Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

W końcu udało mi się zabić Capra Demona. Nareszcie... Zdobyłem płomień piromancji i jak pamiętam ktoś tutaj stwierdził że warto w niego inwestować ponieważ nie trzeba rozwijać magii. Problem polega na tym że nie wiem co należy zrobić by go użyć albo skąd ten przedmiot zdobyć ponieważ domyślam się że tak samo jak w przypadku miracles potrzebuje jakiegoś itema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 19:09, Strusiasty napisał:

Fanowski fix załatwia sprawę rozdzielczości AA i blur są wyłączone, bo łatka nadpisuje
efekty - AA można wymusić w ustawieniach karty graficznej i jest ok. Tak samo na kartach
Nvidii można wymusić SSAO i gra wygląda jeszcze lepiej. Jedyne czego brakuje to tekstur
w wysokiej rozdzielczości, tak to z fixem nie ma co na grafikę narzekać (bez fixa jest
paskudnie).

Cóż, dobre w takim razie i to. Wracając jeszcze do drugiego pytania - jak dokładnie sterowanie rozwiązali? Czy np. grając na klawiaturze są jakieś dziwne kombinacje klawiszy do wciskania, albo jest ich tak dużo, że staje się to niewygodne oraz jakie jest użycie myszki. Interfejs żywcem z konsol jeszcze da się przeżyć, tylko jak w praktyce jest z sterowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 17:59, Kubak10 napisał:

Tak, dlatego pogodzilłem się z utratą starych save''ów, ale zupełnie nie jestem w stanie
zrozumieć dlaczego nie ma zapisu postaci utworzonej po odpaleniu GfWL

Pogodziłeś się ...z utratą? A gdzie się straciły. Chodzi o to, że chciałeś grać on-line i dlatego nie mogłeś "ciągnąć dalej" na koncie off-line?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle idąc dalej zauważyłem dużego szczura, używaj strzał zabiłem go... po czym spadłem gdzieś i zaczęły mnie atakować jakieś stwory z dużym oczkami : DD A teraz najlepszy fant... Idę dalej i jakiś Rycerz mnie zaatakował. Taki czerwony czy cholera wie. Fakt, dałem mu rade i dostałem sporo dusz + człowieczeństwo ale...skąd On nagle się tam wziął?
//
Ponawiam też pytanie o piromancje. Skąd wziać item by móc używać płomień piromancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 19:58, Infes napisał:

W ogóle idąc dalej zauważyłem dużego szczura, używaj strzał zabiłem go... po czym spadłem
gdzieś i zaczęły mnie atakować jakieś stwory z dużym oczkami : DD A teraz najlepszy fant...
Idę dalej i jakiś Rycerz mnie zaatakował. Taki czerwony czy cholera wie. Fakt, dałem
mu rade i dostałem sporo dusz + człowieczeństwo ale...skąd On nagle się tam wziął?


Pewnie byłeś w formie cżłowieka ? Wtakim razie to bardzo zły pan fantom, który robi wjazd na chatę w celu ukatrupienia Cię :D Miałem to samo. Niezłe zdziwnie... pierw myślałem, że to inny gracz mi wbił, ale po infantylnym stylu walki było widać ze to npc.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 19:38, zadymek napisał:

> Tak, dlatego pogodzilłem się z utratą starych save''ów, ale zupełnie nie jestem
w stanie
> zrozumieć dlaczego nie ma zapisu postaci utworzonej po odpaleniu GfWL
Pogodziłeś się ...z utratą? A gdzie się straciły. Chodzi o to, że chciałeś grać on-line
i dlatego nie mogłeś "ciągnąć dalej" na koncie off-line?


Nie, chodzi głównie o to, że nowa postać (założona już po odpaleniu GfWL) zniknęła przy następnym uruchomieniu gry. Na razie gram jeszcze raz od nowa, zobaczę czy teraz już będzie wszystko OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 20:09, Kubak10 napisał:

Nie, chodzi głównie o to, że nowa postać (założona już po odpaleniu GfWL) zniknęła przy
następnym uruchomieniu gry.

Ale tak zwyczajnie? Zalogowałeś się, postać się zapisała, a po ponownym odpaleniu nie ma nic?
A może konta GfWL! pomyliłeś, ile ich tam masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 18:34, Piotrek_K napisał:

Z dwojka juz byl wiekszy problem i gdyby nie pomagier, ktorego mozna przywolac to pewnie
byloby jeszcze gorzej.

Którego pierwszego żeś ukatrupił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 20:11, zadymek napisał:

Ale tak zwyczajnie? Zalogowałeś się, postać się zapisała, a po ponownym odpaleniu nie
ma nic?


Yup

Dnia 26.08.2012 o 20:11, zadymek napisał:

A może konta GfWL! pomyliłeś, ile ich tam masz?


Jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 19:30, Arcling napisał:

Cóż, dobre w takim razie i to. Wracając jeszcze do drugiego pytania - jak dokładnie sterowanie
rozwiązali? Czy np. grając na klawiaturze są jakieś dziwne kombinacje klawiszy do wciskania,
albo jest ich tak dużo, że staje się to niewygodne oraz jakie jest użycie myszki. Interfejs
żywcem z konsol jeszcze da się przeżyć, tylko jak w praktyce jest z sterowaniem.

Sterowanie jest żywcem z konsoli (tzn. potrzebujesz tyle samo klawiszy, ile przycisków ma pad), przy czym:
-kursor myszki jest widoczny cały czas (ale fix Durante od rozdzielczości to naprawia, można schować kursor za pomocą F9)
-kamera IMHO strasznie dziwnie działa przy sterowaniu myszką, analogiem obraca mi się dużo swobodniej
-chodzenie postacią jest nieintuicyjne na PC - jak wiemy, klawiaturą można jednocześnie iść do przodu i straafe''ować, ale jeśli w tym momencie ruszymy myszką to dzieją się cuda. Dużo czasu bym potrzebował, żeby się do tego przyzwyczaić

Jeszcze może się wypowie ktoś, kto grał dłużej klawiaturą, bo ja zrezygnowałem po kilku minutach - padem gra się dużo przyjemniej.

PS: Zabiłem tego skurczybyka o którym pisałem wcześniej, ale ile przekleństw nawrzucałem to moje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposów są obliczane obrażenia w tej grze? Mam mieczyk ze smoczego ogona i Astorę, pierwszy to 200dmg, drugi ~90 slash + 90 magic (po skalowaniu), jednak chociażby na zwykłych nieumarłych z tarczami ten pierwszy one shotuje ich (~130), drugi zadaje połowę obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dot. Pyromancji:

Spoiler


W ''Glebiach'' (The Depths) jest koles zamkniety w beczkach (jest wylom w scianie obok drugiego rzeznika (butcher). Tylko NIECH CIE PAN BOG BRONI przed zaatakowaniem beczek - musisz sie w nie wturlac, bo inaczej trafisz kolesia i bedziesz musial go zabic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napełniać Buteleczki Estusa? Kombinowałem z ogniskiem, ale nadal mam tyle samo.
Co daje człowieczeństwo i jego użycie w ognisku?

Wiem, że pytania wydają się proste, ale jestem na samym początku gry (dostałem się tam, gdzie

Spoiler

gadam z pierwszymi przyjaznymi NPCami. Wybrałem drogę na górę, gdzie są szkielety z mieczami i tarczami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zdobyłem już to przecież napisałem. Pytam co muszę jeszcze zdobyć by móc używać tego. Daje to w eq, do prawej łapy i gdy chce użyć mój bohater robi takie "O.o WTF? How to use that? I'm newbie :| "

P.S. Zaatakowałem przypadkiem raz ale i tak normalnie ze mną pogadał a potem jak go spotkałem to mi dał nagrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRZECIEŻ TO SMOKO PODOBNE OKROPNE COŚ jest nie do pokonania :OO Ogromna ilość hp, straszne obrażenia a ja sam zabieram minimalną ilość mu hp. Na dodatek nawet pomoc Rycerza S nie przyniosła minimalnej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 15:21, Infes napisał:

PRZECIEŻ TO SMOKO PODOBNE OKROPNE COŚ jest nie do pokonania :OO Ogromna ilość hp, straszne
obrażenia a ja sam zabieram minimalną ilość mu hp. Na dodatek nawet pomo

Jak chodzi Ci o bossa z Głębin (Depths) to

Spoiler

on jest banalny, wystarczy zobaczyć, jak atakuje - jak się walnie tą częścią ciała z zębami na ziemię, to przez chwilę leży, a następny atak to zawsze jest szarża to przodu. Atakuj mu cały czas dupę, nie podchodź pod nogi i tyle. Czekasz aż się "położy", biegniesz mu na tył i atakujesz dopóki nie zacznie robić czegoś innego. Ewentualnie jak masz dużo strzał/dobry łuk/używasz magii to zabicie go z dystansu jest jeszcze prostsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam być zawiedziony. Jak już wyczułem, o co w tej grze chodzi w walce, to zaczyna się robić nudnawa... Bossa w Głębinach pokonałem za drugim razem, tego w Ogrodach Darkroot za pierwszym :< Ten w ogrodach to w ogóle był żałosny:

Spoiler

przyzwałem do pomocy wiedźmę i nawet nie musiałem nic robić, sama go zabiła -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować