Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Ja tego demona wykosiłem bardzo wcześnie, chociaż tłukłem go długo i uparcie. Taktyka była frajerska, bo zwabiłem go do schodów, kiedy rzucał piorunem zasadzałem mu kosę i uciekałem do kowala. Powtarzać do skutku i zadziałało.
@vegost W przypadku Capry najgorszy jest jego pierwszy atak, kiedy rzuca się na nas zaraz po wejściu. Jak się tego uniknie i na schodkach ubije psy to można go zabić łatwo tak, że pakować mu cios-dwa, kiedy spadnie za nami z tych schodów (podczas animacji wstawania jest bezbronny).

Trochę bawiłem się w polowanie na graczy w lesie i jak na razie tylko ja byłem zwierzyną. Za słaby skill, żeby walczyć z żywym przeciwnikiem, ale fajnie jest. Chociaż trafił mi się jakiś koleś, który wypuścił dziwną-magię-jakieś-czaszki-czy-inne-śmierci-omeny i to mnie zjadło na hita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 21:21, vegost napisał:

<Dziab>


Ja pociachałem tego bydlaka w okolicach poziomu 20 moim toporkiem. Początkowo nieudolnie rzucałem w niego kulą ognia, tylko po to aby być przez niego bezlitośnie mordowanym - dopiero za trzecim czy czwartym razem zorientowałem się, że jego ataki mają ogromny zasięg - ale jeśli go "przytulisz" to większość z nich nie będzie w stanie Cię trafić.
Więc: odłóż tarczę, kosa w dwie dłonie i jedziesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie można zblokować ataku Capry ? Na przykład tarczą ? Poza tym, mam jakiegoś głupie buga chyba.. Jak tylko wychodzę z bezpiecznego miejsca, to zaraz i to zawsze od tylca atakuje mnie mob !! >.< Koleś wygląda jak Silver Knight, ale jest cały czarny. Moje ataki są za słabe, żeby go zaciukać. A jak on mnie walnie to koniec -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech.... :/
Zaciukałem wczoraj tego złotego rycerza (poniżej ogniska przy kaplicy Firelink) i tu nie było by żadnego problemu, gdyby nie pewien szkopuł - walczac z nim wciągnąłem go na górę i przypadkowo "machnąłem" też tego drugiego rycerza, który sobie tam siedział przy ognisku ;-) No i wyszło tak, że też już musialem go zabić, bo jak wiadomo w Dark Souls nie ma słowa "przepraszam"... - "stary, no niechcący Cię ciachnąłem mieczem" ;-). Walka z dwoma była nie powiem, dość wymagająca, ale dałem radę ;-)

W każdym razie - ten gość był jakiś ważny ? Dawał później questa ? Tak z ciekawości chciałbym wiedzieć co straciłem... bezpowrotnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2012 o 10:51, Lordpilot napisał:

Ech.... :/
Zaciukałem wczoraj tego złotego rycerza (poniżej ogniska przy kaplicy Firelink) i tu
nie było by żadnego problemu, gdyby nie pewien szkopuł - walczac z nim wciągnąłem go
na górę i przypadkowo "machnąłem" też tego drugiego rycerza, który sobie tam siedział
przy ognisku ;-) No i wyszło tak, że też już musialem go zabić, bo jak wiadomo w Dark
Souls nie ma słowa "przepraszam"... - "stary, no niechcący Cię ciachnąłem mieczem" ;-).
Walka z dwoma była nie powiem, dość wymagająca, ale dałem radę ;-)


Przyspieszyles to co bylo nieuniknione. On w pewnym momencie i tak stalby sie pustym i sam by Cię zaatakowal (przed mostkiem do New Londo Ruins).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w DS da się coś sprzedawać, czy też u kupców można tylko kupować nowe zaopatrzenie? Na razie trafiłem tylko do pierwszego "sklepu" i nie widzę opcji sprzedaży.
Jeżeli nie da się sprzedawać, to co? Tylko wyrzucać? Nie przyda się to wszystko do czegoś?
Aha. Dostępny asortyment jest zależny od poziomu postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 13:50, KrzychW napisał:

Czy w DS da się coś sprzedawać, czy też u kupców można tylko kupować nowe zaopatrzenie?
Na razie trafiłem tylko do pierwszego "sklepu" i nie widzę opcji sprzedaży.
Jeżeli nie da się sprzedawać, to co? Tylko wyrzucać? Nie przyda się to wszystko do czegoś?
Aha. Dostępny asortyment jest zależny od poziomu postaci?


U kupców nie da. Jak zabijesz w obydwa dzwony (w Quelaag''s Domain i Undead Parish) to niedaleko obozu w Firelink Shrine (w tym basenie) pojawi się wielki wąż u którego będziesz mógl wymieniać przedmioty na dusze. Ale nie spodziweaj się, że przelicznik będzie korzystny ;P A co do asortymentu, to chyba nie jest zależny od poziomu postaci. U niektórych kupców pojawiają się nowe przedmioty po zabiciu konkretnych bossów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, jak się dostać z Quelaag do firelink ? Muszę się pochwalić, że ubiłem demonicę chaosu za pierwszym razem ^_^ i teraz nie mogę stamtąd wyjść.. Nie chce mi się iść na około przez Blightown.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego wyjscia - przynajmniej na razie. Wyjdz na zewnatrz jaskini z Quelaag i trzymaj sie lewej strony jeziora. Jak dotrzesz do wielkiego krecacego sie kola, wdrap sie na gore i wyjdziesz w okolicy wejscia do New Londo Ruins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 16:17, Piotrek_K napisał:

Nie ma innego wyjscia - przynajmniej na razie. Wyjdz na zewnatrz jaskini z Quelaag i
trzymaj sie lewej strony jeziora. Jak dotrzesz do wielkiego krecacego sie kola, wdrap
sie na gore i wyjdziesz w okolicy wejscia do New Londo Ruins.


Cholera.. No nic, dzięki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi jak wykonuję się ataki z wyskoku lub kopnięcia. Próbowałem na różne sposoby i mi nie wychodzi. Gram klawiaturą i myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2012 o 11:32, Snejek napisał:

Gram klawiaturą i myszką.

Jeśli chodzi o wyskok to wydaje mnie się, że masz na myśli w(ruch do przodu) + PPM (mocny cios), ja osobiście najpierw wyprzedzam minimalistycznie naciśnięcie klawisza ''w''. Kopnięcie w + LPM (słaby cios).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2012 o 11:32, Snejek napisał:

Podpowiedzcie mi jak wykonuję się ataki z wyskoku lub kopnięcia. Próbowałem na różne
sposoby i mi nie wychodzi. Gram klawiaturą i myszką.

Jest dokładnie tak, jak mówi Lord_Riven - szybkie naciśnięcie w i niemal zaraz LPM lub PPM. Sam to wykombinowałem po jakichś 15 godzinach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy walcząc z gargulcami, aby odciąć ogon muszę wyłączyć namierzanie, czy też nie jest to konieczne? Jaka mniej więcej jest potrzebna ilość ciosów, aby tego dokonać? Zbieram się do walki z nimi i zastanawiam się, czy dam radę to zrobić. No i czy w ogóle warto ten topór zdobywać, jak mam już Smoczy Miecz?
I jeszcze jedno. Czy jest jakieś ograniczenie poziomu postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2012 o 16:30, KrzychW napisał:

Czy walcząc z gargulcami, aby odciąć ogon muszę wyłączyć namierzanie, czy też nie jest
to konieczne?

Raczej tak, bo gra namierza Ci mniej więcej środek gargulca i trafić ogon jest ciężko. Lepiej jest odcinać ogon bez namierzania.

Dnia 22.09.2012 o 16:30, KrzychW napisał:

Jaka mniej więcej jest potrzebna ilość ciosów, aby tego dokonać?

Zależy jakie obrażenia zadajesz.

Dnia 22.09.2012 o 16:30, KrzychW napisał:

Zbieram
się do walki z nimi i zastanawiam się, czy dam radę to zrobić. No i czy w ogóle warto
ten topór zdobywać, jak mam już Smoczy Miecz?

Nie. Smoczy miecz lepszy. Ale i tak na początek gry najlepiej jest rozwinąć sobie zwykłą halabardę (ew zdobyć i rozwijać Zweihandera).

Dnia 22.09.2012 o 16:30, KrzychW napisał:

I jeszcze jedno. Czy jest jakieś ograniczenie poziomu postaci?

Bodajże 999 (podobno). Więc trochę gry jeszcze przed Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2012 o 16:30, KrzychW napisał:

Czy jest jakieś ograniczenie poziomu postaci?


Co do ograniczenia poziomu postaci to maks. lvl jaki powinno się mieć to 120-135 - na tych lvlach gra się PvP, jakoś tak się przyjęło i na te lvle robi się buildy. Ofc można wbijać wyższy, ale nie ma to większego sensu, bo po prostu nie znajdziesz tylu graczy. :) Przynajmniej tak jest na konsolach, na PC pewnie tak samo się przyjęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2012 o 16:41, zermithon napisał:

Bodajże 999 (podobno). Więc trochę gry jeszcze przed Tobą.


Jaka jest na padzie kombinacja do ciosu od tyłu? Kombinuję i coś mi nie wychodzi.
A Zweihander gdzie jest do zdobycia? Mam już jakiś miecz 2ręczny z cmentarza (tłumaczenie jakby się zgadzało) ale obrażenia ma mniejsze od Smoczego Miecza.
No i na jakich przeciwnikach przed gargulcami, zdobędę punkty humanity? Miałem aż 13, ale poległem w walce z gargulcami (chociaż ogon zdobyłem :-)) i gdy po kolejnym odwróceniu pustki za pomocą przedmiotu z plecaka wracałem do bossów, miałem inwazję i nie dotarłem. No i nie mogę przywołać żadnej pomocy, chociaż przydałaby się, a już od 2-3 godzin nie zdobyłem ani jednego punktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować