kontrolę, czy teraz wszystko już będzie w porządku? Czy Filippa dopięła swego i teraz będzie jej doradczynią? Co z Avallachem? Ja tam w jego czyste intencje nie wierzyłem do samego końca i dalej mam wątpliwości. Crach, kur... nie tak (poza kadrem) się uśmierca jedną z najważniejszych postaci drugoplanowych. Część niedopowiedzeń jestem w stanie zrozumieć, ale jest ich bardzo dużo. Może nawet trochę za dużo. Mam nadzieję, że może w dodatkach przynajmniej na część z nich poznamy odpowiedź.


Najlepszy moment w grze:

Spoiler

Gdy Geralt chowa miecze Vesemira do pochew. Cholera, dawno nie jestem już dzieckiem, a ni nie wzruszam się zbyt łatwo, ale łezka w oku się zakręciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 08:06, GanD napisał:

Inna sprawa,
że nie bardzo wiem, jak miałbym się zachowywać wobec

Spoiler

Ciri, aby wybrała życie na szlaku


zamiast
Spoiler

cesarstwa

.



Spoiler

W zasadzie to tak samo, ale z jedną różnicą. Musisz zabrać ją do Emhyra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się