Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Mam pytanie, na czym polegają tryby sieciowe w Dark Souls? W sensie wiem, że czytamy rady innych zostawiane na mapie, możemy dołączać do PVP itd... Ale jaki wpływ mają one dla gracza, który po prostu chce sobie przejść grę, fakt faktem robiąc po drodze co się da, ale po przejściu nie zamierza raczej do niej wracać? Czy tryby te to esencja rozgrywki, czy bardziej dodatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące dostępnych wersji gry DS. Właśnie zamierzam dokonać zakupu (a co, ja też), ale na Allegro widzę ceny od około 70 do 120 zł i wszystkie dotyczą wersji PTDE. Na dodatek nawet na niektórych aukcjach z najniższymi cenani, zdjęcia pokazują grę z albumem, CD itd. Orientuje się ktoś, jak dokładnie do wygląda?
Aha. Czy od razu zamawiać pad i jaki? Zaznaczam, że przenigdy nie grałem na nicznym innym niż klawiatura z myszą i zastanawiam się, czy nowy kontroler, pomimo zaprojektowania gry konkretnie pod pad, nie namiesza więcej zamiast uprościć. Szybko można się przyzwyczaić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niektórych sklepach chyba sami się motają z wersjami Dark Souls na PC. Jest edycja standardowa (cena~80zł i edycja specjalna (cena~125zł), obie zawierają rozszerzenie Artorias of the Abyss, które oferuje nowy wątek fabularny osadzony, rzecz jasna, w świecie Lordran. Gracz wyrusza do królestwa magii Oolacile i ma za zadanie je ocalić. Rozszerzenie wzbogaca grę o nowe lokacje, nowych przeciwników, nowych bossów, nowe postacie fabularne, nowe rodzaje broni, nowe zbroje oraz bonusowe wyzwania.

dodatkowo Edycja Specjalna zawiera

# niezwykły album z materiałami graficznymi z nadchodzącego dodatku Artorias of the Abyss;
# oryginalną ścieżkę dźwiękowa z gry;
# płytę DVD z materiałami filmowymi z produkcji;
# plakat;
# zestaw 5 pocztówek z grafikami z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 02:05, Torquemada_Varenkorn napisał:

W niektórych sklepach chyba sami się motają z wersjami Dark Souls na PC. Jest edycja
standardowa (cena~80zł i edycja specjalna (cena~125zł), obie zawierają rozszerzenie
Artorias of the Abyss, które oferuje nowy wątek fabularny osadzony


Czyli jedyna różnica, to zawartość dodatkowa, ponieważ w obydwu przypadkach zagram w dokładnie to samo?

To tylko ponowię jeszcze pytanie do wszystkich. Czy osoba nie mająca do tej pory żadnej styczności z padem, powinna spróbować gry na klawiaturze + mysz, czy też lepiej opanować do tej gry nowy kontroler?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym forum znalazłem aby zwiekszyć ilość czarów Soul Arrow.

There''s also a sorcerer you can find that can sell you some upgraded soul arrow spells. He''s in the area of the Undead Burgh with all the assassin zombies and those *bleep*ing dogs of theirs, the area that leads to the Depths.

Gdzie to jest? ;/ Kurcze nie moge znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed walką z Capra Deamon (kozłolud z psami). Ceglane budynki przed wyruszeniem do Depts (walczymy pierwszy raz z psami i czarnymi wojownikami a''la ninja). Sprawdzasz wszystkie drzwi. Zza właściwych owy Sorcerer będzie prosił o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucz do drzwi za którymi jest o czym kolega wyżej zapomniał poinformować jest do kupienia od kupca za 3 tyś. dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 17:23, mw89info napisał:

Przed walką z Capra Deamon (kozłolud z psami). Ceglane budynki przed wyruszeniem do Depts
(walczymy pierwszy raz z psami i czarnymi wojownikami a''la ninja). Sprawdzasz wszystkie
drzwi. Zza właściwych owy Sorcerer będzie prosił o pomoc.


A gdzie to dokładnie jest bo kurde tera jestem przy kowalu (za kościołem).. na gorze sa gargulce i na razie ciężko mi je ubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: z gargulcami łatwiej będzie jak przywołasz rycerza do pomocy. Można to zrobić przed samym wyjściem na dach kościoła gdzie walczysz z gargulcami. Warunek by przywołać rycerza: musisz być człowiekiem (odwróć pustkę przy ognisku). Owego rycerza wcześniej spotkasz na moście ze smokiem (pogadaj z nim i da Ci przedmiot do przywołania pomocnika). Oczywiście jak grasz online to możesz przywołać innego gracza.

Po drugie. pod mostem ze smokiem widać jego ogon. Zwisa po prawej stronie. Kup łuk i 30-40 strzał. Strzelaj w ten ogon cierpliwie - wypadnie genialny miecz.

Po trzecie: zejście do miejsca z czarownikiem jest na wieży ze smokiem. Przechodzisz przez drzwi niedaleko miejsca gdzie spotkałeś rycerza z punktu nr 1.

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Steam w Dark Souls. Otóż na opakowaniu znajduje się jego ikonka natomiast gra nie wymagała odemnie uruchomienia tej aplikacji tylko własny instalaor poprosił mnie o cdkey. Jak to dokładnie jest?

Druga sprawa to klasa postacji, otóż widzę najczęściej że ludzie grają postacią walczącą wręcz. Magia jest aż tak słaba/nudna? Ja zazwyczaj gram typowym magiem w gry cRPG a tutaj mam dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kilka dni temu w moim laptopie zepsuł się dysk twardy. Przy ostatnim włączeniu (już w trybie awaryjnym) udało mi się zgrać folder związany z Dark Souls znajdujący się w moich dokumentach, jednakże po sprawdzeniu w instrukcji (do której mam dostęp po raz pierwszy od tygodnia) nie jestem pewien czy zgrałem save''y czy ustawienia gry. Nie chciałbym wysyłać laptopa do naprawy nie będąc pewnym, że mam swoją postać na pendrive, stąd moja prośba: czy ktoś mógłby mi objaśnić (najlepiej poprzez screeny) jak wygląda folder z ustawieniami, a jak folder z zapisami gry (w razie potrzeby mógłbym poprosić znajomego informatyka o odzyskanie danych)? Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 20:19, Los_Emilos napisał:

Druga sprawa to klasa postacji, otóż widzę najczęściej że ludzie grają postacią walczącą
wręcz. Magia jest aż tak słaba/nudna? Ja zazwyczaj gram typowym magiem w gry cRPG a tutaj
mam dylemat.


Z tego co wiem magia jest bardzo mocna, ale ... większość lubi walkę wręcz (dynamika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 15:55, KrzychW napisał:

To tylko ponowię jeszcze pytanie do wszystkich. Czy osoba nie mająca do tej pory żadnej
styczności z padem, powinna spróbować gry na klawiaturze + mysz, czy też lepiej opanować
do tej gry nowy kontroler?


Zagrałem w tą grę u kolegi.
Myszka i klawiatura, w tym wypadku, jest strasznie nie intuicyjna.
Do tego nie miałem pojęcia jak się robi target na potwora ...
Polecam kupić pada :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i czy za zainstalowanie tego patcha do normalnego działania wyższych rozdzielczości można dostać bana na gfwl?? Pytanie może banalne ale M$ lubi odwalać numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ... to nie ma wpływu na rozgrywkę jako system działań.

Odnośnie Steam, rejestracja tam jest dobrowolna. Potrzebujesz tylko GFWL do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 23:58, Essau napisał:

Ile razy można przejść grę jedną postacią? Po drugim razie jest definitywny koniec?

ja przechodziłam 3 razy grę (jedną postacią) i zatrzymałam się w połowie czwartego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie, że inny gracz może Cię zabić. Mnie przykładowo co rusz ktoś nawiedzał w kanałach przypakowaną postacią i ginąłem co doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Warunek - musisz być człowiekiem a nie nieumarłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować