Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

No sorry. Ich klawiatury nie mogą się aż tak różnić...
End -> Esc
Pg Up, Pg Down -> myszka
Poszczególne sloty -> 1,2,3,4
Szybkie wejście do menu -> F1, F2, F3, F4
Sprint -> Shift
Blok -> PPM
Atak -> LPM
Drugi atak -> ŚPM

Chyba tylko WSAD i atak są na swoich miejscach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest jakiś pierścień pozwalający biegać po bagnach, zamiast nieśpiesznie brodzić ? Gdzie i w jaki sposób można zdobyć takie cacko, o ile rzeczywiście istnieje? Sporo zużywam rozmaitych odtrutek, a bardzo tanie nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moge pokonac wilka Sifa. Kiedy tylko rozpoczyna sie walka, klatki spadaja mi do 15 :/ To jedyne miejsce, gdzie wystepuje problem z plynnoscia. Jak temu zaradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wrócić do północnego azylu nieumarłych (czyli tam gdzie zaczynała się gra), tam znajdziesz ów rzeczony pierścień. Jednak najpierw musisz znaleźć klucz który otworzy do niego drzwi.
http://darksoulswiki.wikispaces.com/Rusted+Iron+Ring na filmiku zamieszczonym na tej stronie powinno być dokładnie pokazane co należy zrobić aby go zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 09:08, Lordpilot napisał:

ps. Jeśli masz jakieś bardziej szczegółowe pytania, to wal jak w dym :)

No i zanabyłem :) Właśnie walczę z instalacją tego tałatajstwa (w sensie z modami musze zawalczyc zanim odpalę giercowanie).
Ale może rzucisz parę wskazówek, jak rozwijać postać na początku? Warto pchać się w rozwiązania siłowe, czy raczej na zręczność stawiać?

P.S.
Są jeszcze jakieś mody warte uwagi i potrzebne - oprócz tego na rozdzielczość/framerate, myszkę oraz gfwl, bo te już mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 22:03, Llordus napisał:

Ale może rzucisz parę wskazówek, jak rozwijać postać na początku? Warto pchać się w rozwiązania
siłowe, czy raczej na zręczność stawiać?

Ja w zręczność władowałem bardzo mało, mam jakoś 20-21 pkt ledwie. Najwięcej w siłę, a dalej witalność i to odpowiedzialne za udźwig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem (cyfrowo) Dark Souls i mam bardzo dziwnego bug''a.
A mianowicie niezależnie jaką rozdzielczość ustawie i niezależnie od tego czy używam DSfix''a czy nie gra zawsze odpala mi się na 1/4 ekranu (patrz screen), jak widać HUD jest w poprawnej wielkosci ale sama gra juz nie.
Ciekawe jest to ze jak wejde do opcji (z poziomu gry, nie glownego menu) to gra zostaje wyswietlona poprawniem jednak gdy tylko wroce do gry to znowu zmiejsza sie obszar na to co widac na screenie.
Ktos mial moze podobny problem albo zna ewentualne rozwiazanie?

P.S. Wiem ze Dark Souls PC jest "kiepskim" portem z wieloma bugami itd itp:)

20120925234344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 21:24, GraczZ napisał:

Musisz wrócić do północnego azylu nieumarłych


Pierścień zdobyłem, do Azylu Północnego LOTem wróciłem, w głównym pomieszczeniu załamała się pode mną podłga i wpadłem na Zagubionego Demona, który mnie dwoma chmurkami czegośtam, załatwił, więc znowu poleciałem, bossa ominąłem, Czrnego Rycerza zabiłem i teraz sobie komfortowo po bagnach śmigam. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 00:24, Lord_Riven napisał:

> Ktos mial moze podobny problem albo zna ewentualne rozwiazanie?
Spróbuj wyłączyć Antyaliasing.


Zadziałało, dzięki za podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 22:03, Llordus napisał:

Ale może rzucisz parę wskazówek, jak rozwijać postać na początku? Warto pchać się w rozwiązania
siłowe, czy raczej na zręczność stawiać?

To zależy jak chcesz grać, jaką bronią i pancerzem chcesz się posługiwać.
Bronie startowe nie wymagają za dużo statów więc możesz spokojnie testować co Ci pasuje.
Vit to tzw dump stat pakujesz w niego w momencie w którym czujesz że jest to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ale może rzucisz parę wskazówek, jak rozwijać postać na początku? Warto pchać się w rozwiązania

Dnia 25.09.2012 o 22:03, Llordus napisał:

siłowe, czy raczej na zręczność stawiać?


To zależy jak lubisz grać :) Ja idę w rozwiazania siłowe, magię olalem całkowicie (podobno magiem gra się kapkę łatwiej, ale tego nie potwierdzę). Docelowo mój plan "minimum" jest taki - siła 40, żywotność 40, wytrzymałość 40. Później pewnie dowalę jeszcze trochę w wytrzymałość, bo to wojowi się przydaje - a ja w wyniku buga i swojej głupoty straciłem szansę na pierścień Havela (za darmoszkę zwiększa udźwig o 50%) :/.Dalej pewnie dam jeszcze trochę w siłe. Acha, troszkę punktów (niedużo) dałem też w zręczność - łuk czasem się przydaje, gdyż część kreatur jest latająca ;-). Do tego znalazłem ostatnio w Fortecy Sena kapitalny miecz (wypadł ze sporej wielkości czarnego rycerza), który skaluje się zarówno z siły (tej trzeba mieć sporo) jak i zręczności (tej wystarczy 18). Tips, który pewnie każdy udzieli ci na początek - jak dojdziesz do smoka (właściwie to do wywerny), to schowaj się pod mostem, łuk w łapę, strzały w kołczan i strzelaj mu w ogon - po pewnym czasie wypadnie fajny miecz ;-). Tips drugi - jeśli ktoś Cię nie atakuje, to nie atakuj pierwszy - prawdopodobnie jest to NPC bądź jakiś sprzedawca. Niejeden gracz w taki właśnie sposób pozbył się NPC i sprzedawcy, a w tej grze jest to nieodwracalne ;-)



> P.S.

Dnia 25.09.2012 o 22:03, Llordus napisał:

Są jeszcze jakieś mody warte uwagi i potrzebne - oprócz tego na rozdzielczość/framerate,
myszkę oraz gfwl, bo te już mam?


Mod na rozdzielczość (durante fix) to podstawa, sam używam (jakąś starszą wersję), widze, że też już masz :) Klawą i mycha nie gram, ale jest jakiś fajny mod na poprawę szalejącej (wtedy) kamery - zapewne już go zainstalowaleś.

Nie polecam moda, który zwiększa framerate do 60 klatek. Raz - zwiększa wymagania, a gra i bez tego nie jest zbyt dobrze zoptymalizowana. Dwa - w DS wszystkie animacje są zsynchronizowane na 30 klatek, przy 60 (o ile komp Ci to pociągnie) efekt będzie jakbyś ogladał film w przyspieszonym tempie (oczywiście nie tak drastyczny). Trzy - wyłacza GFWL...

Tak wiem co teraz myślisz :) Też nie cierpię tego badziewia, ale w DS BARDZO WARTO grać będąc stale online. Naprawdę. Klimat idzie jeszcze bardziej w górę, a jeśli nie chcesz żeby inni gracze Cię niepokoili to wystarczy grać jako nieumarły - nikt wtedy nie najedzie Twojego świata (co ma swój urok - zwlaszcza jeśli odeprzesz atak i obłowisz się duszami śmiałka, który Cię najechał), nikt też nie będzie Ci nic pisał ani gadał (zresztą w DS świadomie nie ma czata), będzie święty spokój... ale zyskasz pomimo to podpowiedzi, które mogą Ci zostawiać inni gracze (niektóre bardzo przydatne), sam zresztą też będziesz mógł takie podpowiedzi zostawiać.

Aspekt sieciowy zresztą zrobiony jest fenomenalnie. Odpoczywając przy ognisku widzisz "fantomy" innych graczy, którzy też tam odpoczywają. Czasem, tuż obok Ciebie przemknie duch innego gracza, który akurat jest na tym samym etapie. Gdzieniegdzie natkniesz się na plamy krwi - po kliknięciu na nie odtworzy się "duchowa" scenka gracza, który zginął w tym miejscu (cenna nauka, można np. uniknąć spadnięcia w przepaść).

Wreszcie podpowiedzi od innych graczy- fajny patent, który IMO dodatkowo buduje klimat :) Uniknięto (nie wiem jak, szczerze mówiąc) zagrożenia, że jakiś idiota wpisze sobie wulgaryzm, czy coś w tym stylu - wszystkie są skrótowe i powiazane grą :). A same podpowiedzi są takie jak i gracze - jakaś dobra dusza zostawi napis "iluzoryczna ściana na wprost" - klikasz na ścianę i faktycznie jest, a w środku ognisko albo przydatny skrót do Kaplicy Firelink :) Ktoś inny przed ciężką walką z bossem napisze "słaby punkt - ogon" i faktycznie się to sprawdzi ;-). Zdarzają się też notoryczni kłamcy - "skok:poniżej ognisko", a tam ogniska brak, tylko przepaść jest ;-). Tego typu klimaty. Plus - grając jako człowiek, będziesz mógł przyzywać innych graczy do pomocy (tylko przed walką z bossem). Oczywiście nikt Ci nie będzie nic gadał i zawracał gitary - porozumiewać możesz się tylko za pomocą gestów (już zapewne znalazleś ich menu).

^^ Zachęcam więc, ale decyzja leży oczywiście po Twojej stronie ;-). Jakby co to służe też pomocą na steam (nick mam taki jak na gramowym forum) i GFWL (nick jest podany gdzieś z boku na gramsajcie). No i miłej gry życzę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 09:10, Lordpilot napisał:

To zależy jak lubisz grać :) Ja idę w rozwiazania

>siłowe, magię olalem całkowicie (podobno
No wlasnie raczej na zelazo chcialem postawic.

Dnia 26.09.2012 o 09:10, Lordpilot napisał:

Później pewnie dowalę jeszcze trochę w
wytrzymałość, bo to wojowi się przydaje

Dobrze czaje ze to tez wplywa na uniki? Ktora cecha wplywa na blok tarcza?

Dnia 26.09.2012 o 09:10, Lordpilot napisał:

^^ Zachęcam więc, ale decyzja leży oczywiście po >Twojej stronie ;-).

Niestety niezupelnie. Po 2-3 godzinach walki z instalka gfwl musialem niestety wyciac ten badziew albo nie mialbym mozliwosci save. Pojecia nie mam co bylo nie tak - durny instalator nie byl w stanie jasno powiedziec co go boli :(

>Jakby co to służe

Dnia 26.09.2012 o 09:10, Lordpilot napisał:

też pomocą na steam (nick mam taki jak na >gramowym forum) i

Pewnie sprobuje wyslac zaproszenie ;)

>No i miłej gry życzę ;-)
Thx.

All-> thx za porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Dobrze czaje ze to tez wplywa na uniki?

Tak. Generalnie to czasem warto przy niektórych walkach założyć lżejszą zbroję żeby być bardziej mobilnym. Bywały też fragmenty że w ogóle latałem bez zbroi, bo właśnie mobilność była bardziej potrzebna niż opancerzenie ;-)

Ktora cecha wplywa na blok tarcza?

Tutaj lepiej niech się jakiś ekspert wypowie ;-) Na 100% jestem tylko pewien, że wysoka siła jest wymagana żeby trzymać ciężkie tarcze w jednej ręce. A cięzkie tarcze = wysoki blok. Teraz latam ze sporej wielkości tytaniczną tarczą i sporo ta zabawka bierze na siebie ;-)


> Niestety niezupelnie. Po 2-3 godzinach walki z instalka gfwl musialem niestety wyciac

Dnia 26.09.2012 o 10:11, Llordus napisał:

ten badziew albo nie mialbym mozliwosci save. Pojecia nie mam co bylo nie tak - durny
instalator nie byl w stanie jasno powiedziec co go boli :(


Znam ten ból bo ja swego czasu nie mogłem przez GFWL automatycznie instalować patchy. Po prostu się nie pobierały i tyle. Musiałem patche wyszukiwać w sieci i instalowac je ręcznie. Któregoś dnia to się samo magicznie naprawiło. Ech - upewnij się może jeszcze czy masz ostatnią wersję instalatora i generalnie szukaj pomocy w sieci ;-)

Pewnie sprobuje wyslac zaproszenie ;)

Dodam wieczorem do "friendsów" ;-)

ps. Jak już dotrzesz do Kaplicy Firelink to kieruj się w górę, do miasta, a nie w dół na cmentarz ;-). W mieście przy ognisku jest pierwsze dobre miejsce do "farmienia dusz" ;-) A kawałek dalej masz sprzedawcę - wejście do niego jest ukryte - generalnie rozwalaj drewniane beczki, skrzynki, etc. czasem zasłaniają jakieś przejście ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 14:21, Kaleka_Mentalny napisał:

> Ktos mnie poratuje w potrzebie i pomoze zalatwic Sifa?
Mógłbym wpaść, daj szatański nick na GfWL.

pagulhan. btw mam poziom 56. ponoc nie mozna wpadac jak ma za duza roznice poziomu. to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 14:47, Miniu napisał:

Z tego co wiem roznica moze wyniesc tylko 10%.

No coz, wlasnie stracilem moje ostatnie czlowieczenstwo, wiec po ptokach. Inna opcja byloby farmienie w glebinach, ale zeby sie tam dostac, musze pokonac capre.

Sluchajcie, ogladam filmiki na yt. cos mi nie gra. Moja postac i Sif poruszaja sie znacznie szybciej, boss szybciej atakuje itp. najgorzej jest jak na mnie skoczy. Wtedy dostaje laga, komp jakby chcial nadgonic opoznienie i wszystko dzieje sie jeszcze szybciej. Mam ustawione klatki na 34, to moze byc to? Przy 45 gra laguje czesciej, ale, co juz mnie w ogole rozbraja, wtedy kiedy nie laguje, moja postac nie wyglada jakby miala przyspieszona animacje, a i Sif znacznie zwalnia. No wyglada to tak jak powinno. To celowy efekt po przeniesieniu gry na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować