Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Patrick Bach z DICE w swoich grach widzi tylko niedociągnięcia

46 postów w tym temacie

Kiedy moje doświadczenie zawodowe pokazuje mi to samo. Mając od pół roku projekt na karku znam każdy jego detal i każdy element widziałem tysiące razy. To samo osoba która ów projekt zleciła.

Kończy się to tak że jeszcze nie został skończony a już to i tamto się przebudowało. Tu się zmieniło kolorystykę. Tamto się zastąpiło czymś nowszym a cała szata graficzna niebawem idzie do wymiany.
Tak to jest. Osoby doświadczone potrafią się przed tym ustrzec i zidentyfikować zjawisko. Ale trzeba patrzeć na rzecz z dystansu i co jakiś czas brać świeże osoby które dadzą swoją opinię.

A co do Battlefield 3 to mam nadzieje że otwarta beta jest BARDZO WCZESNĄ wersją gry bo obecnie jestem szczerze zawiedziony.
1. Beta dla nas w firmie to zawsze była wersja która jest gotowa ale wymaga solidnego przetestowania. Gdzie w grze jest mnóstwo błędów.
2. To świecenie lunet jest kompletnie nietrafione. Odbijają światło białym blaskiem (kompletnie nienaturalnym, kiepsko zrobionym i nie pasującym do reszty) niezależnie od kąta z którego strzelasz (liczyłem na to że efekt będzie tylko w określonych warunkach). Masz go nawet jak jesteś w CIEMNYM NIEOŚWIETLONYM POMIESZCZENIU. Żałosne.
3. Można sobie podczas czołgania po kamieniach obejrzeć mapę spod spodu.
4. Zabłąkana kula Cie szybko zabije. Z jednej skrajności w BC2 (cały magazynek żeby kogoś zabić) przeszli w druga (strzał i padasz). Przez co początek metra to tylko leżenie na ziemi i kampienie ciągłe.
5. NIE MA EFEKTÓW GRAFICZNYCH z filmików. Oświetlenie jest fatalne. Tekstury takie sobie. Efektu dymu praktycznie nie ma. Gdzie grę mam na maksymalnych możliwych detalach.
6. Jeszcze mi się nic nie udało konkretnie zniszczyć. Ta destrukcja 2.0 leży i kwiczy.
7. Trzeba mieć origin tylko po to by wygodne menu w grze zastąpić przeglądarką co jest kompletnie niepraktyczne.
8. Trzeba doinstalowywać jakieś głupoty żeby to działało (oprócz gry i origin).
9. System rozwoju jak w Medal of Honor. Kiepskie bronie na początku żeby dostać coś konkretnego później. Dlatego z początku jesteś mięsem armatnim a jak zbierzesz sprzęt to latasz niczym rambo. Killstreak 8 i więcej ? Bez problemu!.
10. JEDYNE co dotychczas w BC2 widziałem pozytywnego to animacje postaci. Są całkiem fajne. To tyle.

Także postawa człowieka który pracuje z B3 jest całkowicie słuszna. Dają gniota. Początkowe piękne słówka jak 12-godzinna kampania, jeszcze więcej zniszczeń, piękna grafika itp zostały zastąpione kiepską grafiką, błędami, krótką kampanią, uproszczonym systemem zniszczeń (kosze na śmieci które bronią przed rakietami) i ogólną tandetą z ładnymi animacjami postaci.
Gra poszła w odstawkę. Pieniądze wydam na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego ale już widzę oczami wyobraźni za plecami Patricka skradających się gości z działu marketingu ze sznurem, kneblem i workiem na głowe... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że chyba jakiś idiota wymyślił to że możemy zmienić ustawienia gry TYLKO w czasie trwania rozgrywki. To znaczy wskakujemy na mapę i dopiero mamy dostęp do opcji.

Byłem zachwycony Battlefield 3 i wynosiłem go pod niebiosa. Jeden wieczór i uważam go za drugą największą pomyłkę tego roku zaraz za Dragon Age II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie smęcenie... jak się koleś wstydzi to niech lepiej nie płacze tylko się bierze za błędy w BF3
Załamałem się tą betą. Za chiny do CODa nie wrócę, przez politykę firmy no i słabe te ostatnie produkty, ale jak jeszcze DICE da ciała to trza będzie się za czymś nowym rozglądać.. ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 12:10, Lamomiot napisał:

Jakie smęcenie... jak się koleś wstydzi to niech lepiej nie płacze tylko się bierze za
błędy w BF3
Załamałem się tą betą. Za chiny do CODa nie wrócę, przez politykę firmy no i słabe te
ostatnie produkty, ale jak jeszcze DICE da ciała to trza będzie się za czymś nowym rozglądać..
ehhhh


Zgadza się. Z tej "wojny" BF3 vs MW3 chyba nikt zwycięsko nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom graficzny bety BF3 na konsoli Xbox to tak mniej więcej CoD2 + parę modyfikacji. Te filmy z konsolowej wersji wcale nie były z konsoli.

Jak tylko pojawiłem się na mapie dosłownie dostałem ataku śmiechu i od razu sprzątnąłem sprawnie tę "kupę" z dysku.

Wygląda na to, że CoD wygra na X''ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystko co nam obiecali było bujdą. Dłuższy czas temu zamówiłem z marszu 2 egzemplarze BF3. Niedawno przy rewelacjach z Origin anulowałem pre-order z moim egzemplarzem. Po jednym dniu z betą mój kolega poprosił bym jego egzemplarz też anulował (zamawialiśmy wspólnie).

Ta gra to jedna wielka pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wy jesteście głupi że oceniacie betę przez przymat mapy typu "piechota only" ale jak byście nie wiedzieli jest jeszcze jedna mapa, na 64 graczy i tam pokazuje jak powinien wyglądać nowy Battlefield

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co o tym sądzić z jednej strony fajnie się gra natomiast z drugiej nie jest to ta sama jakość którą raczyli nas panowie z DICE w swoich filmach grafika jakaś taka nijaka i teraz pada pytanie czy jest to wczesna beta czy ktoś tu zwyczajnie chce zarobić na nazwie Battlefield, żeby nie odbiła im się czkawką ta beta jak połowa pre-orderów zostanie anulowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Yuri
Ale ty jesteś głupi nazywając"betą" taki wyciek na niecały miesiąc przed premierą. Gears of War 3 to miało betę. Przez pół roku po jej zakończeniu mogli szlifować grę na podstawie statystyk z bety. A to tutaj to zwykłe demo, którego przenigdy bym nie wypuścił na światło dzienne, gdybym był kimś ważnym w EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Yuri
Lagi, zapadanie się pod ziemię, zbugowane pojazdy, niewidzialne ściany.
Tak właśnie powinien wyglądać Battlefield? :)

Bitch please.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 11:50, dariuszp napisał:

A co do Battlefield 3 to mam nadzieje że otwarta beta jest BARDZO WCZESNĄ wersją gry
bo obecnie jestem szczerze zawiedziony.
1. Beta dla nas w firmie to zawsze była wersja która jest gotowa ale wymaga solidnego
przetestowania. Gdzie w grze jest mnóstwo błędów.
2. To świecenie lunet jest kompletnie nietrafione. Odbijają światło białym blaskiem (kompletnie
nienaturalnym, kiepsko zrobionym i nie pasującym do reszty) niezależnie od kąta z którego
strzelasz (liczyłem na to że efekt będzie tylko w określonych warunkach). Masz go nawet
jak jesteś w CIEMNYM NIEOŚWIETLONYM POMIESZCZENIU. Żałosne.
3. Można sobie podczas czołgania po kamieniach obejrzeć mapę spod spodu.
4. Zabłąkana kula Cie szybko zabije. Z jednej skrajności w BC2 (cały magazynek żeby kogoś
zabić) przeszli w druga (strzał i padasz). Przez co początek metra to tylko leżenie na
ziemi i kampienie ciągłe.
5. NIE MA EFEKTÓW GRAFICZNYCH z filmików. Oświetlenie jest fatalne. Tekstury takie sobie.
Efektu dymu praktycznie nie ma. Gdzie grę mam na maksymalnych możliwych detalach.
6. Jeszcze mi się nic nie udało konkretnie zniszczyć. Ta destrukcja 2.0 leży i kwiczy.
7. Trzeba mieć origin tylko po to by wygodne menu w grze zastąpić przeglądarką co jest
kompletnie niepraktyczne.
8. Trzeba doinstalowywać jakieś głupoty żeby to działało (oprócz gry i origin).
9. System rozwoju jak w Medal of Honor. Kiepskie bronie na początku żeby dostać coś konkretnego
później. Dlatego z początku jesteś mięsem armatnim a jak zbierzesz sprzęt to latasz niczym
rambo. Killstreak 8 i więcej ? Bez problemu!.
10. JEDYNE co dotychczas w BC2 widziałem pozytywnego to animacje postaci. Są całkiem
fajne. To tyle.



Od siebie dodam, że
po pierwsze, gra działa niestabilnie, czyli jest dużo zwiech, często miga ekran (nie wiem czy to wina moje sprzętu, ale fpsy mam na poziom 50-60 na medium/high), w grze źle pracuje kamera tzn. czasem możemy sobie obejrzeć mapę od spodu. Z przenikaniem tekstur nie miałem jakiegoś problemu.
po drugie, na serwerach są straszne lagi, nie jest to zarzut skierowany do samej gry, ale twórcy mogli postarać się o lepsze działanie serwerów
po trzecie, to chyba najbardziej wkurzająca rzecz w tej becie, granaty przyklejają się do krzaków. Nie wiem jak to się dzieje, ale rzucam granat przez krzaki, a on przykleja się do nich w wyniku czego ginę ja lub mój towarzysz
po czwarte, nie wiem czy jest to spowodowane lagami czy błędami w kodzie, ale są sytuacje w których przeciwnicy są jakby nieśmiertelni, tzn. strzelam oponentowi w głowę, widzę że trafiłem i nagle on zabija mnie jednym strzałem a na killcamie widzę, że ma 100% życia

Oj panowie z DICE, coś mi się wydaje że wasza gra będzie zdatna do grania za jakieś pół roku jak wydacie odpowiednie patche...

Po zagraniu w betę BF3 nie dziwię się panu Patrickowi Bach, że widzi tylko niedociągnięcia w swoich grach. W BF3 rzeczywiście, na chwilę obecną, widać tylko je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dużo jeszcze popracują nad bf3 bo to co się teraz dzieje to strach się bać. Już wszyscy powiedzieli jakie są największe problemy więc nie będę tego powtarzał ale powinni kilka rzeczy pozmieniać albo naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze co można zrobić wg mnie to anulować pre-order i poczekać aż gra nabierze rumieńców. Z początku wkurzało mnie tylko to że sobie zrobili DLC z broniami oraz mapami które nie są dostępne dla wszystkich (w strzelance MP ? Zwariowali ? :| ).

Swoją drogą zauważyliście ciekawą kampanię marketingową EA ? Najpierw rzucali nam cukierka pod nogi a później się z tego wszystkiego wycofywali. To jak obiecać piękną blondyneczkę do łóżka by pod koniec wyjaśniać że dostaniesz stare babsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale tak jest, jak biorę się w robocie za jakiś projekt marketingowy/reklamowy i się dłubie przy nim tygodniami/miesiącami ... potem klientowi efekt się podoba, ale ludzie, którzy przygotowywali materiał wiedzą, że to czy tamto można by zrobić inaczej/lepiej. Tak jest, nie ma rzeczy idealnych, a Ci co tylko zachwalają robią dobry PR, proste ;-) A branży gier też od razu to widać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować