Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

L.A. Noire: The Complete Edition na PC oficjalnie – znamy datę premiery i wymagania sprzętowe

86 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2011 o 20:36, Harrolfo napisał:

To chyba jakiś żart...
8 GB, a sama gra, oprócz mimiki, na konsolach nie ma rewelacyjnej grafiki.


Port made by R* =)
Swego czasu żałowałem, że RDR na PC nie wyszło, ale jak wielkie R się nie nauczyło dalej kompletnie jak konwertować gry na pieca, to nawet lepiej, że nie zrobili tej konwersji.
Tu pewnie będzie kolejny gitny port który przejdzie do historii jako następna najbardziej zwalona optymalizacja naszych czasów [obecnie imho prym wiedzie Saints Row 2, choć GTA4 dzielnie się starał, zajmuje, przynajmniej dla mnie, zaszczytne drugie miejsce]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli L.A. powinno mieć takie zalecane do płynnego śmigania, z 8GB RAMu na czele, to IMHO znaczy tylko tyle, że porcik jest skopany pod względem optymalizacji. Nie pierwszy i nie ostatni u R*. Koszmar jakiś, będę celował w wersję na konsolkę, zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega ma zamiar robić lokalizację (napisy) czy znów da ciała jak z wersją na konsole ? Bo jeśli tak, to nie ma po co kupować gry bez napisów. Gra detektywistyczna musi być zlokalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania nie są takie duzo, zastanawia mnie w sumie tylko skad 8gb ram ta gra potrzebuje, czyzby poprawili grafike do tego stopnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GeForce GTX 580 1536 MB lub Radeon HD 6850 1024 MB
Ciekawe odpowiedniki :D

A nie zaraz tak to wygląda na anglojęzycznych stronach:
Operating System: Windows 7/ Vista Service Pack 1/ XP Service Pack 3/ Onlive for PC & Mac
Processor: Intel Dual Core 2.2GHz to Quad Core 3.2 GHz/ AMD Dual Core 2.4GHz to Quad Core 3.2GHz
RAM: 2GB to 8GB
HDD: 16GB
Video Card: NVIDIA GeForce 8600 GT 512MB to NVIDIA GeForce GTX 580 1536MB/ Radeon HD 3000 512MB to Radeon HD 6850 1024MB
Sound Card: 100% DirectX 9 compatible
DVD Drive

Czy jest podany przedział w jakich gra będzie obsługiwać sprzęt, a nie zalecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zamknęli biedną sprzątaczkę w pokoju z kompem i powiedzieli jej, że ma zrobić konwersje te gry na PC. Kolejna firma leje na klienta, źle się dzieje na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie cenega czy cdp czy jakikolwiek inny nasz rodzimy wydawca tu decyduje.
Polityka R* jest taka jaka jest i często gęsto nie życzą sobie oni wykonywania lokalizacji ich gier [jak nie lobię cenędzy, tu to akurat oni wiele nie są winni]


@Jarden

Chyba kpisz, wymagania wyższe niż najnowszy BF który wygląda niemal fotorealistycznie.
Chyba przespałeś ostatnią dekadę i lekcje dotyczace tego jaką moc obliczeniową technologicznie posiada konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 20:44, Pietro87 napisał:

No nie łapiesz, że to jest port z konsoli, czyli reasumując produkt, który technologicznie
powinien latać w full hd w 60 klatkach z ustawieniami max na 2-3 letnim sprzęcie bez
zgrzytu, a w zalecanych jest podany komp z kosmosu...


Bo? Konsola chodzi w 720p z pocietymi teksturami, pociętym zasięgiem widoku itd.
Jak sobie przykręce do Full HD, maksymalnego widoku, max tekstur, dolicze tone konfiguracji,
a dolicze co mi tam windowsa 7. To wyjdzie mi... ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 20:47, Pietro87 napisał:

> To chyba jakiś żart...
> 8 GB, a sama gra, oprócz mimiki, na konsolach nie ma rewelacyjnej grafiki.
Port made by R* =)


Z początku myślałem, że wkradł się jakiś błąd, ale to jednak prawda. Oficjalna potwierdza.
http://www.rockstargames.com/lanoire/news/18991/la-noire-the-complete-edition-coming-to-pc-this-november.html

Heh, trzeba poczekać na kilkanaście solidnych łat, by to cudo w ogóle było grywalne. Gra mnie mocno zaciekawiła, ale skoro Rockstar stawia sprawę w ten sposób, to zastanawiam się, czy w ogóle można tę firmę traktować poważnie. Cóż, nie będzie LA Noire w mojej kolekcji. Szkoda. Dla Rockstara. :)

Dnia 28.09.2011 o 20:47, Pietro87 napisał:

Swego czasu żałowałem, że RDR na PC nie wyszło, ale jak wielkie R się nie nauczyło dalej
kompletnie jak konwertować gry na pieca, to nawet lepiej, że nie zrobili tej konwersji.


Myślę, że to nie jest kwestia nauki, tylko kwestia przeznaczenia pieniędzy i czasu na dobrą konwersję. Rockstar naprawdę potrafi, jeśli tylko chce. W przypadku PC ma to głęboko w zadzie.

Heh, chciałbym zobaczyć miny pecetowych fanów Rockstara (są tacy?), gdy zostaną podane wymagania Maksa Payne''a 3. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, pierwsza gra na świecie z takimi chorymi wymaganiami, wszystkie Crysisy, BFy, Metra oraz słabo zoptymalizowane gry mogą się przy tym schować.

procesor Intel Quad Core 3,2GHz lub AMD Quad Core 3,2Ghz
To mnie po prostu zniszczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 20:59, Zgreed66 napisał:

Bo? Konsola chodzi w 720p z pocietymi teksturami, pociętym zasięgiem widoku itd.
Jak sobie przykręce do Full HD, maksymalnego widoku, max tekstur, dolicze tone konfiguracji,
a dolicze co mi tam windowsa 7. To wyjdzie mi... ile?



No nie GTX 580 i 8GB Ram....
Mój 3.5 letni sprzęt Wiedźmina 2 odpala na full płynnie, gdzie W2 wygląda o niebo lepiej i robiony był pod PC.
Podobnie z resztą masę innych gier, jak np portowane z konsol Deus Ex 3, Dragon Age 2, Fifa 12, Batman Arkham Asylum i mogę tak wymieniać długo długo...
Nawet jak by w LA podkręcić tekstury, dać rozdziałkę full hd, zarzucić bajery typu teselacja, to nie przebije to graficznie takiego Crysisa 2, który chodzi płynnie na o wiele słabszym sprzęcie [vide na moim]

Zalecane tej gry przy podanych minimalnych powinny oscylować w okolicach GTXa 460 i 4 GB Ram, i tak były by przesadzone biorąc pod uwagę jak ten produkt wygląda i fakt, że cudów na kiju tu nie wycisną [dla kontrastu masz np Mafię 2 która wygląda znacznie lepiej i znowu na swoim przykładzie podając - działała u mnie płynnie nawet z poodpalanymi efektami fizyki ubrań i otoczenia]

Te wymagania indykują jedną istotną rzecz - port zawoła zapewne o pomstę do nieba i jest tylko wyciągaczem kasy z naiwniaków którzy go kupią i będą na nim psy wieszać jak kiedyś na GTA4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 20:59, Zgreed66 napisał:

Bo? Konsola chodzi w 720p z pocietymi teksturami, pociętym zasięgiem widoku itd.
Jak sobie przykręce do Full HD, maksymalnego widoku, max tekstur, dolicze tone konfiguracji,
a dolicze co mi tam windowsa 7.

Ty się znasz na optymalizacji gier niczym ja na fizyce kwantowej.
Po pierwsze, nikt nie podał informacji że na PC tekstury mają być lepszej jakości, a o "pociętych" to można mówić gdy się robi port z PC na konsole, gdy trzeba je faktycznie pociąć. Nie odwrotnie.
Po drugie, rozdzielczość Full HD o której piszesz jest przecież dostępna również na konsolach, i na pewno nie usprawiedliwia potrzeby wrzucenia na pokład GTX 580.
Po trzecie, gry z windows 7 do tej pory wymagały najwyżej 4 gb RAM. Skąd w produkcie Rockstara zapotrzebowanie na jego dwukrotnie większą ilość przy mniejszej powierzchni miasta od tego w GTA 4, tego nie wiem. A nie, zaraz, wiem. Spartoczyli grę gorzej niż GTA IV które doczekało się kilkunastu patchy.

No i po czwarte... człowieku, spójrz sobie na gry takie jak Metro 2033, nowego Battlefielda (czy nawet poprzedniego), wszystkie Crysisy, itp. Porównaj sobie grafikę z L.A Noire ? Lepsza ? Jasne. To dlaczego tamte gry nie mają takich wymagań !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet który podawał te wymagania chyba ma zbyt dużą wyobraźnię, albo w R* dalej nie znają terminu optymalizacja. Od czasu GTA III regularnie pierdolą wersje pecetowe, mogliby je zlecić komuś kto się na tym zna skoro oni tego nie potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze. LA NOIR na PC będzie miało ulepszoną grafikę w stosunku do wersji konsolowych. Porównajcie GTA 4 na PC z konsolami. Możliwe że te zalecane to grafika max + 3D. Jeżeli nie będziemy z tego korzystać (mam na myśli 3D) to wymagania pewnie będą o wiele mniejsze. Nie wiem jak to jest z wymaganiami gier z włączonym 3D. A te komentarze typu:"Takie wymagania z tak słabą grafiką?!" są nie przemyślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 21:05, Pietro87 napisał:

No nie GTX 580 i 8GB Ram....
Mój 3.5 letni sprzęt Wiedźmina 2 odpala na full płynnie, gdzie W2 wygląda o niebo lepiej
i robiony był pod PC.

GTX 580, pewnie, nie. Z drugiej strony podali 6850, jak zwrocił uwage Byverter.
Co sie tyczy 8gb ram... tu tez sobie daje do myślenia.
To jezeli zaleca ilosc ramu powyzej 4gb, to co wpiszesz? 5gb? :P
Chyba, nie przypominam sobie, abym gdzies widział 3GB.

Dnia 28.09.2011 o 21:05, Pietro87 napisał:

Podobnie z resztą masę innych gier, jak np portowane z konsol Deus Ex 3, Dragon Age 2,
Fifa 12, Batman Arkham Asylum i mogę tak wymieniać długo długo...

Taa, tylko port o detalach takich samych jak na PC wymagać będzie mniej ->
Patrz minimalne, które są znośne i nie widze w nich nic tragicznego. Ba są wrecz normalne.
Deus to deus, detalami nie grzeszy. a jego mapa... Dragon Age, to mozemy polemizować, czy jest super.
FIFA... jedno boisko 22zawodnikow, 3 sedziów i piłka, płaskie podłoże, 2 bramki. Taka sobie publika.
Tak jak pisałem wymagania minimalne jezeli chodzi o proc podobne do DA2/Deusa itd.
Ram, no to gra z otwartym swiatem. 2gb - standard.

2rdzenie, 2gb, 8600gt/3850... zaiste tragiczny port...
choc to samo co z GPU ten 8600 do 3850 ma sie tak samo jak 6850 do 580.

Dnia 28.09.2011 o 21:05, Pietro87 napisał:

Nawet jak by w La podkręcić tekstury, dać rozdziałkę full hd, zarzucić bajery typu teselacja,
to nie przebije to graficznie takiego Crysisa 2, który chodzi płynnie na o wiele słabszym
sprzęcie [vide na moim]

Tylko Crysis ma zamkniety swiat i jest to "prosty" FPS. Nie ma ogromnego, tetniacego swiata gdzie jak zachaczysz innego goscia to zagada innym jezykiem itd. Podobny problem jest z wieśniakiem.

Dnia 28.09.2011 o 21:05, Pietro87 napisał:

Zalecane tej gry przy podanych minimalnych powinny oscylować w okolicach GTXa 460 i 4
GB Ram, ...

No, niby tak. Jednak...

Dnia 28.09.2011 o 21:05, Pietro87 napisał:

[dla kontrastu masz np Mafię 2 która wygląda znacznie lepiej
i znowu na swoim przykładzie podając - działała u mnie płynnie nawet z poodpalanymi efektami
fizyki ubrań i otoczenia]

Gra, grze (podobnie jak grafika) nie równa. Jezeli mam oceniać wszelkie pierdoły.
A pamiętajac ile mogłem nabazgrać przy GTA IV, to można spoooro powłączać, bawić się cieniami itd.

Dnia 28.09.2011 o 21:05, Pietro87 napisał:

Te wymagania indykują jedną istotną rzecz - port zawoła zapewne o pomstę do nieba i jest
tylko wyciągaczem kasy z naiwniaków którzy go kupią i będą na nim psy wieszać jak kiedyś
na gTA4.

O ile pamiętam GTA połatali potem, jednak dalej nie wiem jakie były zmiany w stosunku do konsoli,
jezeli chodzi o ustawienie cieni/tekstur/widoku itd oprócz rozdzielczosci.
Z tego co gdzies czytałem to i na ulicach wiecej ludu jest jezeli chodzi o PC.
(Cos na wzor postal 2 na minimum przechodniow i max przechodniow + jeszcze nieograniczony widok on/off)

Jak tak wszystko podliczyć, co mozna włączyć wychodzi mi dużo wiecej detali jak na konsoli.
A jak juz pisałem te minimalne wcale tragiczne nie są. Wiec ciagle mi sie wydaje, że jako PC mozemy sobie pozwolic na duzo, duzo, duzo wiecej... tylko kosztuje to sprzet.
http://www.youtube.com/user/aimedehaire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 21:38, Darkstar181 napisał:

Po pierwsze, nikt nie podał informacji że na PC tekstury mają być lepszej jakości

GTA IV-> Jakosć teksur zobacz jak cudownie rosna uzywane zasoby komputera...

Dnia 28.09.2011 o 21:38, Darkstar181 napisał:

Po drugie, rozdzielczość Full HD o której piszesz jest przecież dostępna również na konsolach,
i na pewno nie usprawiedliwia potrzeby wrzucenia na pokład GTX 580.

Nie jest. Znajdz natywna rozdzielczość gier.

Dnia 28.09.2011 o 21:38, Darkstar181 napisał:

Po trzecie, gry z windows 7 do tej pory wymagały najwyżej 4 gb RAM.

Gry wymagały, co mnie obchodzą inne gry?
To, ze napisali 8gb, to odrazu ci wetnie 8gb?

Dnia 28.09.2011 o 21:38, Darkstar181 napisał:

No i po czwarte... człowieku, spójrz sobie na gry takie jak Metro 2033, nowego Battlefielda
(czy nawet poprzedniego), wszystkie Crysisy, itp. Porównaj sobie grafikę z L.A Noire
? Lepsza ? Jasne. To dlaczego tamte gry nie mają takich wymagań !?

Taa na co mam sie gapic? Metro nie grałem, widziałem za to atak klonów na gameplayach..
Battlefield patrzac po becie ma jezscze bardziej kosmiczne wymagania.
Crysis 2 został zjechany bo pocieli mu mapke, zabrali otwarty swiat itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować