Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2012 o 22:49, Namaru napisał:

Jest ktoś w stanie powiedzieć czy gra jest bardziej hardcorowa niż MH?

Zależy co uważasz za hardcore w MH. Bossowie na pewno nie potrzebują po 10 minut walki + latania po wszystkich terenach i szukania ich. Z drugiej strony, normalni przeciwnicy to nie loot-bagi i można naprawdę się na nich rozłożyć, 2 ciosy od szczórów i możesz lecieć do ogniska bo truzina zje Ci połowę flasków.

-------------------------------

@thread, czy jest jakiś dobry poradnik jak backstabować? Wychodzi mi to może w 1/4 przypadków, włączając w to nieruchomych przeciwników (zamiast bs postać wykonuje zwykły melee). W chwilę obecną przestałem używać Longsworda i po prostu przebijam się przez opancerzonych halabardą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 00:39, Nivrax napisał:

@thread, czy jest jakiś dobry poradnik jak backstabować? Wychodzi mi to może w 1/4 przypadków,
włączając w to nieruchomych przeciwników (zamiast bs postać wykonuje zwykły melee). W
chwilę obecną przestałem używać Longsworda i po prostu przebijam się przez opancerzonych
halabardą.


Namierzasz przeciwnika i zachodzisz od tyłu. Nie możesz w tym czasie mieć postawy obronnej (podniesiona tarcza lub broń z lewej ręki). Wszystko musisz zrobić na "luzie".

Dodatkowo małymi tarczami możesz parować (przycisk odpowiedzialny za atak tarczą) ciosy wroga i zadawać krytyczne obrażenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 01:15, tytacz napisał:

Dodatkowo małymi tarczami możesz parować (przycisk odpowiedzialny za atak tarczą) ciosy
wroga i zadawać krytyczne obrażenia ;)

Średnimi też. Szansę na parowanie zwiększa współczynnik Poise.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 12:21, korinek2 napisał:

Pytanie za 100 punktów.
Jak otowrzyc ekwipunek i menu w wersji na PC...


Tego jeszcze nie było, wybór opcji menu pod end...

Czy przy podłączonym padzie, kamera rowież tak skacze?

Na edycje było za poźno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania dwa:
1) Po uderzeniu w dzwon na dachu wróciłem do Firelink Shrine, w tej zalanej kaplicy usłyszałem chrapanie, wtf?
2) Brama prowadząca do Sen Fortress, jak ją otworzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 12:59, Zatha napisał:

Pytania dwa:
1) Po uderzeniu w dzwon na dachu wróciłem do Firelink Shrine, w tej zalanej kaplicy usłyszałem
chrapanie, wtf?

Poczekaj jeszcze to się dowiesz.

Dnia 26.08.2012 o 12:59, Zatha napisał:

2) Brama prowadząca do Sen Fortress, jak ją otworzyć?

Otwiera się bo uderzeniu w drugi dzwon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się prezentuje jakość portu tej gry na PC? Czy gra, jak inne typowo konsolowe, ma znikomą lub żadną ilość opcji? Jestem też ciekaw, jak się prezentuje sterowanie. Czy granie za pomocą myszki i klawiatury mija się z celem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy uruchomiłem usługę GfWL straciłem dostęp do save''ów ( nie tylko tych sprzed uruchomienia, ale także późniejszych). Czy ktoś wie, o co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 17:31, Kubak10 napisał:

Od kiedy uruchomiłem usługę GfWL straciłem dostęp do save''ów ( nie tylko tych sprzed
uruchomienia, ale także późniejszych). Czy ktoś wie, o co może chodzić?

A czy w ramach "uruchomienia" GfWL! stworzyłeś może nowe konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy granie za pomocą myszki i klawiatury mija się z celem?
IMHO granie na klawiaturze i myszce w DS to masochizm w chwili obecnej. Polecam zainwestować w pad od X360 lub PS3 dla komfortowej gry.

Zabijanie ciągle tych samych przeciwników nie jest tak nużące jak myślałem (bardzo dobre AI i system walki), ale

Spoiler

Capra Demon

doprowadza mnie już do nerwicy.
Spoiler

Zabiłem już kilka razy psy, ale potem zwykle kończy się tak, że robię błąd i dostaję śmiercionośne combo :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 16:22, Arcling napisał:

Jak się prezentuje jakość portu tej gry na PC? Czy gra, jak inne typowo konsolowe, ma
znikomą lub żadną ilość opcji? Jestem też ciekaw, jak się prezentuje sterowanie. Czy
granie za pomocą myszki i klawiatury mija się z celem?


Tak jak było mówione, port jest żałosny. Blokada na 30 klatkach, rozdzielczość tylko 1024x720 (fanowski fix już na to jest), opcje graficzne to tylko AA i blur, które i tak muszą być wyłączone, żeby fix działał. Ikonki przycisków w grze z pada od X360, sterowanie klawą i myszką w normie. Niektórzy mówią, że się nie da grać, ale dobry skill załatwia sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 17:53, zadymek napisał:

> Od kiedy uruchomiłem usługę GfWL straciłem dostęp do save''ów ( nie tylko tych sprzed

> uruchomienia, ale także późniejszych). Czy ktoś wie, o co może chodzić?
A czy w ramach "uruchomienia" GfWL! stworzyłeś może nowe konto?



Tak, dlatego pogodzilłem się z utratą starych save''ów, ale zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nie ma zapisu postaci utworzonej po odpaleniu GfWL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na niego jest sposób:

Spoiler

wchodzisz na schody, zabijasz psy, potem idziesz do rogu koło schodów i ciągle bronisz sie tarczą, czekasz aż on spadnie a ty zeskakujesz na głowe i mu kryta walisz, powtarzasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 17:57, kesik93 napisał:

Tak jak było mówione, port jest żałosny. Blokada na 30 klatkach, rozdzielczość tylko
1024x720 (fanowski fix już na to jest), opcje graficzne to tylko AA i blur, które i tak
muszą być wyłączone, żeby fix działał. Ikonki przycisków w grze z pada od X360, sterowanie
klawą i myszką w normie.

No to słabo to wygląda. Blokada rozdzielczości sprawi, że na 22-calowym monitorze 16:9 będzie to wyglądać naprawdę słabo, w dodatku jeśli nie można włączyć AA, gdy się używa fanowskiej łatki. Ciekawe tylko czy jest szansa, że to spatchują.
>Niektórzy mówią, że się nie da grać, ale dobry skill załatwia

Dnia 26.08.2012 o 17:57, kesik93 napisał:

sprawę.

A głównie w czym jest problem? Zbyt dużo przypisanych klawiszy, źle przemyślano ich ustawienie czy coś innego? Nie mam konsoli, a inwestować w pada tylko do jednej gry, to nie widzę za bardzo sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym pierwszym nie mialem zbytnio problemow (padl za pierwszym razem) - choc to zasluga troche grindfestu oraz estusow na odpowiednim poziomie ;).

Z dwojka juz byl wiekszy problem i gdyby nie pomagier, ktorego mozna przywolac to pewnie byloby jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 18:28, Arcling napisał:

No to słabo to wygląda. Blokada rozdzielczości sprawi, że na 22-calowym monitorze 16:9
będzie to wyglądać naprawdę słabo, w dodatku jeśli nie można włączyć AA, gdy się używa
fanowskiej łatki. Ciekawe tylko czy jest szansa, że to spatchują.

Fanowski fix załatwia sprawę rozdzielczości AA i blur są wyłączone, bo łatka nadpisuje efekty - AA można wymusić w ustawieniach karty graficznej i jest ok. Tak samo na kartach Nvidii można wymusić SSAO i gra wygląda jeszcze lepiej. Jedyne czego brakuje to tekstur w wysokiej rozdzielczości, tak to z fixem nie ma co na grafikę narzekać (bez fixa jest paskudnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AA jest nie potrzebne jak zrobicie rozdzielczość x2 i użyjecie downsamplingu. Po takim zabiegu gra jest bardzo dobrze wygładzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować