Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2012 o 18:44, Essau napisał:

Zgadza się, kultury to podczas walk z graczami za wiele nie widać. Również byłem świadkiem,
że wykorzystują potwory celem zyskania przewagi. Wkurza czasem,że chcesz pochodzić sobie
w człowieczej formie, no ale za 3 minuty i tak ktoś atakuje i szczerze mówiąc średnio
długo można się tym nacieszyć.

Ja za to byłem pod wrażeniem, bo widocznie miałem farta, że właściwie zawsze, kiedy jakiś upiór wpadał na kawkę to najpierw dawał mi dokończyć walkę z potworkami, potem ukłony, uściski i wymiana grzeczności, a dopiero po tym całym ceremoniale wypruwał mi flaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 20:24, Piotrek_K napisał:

Sifa ;). On zabil Sifa ;)


A to chapeau bas. Swoją drogą sam wspominam z uśmiechem, ile radości daje mi ta gra, a już w szczególności pokonanie bossa/ pół-bossa. To ogromny atut DS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 20:33, Essau napisał:

> Sifa ;). On zabil Sifa ;)

A to chapeau bas. Swoją drogą sam wspominam z uśmiechem, ile radości daje mi ta gra,
a już w szczególności pokonanie bossa/ pół-bossa. To ogromny atut DS.

Zebys ty wiedzial, ile sie nakombinowalem z klatkami i restartami, zeby miec w tej walce tylko troche mniej niz 25 klatek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 20:32, Llordus napisał:

Który z początkowych bonusów dla postaci najlepiej wybrać?

Wszyscy namawiają na klucz główny, ja przeszedłem grę 2x i ani razu go nie użyłem, co więcej w pewnym momencie gry można go kupić. Owszem pare razy się może i przydaje, ale zawsze kosztem paru dusz których szkoda zostawiać. Pozostałe dają podobny efekt, więc moim zdaniem bliźniacze człowieczeństwo to najlepszy wybór ;)

Co do inwazji innych graczy, to wkurza mnie niezmiernie fakt, że gra nie umie dobierać graczy do pojedynku tzn, nie ma żadnych ograniczeń. Gram sobie ostatnio postacią na 12 lvl i atakuje mnie gracz z conajmniej 60 lvl, co można poznać po jego uzbrojeniu tj. broń i pancerz. I jak tu z takim wygrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 20:40, Lord_Riven napisał:

> Który z początkowych bonusów dla postaci najlepiej wybrać?
Wszyscy namawiają na klucz główny, ja przeszedłem grę 2x i ani razu go nie użyłem, co
więcej w pewnym momencie gry można go kupić. Owszem pare razy się może i przydaje, ale
zawsze kosztem paru dusz których szkoda zostawiać. Pozostałe dają podobny efekt, więc
moim zdaniem bliźniacze człowieczeństwo to najlepszy wybór ;)

Co do inwazji innych graczy, to wkurza mnie niezmiernie fakt, że gra nie umie dobierać
graczy do pojedynku tzn, nie ma żadnych ograniczeń. Gram sobie ostatnio postacią na 12
lvl i atakuje mnie gracz z conajmniej 60 lvl, co można poznać po jego uzbrojeniu tj.
broń i pancerz. I jak tu z takim wygrać?

To ograniczenie 10% roznicy poziomow musi tez obowiazywac przy inwazji. Ostatnio wezwalem do pomocy kogos uzbrojonego w najwiekszy mlot w grze, czyli musial prawie przejsc, a mial niski poziom. Przyjrzysz sie tematom na forum demon/dark souls. Wielu graczy przechodzi gre na jak najnizszym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Darkroot Gardem, z Czarnego Rycerza powinna wypaść jakaś wypaśna halabarda, czy inna broń drzewcowa? Jednego takiego kolesia ubiłem, ale nic nie zostawił. Czy jest jakiś inny rycerz oprócz tego na ścieżce prowadzącej w dół, w okolicach jaskini z ogniskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 20:40, Lord_Riven napisał:

Wszyscy namawiają na klucz główny, ja przeszedłem grę 2x i ani razu go nie użyłem,

Co ja Ci na to poradze ;)? Master Key ulatwia pierwsza potyczke z Taurusem, do tego otwiera kilka skrotow (np do Blighttown).

Dnia 26.09.2012 o 20:40, Lord_Riven napisał:

co więcej w pewnym momencie gry można go kupić.

Co mniej, kupic go mozna dopiero od patcha 1.05, ktory jest zapewne ''startowym'' patchem dla wersji PC, a wiekszosc poradnikow odnosi sie do wersji na konsole, gdzie patch zostal wprowadzony dopiero w jakis czas od premiery.

Dnia 26.09.2012 o 20:40, Lord_Riven napisał:

Pozostałe dają podobny efekt, więc moim zdaniem bliźniacze człowieczeństwo to najlepszy wybór ;)

Wybranie twin humanities nie oplacalo sie nawet w momencie w ktorym wyfarmienie czlowieczenstwa bylo DUZO trudniejsze niz po patchu 1.05. Obecnie, gdy czlowieczenstwa mozna bez problemu zdobyc w trakcie rozgrywki lub wyfarmic na szczurach w The Depths tym bardziej lepiej w cos innego zainwestowac .

Choc tak po prawdzie to warto przyznac, ze... zaden z poczatkowych prezentow nie daje jakiejs UBER przewagi nad innymi, wiec... wybrac w sumie mozna co komu pasuje. Tylko zaczynajac gre zlodziejem nie warto brac klucza bo... bedzie sie mialo dwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 23:04, KrzychW napisał:

Podobno w Darkroot Gardem, z Czarnego Rycerza powinna wypaść jakaś wypaśna halabarda,
czy inna broń drzewcowa? Jednego takiego kolesia ubiłem, ale nic nie zostawił. Czy jest
jakiś inny rycerz oprócz tego na ścieżce prowadzącej w dół, w okolicach jaskini z ogniskiem?

Dropy sa losowe. Czarnego znajdziesz na wieży za smokiem na moście, przy podejściu do baszty Taurusa i dwóch w Azylu Nieumarłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 23:18, Jave napisał:

Dropy sa losowe. Czarnego znajdziesz na wieży za smokiem na moście, przy podejściu do
baszty Taurusa i dwóch w Azylu Nieumarłych.


Tarczę i miecz zdobyłem, ale akurat bronią drzewcową fajnie mi się walczy (obecnie Halabarda +6), a ta od Czarnego ma chyba najlepsze statystyki z tego rodzaju sprzętu. Wychodzi na to, że nie tym razem, bo wspomnieni przez Ciebie już nie żyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 23:29, KrzychW napisał:

Tarczę i miecz zdobyłem, ale akurat bronią drzewcową fajnie mi się walczy (obecnie Halabarda
+6), a ta od Czarnego ma chyba najlepsze statystyki z tego rodzaju sprzętu. Wychodzi
na to, że nie tym razem, bo wspomnieni przez Ciebie już nie żyją.

Mi halabardę czarnego rycerza wydropiło gdzieś w Grobowcu Gigantów o ile pamiętam. Pokonałem nią zresztą ostatniego bossa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 23:10, Piotrek_K napisał:

Master Key ulatwia pierwsza potyczke z Taurusem, do tego otwiera
kilka skrotow (np do Blighttown).

Prosze Cie, walka z Taurusem, toż to żart, co tam sobie można jeszcze ułatwić? :P A skrót do Blighttown? Szczerze nie widze sensu w omijaniu sobie części gry poto żeby dostać się od innej strony. Ani razu nie odczułem potrzeby wykorzysywania skrótów w inny sposób, niż założyli twórcy gry, z kluczem tudzież bez niego. Trzeba przejść wszystko w swoim czasie.

Dnia 26.09.2012 o 23:10, Piotrek_K napisał:

Co mniej, kupic go mozna dopiero od patcha 1.05, ktory jest zapewne ''startowym'' patchem
dla wersji PC,

Co więcej, kupić go można, ale nie widze sensu go kupować (patrz wyżej), więc co za różnica? :P

Dnia 26.09.2012 o 23:10, Piotrek_K napisał:

Wybranie twin humanities nie oplacalo sie nawet w momencie w ktorym wyfarmienie czlowieczenstwa
bylo DUZO trudniejsze niz po patchu 1.05.

Farmienie człowieczeństwa? Na szczurach? Może tak można na konsoli z tym patchem, nie wiem. W trakcie całej rozgrywki tych ''wyfarmionych'' miałem góra 10. Człowieczeństwo przydaje się do covenantów, gdzie nie raz trzeba poświęcić około 30 z nich. Poza tym zwiększa drop więc jeżeli ma się go więcej od samego początku gry tym lepiej.

Dnia 26.09.2012 o 23:10, Piotrek_K napisał:

Choc tak po prawdzie to warto przyznac, ze... zaden z poczatkowych prezentow nie daje
jakiejs UBER przewagi nad innymi, wiec... wybrac w sumie mozna co komu pasuje. Tylko
zaczynajac gre zlodziejem nie warto brac klucza bo... bedzie sie mialo dwa ;)

Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupno tej gry na PC to wielka pomyłka, dawno nie grałem w tak spieprzony port. Żałuje teraz że wersje na PS3 sprzedałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest korzyść z przemiany broni lub tarczy w wersję boską?
Co prawda przy swojej Czystej Halabardzie +3 nie widzę tej opcji (dlatego że taka wersja broni?), ale Miecz Dwuręczny z wersji +6, za kawałek zielonego tytanitu mogę przemienić. Czy warto i czym to dalej ulepszać? Aha i czy staty końcowe są lepsze od wersji zwykłych na max ulepszonych i od wersji czystych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 12:46, KrzychW napisał:

Jaka jest korzyść z przemiany broni lub tarczy w wersję boską?

Broń zyskuje na obrażeniach od boskości, co prawda pancerza nigdy nie ulepszałem w tym kierunku, ale wydaje mnie się, że po prostu zyskuje się na obronie przeciw boskim obrażeniom.

Dnia 27.09.2012 o 12:46, KrzychW napisał:

Czy warto i czym to dalej ulepszać? Aha i czy staty końcowe są lepsze od wersji zwykłych
na max ulepszonych i od wersji czystych?

Czy warto, inwestować w obrażenia od boskości? Moim zdaniem nie, choć trzeba mieć taki egzemplarz broni idąc do katakumb, ponieważ tylko one gwarantują zabicie szkieletów. Inaczej będą się odradzać i odradzać. I tak, możliwości rozwoju jak i same obrażenia zależą od samej broni. Polecam zajrzeć do wiki poświęconej Dark Souls np. http://darksouls.wikidot.com/weapons

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz ulepszyć broń i zbroje jeśli masz materiały. Ponadto możesz pokupować cuda, piromancję lub magię od spotkanych postaci jeśli twoja postać posługuje się jedną z nich. Jeśli byłeś już w głębinach i spotkałeś tam Domhnalla z Zeny to po pokonaniu niektórych bossów pojawiają się u niego unikalne zestawy zbroi ( jak spotkasz go w głebinach to przenosi się później do kaplicy firelink, dokładniej siedzy pod mostem prowadzącym do miasta nieumarłych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować