Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2012 o 16:53, barsum napisał:

Ci Flaski do +1. Nie używaj jej, bo wtedy dostaniesz dusze, ale stracisz szanse na upgrade

Także pierwszy i nie ostatni poważny fail już za mną widzę ;D

Dnia 24.08.2012 o 16:53, barsum napisał:

Silny atak Drake Swordem 2h strasznie szybko niszczy broń, także uważaj. :)

No niestety... Aczkolwiek dmg i ten efekt. Coś pięknego :P Na szczęście da się naprawić używając proszku dostępnego i tego kolesia który siedzi w pobliżu potworów(jedyny shop jaki udało mi się póki co znaleźć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robienie fejli w tej grze to normalka, ja za pierwszym razem też jej użyłem. :P Żeby nie popełnić żadnego błędu to musiałbyś przechodzić grę z wiki i z założeniami co robisz przy którym przejściu. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mija się oczywiście z celem. Kolejne pytanie. MAGIA. Warto czy nie warto? Osobiście nie kieruje w to żadnych punktów ale tak myślę czy nie odłożyć Sobie dusz i kupić leczenie(bo to chyba dlatego mam jeden slot wolny tam). Po wykupieniu czaru, możemy używać ile chcemy? Dowoli czy jak to tutaj jest zrobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto, ale to wszystko zależy od twojego stylu gry i tego jak chcesz rozwinąć swoją postać. Miracles, czyli czary leczące i wspomagające, opierają się na Faith(wiara zapewne w polskiej), a Sorceries czyli różne magiczne strzały itd. na inteligencji. Pyromancja z kolei nie opiera się na żadnym atrybucie, tylko na ajtemku który służy do używania jej, dmg zależy od ulepszenia tego itema, z kolei szybkość rzucania czarów można zwiększyć inwestując w zręczność. Tyle w tym temacie. :) Ogólnie pyromancja najmniej przeszkadza w tworzeniu buildu, a potrafi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jako potężny Rycerz niebios zainwestuje w leczenie ;D Swoją drogą muszę wręcz się pochwalić że właśnie stoczyłem pierwszą walkę z gargulcami i udało mi się :OO Fakt, gdyby nie ogromna pomoc od pewnego...złotego rycerza wątpie czy byłoby to dla mnie aktualnie w ogóle wykonywalne ;)

edit: Podwójne człowieczeństwo. Warto zatrzymać czy mogę śmiało użyć? Bo z tego co czytałem to im więcej humanity mam w lewym górnym rogu tym większa możliwość na itemy(przynajmniej tak w grze pisze :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiększa to szansę na itemy, ale wątpię żebyś w tej chwili szedł na coś co dropi ciekawe rzeczy. :) Jeśli nie boisz się możliwej śmierci i straty tych humanity to oczywiście biegaj z jak największą ilością. Pamiętaj tylko że człowieczeństwo + humanity = nie tylko coop ale także najazdy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 16:24, Infes napisał:

No to jako potężny Rycerz niebios zainwestuje w leczenie ;D Swoją drogą muszę wręcz się
pochwalić że właśnie stoczyłem pierwszą walkę z gargulcami i udało mi się :OO Fakt, gdyby
nie ogromna pomoc od pewnego...złotego rycerza wątpie czy byłoby to dla mnie aktualnie
w ogóle wykonywalne ;)

To masz kolejną statę w którą musisz inwestować czyli faith. Rozdrabnianie się jest bezsensu. Dla klas nie magicznych jedną z lepszych opcji jest piromancja bo nie opiera się o nic tylko korzysta z poziomu rękawicy.

Dnia 25.08.2012 o 16:24, Infes napisał:

edit: Podwójne człowieczeństwo. Warto zatrzymać czy mogę śmiało użyć? Bo z tego co czytałem
to im więcej humanity mam w lewym górnym rogu tym większa możliwość na itemy(przynajmniej
tak w grze pisze :P)

Jak nie boisz się najazdu to lataj jako człowiek, samo humanity trzymaj aż nie trafisz na ognisko. Jak chcesz większy drop rate to znajdziesz pierścień który daje taki efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 17:02, L33T napisał:

To masz kolejną statę w którą musisz inwestować czyli faith. Rozdrabnianie się jest bezsensu.
Dla klas nie magicznych jedną z lepszych opcji jest piromancja bo nie opiera się o nic
tylko korzysta z poziomu rękawicy.

What? O co chodzi? Gramy pierwszy raz więc może tak jaśniej?
No i właśnie. Kupiłem czar, specjalnie uzbierałem te dusze by móc wiare z 8 na 12 zmienić i dupa... Okazuje się że nie mogę i tak użyć. O co chodzi? I jak ten na padzie od x360 użyć?

Dnia 25.08.2012 o 17:02, L33T napisał:

Jak nie boisz się najazdu to lataj jako człowiek, samo humanity trzymaj aż nie trafisz
na ognisko. Jak chcesz większy drop rate to znajdziesz pierścień który daje taki efekt.

No ale to co wtedy? Jak będę przy ognisku to wtedy mam użyć? Co to ma do rzeczy?

---
I jeszcze jedna sprawa. Tak w ogóle po zabiciu gargulców wszedłem na szczyt i w dzwon uderzyłem.Yyy... to źle? Dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobię małą rozpiskę:
Staty odpowiedzialne za dmg: Siła(prawie wszystkie rodzaje broni), zręczność (łuki, część mieczy, sztylety i bardziej egzotyczny oręż), inteligencja (magia), wiara(cuda).
Każda broń ma w opisie wymogów literkę przy danym atrybucie: A,B,C,D etc. im wyżej w alfabecie tym lepiej się skaluje z tym atrybutem.
Leczenie które owszem fajnie wygląda na papierze nie sprawdza się w walce bo musisz mieć czas na użycie tego zaklęcia, po walce jest jak najbardziej ok. Cuda wymagają wiary im wyższa wartość tym lepiej działają. Magia wymaga inteligencji. Tylko piromancja nie korzysta z żadnego atrybutu a jedynie z tego jak bardzo ulepszysz rękawicę możesz ją dostać w dwóch miejscach jeśli nie jesteś pyrmoancerem.

Co do humanity, jeśli masz je w itemkach to trzymaj i odpalaj jak musisz, na zasadzie nowe ognisko odpalasz dwa pojedyncze lub jedno w zależności czy jesteś w ludzkiej formie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna jakieś hmm optymalne ustawienia kamery-myszki, bo na chwilę obecną walka przy użyciu zestawu mysz+klawiatura to jakaś masakra jest.

Może cudem ktoś znalazł jakiś mod oprawiający pracę kamery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 17:14, Infes napisał:

No i właśnie. Kupiłem czar, specjalnie uzbierałem te dusze by móc wiare z 8 na 12 zmienić
i dupa... Okazuje się że nie mogę i tak użyć. O co chodzi?

Nie mozesz uzyc bo nie posiadasz broni, ktora w angielskiej wersji nazywa sie ''catalyst'' (wyglada jak rozdzka) - bez niej ani rusz. Nie mozesz jednoczesnie "walic z axe''a" oraz rzucac czaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło matko... ta gra jest trudna...
Po pierwszym dźwonie poszedłem do zamkniętych wcześniej drzwi ( w ang. wersji to Depths)... ok tam jakoś uszło w miarę

Spoiler

fajny boss...w sumie nie taki trudny, ale twardawy... i jak zostało mi żcia na 3-4 uderzenie to mnie złapał i "miętolił"... normalnie mi się rece roztrzęsły jak widziałem jak moje HP spada... ale sie udało ledwo co

.
Idę sobie dalej i w Blightown zaczynaja się impreza...przecież ci strzelający strzałkami to jakieś przegięcie :D Wali prawie jak z karabinu często nie wiadomo skąd... w sumie po milionie próbach zszedłem na dół jakoś...i teraz jak sie poruszać po tych bagnach jak ciągle zatruwają :O haha i co najlepsze te duże dziady z kamieniami... no to to już istna przesada... i właśnie tam utkąłem... nie daję rady. Czyżbym źlę poszedł czy co ?
I tak mi wygląda, że moja postać mimo awansu wogólę nie jest mocniejsza...podstawowi nieumarli leją mnie jak lali praktycznie nie ma różnicy od początku gry. Biegam z jakąś zbroją setową podbitą na +2. Miecz mam dalej Astora (czy jak tam mu było). Trochę mi morale opadły już bo serio nie czuje jakiejkoliek mocy...jeszcze te bagna zakichane... ani w tą stronę, ani z powrotem, ręcę opadają :D Spodziewałem się, że gra jest naprawdę trudna, ale nie aż tak.
Jeszcze brak pauzy dobija... parę razy musiałem się pożegnać z życiem bo odszedłem od kompa. Brak mapy jest całkiem ok, ale jak by gra choć trochę podpowiedziała gdzie się udać dalej to by było fajnie.
Takie żale wypisuje na forum ;) Gra jest świeta wciąga strasznie i mimo porażek się od niej wraca, ale tak jak pisałem... more -100 w tym momęcie :D Pewnie PC''owi gracze częściej będą się żalić bo wystarczy zrobić alt f4 i odrazu wypisywać swoje frustracje niż odchodzić do konsoli i specjalnie wł. po to komputer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o zaglądaniu w statystyki Waszych broni i sprawdzanie względem jakiego atrybutu skalują im się obrażenia. Dobierzcie odpowiedni oręż do odpowiedniej klasy swojej postaci. Wraz z pakowaniem lvli (np. w siłę gdy macie duże miecze) zadawane obrażenia rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować