Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2015 o 08:06, GanD napisał:

W kwestii zakończenia:

Spoiler

jak miałbym się zachowywać wobec Ciri, aby wybrała życie na szlaku
zamiast cesarstwa.


Spoiler

Ważne aby traktować ją jako dorosłą osobę, która ma prawo o sobie sama decydować. Dodatkowa należy także zachowywać się jak rodzic, czyli okazać jej dużo ciepła. Będzie to duży spojler, ale skoro przeszedłeś grę... Pierwsza sytuacja po śmierci Vesemira, kiedy aby rozśmieszyć Ciri bawimy się z nią śnieżkami. Kolejną ważną kwestią jest to, że Geralt jest sceptycznie nastawiony do Emyrha, a co za tym idzie nie składa mu raportów i nie prowadzi Ciri przed jego oblicze. Kolejna sytuacja zdarza się kiedy odwiedzamy z Ciri Skelige i pragnie ona spotkać się z chłopakiem, który wcześniej pomógł jej uciec przed dzikim gonem ( w wiosce w której zażywała kąpieli w saunie ). W tej sytuacji jest też ważne czy zdecydowaliśmy się chłopaka pocałować będąc Ciri. Kiedy Ciri dowiaduje się o jego śmierci odwiedzamy z nią jego grób, a właściwe pomagamy Ciri go pogrzebać. Następna sytuacja jest kiedy odwiedzamy lokum Avalacha i spotykamy tam jego elfią kochankę ( chyba ), która to obraża Ciri i zachowuję się wobec niej arogancko. Tym razem smutek Ciri odganiamy demolując laboratorium Avalacha.
To te sytuację, poza tym brak uległości wobec Emhyra sprawiają, że mamy pozytywne zakończenie. Prawdopodobnie także misja z drzewem i wiedźmami decyduję o zakończeniu, znaczy czy zdecydujemy się zabić demona czy tez go wyswobodzić. Jednak co do tego aż tak bardzo pewny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie się czuję kończąc grę o 62 godzinach (tak pokazuje Galaxy, bo licznik w grze zwariował i pokazuje 20 godzin, a wcześniej były 2 czy 3 dni- ogólnie to się kupy nie trzyma), gdy inni nabili mocno ponad 100h. Ja grałem długo, dobrze się bawiłem ale nie jestem w stanie napisać ile to dokładnie mi zajęło.
Skończyłem wątek główny

Spoiler

Ciri żyje i wraca do ojca

i wszystkie zadania poboczne/zlecenia jakie spotkałem. Zostało mi trochę pytajników w Velen i Skellige, więc można śmiało doliczyć kilka godzin, gdybym chciał wyczyścić mapę.
Co do samej gry to jak już tu wcześniej wspominałem mam kilka zastrzeżeń. Zbyt wielki nacisk na nowych graczy i za duże zignorowanie wyborów z 1 i 2, Płotka czasami wariuje, problemy z teksturami (Geralt wczytuje się bez brody/włosów i trochę trzeba poczekać). Ale ogólnie nie mam prawa narzekać, bo uważam, że dobrze wydałem moje pieniądze kupując Wiedźmina- świetna historia, jeszcze lepsze zadania poboczne, humor przeplatany z powagą, wszystko to można tam znaleźć. Wiem również, że są osoby skarżące się na różne (poważniejsze) bugi, ale jak nic takiego nie spotkałem- tylko raz wyrzuciło mnie do Windowsa oraz mam jedno zadanie w niezakończonych mimo, że je wykonałem.
Myślę, że z czystym sumieniem mogę dać tej grze 10/10. CDP wykonał dobrą robotę, za którą należą się im oklaski na stojąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2015 o 18:33, Kraju napisał:

Pamiętaj, że RED-zi to nie kołchoz z niewolnikami. Ile lat można pracować ciągle nad
tym samym? Nawet przy CoD-ach pracuje na przemian trzy studia, ale oni mogą pozwolić
sobie na zmianę ram czasowych. Przy tej marce muszą trzymać się pewnych schematów. Sami
RED-zi przed premierą trójki wyraźnie zaznaczyli, że mają już dość wiedźmińskiego świata
i z otwartymi ramionami wezmą się w końcu za produkcję Cyberpunka. Pieniądze to nie wszystko,
po za tym skupiając się tylko na jednej marce, już zawsze będa studiem jedynie od tej
jednej serii, a na pewno nie chcą tak skończyć. Ty wszystko widzisz jednowymiarowo. Tak,
to biznes, ale oni też muszą się rozwijać. Kiedyś, któraś część Wiedźmina nie wypali
i wszystko nad czym tak długo pracowali w mgieniu oka zniknie. Przy kilku rozpoznawalnych
markach to zagrożenie maleje. Ale nie mają oni sił przrobowych, aby jednocześnie pracować
nad kilkoma grami. Dlatego też kolejny Wiedźmin to pieśń dalekiej przyszłości (chodzi
oczywiście o pełnoprawną grę, a nie ew. popierdółki na licencji).


A gdzie ja napisałem, że zajmą się oni następnym wiedźminem tuż po trójce? Jasne jest, że przez dłuższy czas większość prac będzie skupiona na cyberpunku. Realistycznie patrząc gra ujrzy światło dzienne gdzieś na przełomie 2017/18 roku. Dopiero po tej dacie możemy usłyszeć cokolwiek o marce wiedźmin.
Jedynie co chciałem przekazać w moim poście to, że spekulacje odnośnie tego, jakoby Redzi mieli stracić prawa do marki Wiedźmin są śmieszne. Bo nikt nie spekuluje, że Ubisoft straci prawa do tom clancy''s, a 4A Games prawa do metro 2033.
A tak zupełnie na marginesie większość pracowników CDProjekt RED pracuje tam głównie ze względu na Wiedźmina, choć niewątpliwe praca nad nową marką jest bardzo ekscytująca. Wiem bo znam kilka osób, które tam pracują bądź pracowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Spoiler

Wychodzi na to, że wszystko zrobiłem dobrze prócz wizyty u cesarza. Sądziłem, że dziewczyna jednak powinna się z ojcem spotkać, nawet jeśli to nie będzie miłe spotkanie (i rzeczywiście nie było). Trudno, może później na youtube podejrzę to alternatywne zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 12:11, EylembertTigg napisał:

Jedynie co chciałem przekazać w moim poście to, że spekulacje odnośnie tego, jakoby Redzi
mieli stracić prawa do marki Wiedźmin są śmieszne. Bo nikt nie spekuluje, że Ubisoft
straci prawa do tom clancy''s, a 4A Games prawa do metro 2033.


Ty chyba naprawdę nie masz zielonego pojęcia o prawie licencyjnym. Myślisz, że Ubi czy 4A Games za darmo dostaje licencje, czy że raz ją kupili i już jest ich na zawsze? Nie, muszą ją co pewien czas przedłużać. Nie wiem jak to wyglada w kwestii Wiedźmina i RED-ów, ale na pewno też nie mogą ot tak szastać licencją i są jakieś regulacje prawne z tym związane.

Dnia 15.07.2015 o 12:11, EylembertTigg napisał:

A tak zupełnie na marginesie większość pracowników CDProjekt RED pracuje tam głównie
ze względu na Wiedźmina, choć niewątpliwe praca nad nową marką jest bardzo ekscytująca.
Wiem bo znam kilka osób, które tam pracują bądź pracowały...


Toś mnie teraz rozbawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2015 o 12:40, Kraju napisał:

Ty chyba naprawdę nie masz zielonego pojęcia o prawie licencyjnym. Myślisz, że Ubi czy
4A Games za darmo dostaje licencje, czy że raz ją kupili i już jest ich na zawsze? Nie,
muszą ją co pewien czas przedłużać. Nie wiem jak to wyglada w kwestii Wiedźmina i RED-ów,
ale na pewno też nie mogą ot tak szastać licencją i są jakieś regulacje prawne z tym
związane.


Bez obrazy. Jesteś specjalistą od prawa gospodarczego? Znasz się trochę na tym? Jak nie, to nie rozumiem po co wywołujesz ta próżną dyskusje nie mając zielonego pojęcia o temacie w którym zabierasz głos. Ja się na tym nie znam tak więc ciągnąć tego tematu nie zamierzam ;)

Dnia 15.07.2015 o 12:40, Kraju napisał:

Toś mnie teraz rozbawił.

Cieszę się, że poprawiłem Tobie humor bo widać, że masz z tym problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2015 o 12:59, EylembertTigg napisał:

Bez obrazy. Jesteś specjalistą od prawa gospodarczego? Znasz się trochę na tym?

Specjalistą nie jestem, ale na studiach co nie co liznąłem. ;) Niestety Kraju ma rację, nie ma tak łatwo. ;) Każdy utwór ma swoje regulacje prawne i żeby móc z niego korzystać trzeba bulić konkretną kasiorkę. Nawet za durne piosenki (przypominam sprawę z radiem w GTA: San Andreas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 13:06, Rick napisał:


> Bez obrazy. Jesteś specjalistą od prawa gospodarczego? Znasz się trochę na tym?

Specjalistą nie jestem, ale na studiach co nie co liznąłem. ;) Niestety Kraju ma rację,
nie ma tak łatwo. ;) Każdy utwór ma swoje regulacje prawne i żeby móc z niego korzystać
trzeba bulić konkretną kasiorkę. Nawet za durne piosenki (przypominam sprawę z radiem
w GTA: San Andreas).


Oczywiście, zgadzam się. Nie ma nic za darmo. Na pewno CDPRed płaciło, bądź cały czas płaci za prawo do marki. Jestem jednak prawie pewny, że szybko z niego nie zrezygnuję i będzie płacić jeszcze długi czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2015 o 13:13, EylembertTigg napisał:

Jestem jednak prawie pewny, że szybko z niego nie zrezygnuję
i będzie płacić jeszcze długi czas ;)

Sama chęć zapłaty to tylko jedna strona sporu. Drugą jest Sapkowski, który może przecież zażyczyć sobie znacznie więcej. ;P Sam bardzo życzę REDom, żeby zostali przy Wiedźminie tak długo, jak tylko się da, ale nie mogą być kojarzeni z tylko jedną serią. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 13:23, Rick napisał:


> Jestem jednak prawie pewny, że szybko z niego nie zrezygnuję
> i będzie płacić jeszcze długi czas ;)
Sama chęć zapłaty to tylko jedna strona sporu. Drugą jest Sapkowski, który może przecież
zażyczyć sobie znacznie więcej. ;P Sam bardzo życzę REDom, żeby zostali przy Wiedźminie
tak długo, jak tylko się da, ale nie mogą być kojarzeni z tylko jedną serią. ;)


Jeśli wierzyć słowom Pana Kicińskiego, Cyberpunk 2077 będzie grą jeszcze wspanialszą niż wiedźmin 3. Niestety w tym przypadku też jest płatna licencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2015 o 13:29, EylembertTigg napisał:

Jeśli wierzyć słowom Pana Kicińskiego, Cyberpunk 2077 będzie grą jeszcze wspanialszą
niż wiedźmin 3. Niestety w tym przypadku też jest płatna licencja.

Bo tego oczekują ludzie. Jeśli ktoś wypuści arcydzieło, to następny projekt ma być jeszcze lepszy - inaczej okaże się rozczarowaniem, a to się przełoży na kasę. No, ale nie ma co spekulować, zobaczymy za jakieś dwa lata pierwsze materiały i hype zacznie się nakręcać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest tak jak powiedziałeś. A te drzewo ma tylko wpływ na to

Spoiler

, co stanie się z Baronem. Zginą dzieci, albo zginie żona Barona i sam Baron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy system sam się oszukał,

Spoiler

ale czy po rozłożeniu wielkiej czwórki na łopatki i zabiciu juniora, zadanie "miecze i pierogi" ma jakiś sens? Nie wiadomo co się stało z Tasakiem, to jedynie może wpłynąć na quest. Co jednak w wypadku, jeśli pozwolimy na pogrom nieludzi pomagając Triss?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 15:17, Kirabaxior napisał:

Wszystko jest tak jak powiedziałeś. A te drzewo ma tylko wpływ na to

Spoiler

, co stanie się
z Baronem. Zginą dzieci, albo zginie żona Barona i sam Baron.



Spoiler

Dobrze wiedzieć. Jeśli jednak zdecydujemy się zabić demona, Ciri nie walczy z wiedźmami czy też ta scena jest tak czy inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 16:58, EylembertTigg napisał:

Spoiler

Dobrze wiedzieć. Jeśli jednak zdecydujemy się zabić demona, Ciri nie walczy z wiedźmami
czy też ta scena jest tak czy inaczej?



Spoiler

Ten etap gry jest zawsze, tak samo jak nie da się uratować Vesemira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

I tak walczy. W końcu ją wykorzystały.

W najgorszym możliwym zakończeniu
Spoiler

Ciri ginie, a Geralt odszukuje ostatnią żywą Wiedźmę i zabiera jej medalion Vesemira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 17:42, Kirabaxior napisał:

Nie narzekaj, ta gra jest w końcówce i tak bardzo rozbudowana i się mocno rozgałęzia
:)


To fakt:) Do tej pory jestem pod wielkim wrażeniem końca gry. Tym bardziej byłem zaskoczony bo nasłuchałem się od wielu osób, że zakończenie jest średnie i nieco rozczarowujące. A tu taka niespodzianka :)
W sumie główny wątek

Spoiler

od wyruszenia na Wyspę Mgieł, aż do samego końca trzyma mocno w napięciu zachowując bardzo wysoki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się