Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

L.A. Noire: The Complete Edition na PC oficjalnie – znamy datę premiery i wymagania sprzętowe

86 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2011 o 21:45, Zgreed66 napisał:

Tylko Crysis ma zamkniety swiat i jest to "prosty" FPS. Nie ma ogromnego, tetniacego
swiata gdzie jak zachaczysz innego goscia to zagada innym jezykiem itd.

Pytanie: grałeś w Crysisa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sacred 2: Fallen Angel - Otwarty świat, gra na X360 chodzi w natywnej 1080p, nie rób z siebie kompletnego nieuka, masz googole używaj ich.
Dead Island, duży otwarty świat, też chyba na konsoli lata w 1080p [ale reki nie dam uciąć co do tej konkretnej gry]

Wyżej ktoś to dobrze podsumował - na optymalizacji i portowaniu gier znasz się jak ja na fizyce kwantowej.

Żadna gra nie jest w stanie obsłużyć fizycznie 4gb ram póki nie odpalasz jej w 3d albo w nietypowych warunkach [multi-screen, rzutnik, stereoskopowe 3d, nietypowe ekrany/telewizory 40-50 cali].
W zalecanych wpisuje sie docelowo 4gb ram dla wielu gier bo bierze się poprawkę na system i zasoby, mało co rezerwuje pełne 2048 gb nawet odpalane w full hd.
Tu podane 8gb czyli zakładają, że standardowo około 1gb na system + zasoby, sama gra wpieprza jakieś 6gb, 1gb zostaje wolny bo wolny jakiś odsetek pamięci zostać musi [zapchaj cały ram - elegancko zapodasz crash systemu]

GTA4 do dziś jest crapem, do tego chodzi po wszystkich tych patchach gorzej niż np po czystym patchu 1.3.

Wychodzi ci dużo więcej detali niż na konsoli ? Jakich, może jakieś konkrety ?
Bo jak pisałem i inni też, jest od pyty konsolowych portów, które dostawały dodatkowe wodotryski graficzne i jakoś żaden nie wymagał tak bzdurnej konfiguracji.
Jeśli taka jest zalecana to optymalna... albo nie istnieje, albo wymaga 2-3x sli/cf i proca najmniej i7 2600k kręconego na 4.5ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

R* robi dobre gry, ale złe konwersje. Chociażby GTA IV. Lecz nadal na najwyższym podium odnośnie najbardziej spartolonej konwersji wg mnie stoi THQ ze swoim Saint Row 2. To dopiero koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 21:44, Humunkulus napisał:

Drodzy forumowicze. LA NOIR na PC będzie miało ulepszoną grafikę w stosunku do wersji
konsolowych.


Musieliby specjalnie dla PC całkowicie zmienić grafikę gry, na taką 3x ładniejszą niż w Crysisie. Wtedy bym zrozumiał zalecane wymagania.

Dnia 28.09.2011 o 21:44, Humunkulus napisał:

Porównajcie GTA 4 na PC z konsolami.


IMO nie ma wielkiej różnicy

Dnia 28.09.2011 o 21:44, Humunkulus napisał:

Możliwe że te zalecane to grafika max
+ 3D. Jeżeli nie będziemy z tego korzystać (mam na myśli 3D) to wymagania pewnie będą
o wiele mniejsze.


Zobaczymy po premierze. Ja jestem tą grą naprawdę zainteresowany, ale jeśli mam dostać skopany port, to podziękuję.

Dnia 28.09.2011 o 21:44, Humunkulus napisał:

Nie wiem jak to jest z wymaganiami gier z włączonym 3D. A te komentarze
typu:"Takie wymagania z tak słabą grafiką?!" są nie przemyślane.


Oczywiście że są, bo Rockstar myśli że PC-towcom wystarczy rzucić niedorobioną gierkę X miesięcy po konsolowej premierze, za pełną cenę i już są szczęśliwi. Potem się dziwią, że większość piraci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet biorąc poprawkę na podrasowane tekstury i lepszą rozdzielczość, to rekomendowane wymagania nijak się mają do staruszka jakim jest Xbox. Widać ktoś przeniósł grę przy użyciu Xbox->PC Game Convertera :P Lenie śmierdzące, niech idą na drzewo z tą swoją łaską dla PCtowców. My będziemy mieli swojego Battlefielda który zmiecie ich konwertowane gnioty z konsol :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 22:07, Pietro87 napisał:

Sacred 2: Fallen Angel - Otwarty świat, gra na X360 chodzi w natywnej 1080p, nie rób
z siebie kompletnego głąba, masz googole używaj ich.
Dead Island, duży otwarty świat, też chyba na konsoli lata w 1080p [ale reki nie dam
uciąć co do tej konkretnej gry]


Co ma H&S z cienkimi modelami do GTA? Dead Island juz lepiej, choć jak dla mnie porównanie tego dale pasuje jak pięść do oka. cody leca w 1024x600 ale wyciskaja 60fps, zdecydowana wiekszosc gier w 720p...
Poza tym nierozumiemy sie.

Dnia 28.09.2011 o 22:07, Pietro87 napisał:

Żadna gra nie jest w stanie obsłużyć fizycznie 4gb ram póki nie odpalasz jej w 3d albo
w nietypowych warunkach [multi-screen, rzutnik, stereoskopowe 3d, nietypowe ekrany/telewizory
40-50 cali].

Rzutnik? Telewizor? Ja myślalem, ze wystarczy władowac wiecej modeli na scene i innego badziewia...
(albo w ogole zrobić wieksza scene) i bach wiecej ramu nam wcieło.
Przy takiej grze jak GTA to chyba, nie jest trudne prawda?

Dnia 28.09.2011 o 22:07, Pietro87 napisał:

W zalecanych wpisuje sie docelowo 4gb ram dla wielu gier bo bierze się poprawkę na system
i zasoby, mało co rezerwuje pełne 2048 gb nawet odpalane w full hd.
Tu podane 8gb czyli zakładają, że standardowo około 1gb na system + zasoby, sama gra
wpieprza jakieś 6gb, 1gb zostaje wolny bo wolny jakiś odsetek pamięci zostać musi [zapchaj
cały ram - elegancko zapodasz crash systemu]


Taa, cała gra wpieprza 6gb ram :) podczas gdy na minimalnych starcza 2gb :D
No kurde coś jest chyba nie tak...

Dnia 28.09.2011 o 22:07, Pietro87 napisał:

Wychodzi ci dużo więcej detali niż na konsoli ? Jakich, może jakieś konkrety ?
Bo jak pisałem i inni też, jest od pyty konsolowych portów, które dostawały dodatkowe
wodotryski graficzne i jakoś żaden nie wymagał tak bzdurnej konfiguracji.
Jeśli taka jest zalecana to optymalna... albo nie istnieje, albo wymaga 2-3x sli/cf i
proca najmniej i7 2600k kręconego na 4.5ghz.


To wytłumacze ci inaczej o co mniej wiecej mi chodzi.

W 1280x720 na zasiegu wzroku, z minimalna iloscia cieni i powiedzmy jezeli jest takie ograniczenie na konsolach, że mniej samochodów i ludu pojawia sie na ekranie... to dajmy na to, że wycisnie 3850.

Teraz zwiekszyc rozdzielczosc do Full HD i mamy 2x wieksza rozdzelczosc.
Dorzucić znacznie wiekszy zasieg widoku powiedzmy ze 2x i już potrzeba znacznie wiecej zasobów...
Wlączyc wszelakie cienie i filtry znowu wetnie kupe zasobów.
2x wieksza rozdzielczosc + 2x wiekszy zasieg renderowanej sceny + cienie i jakieś pierdoły.
Wrzucanie mi H&S, ktory nie prezentuje nic cudownego i DI, ktore też cudowne nie jest,
raczej nei jest tym o co mi chodzi :P

Miedzy kompletnym maksem a minimum coś jest pomiedzy i interesuje mnie, co.

Skoro ja sie nie znam i port jest taki tragiczny. To czemu minimalne sa takie niskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upierałeś się, że nie ma gier 1080p natywnych a są. A owy H&S ma całkiem niezgorszą grafikę jak na konsole.
Ergo jesteś albo głupi albo zaślepiony wielkim R* jak cię raduje i usprawiedliwiasz walenie takich wymagań do tak gównianej graficznie gry jak LA [bo grafika oprócz świetnej animacji twarzy jest tam biedna nieziemsko]

Sprawdzałeś kiedyś ile pod obciążeniem ramu zużywa owe wspominane GTA4 w full hd ? Raczej nie, sprawdź, wróć, pogadamy, bo obecnie to się opierasz tylko o jakieś swoje niestworzone teorie [jak wydaje ci się, że GTA4 czy jakakolwiek inna produkcja wsunie 4gb ram w 1080p... masz rację, wydaje ci się]

P.S.
Kto ci zagwarantował, że w wersji pc pojawi się cokolwiek ponad nieco lepsze tekstury ?
Skąd jakieś bajki o 2x większym zasięgu doczytywania itp bzdury ?
A nawet z nimi i telestacją, te wymagania dalej są z dupy wyjęte i żadne pobożne życzenia i dziwne twoje teorie tego nie zmienią [jeszcze raz polecam zobaczyć wymagania gier jak Mafia 2, Saboteur, Red Faction Armagedon, względnie Crysis 2 i Metro 2033, po czym wyjąc głowę z chmury i ruszyć tym co się znajduje pod kopuła zamiast pisać bajkowe scenariusze]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ekhm, nie dość że gra ma wymagania z kosmosu wzięte, to jeszcze wydana dawno po terminie (jakikolwiek hype na LA Noire miałem jakoś tak pół roku temu) i to w okresie kiedy będą znacznie ciekawsze pozycje: Batman AC + BF3, co oznacza, że LA Noire serdecznie podziękuję za współpracę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze. L.A. NOIR na PC będzie miało ulepszoną oprawę graficzną od wersji konsolowych!!! Zobaczcie GTA 4 na PC i na konsolach dla przykładu. A te zalecane wymagania myśle że uwzględniono je wraz z efektem 3D. Nie wiem jak 3D wpływa na wydajność gier, ale nie zapominajmy że ta gra jest sandboxem. Pewnie bez efektu 3D gra będzie miała niższe wymagania, może nawet o połowę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 22:45, Pietro87 napisał:

Upierałeś się, że nie ma gier 1080p natywnych a są.

LOL? Pokaz mi gdzie ja to napisalem?
http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=46241
Chodzi mi oto, że praktycznie wszystkie gry nie chodza w 1080p bo konsola nie wydala.
To, że tam jest pare wyjatkow... to inna sprawa.

Masz przytocze ci cytat na jaki pisałem:
"Po drugie, rozdzielczość Full HD o której piszesz jest przecież dostępna również na konsolach, i na pewno nie usprawiedliwia potrzeby wrzucenia na pokład GTX 580."
Tak na bank jest dostepna dla takiego GTA IV na konsoli...

Dnia 28.09.2011 o 22:45, Pietro87 napisał:

Ergo jesteś albo głupi albo zaślepiony wielkim R* jak cię raduje i usprawiedliwiasz walenie
takich wymagań do tak gównianej graficznie gry jak LA [bo grafika oprócz świetnej animacji
twarzy jest tam biedna nieziemsko]

... taa i mówi to osoba co sie na grafe nie gapi. A tak btw ja wcale nic takiego nie napisałem...

Dnia 28.09.2011 o 22:45, Pietro87 napisał:

Sprawdzałeś kiedyś ile pod obciążeniem ramu zużywa owe wspominane GTA4 w full hd ? Raczej
nie, sprawdź, wróć, pogadamy, bo obecnie to się opierasz tylko o jakieś swoje niestworzone
teorie [jak wydaje ci się, że GTA4 czy jakakolwiek inna produkcja wsunie 4gb ram w 1080p...
masz rację, wydaje ci się]

Taa, bo zuzycie ramu rosnie wprost proporcjonalnie do rozdzielczosci ;)
Pisałem o Grafie i powiekszeniu zasiegu renderingu. Wiecej do wyrenderowania -> Wieksze zuzycie GPU.
Wiecej roznorakich pierdół na ekranie (samochody, ludzie itd) -> Zuzycie GPU, CPU i Ramu w góre.
Bardziej szczegółowe modele -> zuzycie wszystkiego w góre.
Bo jak napisali, że do gry zaleca sie... ba nawet tego nie napisali. Napisali od 2 do 8 -> Patrz post Vojtasa
JA SIE PYTAM, a raczej probuje jakos wydedukować dlaczego tak jest :/
A ine, bo opta zwalona, bo tak.

Dnia 28.09.2011 o 22:45, Pietro87 napisał:

Skąd jakieś bajki o 2x większym zasięgu doczytywania itp bzdury ?

Nigdy nie zagladałes do opcji graficznych w GTA IV? Nie było takich suwaków od tego?
Nie ma opcji od tekstur? Nie ma od cieni? Nie ma suwakow zasiegu widoku/detali?
http://www.hardwareheaven.com/reviewimages/radeon4890_and_gtx275/gta.jpg

Dnia 28.09.2011 o 22:45, Pietro87 napisał:

A nawet z nimi i telestacją, te wymagania dalej są z dupy wyjęte

GDZIE JA NAPISAŁEM O TESELACJI GDZIE! Przytocz mi ten post.
Wymgania nie są z dupy wziete, szczególnie gdy masz zajebiście wielkie miasto do zwiedzania :/
i kupe suwaków. Tak najlepiej robic klaustrofobiczne gierki, z zasiegiem wzroku do 10m...

Dnia 28.09.2011 o 22:45, Pietro87 napisał:

i dziwne twoje teorie tego nie zmienią [jeszcze raz polecam zobaczyć wymagania gier jak
Mafia 2, Saboteur, Red Faction Armagedon, względnie Crysis 2 i Metro 2033, po czym wyjąc
głowę z chmury i ruszyć tym co się znajduje pod kopuła zamiast pisać bajkowe scenariusze]


Tak, bo nie zaleznie od skomplikowania modelu postaci/ ilosci animacji/wielkosci samej sceny skomplikowania samej gry -> Ogromny zyjacy swiat.Gdzie da sie usłyszeć rózne jezyki itd.
Gra jest kompletnie spartolona, bo producent zaleca kosmiczny sprzet... a minimalne jakoś są normalne.
EDIT: Poprawka, on nie zaleca. Podaje przedział od-do.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra specyficzna, ale bardzo ciekawa. Szkoda tylko, że na jedno przejście raczej. A co do wymagań... cóż... 4 rdzenie 8 GB RAMu i 1,5 GB grafiki? Dla gry, która wygląda momentami dobrze, a momentami przeciętnie? Jakiś kiepski żart...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować