Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2012 o 15:00, Jave napisał:

To celowy efekt po przeniesieniu gry na PC?

Ze wszystko jest szybciej? raczej tego, ze domyslam sie, ze masz fixa na podniesienie framerate''u. Ustaw na 30 i sprawdz jak bedzie wszystko chodzic. A jakby sie dalo to w ogole wylacz na chwile i sprawdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 15:26, Jave napisał:

Kupiłem czlowieczenstwo. Ktos chetny za pokonanie ze mna Sifa?

Aj, to jednak ci nie pomogę, bo mam 103 poziom. Nie wiedziałem o tych ograniczeniach.
Sif nie jest trudny, wystarczy trzymać non stop uniesioną tarczę, unikać tego ataku jak się kręci dookoła i próbować wbić mu między nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 15:00, Jave napisał:

To celowy efekt po przeniesieniu gry na PC?

Zapewne ustawiałeś sobie FPS w tym DSfix, na tym to polega, że gra wykonuje się 2x częściej przy ustawieniu na 60 z 30 FPS. Taki urok tego moda, ponieważ moderzy niemają możliwości wglądu w kod samej gry, więc kombinują jak mogą. Raczej innej możliwości obejścia tego nie ma więc nie zalecam gry na innych niż 30 FPS.

Co do pomocy niestety nie mam postaci na twoim lvl, ale polecam wykończyć Sifa z kuszy ja tak zawsze robie. Wystarczy lekka lub cięzka ulepszona np. do +5 w wersji ''boska'', do zrobienia u kowala Andrei. Standardowo odchodzisz czekasz na jego atak, będąc w bezpiecznej odległośći strzelasz itd. Obrażenia od boskości :P i tak przydadzą ci się w katakumbach jeżeli tam nie byłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 15:45, Kaleka_Mentalny napisał:

> Kupiłem czlowieczenstwo. Ktos chetny za pokonanie ze mna Sifa?
Aj, to jednak ci nie pomogę, bo mam 103 poziom. Nie wiedziałem o tych ograniczeniach.
Sif nie jest trudny, wystarczy trzymać non stop uniesioną tarczę, unikać tego ataku jak
się kręci dookoła i próbować wbić mu między nogi.

Generalnie to nie byloby problemu gdyby tak diablo nie przycinalo, kiedy pod nim jestem. Nie potrafie rozpoznac tego wirujacego ataku. Sif zamierza sie do niego tak samo jak kiedy chce mnie machnac. Probowalem parowac ataki, ale to konczy sie strata calej energii, nie moge wiec wykonywac przewrotow. A jak juz moge, to przez laga ida z takim opoznieniem, ze nadziewam sie na miecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 15:47, Lord_Riven napisał:

> To celowy efekt po przeniesieniu gry na PC?
Zapewne ustawiałeś sobie FPS w tym DSfix, na tym to polega, że gra wykonuje się 2x częściej .

Ale ja mam klatki ustawione na 34.

Dnia 26.09.2012 o 15:47, Lord_Riven napisał:


Co do pomocy niestety nie mam postaci na twoim lvl, ale polecam wykończyć Sifa z kuszy
ja tak zawsze robie. Wystarczy lekka lub cięzka ulepszona np. do +5 w wersji ''boska'',
do zrobienia u kowala Andrei. Standardowo odchodzisz czekasz na jego atak, będąc w bezpiecznej
odległośći strzelasz itd. Obrażenia od boskości :P i tak przydadzą ci się w katakumbach
jeżeli tam nie byłeś.

Jak ulepszyc kusze do takiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 15:47, Lord_Riven napisał:

> To celowy efekt po przeniesieniu gry na PC?
Zapewne ustawiałeś sobie FPS w tym DSfix, na tym to polega, że gra wykonuje się 2x częściej .

Ale ja mam klatki ustawione na 34.

Dnia 26.09.2012 o 15:47, Lord_Riven napisał:


Co do pomocy niestety nie mam postaci na twoim lvl, ale polecam wykończyć Sifa z kuszy
ja tak zawsze robie. Wystarczy lekka lub cięzka ulepszona np. do +5 w wersji ''boska'',
do zrobienia u kowala Andrei. Standardowo odchodzisz czekasz na jego atak, będąc w bezpiecznej
odległośći strzelasz itd. Obrażenia od boskości :P i tak przydadzą ci się w katakumbach
jeżeli tam nie byłeś.

Jak ulepszyc kusze do takiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 16:14, Jave napisał:

Ale ja mam klatki ustawione na 34.

Każde zwiększenie powoduje stosunkowy wzrost.

Dnia 26.09.2012 o 16:14, Jave napisał:

Jak ulepszyc kusze do takiej wersji?

Najpierw musisz mieć np. lekką kuszę, jest do zdobycia chociażby przy drugim ognisku (licząc od firelink shrine), za kupcem tzn. idąc po drabinie pokonując wcześniej 4 hollow, skaczesz z dachu do wyższego piętra budynku stojącego naprzeciw. Znajdziesz ją na balkonie. Pozatym jest dropem kuszników, których napotkasz po drodze.

Następnie idziesz do kowala np Andrei ten w parafi nieumarłych (jeżeli dobrze pamiętam), i dajesz ulepsz broń. Ulepszasz do +5 w oparciu o tytanit, który tenże kowal sprzedaje, następnie dajesz modyfikuj broń, szukasz po zakłatkach aż twoja kusza po ulepszeniu będzie nazywać się coś w stylu ''boska lekka kusza''. Następnie ulepszasz ją zielonym tytanitem, z jego zdobyciem może być problem, niemniej jest on sprzedawany u późniejszych kupców (zawsze możesz spróbować z innym ulepszeniem).

Na przyszłość polecam wiki stety/niestety w języku ang http://darksouls.wikidot.com/light-crossbow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choleeeera. Na PS3 jakoś mi ta gra szła, sprzedałem po przejściu, i kupiłem sobie na PC. Za trzy-cztery razy zginąłem już przy pierwszym bossie, mam wrażenie że to jeszcze trudniejsze się stało bo długo nie grałem. A tak swoją drogą - Jest tu jakiś masochista który gra w to na klawiaturze? Z ciekawości sprawdziłem i to jest po prostu tragedia, tak się ni cholery nie da grać. Po podłączeniu Sixaxisa już jest tak jak być powinno, no i mam polską wersję, mimo braku fabuły (Bo w sumie to jej nie ma. ;)) jednak brakowało mi polskiego na konsoli. Tak nawiasem, jest jakoś mod na ''optymalizację''? Mój komputer pierwszej świeżości nie jest, i gra momentami mocno zwalnia, jest jakiś sposób na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://darksouls.nexusmods.com/mods/26/

Zainstalowałem tego moda, gra działa płynnie, ale do cholery wszystko jest w spowolnionym tempie. Nic się zacina bla bla, ale wszystko działa tak wolno że sie grać odechciewa. Coś zaczynam żałować kupna DS na PC. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie i wie jak mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, mam boska lekka kusze i 300 beltow w zapasie. Dofarmilem takze czlowieczenstwo w kanalach (Demon Capra to banal, kiedy ma sie na sobie kamienna zbroje). Zaraz wiec ide poszukac kogos do pomocy i probujemy jeszcze raz z Sifem. Zanim jednak to nastapi:

1. Miales racje z klatkami. Zredukowalem z 34 do 30 i gra znacznie zwolnila. Jednoczesnie tnie w kilku miejscach wiecej, ale juz nei ma sytuacji, kiedy np. zombiak z pochodnia wyprowadzal blyskawiczne kombo z kilku atakow (prawie jak wilki w Gothicu 3, lol).
2. O co chodzi z czlowieczenstwiem, hm? Jedno kupilem, 10 wyfarmilem na szczurach. Nie uzylem zadnego! A mimo to, obok paska zycia mam liczbe 06. Czy to przypadkiem sie nie pojawia, gdy uzywam czlowieczenstwa? Ba, wiecej! Mialem 05, ale zginalem. Wrocilem, odzyskalem moc i zamiast 05 mam 06. Skad ten bonus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 17:43, Ifym napisał:

http://darksouls.nexusmods.com/mods/26/

Zainstalowałem tego moda, gra działa płynnie, ale do cholery wszystko jest w spowolnionym
tempie. Nic się zacina bla bla, ale wszystko działa tak wolno że sie grać odechciewa.
Coś zaczynam żałować kupna DS na PC. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie i wie
jak mi pomóc?

Zmniejsz te 45 wyjsciowych klatek na 30cos. U mnie jest tak, ze na 30 klatkach gra scina w kilku miejscach, gdzie wiecej widac. Na 34 chodzi plynnie prawie zawsze, ale wszyscy przeciwnicy atakuja i poruszaja sie znacznie szybciej, wyglada to tak, jakby ktos przyspieszyl animacje.

A tak nawiasem, jezeli twoj komputer nie jest pierwszej swiezosci, co cie podkusilo na wgrywanie fixa na wiecej klatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2012 o 17:52, Jave napisał:

A tak nawiasem, jezeli twoj komputer nie jest pierwszej swiezosci, co cie podkusilo na
wgrywanie fixa na wiecej klatek?


Myślałem że to jest właśnie mod na zwiększenie klatek na złomach, czyli an przykład moim komputerze. :P

Nic, przeinstaluje gre, mam nadzieje że mi save nie zniknie. Wole żeby się przycinało niż mieć wiecznego Matrixa w grze. Nie tykam już modów do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 17:49, Jave napisał:

2. O co chodzi z czlowieczenstwiem, hm?

Szczerze Ci odpowiem, że sam nie wiem :P Swojego czasu też mnie to zastanawiało, ale dałem sobie z tym spokój. Poprostu najwyrażniej losowo otrzymuje się je co jakiś czas.

Generalnie, kiedy jesteś człowiekiem to masz dostęp do trybu multi gry, ale to zapewne wiesz. Poza tym ilość tego licznika determinuje wartość/ilość dropu czyli jak często coś ci wypada z potworków.

Człowieczeństwo można poświęcać, w niektórych covenantach (przymierzach), otrzymując w zamian jakieś korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 17:56, Ifym napisał:


> A tak nawiasem, jezeli twoj komputer nie jest pierwszej swiezosci, co cie podkusilo
na
> wgrywanie fixa na wiecej klatek?

Myślałem że to jest właśnie mod na zwiększenie klatek na złomach, czyli an przykład moim
komputerze. :P

Nic, przeinstaluje gre, mam nadzieje że mi save nie zniknie. Wole żeby się przycinało
niż mieć wiecznego Matrixa w grze. Nie tykam już modów do tego.

Nie musisz przeinstalowywac. Wejdz w DSfix i znajdz linijke maxframerate czy cos w ten desen. Jest zaraz na gorze. Zmien wyjsciowa wartosc 45 na 30 i wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 18:01, Lord_Riven napisał:

Generalnie, kiedy jesteś człowiekiem to masz dostęp do trybu multi gry, ale to zapewne
wiesz. Poza tym ilość tego licznika determinuje wartość/ilość dropu czyli jak często
coś ci wypada z potworków.

Tak, wiem. Dzisiaj, kiedy czekalem az pojawi sie znak wezwania przed brama do Sifa, ktos mnie zaatakowal. Wyslalem pm z prosba, by ten ktos sobie poszedl, bo czekam na pomoc do walki z bossem, a ten ktos po prostu... wyszedl. Wczoraj natomiast zostalem zaatakowany przez dwoch jednoczesnie, niebieskiego i czerwonego. Czerwony wszedl na trzeciego, wiec najpierw go zalatwilismy (!), niebieski sie uklonil (!) i wtedy dokonczylismy dziela. Jestem pod wrazeniem kultury gry graczy.

Dnia 26.09.2012 o 18:01, Lord_Riven napisał:

Człowieczeństwo można poświęcać, w niektórych covenantach (przymierzach), otrzymując
w zamian jakieś korzyści.

To by wyjasnilo, dlaczego udalo mi sie wydropic zielony tytanit. A, jeszcze jedno. Uzylem duzego kawalka tytanitu i zrobilem claymore +6, ale nie moge zrobic +7 u Andrei. W sensie, nie mam takiej opcji do wyboru, choiaz mam materialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. O co chodzi z czlowieczenstwiem, hm?
Czlowieczenstwa dostaje sie tez za pokonanych przeciwnikow (nie tylko w formie ''zbieralnej'', ale takze jako automatyczny bonus do tej liczby po lewej na gorze). Chociaz z tego co kojarze to dzieje sie to tylko za przeciwnikow pokonanych na tych obszarach gdzie nie zostal zabity glowny boss (czyli tych wielkich, ogromnych szmaciarzy, ktorzy sie pojawiaja po przejsciu przez mgle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 18:14, Jave napisał:

Jestem pod wrazeniem kultury gry graczy.

To uwiesz mi, że miałeś szczęście ja niestety nie mam dobrego zdania o atakujących. Np. kiedy atakują mnie gracze to często wykorzystują fakt, że walcze z danym potworem, albo jestem nieżle poniszczony po ostatniych bataliach z mobami a gość ni stąd ni zowąd atakuje mnie bez ukłonu. Często zdarza się też, że kiedy atakujący widzi, że nie ma ze mną szans to ucieka między mobki żeby ściągnąć ich uwagę na mnie, podczas mojego pościgu, a wiadomo jak ludzi (stworów?) kupa to Herkules ...

>W sensie, nie mam takiej opcji do wyboru, choiaz mam materialy.
Jeżeli, chcesz ulepszać item na dany lvl twój kowal musi posiadać odpowiedni żar. Jeżeli go nie ma nie wykona roboty. Określony żar znajdziesz podczas eksploracji rozmaitych terenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kultury to podczas walk z graczami za wiele nie widać. Również byłem świadkiem, że wykorzystują potwory celem zyskania przewagi. Wkurza czasem,że chcesz pochodzić sobie w człowieczej formie, no ale za 3 minuty i tak ktoś atakuje i szczerze mówiąc średnio długo można się tym nacieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować