Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2015 o 15:43, maniekk napisał:

> Było gdzieś mówione, że się nie przedawnia, bo nie wszyscy kupują gry w edycjach
premierowych
> ;) Zresztą, co za problem ospojlerować wypowiedź? ;)

Zwłaszcza, że od X stron rozmowa toczy się o cenie kart i dodatku ;)


Bez sensu są te Twoje argumenty. Ja też nie doszedłem jeszcze do momentu, który tak chamsko zaspojlerowałeś a pewnie na forum jest mnóstwo ludzi którzy dopiero zamierzają zagrać w W3.

A karty do gwinta to rewelacja, chociaż liczyłem na multi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, o co Ci chodzi. Taka jest reguła na forum i tego trzeba się trzymać. Skoro Ty pytasz o wydarzeniach po pewnym momencie nie ukrywając tych wydarzeń, to może w ogóle napiszę Ci tutaj bez oznaczania spojleru jak kończy się gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2015 o 15:14, maniekk napisał:

A nie przedawnia się? Minęły 4 miesiące, niektórzy to nawet N-ty raz grają. Czyli po
pół roku, tudzież roku też mam dawać ospojelerowanie?


Dawałem taki przykład w innym temacie:

Powiedzmy, że czytasz dajmy na to Ojca Chrzestnego. Nie oglądałeś filmu, książkę czytasz pierwszy raz. I nagle ktoś ci wyjeżdża z kilkoma zwrotami akcji. Ktoś mógłby powiedzieć: Dlaczego się denerwujesz? Książkę napisano ponad 40 lat temu. Co z tego, że przed twoimi narodzinami?

Jeszcze jakbyś napisał o zadaniu pobocznym dałbym tylko upomnienie. Ale ty dałeś 3 bardzo duże spoilery z wątku głównego. Więc odpowiadając na twoje pytanie: Tak, nawet po roku trzeba będzie dawać spoiler odnośnie fabuły gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że

Spoiler

zadanie z figurką żołnierza, które nagle "wygasa" bo tym jak Triss stwierdza, że trzeba się wziąć do roboty, jest zbugowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, który nie daje mi spokoju. Otóż wczoraj po raz pierwszy przybyłem do Novigradu i wszedłem do niego od południa, chyba bramą portową. Następnie trochę krążąc szukałem jakiegoś kupca no i po drodze minąłem wykrzyknik z zadaniem. Byli to jacyś goście na ulicy którzy rozmawiali. Minąłem ich, mając na celu wrócić do nich później. I teraz przeszukałem całą południową część miasta i nigdzie ich nie ma. Na mapie też nie ma znacznika. Nie wiem czy szukam w złej części miasta czy to zależy od pory dnia, ale w każdym razie nie daje mi to spokoju. Wiecie o jakie zadanie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich zadań w Novigradzie jest mnóstwo. Na niektóre natkniesz się tylko w konkretnym momencie. W tym konkretnym przypadku polecam przeszukać cały obszar po zmroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 20:39, Madoc napisał:

Rozumiem, że

Spoiler

zadanie z figurką żołnierza, które nagle "wygasa" bo tym jak Triss stwierdza,
że trzeba się wziąć do roboty, jest zbugowane?


Jest kilka takich zadań, które wygasają w pewnym momencie. może przegapiłeś ten odpowiedni. Jak grałem za pierwszym razem wygasało mi zadanie

Spoiler

"represje w novigradzie" po tym jak spotkałem się z rochem i radowidem. I wtedy odczarowałem też obie figurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tutaj czy w promocjach czy gdzies jeszcze indziej.

w sklepie ubisoftu shop.ubi.com maja (trwa max 24 godziny?) przecene na wiedzminy w tym na przepustke do W3 70 zł zamiast 100 w wersji GOG.

Przypomne, ze pudelkowe wydanie dodatku serca z kamienia nie zawiera plyty z gry, tylko klucz, az dziw, ze malo kto narzeka, kiedys mocno na takies cos by narzekano. I karty gwinta w pudelkowym wydaniu mają być po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 18:40, Sarinew napisał:

Przypomne, ze pudelkowe wydanie dodatku serca z kamienia nie zawiera plyty z gry, tylko
klucz, az dziw, ze malo kto narzeka, kiedys mocno na takies cos by narzekano. I karty
gwinta w pudelkowym wydaniu mają być po polsku.


Coraz więcej osób ma dostęp do szybkiego internetu, więc ściągnięcie tych kilku GB to żaden problem :D W tej chwili jak widzę, że gra zajmuje poniżej 15GB, to stwierdzam, że jest niewielka :D Problem miałem ze ściągnięciem całego Battlefielda 4, bo to ponad 50GB :D

Wczoraj już zamówiłem pudełkowe wydanie dodatku, dzisiaj mi przyszło info z cdp.pl, że anulują mi preordera na wersję cyfrową obu dodatków ;)

Na poczte mi przyszło info, że za 40 zł można zamówić same karty jeśli ktoś zakupił wersję cyfrową dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest i mało z RPGa ma. To bardziej gra akcji z mieczami oraz szczątkowym i ubogim rozwojem postaci. Jednym to może przeszkadzać a innym, w tym i mi, absolutnie to nie psuje zabawy. W sumie to w tym się mogę z autorem tekstu zgodzić bo reszta, wydaje się być wyszukana nieco na siłę. Ale rozumiem jego odczucia :P Zwłaszcza co do żaglówki, ale to raczej element umowny.
Dodatkowo, ciekawy fragment:

Spoiler

Gra w dodatku cierpi na zaawansowaną chorobę pleniącą się na rynku gier fabularnych od czasów Gothica 1- pełne udźwiękowienie dialogów. A nawet posuwa się w tej manierze dalej, bo do wygłaszanych kwestii dochodzi cała choreografia. Czego tam rozmówcy nie robią?! Ostrzą topory, reperują koła, drapią się po plecach, jedzą, kołyszą się na krześle… A wszystko to trwa, trwa i trwa… Tylko, że, powiedzmy sobie szczerze, większość rozmów związanych z zadaniami pobocznymi nie jest aż tak porywająca, by chcieć oglądać niekończące się cutscenki. Gdyby znalazł się ktoś, kto grzecznie wysłuchuje każdą nagraną kwestię, to okaże się, że więcej czasu zajmuje mu oglądanie niż granie.


Coś co jak dla mnie, buduje olbrzymi klimat i sprawia, że gra jest bardziej filmowa(w pozytywnym sensie). Ciężko to zrozumieć, ale cóż... Nie dogodzi się wszystkim ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwoju postaci, to z większością się zgodzę - jak dla mnie jest to najsłabszy element gry.

Z całą resztą już trudno mi się zgodzić. Narzekanie na pełne udźwiękowienie dialogów jest jak dla mnie zupełnie niezrozumiałe, tym bardziej, że można je przewinąć. Do tego "kilkuminutowy dialog końcowy" - trwają tyle najwyżej, gdy jest jakiś zwrot akcji, np. zleceniodawca nie chce zapłacić, gdy wszystko przebiega normalnie trwa to paręnaście sekund.

To, że nie można zagadać losowych przechodniów też mnie nie boli - cieszę się, że CDPR położyło nacisk na dialogi z postaciami istotnymi dla fabuły. Owszem, zdarzało mi się w Gothiku zagadać jakieś bezimienne postacie, ale i tak wszyscy przedstawiciele tych samych grup społecznych mówiły to samo. Wystarczą mi odzywki, które rzucają postacie do siebie lub gdy nas widzą (chociaż mogłyby się rzadziej powtarzać.

Nie zgodzę się też, że nie mamy kontroli nad tym, co Geralt mówi, bo wiele razy mamy wybór, w jaki sposób poprowadzić rozmowę, nawet jeśli nie ma to wpływu na przebieg gry.

Nie rozumiem też po co czepiać się takich rzeczy jak zachowanie strażników czy żeglowanie. Może system prawa nie jest zbyt rozbudowany, ale serio, ktoś planował przestępczą karierę Geralta? Po to jest to wprowadzone, żeby nie można było bezkarnie szlachtać ludzi, a nie żeby się bawić w GTA.

Co do żeglugi - to prawda, że w Pirates!, grze dużo starszej od Wiedźmina, było to zrobione dużo lepiej, ale co z tego? W grze i tak się trzeba sporo napływać, jakby po Skellige trzeba było halsować, to dostałbym szału. Jak dla mnie to rozsądne uproszczenie.

A jak mu się nie podoba, trudno, ja idę grać dziewięćdziesiątą dziewiątą godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autora wyraźnie poniosła fantazja i trochę jakby na siłe szuka problemu.
Oczywiście, że nie ma różnorodnego wyboru klas, czy wielu różnych ścieżek rozwoju. Ale odpowiedzcie mi na jedno. Jak, po prostu jak można byłoby w Wiedźminie zrobić to inaczej??? Przecież gra jest oparta na opowieści Sapkowskiego, a do tego to już 3 część gry. I tam i tu Geralt jest wyraźnie opisany. Baa inne postacie, które są zawarte w grze również. Nie da się wyraźnie zmienić takiego bohatera, bo nie byłby to już Geralt. Dlatego zmiany, ścieżki rozwoju są mocno ograniczone. Dla mnie to wszystko ma duży plus: spójną opowieść z niesamowicie charakterystycznym i charakternym bohaterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, nie lubię gier RPG/ CRPG w których muszę stworzyć własnego bohatera, gdyż taki bohater mi najzwyczajniej w świecie wisi. Geralta znam z prozy Sapkowskiego i z poprzednich gier i jestem z nim zżyty i dla mnie jest to zaleta gry, nie wada.
Podobnie pełne udźwiękowienie gry: to jedna z największych zalet serii CDP Red ( popatrzcie na takie Neverwinters Night 2, gdzie pierwszy dialog był udźwiękowiony ale później już trzeba było czytać masę malutkiego tekstu ) i patrzę na ten aspekt gry przez pryzmat swojej niepełnosprawności ( widzę tylko jednym okiem ).
Autor niech sobie pisze co chce, ale wszystkie części przygód Geralta to jedyne cRPG, które przykuły mnie do monitora od początku aż do końca ( no, może poza trójką, która jest zbyt obszerna i utknąłem w zadaniach pobocznych i w zbieractwie elementów Wiedźmińskiego rynsztunku ;) ) a nie dokonały tego żadne Gothicki, TESy i inne tego typu gry ( no może tylko pierwszy Neverwinter ale to było dawno temu i była to moja pierwsza tego typu gra na PC ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Czy w Wieśku trzeba decydować się na którąś z Pań ? Mam na myśli Tris albo Yen. Czy jednak jest możliwość romansowania z obiema Paniami ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 18:58, Chlorofil napisał:

Spoiler

Czy w Wieśku trzeba decydować się na którąś z Pań ? Mam na myśli Tris albo Yen. Czy
jednak jest możliwość romansowania z obiema Paniami ? :D



Jest możliwość

Spoiler

romansowania z obiema paniami, ale musisz się liczyć z konsekwencjami takiego postępowania ;)

Ja przy pierwszym przejściu zdecydowałem się na
Spoiler

obie

, jak będę przechodził po raz drugi
Spoiler

wybiorę tylko jedną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc może inaczej. Przechodzę po raz pierwszy W3. Na kogo się zdecydować ? Triss, Yen czy może obie ? :D

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w grze jest coś takiego jak złe bądź tragiczne zakończenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 20:56, Chlorofil napisał:

Więc może inaczej. Przechodzę po raz pierwszy W3. Na kogo się zdecydować ? Triss, Yen
czy może obie ? :D

Sam sie przekonaj. :P

Spoiler

Pawbuk ci podpowiedział, ze romansując z dwiema nie wyjdziesz na tym dobrze. :P

Dnia 13.09.2015 o 20:56, Chlorofil napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w grze jest coś takiego jak złe bądź tragiczne zakończenie
?

Istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór nie ma praktycznie znaczącego wpływu na grę. Romanse to jedna ze słabo wykonanych aspektów w Dzikim Gonie, chociaż już zapowiedziano patch poprawiający tą kwestię. Wybierz tą, która Ci bardziej odpowiada. Jest w Twoim guście, wygląda seksownie no nie wiem. Wybierz sercem! :D Albo rozumem. Jak chcesz :P

Spoiler

Możesz zdecydować się na obie, też "coś" z tego będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się