Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2012 o 19:23, L33T napisał:

kiedy jeszcze wiki nie była w obecnej postaci. Sekretarz również przypomina że istnieje
opcja odpowiedz.

Nie używał opcji odpowiedź bo nawet od Ciebie jej nie oczekiwałem i nie chciałem gdyż spodziewalem się podobnej odpowiedzi po raz kolejny w "Twoim stylu".

A teraz na temat.

Udało mi się posiąść miecz Black Knight Sword który kiedyś zdropiłem na samym początku z Black Knight którego pamiętam na farcie zabiłem. Muszę przyznać że broń wygląda świetnie i zabiera spory dmg. Ulepszyłem nawet na +2. Havel nie stanowił żadnego problemu...o ile mnie nie trafiał :P Niestety... hydra... Masakre z nią mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ktoś mi pisał że to Garpin Dragon, największa ohydność w grze jest najłatwiejszy a meczyłem się jak glupi. Ledwo hp zostawało mu aż nagle mnie taranował bo nie zdążyłem uskoczyć i ciach... kolejne i kolejne podejście no ale fakt... Hydra już z głowy(i bez:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 22:06, Infes napisał:

Ostatnio ktoś mi pisał że to Garpin Dragon, największa ohydność w grze jest najłatwiejszy
a meczyłem się jak glupi. Ledwo hp zostawało mu aż nagle mnie taranował bo nie zdążyłem
uskoczyć i ciach..


Gapin Dragon to chyba najprostszy boss obok tego latającego motyla. Nawet mnie nie drasnął.. Pare razy oddałem w jego kierunku strzały magiczne i kaput.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Latajacy motyl jest moze i najprostszy... ale moze dla postaci czarujacej. Dla kogos kto gra postacia walczaca w zwarciu, jest to boss, ktory juz potrfi troche napsuc krwi. Zwlaszcza te jego magiczne ataki, ktore jesli dobrze ''trafia'' potrafia zabrac i cale zycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 10:31, Piotrek_K napisał:

Latajacy motyl jest moze i najprostszy... ale moze dla postaci czarujacej. Dla kogos
kto gra postacia walczaca w zwarciu, jest to boss, ktory juz potrfi troche napsuc krwi.
Zwlaszcza te jego magiczne ataki, ktore jesli dobrze ''trafia'' potrafia zabrac i cale
zycie ;)


Bezedura. :P Wystarczy robić uniki i trzaskać go mieczem po łbie jak się zbliży do tego mostku. Sam gram w zwarciu (miecz + tarcza) i nie miałem z nim żadnych problemów. A jak ktoś jeszcze ma broń z obrażeniami lightning (tak jak ja za drugim podejściem do gry) to motylek pada na 2-3 hity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też motyl był jednym z najłatwiejszych bossów, padł za drugim razem, jeśli ktoś miał z nim problemy to boję się pomyśleć co będzie przy braciach, to jest dopiero Hard Hardcore :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach od kupienia Dark Souls (czyli środa w tym tygodniu) w końcu udało mi się pokonać pierwszego bosa. Działanie kamery jest dla mnie kompletnie nie intuicyjne. Z tego co też zauważyłem bardzo łatwo mogłem pokonać tego bosa magią, zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się gra w tych podziemiach.. magiem bo wszędzie stworki blisko i malo możliwości ucieczek. Tam zeszłem zaraz po otrzymaniu klucza po zabiciu tego Gaplina Dragona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 11:36, korinek2 napisał:

boję się pomyśleć co będzie przy braciach, to jest dopiero Hard
Hardcore :F

E, padli za pierwszym razem w moim wypadku (wzywanie innych graczy do pomocy rządzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 12:52, Kaleka_Mentalny napisał:

> boję się pomyśleć co będzie przy braciach, to jest dopiero Hard
> Hardcore :F
E, padli za pierwszym razem w moim wypadku (wzywanie innych graczy do pomocy rządzi).


No tak, wezwanie gracza rzeczywiście bardzo ułatwia sprawę, ale osobiście polecam przechodzić bossów bez pomocy nikogo, o wiele większa satysfakcja i zabawa. Przy okazji, właśnie gram w dodatkową zawartość PTDE, i ubiłem Artoriasa, jedna z najfajniejszych walk wogóle i w sumie chyba też jedna z najtrudniejszych. Szkoda, że zostało mi tylko jakieś 6 godzin rozgrywki, finalna walka i ostatni boss w PTDE, te giganty tak fajnie się zabija, że mógłbym w to grać w nieskończoność :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla osób która ukończyła Dark Souls. Do końca gry Firelink Shrine jest że tak powiem główną miejscówką?

W ogóle już wiem co tak chrapało.. Ten przezabawnie wyglądający

Spoiler

wąż

jest conajmniej ciekawą postać muszę przyznać. No i w końcu udało mi się oddać przedmioty za duszem a sporo jednak się tego zebrało bo spokojnie na level mi starczyło koło 10-12k? Wiem że za pancerze, tarcze po 100 dostawałem choć były to nawet te mierne zdropione z początków gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest ta nowa zawartość? Na razie jestem w New Londo Ruins (otworzyłem bramę do Doliny Smoków) i ci dziwni czarni rycerze młócą mnie aż miło. Doszedłem do wniosku, że moja ulepszona rycerska tarcza i ulepszona zbroja złodzieja z początku gry robią się w tym miejscu nieco za słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 18:01, Kaleka_Mentalny napisał:

A gdzie jest ta nowa zawartość? Na razie jestem w New Londo Ruins (otworzyłem bramę do
Doliny Smoków) i ci dziwni czarni rycerze młócą mnie aż miło. Doszedłem do wniosku, że
moja ulepszona rycerska tarcza i ulepszona zbroja złodzieja z początku gry robią się
w tym miejscu nieco za słabe.


Hmm, całość jest napisana w artykule na gram.pl ale skoro pytasz to powiem ci pokrótce cały proces, a więc po walce z Hydrą w darkroot garden musisz obiec jezioro dookoła, powinieneś dojść do jaskini w której będzie golem do pokonania, jeśli go nie ma wyjdź i wejdź do gry, z zabitego golema powinna wypaść pewna pani, która przedstawi ci swoją propozycje, zgadzasz się i wracasz z powrotem na miejsca gdzie zabiłes hydre, powinien tam być znak przywołania tej samej dziewczyny co wcześniej, ponownie z nią rozmawiasz i daje ci ona jakiś tam przedmiot, następny krok to wędrówka do księżecych archiw, jest to raczej jedna z końcowych lokacji, możesz się do niej dostać poprzez Anor Londo ale jeśli sie uprzesz to powinieneś przedrzeć się do golema, bo jest zaraz na początku miejscówki, owy golem wydropi kolejny wymagany przedmiot do otworzenia portalu, kiedy już wszystko zbierzesz, musisz wrócić do jaski w ogrodzie gdzie zabiłeś pierwszego golema, powinien się tam pojawić portal do PTDE.

Co do twojego aktualnego miejsca pobytu nie wiem jaka była ostatnia lokacja w której byłeś więc nie jestem w stanie cie skierować na dobrą droge, jeśli zaś chodzi o złodziejską zbroje, zaprzyjaźnij się z nią bo jest to najlepszy lekki pancerz w całej grze, oczywiście musi zostać ulepszony.

Infes: Tak Firelink Shrine do końca gry pozostaje główną miejscówką, jeśli pisząc "główna" masz na myśli miejsce do którego zawsze wracasz aby odbyć podróż do następnej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w końcu mam czas wrócić do Dark Souls. Mam pad i jedziemy. Po przetransportowaniu mnie, przez dużego Kruka dotarłem do Kaplicy Firelink. I teraz, muszę iść do doliny nieumarłych tak ? Każda inna droga oznacza śmierć ? Byłem tam i jest ta mała mgła, rozumiem, że tam już jest boss ? :P Dam radę ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się jednak o odpalenie gry, jestem w mieście nieumarłych, już ok. 50 raz odradzam się przy ognisku zabity przez jednego z bosów lub przypadkowych mieszkańców uroczego miasteczka . Sterowanie psuje skopana nadmierna czułość myszy doprowadzjąca do zarotów głowy i nie najlepsza klawiszologia. Sama gra to miód poraz pierwszy gram w tak klimatyczną produkcję która tak bardzo wciąga, w tygodniu nie ruszam zawaliłbym prace :) tylko soboty i niedziele :)
Pozostaje pożyczyć mi od kolegi pada do Xboxa inaczej zostane w mieście nieumarłych na stałe ze stałym zameldowaniem :)
Mam nadzieje że po podłączeniu pada nie okaże się iż gram kiepsko i poziom trudności mnie przerasta:)
Grafika po modzie DSfix10 jest ok. w końcu nie widać paskudnych pikseli na dalszym planie, do tego ustawiam maksymalne ustawienia wygładzania i filtrowania tekstur z poziomu panealu sterowania Nv.
Napisze poraz kolejny ta gra to diament polecam.
PS.przez przypadek zabiłem handlarza i tu jest problem z zakupem bomb noży itp. marnie widze przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 19:36, Grzegorztrias napisał:

Pozostaje pożyczyć mi od kolegi pada do Xboxa inaczej zostane w mieście nieumarłych na
stałe ze stałym zameldowaniem :)
Mam nadzieje że po podłączeniu pada nie okaże się iż gram kiepsko i poziom trudności
mnie przerasta:)


Możesz użyć każdego sensownego pada do gry: PSOne, PS2, PS3, Xbox360. Ja używam pada od PS2 i jest miodzio :) O wiele lepiej niż na klawiaturze i myszce, ale ciągle się uczę ruszania kamerą gałką ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz farmię dusze i migoczący tytanit w Ash Lake, bo przesiadam się na zbroję srebrnego rycerza oraz boską orlą tarczę +5.
Co do PTDE - rozumiem, że jeśli odpoowiedziałem nie tej kobiecie to przesrane i już w tym podejściu tego nie mam szans zobaczyć? Tak samo ten kot w Darkroot Garden mnie nazywa tchórzem, bo za pierwszym razem się nie zgodziłem, więc chyba możliwość polowania na graczy w lesie mi przepadła. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh.. dostaje w dupeczkę od Demonicznego Taurusa ... =_= Zawsze zapominam dobiegać do niego, jak robi wielki zamach tym młotkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować