Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2015 o 12:50, Zekzt napisał:

A i owszem, Unity było technicznie porażką, bo grafika nie poszła w parze z optymalizacją.
Nie wiem jak jest teraz po patchach na PC i konsoli bo zakończyłem moją przygodę z tym
tytułem bodajże na patchu nr 3. Pewnie kiedyś wrócę do wirtualnego Paryża pobiegać po
dachach, ale na razie mam jej serdecznie dosyć :) [a byłem jednym z tych szczęśliwców
których i tak ominęła większość problemów z frameratem, nie, żeby całkiem, ale w dużej
mierze tak].
Natomiast odfiltrowując bugi [fruwający np, kiepska detekcja kolizji] i cuda z frameratem,
wizualnie tytuł naprawdę był imponujący.


Mnie też ominęły bugi i inne problemy z grą i choć nie jest idealnie ( gra ma przycinki, czasami po trzech godzinach gry w pustym pomieszczeniu ) to jest ok, ale wydaje mi się, że patche więcej popsuły niż naprawiły ( u mnie po czwartym patchu doszły przycięcia podczas walki, lub gdy ktoś mnie zaatakuje, oraz okropne zwiechy gry w anomaliach ), ale ja jestem dopiero w czwartej sekwencji i na razie ogrywam tytuły na PS4. Mogę tylko dodać, że gra jest bardzo szczegółowa, widać dbałość o detale, których jest na prawdę sporo, wrażenie robi wystrój wnętrz do których można wejść ( i to nie tyle pałacowe salony, co zwykłe domy mieszczan ), fasady budynków, oświetlenie ( niestety, ustawione na sztywno ). Pod tym względem, konsolowy W3 wygląda nawet gorzej niż pre alpha nowego AC - chodzi mi o samą szczegółowość, detale i tekstury.
Jedyne do czego można się doczepić w Unity, to zasięg widzenia / rysowania obiektów, ale przy takiej ich szczegółowości i tak jest nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ten tytuł na PC, przy grafice ustawionej tak aby odpowiadała konsolom, na zalecanym

Dnia 13.05.2015 o 11:21, Zekzt napisał:

sprzęcie, będzie działać płynnie to i tak mamy ogromny sukces CDP.


Garść faktów z pokazów przedpremierowych:
a) build pokazywany w styczniu tnie na kompie wyposażonym w i7 i GTX 980 i 16 GB ramu spada poniżej 30 klatek (ustawienia "high", czyli jeszcze nie najwyższe)

b) jeden z pracowników CDP Red sugeruje, że na topowym sprzęcie celują raczej w 30 klatek niż 60

c) na forach PCMR zaczyna "burzę" o kiepską optymalizację i te "ledwie" 30 klatek. Co ciekawe i interesujące często i gęsto japę drą ludzie posiadający komputery, których podzespoły o szybsze bicie serca przyprawiłyby co najwyżej kustosza muzeum techniki...

d) jakieś 1 - 1,5 miesiąca później, po fali hejtu i narzekań na wymagania wersji PC, Wiedźmin 3 na rzeczonym i7 i GTX 980 działa już w 60 klatkach, czyli poszedł "downgrade"*

e) PCMR zaczyna narzekania na cięcia w grafice :)

*Padniesz, ale ja dopiero po tej informacji złożyłem preorder :) Mój i5 i GTX 760 to nie jest w końcu ósmy cud świata i znając umiejętności "optymalizacyjne" CDP wcześniej nie byłem pewien czy pogram w jakimś sensownym framerate.

Owszem cięcia są widoczne gołym okiem (o ile ktoś nie jest ślepy), ale z dwojga złego wole coś takiego niż grę skaczącą jak żaba. Tak na marginesie - osobiście to po pierwszych pokazach obstawiałem, że finalnie gra nie będzie tak wyglądać - konsole mają bardzo przeciętne bebechy, a z drugiej strony pecetowcy z topowym sprzętem to też jednak margines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2015 o 13:07, Lordpilot napisał:

a) build pokazywany w styczniu tnie na kompie wyposażonym w i7 i GTX 980 i 16 GB ramu
spada poniżej 30 klatek (ustawienia "high", czyli jeszcze nie najwyższe)

>

+/- Mój obecny PC =P
Oczywiście nie był składany tylko do W3, aczkolwiek liczyłem, ze za takie pieniądze to jednak inwestycja na dosyć długo.

Dnia 13.05.2015 o 13:07, Lordpilot napisał:

Owszem cięcia są widoczne gołym okiem (o ile ktoś nie jest ślepy), ale z dwojga złego
wole coś takiego niż grę skaczącą jak żaba.


Mam niewielkie nadzieje, ze tym razem suwaki graficzne będą miały jakiś większy wpływ na działanie gry. Bo w takim W2 wzrost wydajności między absolutnym low a maksymalnym ultra [z wykluczeniem ubersamplingu który każdy chyba olewał] był naprawdę niewielki.

Pewnie po premierze pokombinuję z ustawieniami, przeważnie olewam np MSAA na rzecz FXAA, bo przy 1080p nie widzę tych wielkich różnic w wygładzaniu, za to w wydajności bywają czasem spore.

Może standardowy killer grafiki czyli cienie tez da się przeboleć np na mid o ile nie będą mega-szpetne.

Personalnie kwestia downgradeu mnie aż tak nie boli. Co nie zmienia faktu, ze jak zwykle szkoda, ze tak to wyszło. Ale jak już tu ktoś pisał - nie żyjemy w idealnym świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można przewidzieć, jak ma się grafika na konsolach do pecetowego odpowiednika? Czy to będzie odpowiednik średnich,niskich czy może wysokich na piecu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam, że na PC ultra to powinny być ultra i dziwi mnie takie pocięcie gry - choć z drugiej strony, według recenzji nawet z tą pociętą graficznie wersją PS4 sobie nie radzi, więc co by było, gdyby dostali tę sprzed roku?
Moim zdaniem, CDP RED powinien:

a: wydać grę tylko na PC

b: wydać grę najpierw na PC, a potem " optymalizować " wersje na PS4 i XONE

szkoda, że postanowiono robić wszystko na raz, z czym nie poradzili sobie już wcześniej, stąd jedynki na konsolach nie było w ogóle, a dwójka po dosyć długim okresie czasu i tylko na X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RED-zi już dawno przestali być tym samym studiem co cztery lata temu, dlatego też nie było szans na exclusive''a na którąś z platform. Teraz tylko pytanie czego to jest wina. Konsol obecnej generacji czy PC, które są sporo wydajniejsze od PS4, a może mają kiepskich speców od optymalizacji. Cały czas w głowie mam słowa któregoś z producentów, że grafika w Wiedźminie 3 będzie szczytem możliwości obecnych konsol i rzeczywiście tak chyba miało być, ale później okazało się, że coś zgrzyta i nie da się zachować pierwotnej grafiki. Mocno liczę, że pod koniec roku lub na początku przyszłego wydadzą patcha pod DX12. Może wtedy coś poprawi się w obszarze optymalizacji. Tylko co wtedy z PS4, bo jak na XBO będzie W10 (i chyba DX12, choć nie ślędzę tych informacji z zapartym tchem), tak implementacja nowego DX na PS4 może zostac utrudniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Was też już denerwuje ten cały szum wokół recenzji gry? Ludzie mają różne opinie, niektórym podoba się dana recenzja, innym sama ocena, ale jest spora grupa malkontentów, którzy przyczepili się do dwóch recenzji (gram i GOL), gdzie gra dostała marne 8,5/10, a zagraniczne serwisy powystawiały niemal same 9 i 10. Adrian Chmielarz (twórca Zaginięcia Ethana Cartera) nadal ma żal do polskich mediów, że ośmielili skrytykować się jego dzieło. Nie dość, że jego argument, że gra jest gorzej oceniania w polskich mediach jest po prostu głupi (są trzy zagraniczne recenzje z niższą oceną). Nie dochodzi do niego argument, że polskie serwisy często dają 10 Dzikiemu Gonowi, zaś zagraniczne media dały zaledwie trzy 10. Najpierw jest dyskusja o to, że serwisy zawyżają ocenę gry, ale gdy ktoś da niższą ocenę od średniej, to już jest afera, bo jak śmiał. I ten ohydny argument, że polskie media restrykcyjnie podchodzą do tematu polskich gier. Cóż, gdyby przyjrzeć się ocenom w naszych mediach jak i zagranicznych, to można byłoby napisać tak o każdej grze AAA, bo zawsze znajdzie się jakaś grupa recenzentów, która oceni grę gorzej niż inni, jak i jest grupa która ocenia lepiej niż inni. Numerki przy recenzjach chyba jednak powinny zniknąć, bo niczego dobrego nie wnoszą, a zamiast jarać się Wiedźminem 3, większość traci czas na głupoty związane z krzywdzącymi recenzjami (choć są w zdecydowanej mniejszości). Czy naprawdę poniektórzy mają aż takie kompleksy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 12:15, lis_23 napisał:

Wiesz, grałem w jedynkę i w dwójkę i chcę grać w trójkę, opłaciłem już EK.


Tak traktują graczy wydawcy najbardziej dochodowych, ukazujących się co roku serii - możemy odwalić co chcemy, kłamać jak chcemy, bo i tak większość chce zagrać, co odzwierciedla podejście zachodu do gier - widzisz na ich forach tyle narzekania, tam większość skupia się na jasnych stronach produkcji. Mało masz na rynku tasiemców, które są wtórne, kiepskie a gracze i tak z pocałowaniem w rączkę kupują kolejne odsłony?

Dnia 13.05.2015 o 12:15, lis_23 napisał:

Nie lubię jednak hipokryzji i obłudy - nie tylko u twórców gier, ale i u graczy:


Widzisz, można się z czymś nie zgadzać, można czegoś nie tolerować, jednak wszystko na rynku sprowadza się do pieniędzy - te płyną nieprzerwanym źródłem, więc nie ma impulsu do zmian, a to, że ktoś tam gdzieś buczy na forach większość wydawców ma w rzyci, chcesz zmian? Nie płać. To jedyny sygnał jaki rozumieją. Gry EA, Ubisoftu i innych wydawców żerują na wychowanych klientach, którzy w większości - co pisałem wyżej - matkę by oddali byleby zagrać w kolejną część ulubionej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej dobra ludzie, bez przesady. Nie wystawiajcie oceny klockowej jeszcze bo nie dostaliśmy gry. Ja rozumiem możemy sobie troche ponarzekać ale do oceny czy zrobili nas w kakao to jeszcze poczekajmy do premiery może co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 13:28, lis_23 napisał:

Moim zdaniem, CDP RED powinien:

a: wydać grę tylko na PC

b: wydać grę najpierw na PC, a potem " optymalizować " wersje na PS4 i XONE


Nie sądzę aby było ich stać na taki krok. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :) Jeżeli gra będzie tak dobra jak jej recenzje, to sprzedaż na PS4 i XONE powinna dać twórcom spory zysk. Sama sprzedaż na PC-ty raczej nie może się z tym równać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było to już pokazywanie ale dobry przykład grafiki co było nam pokzazywane żeby zwabić na haczyk ...
http://static.gamespot.com/uploads/original/1525/15257558/2504401-6535952199-ip9VU.gif

...a jak jest naprawde !

http://i.imgur.com/cWf3DID.png

gre nadal mam zamówioną i napewno bedzie super ale jest jak jest ! te same kłamstwa co WD np i tyle !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 17:45, bino1191 napisał:

Nie wiem czy było to już pokazywanie ale dobry przykład grafiki co było nam pokzazywane
żeby zwabić na haczyk ...
http://static.gamespot.com/uploads/original/1525/15257558/2504401-6535952199-ip9VU.gif

To akurat to był target render i nigdy nie było zapewnień że tak gra będzie wyglądać

Dnia 13.05.2015 o 17:45, bino1191 napisał:

A tutaj masz downgrade z wersji 2014 na rzecz konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2015 o 18:24, Numenpl napisał:

To akurat to był target render i nigdy nie było zapewnień że tak gra będzie wyglądać


Biorąc pod uwagę to jak moderzy odpicowują tytuły takie jak Skyrim czy nawet W2, to jest spora szansa, ze odpowiednie ENB dokręci to co CDP musiało obciąć [pytanie tylko jakiego sprzętu będą wymagały takie mody graficzne, bo nie oszukujmy się - wizualnie modowane gry wymaganiami idą czasem znacznie w górę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 19:12, Zekzt napisał:

Biorąc pod uwagę to jak moderzy odpicowują tytuły takie jak Skyrim czy nawet W2, to jest
spora szansa, ze odpowiednie ENB dokręci to co CDP musiało obciąć [pytanie tylko jakiego
sprzętu będą wymagały takie mody graficzne, bo nie oszukujmy się - wizualnie modowane
gry wymaganiami idą czasem znacznie w górę]

Problemów z tym jest kilka
1) Twórca ENB powiedział że nie będzie robić wersji moda pod dx11 i dx12 więc ENB odpoada
2) Sweetfx to jedyna alternatywa w tym wypadku ale trzeba użyć przy tym reshade

P.S.

Nowy gameplay z PS4
https://www.youtube.com/watch?v=_XXOofl2cXE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2015 o 19:23, Numenpl napisał:

1) Twórca ENB powiedział że nie będzie robić wersji moda pod dx11 i dx12 więc ENB odpoada


Pożyjemy, zobaczymy. Nie on to inni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 19:48, Zekzt napisał:

Pożyjemy, zobaczymy. Nie on to inni :)

Mogę na razie potwierdzić obawy Berlina wersja PC nawet na ultra wygląda tak samo jak na PS4 i XB1. Poniżej live stream z francuskiego serwisu wersja pc na core i7, GTX 980 oraz 16GB RAM ustawienia ultra i gra wygląda identycznie do wersji konsolowej.

http://www.twitch.tv/gaminglive_tv1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się