Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Ku mojemu zaskoczeniu, nikt nie założył jeszcze tematu o jednej z najtrudniejszych (najtrudniejszej?) gier tej generacji. Czyżby na gram.pl nie było prawdziwych hardkorowców?;D Gra doczekała się już pierwszej, bardzo wysokiej, oceny od ekipy IGN - 9/10. Premiera już na dniach - 7.10 na X360 i PS3. Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisza. Nie wierzę, że nikt na to nie czeka. Wszyscy w BF3 gracie?

Co wiemy:
1. Ma być trudniejsza od Demon''s Souls
2. Świat będzie płynnie przechodził. Zrezygnowano z lokacji "środkowej", która odprowadza do innych światów.
3. Magia ma być jakoś zmieniona. Przechodzenie Demon''s Souls magiem było za bardzo bezstresowe.
4. Nie będzie dzielonych serwerów.
5. Dojdą ogniska działające jak checkpoint, dodatkowo będą one przywracać zdrowie, ale każdy odpoczynek przy ognisku ożywia wszystkich wrogów na poziomie.
6. Nie będzie komunikacji głosowej (i dobrze).

Jak coś mi się przypomni lub wyczytam to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Dark Souls.Wybierałem między BF3,RAGE,a właśnie Dark Souls.Pewnie będę tego wyboru "żałował" pięć minut po odpaleniu gry,jak zginę parę razy w tym samym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 13:59, PiN1o napisał:

Ja wybierałem między BF, RAGE i MW3. Mam pytanie czy ktoś z was kupuje Dark Souls na
Xbox`a 360?



Ja się właśnie zastanawiam czy kupić na PS3 czy na Xboxa. Poczekam na jakieś sensowne porównanie i wtedy zdecyduje.

A tak z innej beczki - wie ktoś może, czy jeśli pomaga się innemu graczowi, a ten z kolei ginie, to czy automatycznie jesteśmy przenoszeni do swojego świata? Pytam, bo w Demon''s Souls trochę mnie to irytowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2011 o 08:26, Fimbulvinter napisał:

6. Nie będzie komunikacji głosowej (i dobrze).


Wybaczcie drugiego posta, ale nie zauważyłem 6 punktu. No więc na PS3 nie będzie chatu, ale na Xie wystarczy być z kimś w grupie i chat w grze nie jest potrzebny, bo mamy go z poziomu konsoli. Zastanawia mnie tylko, czy będzie się właśnie dało grać ze znajomymi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że DS wychodzi na konsole Microsoftu. Niemniej ja się cieszę, że na PS3 nie ma komunikacji głosowej. Gdyby była zabiło by to klimat gry. Wyobrażam sobie tych drących japę ludzi, którzy tracą setki tysięcy dusz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 15:41, Mikex napisał:


> 6. Nie będzie komunikacji głosowej (i dobrze).
>

Wybaczcie drugiego posta, ale nie zauważyłem 6 punktu. No więc na PS3 nie będzie chatu,
ale na Xie wystarczy być z kimś w grupie i chat w grze nie jest potrzebny, bo mamy go
z poziomu konsoli. Zastanawia mnie tylko, czy będzie się właśnie dało grać ze znajomymi...?

1. Wersja na Xbox 360 będzie miała zablokowany chat tzw "Grupę Xbox Live" jest to potwierdzone. Działa to podobnie jak w mw2 i black opsie(niektóre tryby)gdy utworzymy i dołączymy do grupy wywali nas do menu gry. Źródło: http://kotaku.com/5844514/hows-dark-souls-looking-on-xbox-360

Gdy nie ma opcji chatu to bardziej przekonany jestem do wersji PS3 gdyż tam grałem w Demon Souls i można zrobić chat textowy. Jakby nie patrzeć to na PS3 jest cross game text chat ;p

2. Wersja Xbox 360 jest portem z PS3 ale jest to bardzo dobry port i jest mała różnica, tak piszą na necie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 16:19, Fimbulvinter napisał:

Zapomniałem, że DS wychodzi na konsole Microsoftu. Niemniej ja się cieszę, że na PS3
nie ma komunikacji głosowej. Gdyby była zabiło by to klimat gry. Wyobrażam sobie tych
drących japę ludzi, którzy tracą setki tysięcy dusz :).


Hmm, to by mogło być interesujące ;D

@PiN1o

W takim razie pewnie wybiorę wersję na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w DkS w weekend - na PS3 wygląda jakieś 10% lepiej niż DnS, ale zero przycinek - wydajnościowo daje radę. Osobiście biorę na PS3.
Trudność DkS = Trudność DnS + 20%.
Miodność DkS = Miodność DnS... no moż +/- 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem recke w nowym numerze neo plusa, bardzo pozytywna swoją drogą (ocena

Spoiler

10/10

). Pre-order złożony, ale niestety muszę zaczekać do premiery BF3 z racji, że zamówienie zbiorcze. Nie grałem w Demons Souls, wiem, że to bardzo trudna gra. Teraz ludzie piszą, że Dark Souls jest jeszcze trudniejsze. Ciekawy jestem czy moja cierpliwość wygra z tą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 17:50, Mikex napisał:

A mógłbyś może wypisać wady i zalety, które podał autor recenzji? (jeśli oczywiście takie
coś w Neo jest;D)

Spoiler

+ Poziom trudności, świat, system, design, "te" chwile

A jedynym minusem jest:
- Poziom trudności niektórych zwyczajnie złamie

ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 22:24, Michal_Raven napisał:


Bardzo fajnie zrobione te rozpakowanie - głównie za sprawą klimatycznej muzyki. A może pokusiłbyś się o jakieś pierwsze wrażenia z gry? Lub nagrał jakiś początkowy gameplay? (jeśli oczywiście masz do tego sprzęt;)).

Co do limitki - czemu gra nie jest w steelbook''u? Wydaje mi się, że limitka jest właśnie w takim opakowaniu (ale może mi się pomyliło). Ja grę nabędę niestety dopiero w okolicach świąt, kiedy będę miał czas, żeby usiąść i dłużej pograć, bo wiem po Demon''s Souls, że w tę grę trudno się gra z "doskoku". Trzeba się wczuć i przyzwyczaić do mechaniki, bo potem się wszystko zapomina. Dlatego na tę chwilę złożyłem pre-order na Arkham City.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Unboxing limitki na X360: http://www.youtube.com/watch?v=15jR1Kw_3KQ

Dnia 05.10.2011 o 22:24, Michal_Raven napisał:


Soundtrack i DVD z "making of" jak widzę są na osobnych płytach. Mógłbyś pokrótce opisać, czy wersja elektroniczna to to samo, czy czymś się różni ? O ile już użyłeś kodu i ściągałeś z sieci.

@to all,

Podobnie jak Mikex planuje sobie ten tytuł sprawić pod choinkę - w tej chwili absolutnie nie znalazłbym czasu, kupka zaległości i tak maleje wyjątkowo pomału :/ Mam tutaj jedno pytanie, do tych, którzy już grają: jak wygląda i na czym polega kooperacja w tej grze ? Słyszałem, że można "nawiedzać" światy innych graczy - ktoś kto gra mógłby już rozwinąć ten temat ? Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie masz Dark Soulsów i nadal zastanawiasz się, czy brać na PS3, czy na X360, to bierz na X360 - pogramy razem, jak za dawnych czasów xD

Grę dostałem dzisiaj i zbytnio nie miałem czasu, żeby ogarnąć. Ale całe szczęście zbliża się weekend ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować