Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2012 o 00:39, Fimbulvinter napisał:

Ja naiwny myślałem, że wychodzi po to by posiadacze PCtów mogli pograć. Głupi ja.

Hmm pady to nie kontroler komputerów. One mają gryzonia i klawiaturę.

Dnia 13.08.2012 o 00:39, Fimbulvinter napisał:

Pierwszy lepszy pad 20 zł. Chyba, że jakimś dziwnym sposobem gra będzie obsługiwać tylko
te za ponad 100.


Nope. Gry z konsol są robione ustawieniami pod pady do Xboxa dla Windowsa. Tylko na tym padzie, się niby gra najlepiej. I też się nie dziwię, że klawiszologia jest tylko pod nie. A koszt takiego pada to koło 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 00:16, Fimbulvinter napisał:

Tak sobie czytam i się dziwię. Czy odpadną wam ręce jak zagracie na padzie?

Pad nigdy mi nie zastąpi myszy i klawiatury - i mówię to odkąd kupiłem sobie sporo czasu temu pada, tego od Xboxa. Jedyny plus to analogowe triggery i gałki, ale pod względem precyzji kamery czy sterowania wiele brakuje temu padowi. Szczególnie, że analogowe gałki niwelują się z kombinacją analogowej przecież myszy i WSAD. Jedynie brak odpowiednika triggerów boli, przydałoby mi się takie coś na klawie albo myszy.

Może jak ktoś od zawsze grał na padzie i nagle przestawia się na klawę może narzekać, ale zupełnie nie rozumiem osób, które z wieloletniej kariery z pecetowymi kontrolerami przechodzi na pada i go uwielbia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2012 o 13:12, Mercuror napisał:

Może jak ktoś od zawsze grał na padzie i nagle przestawia się na klawę może narzekać,
ale zupełnie nie rozumiem osób, które z wieloletniej kariery z pecetowymi kontrolerami
przechodzi na pada i go uwielbia.


Co tu się dziwić? Wszystko masz na wyciągnięcie palucha, a w grach pokroju Dark Souls, Assassins i wszelkie inne gdzie musisz trzymać wciśnięte więcej niż dwa guziki, pad wygrywa. Myślisz że dlaczego nowoczesne myszki mają od nasrania guziczków tuż obok bezużytecznego kciuka? Aby właśnie upodobnić mysz do pada. Jedyne w czym mych+klawiatura wygrywa nad padem to wszelakie shootery, choć to kwestia wprawy.

Sama konwersja Dark Souls może być ważna dla całego rynku. Jakby nie patrzeć, gra niezwykle popularna dostaje konwert na PC. Ciekawe co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na myszkach bardziej wymagających instaluje się więcej przycisków i owszem. Ale nie jest to standardem w każdej myszce. I takie guziczki to zazwyczaj przeszkadzajki. Nie mówię jeszcze o wyższej cenie niż normalnie. Mysz sprawdza się we wszystkim bardzo dobrze a szczególnie w szybkich grach akcji. Pad nie może się tutaj równać. Osobiście nigdy nie mogłem się przyzwyczaić do sterowania na padzie. Długie obracanie się i celowanie jak bym był pijany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 4 Assassin''s Creedy przeszedłem za pomocą klawiatury i myszy i bardzo wygodnie mi się grało. Co prawda Darksiders pocinam z wykorzystaniem pada, podobnie jak Batman: AC, ale już Batman: AA bez problemu z myszą i klawiaturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Tutaj są dwie opcje. Albo masz ultra czułą mysz która pozwala na błyskawiczne obracanie W GRACH AKCJi ( nie mówię o FPSach), albo masz do dupy pada, którego czułość i ogólne działanie pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 13:31, Mercuror napisał:

Wszystkie 4 Assassin''s Creedy przeszedłem za pomocą klawiatury i myszy i bardzo wygodnie
mi się grało. Co prawda Darksiders pocinam z wykorzystaniem pada, podobnie jak Batman:
AC, ale już Batman: AA bez problemu z myszą i klawiaturą.


Też przeszedłem AC 1 na PCtowym zestawie. Wystarczyło pokombinować nad klawiszologią i grało się super przyjemnie. Jednak pad to pad. Oczywiście znajdą się ludzie którzy zupełnie go nie trawią, ale dla większości pad jest wygodniejszy do w.w produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 13:37, necron1501 napisał:

No widzisz. Tutaj są dwie opcje. Albo masz ultra czułą mysz która pozwala na błyskawiczne
obracanie W GRACH AKCJi ( nie mówię o FPSach), albo masz do dupy pada, którego czułość
i ogólne działanie pozostawia wiele do życzenia.


Każda mysz jest czuła bo takie są myszki. Mają działać szybko. Jak chcesz jeszcze lepszą czułość to sobie kupujesz za lepsze pieniążki gryzonia. A jakiego pada używałem ? Pisałem o padzie na xboxa. Czyli najlepszego pada jakiego można dostać po tej stronie Wisły. I to własnie grając na xboxie wzorowałem swoją opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Może jak ktoś od zawsze grał na padzie i nagle przestawia się na klawę może narzekać,

Dnia 13.08.2012 o 13:12, Mercuror napisał:

zupełnie nie rozumiem osób, które z wieloletniej kariery z pecetowymi kontrolerami
przechodzi na pada i go uwielbia.


do przemodelowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 14:34, Fimbulvinter napisał:

>Może jak ktoś od zawsze grał na padzie i nagle przestawia się na klawę może narzekać,

> zupełnie nie rozumiem osób, które z wieloletniej kariery z pecetowymi kontrolerami

> przechodzi na pada i go uwielbia.

do przemodelowania


Edit: Jajca jakieś. Edytowałem, popisałem trochę i nie wskoczyło w posta.

Ogólnie. Jestem pośrodku. Nie wyobrażam sobie gier TPP na myszce tak samo jak granie w Dragon Age na padzie było złym przeżyciem.

Edit2: teraz to już kompletne jajca. Edytowałem tego wyżej a mi drugi post napisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak skrajne podejście, że dla mnie każda gra na padzie jest niegrywalna. FPSy, gry akcji TPP, cRPG, gry sportowe, wyścigi i wszystko inne jest dla mnie dla mnie lepsze gdy gram na klawie i myszce. Mogę nawet w Street Fightera grać na klawie i ogarniać normalny poziom trudności. Oczywiście w Dark Souls także zamierzam grać w spokoju na klawie, by pokazać, że się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 14:41, Fimbulvinter napisał:

Jestem pośrodku. Nie wyobrażam sobie gier TPP na myszce tak samo jak granie
w Dragon Age na padzie było złym przeżyciem.

Dodalbym jeszcze, ze sam nie wyobrazam sobie grania na padzie w fpsy - istna tragedia. I choc w Deus EX: HR gralo mi sie wybornie (ale gralem cichaczem, wiec strzelalem tylko z pistoletu usypiajacego gdzie jeden strzal=jeden wrog mniej) to cos z wieksza liczba wrogow i strzelania calkowicie odpada.

Dnia 13.08.2012 o 14:41, Fimbulvinter napisał:

Edit2: teraz to już kompletne jajca. Edytowałem tego wyżej a mi drugi post napisało.

witaj w swiecie forum.gram.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pada z ps2 podłączonego adapterem do tego mam taki fajny program x360ce który sprawia że ten w/w pad jest widziany jako ten z x360 pozdrawiam i polecam. Jak trzeba to gram na klawie+myszka(cs:go) a jak gram jakies platformówki, bijatyki to jade na padzie. Więc można sobie w bajki wciskać że pc do klawa +mysz bo świadomy user pc was wyśmieje :) dzięki temu mogę sobie wybrać czy wygodniej mi grać w assasyna na padzie czy na klawie uheueheuh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 15:04, Piotrek_K napisał:

Dodalbym jeszcze, ze sam nie wyobrazam sobie grania na padzie w fpsy - istna tragedia.


Jakoś grałem w Killzone 3 i w BF:BC2. Nie powiedział bym, że tragedia a kwestia przyzwyczajenia.
Ale koniec tematu bo się spam zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 00:19, trickjumper napisał:

No gram już dzisiaj zacznie wysyłać, także jutro pogramy. Oby tylko gra nie stwarzała
problemów technicznych :)

A piraci grają już dzisiaj -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki, ale tyczy się Dark Souls. Grę zamówiłem parę miesięcy temu na gramie, przy czym była to edycja Prepare to Die. Jakież było moje zdziwienie gdy dziś moja skrzynka pocztowa była pusta. Zacząłem być nieco podejrzliwy i sprawdziłem status przesyłki na moim koncie. Okazało się, że gram.pl przesunął premierę wersji PTD na 27 sierpnia, przy czym nawet nie raczył mnie o tym poinformować. Nie żebym chciał informować tutejsze
stowarzyszenie o mojej pasjonującej przygodzie z tymże sklepem, lecz chciałbym zapytać czy ktoś ma podobny problem lub wie co jest tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double posta, ale z racji braku edycji jestem zmuszony do sprostowania pewnej rzeczy. Mianowicie chodziło mi o edycję specjalną PTD. A mail od gram.pl już dostałem; szkoda tylko, że tak późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie zwróciłem uwagi, że tak droższa wersja pudełkowa wychodzi później dziwne posunięcie, ja na szczęście wziąłem tą edycję bez fajerwerków, które nie są mi potrzebne. Cena 85 zł w porównaniu do innych gier robi wrażenie. Tylko, żebym nie musiał się denerwować i żeby działało wszystko bez zwiech, wychodzenia do windowsa, bugów. I ciekawe czy w porównaniu do konsolowej wersji będą jakies spadki fpsów przez złą optymalizację. Oby nie :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam złe wiadomości dla was koledzy. Dostałem taki oto email z gram.pl :

"Witam,

Kontaktujemy się z Państwem w związku ze złożonym w naszym sklepie
zamówieniem na grę Dark Souls: Prepare to Die Edition - Edycja Specjalna.

Z powodu problemów logistycznych naszego dostawcy wspomniana gra nie została
dostarczona do naszego magazynu w dniu dzisiejszym. W tej sytuacji nie
byliśmy w stanie zrealizować Państwa zamówienia z pierwotnie podaną datą
wysyłki. Gra zostanie dostarczona do naszego magazynu w najbliższy
poniedziałek i tego samego dnia Państwa zamówienie powinno zostać wysłane.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe opóźnienie.

Pozdrawiamy,

sklep gram.pl".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować